Сергій Дацюк Філософ

МУДРОСТІ НАМ УСІМ

30 грудня 2014, 09:32

Хочу нагадати нам усім слова Екклезіаста, біблейського проповідника, хто написав доволі філософський текст про сенс людського буття на землі.

"Усьому свій час, і час усякій речі під небом: час народжуватися, і час помирати; час насаджувати, і час виривати посаджене; час убивати, і час лікувати; час руйнувати, і час будувати; час плакати, і час сміятися; час ремствувати, і час танцювати; час розкидати каміння, і час збирати каміння; час обіймати, і час ухилятися від обіймів; час шукати, і час втрачати; час зберігати, і час кидати; час роздирати, і час зшивати; час мовчати, і час говорити; час любити, і час ненавидіти; час війні, і час миру". (Екл. 3:1-8)

Все потрібно робити вчасно, і коли час вже відійшов, не варто робити те, чого не встигли зробити. Принаймні тоді його потрібно робити вже якось інакше.

Майдану могло не бути, якби режим кровавого президента не був таким ненависним для більшості української громади. Але Майдан одразу постав з орієнтацією на Європу – як Євромайдан. Війни з Росією могло не бути, якби не наша радикальна орієнтація на Європу та НАТО. Отже війна з Росією породжена саме її відмовою визнати право України на Майдан.

Право України на Майдан підриває саму суть російської імперії, де декабристи, що повстали на своєму "майдані" – Сенатській площі – були засуджені і покарані. Будь-які "майдани" СРСР теж закінчувалися дуже погано. Імперія не терпить "майданів".

Право на Майдан безпосередньо пов'язане з російсько-українською війною. Був час, коли можна було безпосередньо зброєю воювати за Крим, а тепер ми можемо воювати економічно, в сфері міжнародного права та інфраструктурно. Відвоювання Криму тепер пов'язано з революціонізацією Росії, з угодою з новим революційним урядом.

Україна демонструє Росії право на Майдан. Але Росія сама має заслужити своє право на Майдан, бо така вже суть Майдану. Право на нього не дарують, це право виборюють.

Був час, коли можна було вирішувати проблему сепаратизму на Сході України шляхом збройної АТО. І настав час, коли цю проблему можна вирішувати шляхом правового унормування статусу цієї території, економічним шляхом, через угоди з сепарованою територією та шляхом безпосередніх домовленостей з Росією.

Кожна нова ситуація потребує нових підходів. І старі підходи в новій ситуації дуже рідко спрацьовують.

Ми обрали Президента, Парламент та Уряд, щоб перевести справу Майдану у правове русло.

Тепер перед усіма нами великий і серйозний вибір – як продовжити справу Майдану – через довіру до політиків та громадський тиск на них чи нам потрібен знову Майдан на вулиці.

Чи варто перетворювати Парламент на Майдан? – ось про що я запитую.

Парламент дієвий тому, що має свої принципи і правила роботи, які відрізняються від принципів і правил роботи революції на вулиці.

Я щиро вважаю, що в останні дні грудня 2014-го року в Парламенті розпочалася економічна революція.

Прийняті до бюджету закони найрадикальніші з тих, що приймав Парламент раніше. Багато критичних зауважень до прийнятих законів справедливі, як і критика самого прийнятого бюджету.

Так, бюджет недосконалий і можливо його доведеться ще не раз змінювати. Так, безліч речей зроблена невірно, недостатньо.

Деолігархізація все ще не відбулася, соціально незахищеним верствам населення доведеться затягнути пояси.

Все це так. Але це початок реформ. Саме цим шляхом треба йти.

Емоції, емоції, емоції. Дуже багато незадоволених тим, як приймалися закони, їх непослідовним змістом, держбюджетом, який на момент прийняття законів потрібно було вже переробляти.

Особливо дивно виглядає підписаний депутатами бланк для державного бюджету, який Уряд має переписати. Таке сталося вперше в історії України.

Але це момент довіри – української громади до Парламенту, а Парламенту до Уряду.

Якщо не буде довіри – не вийде революції.

Тому знову перед нами вибір: Парламент чи новий Майдан.

Парламентський шлях революції кращий, ніж вуличний.

І хто в Парламенті влаштовує Майдан, той ігнорує час. Якщо депутати протринькають нашу довіру, знову настане час Майдану на вулиці.

Але зараз час Парламенту. Бо є час Майдану, і є час Парламенту.

Якщо Україна буде мудра, Господь про неї подбає.

Мудрості нам усім в Новому році.

Слава мудрій Україні!

powered by lun.ua
Коментарі — 64
oven _ 22.01.2015 05:55
IP: 109.162.76.---
Тривати вічно війна не може. Але якщо є війна, то хто з ким воює? Бідні повстали проти багатих? Донецькі парубки піднялися за честь Донбасу чи за вигнаного двічі несудимого і його Сашку? Ба ні! Там все антиукраїнське воює проти українського, бо ненавидить його! Це війна не класова і не громадянська. Це війна етнічна. Промосковські росіяни і зросійщені українці-перевертні типу Плотніцкого і Захарченка воюють з українцями, з ненавистю називаючи їх бандерівцями, і хочуть відокремитися від України і приєднатися до Москви. То може нехай ідуть, куди хочуть, бо доки вони будуть з Україною, України як власне української держави не буде, а будуть маніпуляції, фальсифікації, руйнації, дестабілізації. Будувати власне Україну вони нам не дали, починаючи з дострокових виборів ВР у 1994 р.і перевиборів Кравчука на Кучму, і не дадуть.Треба ж чимсь поплатитися за помилку Хмельницького?!!!?? Чи війна до переможного кінця між антиукранським Донбасом і українською Україною? Слава нації, смерть ворогам?
Тетяна Ющенко _ 16.01.2015 18:31
IP: 188.115.171.---
Господь про Україне не подбає. Як не дбав в 1775,1914, 1920,1932, 1941 роках.Самим треба дбати про Україну.
Mike_Kharkov _ 02.01.2015 20:28
IP: 74.125.181.---
Takozh:
"УКРАЇНА – це Європа". Слава Україні!
Ви бачите це у діях українців? влади? я це бачу у малесенького відсотку лише. І він зменшується.
Невже Ви не розумієте, що трапилось з тим так часто згадуваним Сингапуром?...В них не було шансу на виживання в природі, це єдине виправдання насильству.
З Україною зовсім інша ситуація. Ми – Європа, від розташування до ментальності. Влада приходить і відходить, а етнічний сенс зберігається...
Є універсальні закони розвитку, я вже наводив приклад з індіанцями. І етнічне слабше за ці закони, тому головна формула укрнац-му не працюватиме вже. Потрібен інший клей.
І з нами, і з іншими цивілізаційно відсталими народами рано чи пізно буде те ж, що і з Сингапуром, тому що це реакція на зміну середовища. А хто не встигне – доля індіанців.
Хай вас втішить, що кращі з українців теж долучилися до тих законів. Загальнолюдських.
Takozh _ 02.01.2015 14:52
IP: 176.8.134.---
Mike_Kharkov:

"УКРАЇНА – це Європа". Слава Україні!
Невже Ви не розумієте, що трапилось з тим так часто згадуваним Сингапуром? Популяція білих тигрів зберіглася і навіть приростає в умовах зоопарків. Щось в тих тваринах від тигрів безумовно є. В них не було шансу на виживання в природі, це єдине виправдання насильству.
З Україною зовсім інша ситуація. Ми – Європа, від розташування до ментальності. Влада приходить і відходить, а етнічний сенс зберігається. Європейська Україна – це те, куди ми прямуємо від самого початку. Росія – це те, через що ми проходимо на своєму шляху.
Mike_Kharkov _ 02.01.2015 11:51
IP: 74.125.181.---
Takozh:
Mike_Kharkov:
Як легко з Вас вилітає оте "слава Сінгапуру", і яким невимовним є "Слава Україні!". Чому?
Євромайдан скандував: "УКРАЇНА – це Європа". Ніхто нічого не трансформував, за свою країну, за її майбутнє вийшла молодь і за нею всі.
Чому? Ще раз. Схема.
Євромайдан="Слава Європі". Потім його підмінили на "Слава Україні". Де тут Європа? де її цінності? де її ідеали? Я бачу лише старе укр.націоналістичне гасло, яке повертає до "Україна для українців" в гіршому, етнічному сенсі. Незрозуміло? І тому я пропоную "Слава Сінгапуру", аби хоч якось тягти зі старого укр. болота. Потрібен приклад, світло, шлях. І я його знайшов.
Про молодь.
Її легко збити зі шляху. Я не вірю, що від речовки харк.фанатів вона стане духовно блище до Європи. Вона стане захисником влади, не більше. Духовний зріст робиться інакше. А тут маємо трюк – влада з опонента зробила собі захисника. Стара влада, система.
Кирилл Корженко _ 31.12.2014 20:56
IP: 46.201.220.---
Л.Н. Толстой. -Да, немало упрекали меня, – сказал Кутузов, – и за войну и за мир... а все пришло вовремя. – Однако должно же будет принять сражение? – сказал князь Андрей. – Должно будет, если все этого захотят, нечего делать...
kren _ 31.12.2014 18:49
IP: 188.0.104.---
Takozh:
Є такий лінгвістичний парадокс Сафіро-Уорфа;-мова індивіда визначає його уявлення про навколиш
ній сівт-. Ну,неможливо призовати за брендовими лахами і дзвінкою фразазою Mike_Kharkov:Михаил
Ведич і т.п...вірного холопа,відданого холуя,і самозреченого...соса...навіть не самих їх сіятєльств-
януковичів,путіних.а всього лишень,їх холуїв.
Михаил Ведич _ 31.12.2014 13:57
IP: 95.215.36.---
Adam Viter:
Где Вы видите войну? У Вас галюцинации!
Официально обьявлено, что у нас НЕТ никакой войны! Более того, многократно обьявлено, что на Донбассе наступил мир!
ГДЕ война?
С КЕМ?
с Москвой?
Тогда ПОЧЕМУ в Москву послали 150 млн долларов за евробондами янека?! Это получается врагу отослали деньги!
В Крыму подарили путину 4,6 млрд грн
Газпрому отослали 7-8 млрд долл
Террористам на Донбассе БЕСПЛАТНО поставили эл и газ на 1 млрд долларов!
Где вы видите войну?
Все наши НПЗ принадлежат иностранцам, в основном россиянам. ГДе вы видите войну?
Читал что почти все операторы мобильной связи – тоже российские – ГДЕ война?
украинцам свет отключают, а в Крым стараются поставлять эл без перебоев. Террористов на Донбассе вообще бесплатно снабжают
Никаких дип отношений с РФ не рвали!
Граница с ними – проходной двор – там из защиты только один ряд колючей проволоки и то не везде. ГДЕ вы видите тут войну?
Вальцман часами болтает неизвестно о чём с Пу...
Takozh _ 31.12.2014 12:08
IP: 176.8.134.---
Mike_Kharkov:

Як легко з Вас вилітає оте "слава Сінгапуру", і яким невимовним є "Слава Україні!". Чому?
Євромайдан скандував: "УКРАЇНА – це Європа". Ніхто нічого не трансформував, за свою країну, за її майбутнє вийшла молодь і за нею всі.
Війна з Росією почалася не з Майдану, з підготовки до неї, яку Москва розпочала ще з виборів Ющенка. Він проявив "мудрість", прибрав з Парламенту Майдан, підписав Універсал з проросійськими ставлениками, двічі поздоровленими. І отримали ми не злагоду, а газові угоди та економічну війну (як прелюдію до силового захоплення).
Мудрості нам усім у Новому Році, соборності, а не компромісу. Дай, Боже, з опонентами порозуміння. Ворогам – як роса на сонці. Законно обрана влада, не зрадь Майдан!
Adam Viter _ 31.12.2014 05:04
IP: 178.94.193.---
У нас війна. На Україну напали вороги, які нас вбивають.
Терористи Путіна, Кирила і Кадирова захопили Крим і частину Донбасу.
Задача ворогів – найти слабке місце і розвалити Україну з середини.
Сьогодні завдання Влади України не просто вирішити внутрішні Конституційні питання в Державі, а знайти слабке місце в стані терористів, і не дати їм шанс нас убивати. Поки що ми їх ситно кормимо і соціально забезпечуємо, за те, що вони нас убивають і знищують. Тому світло, тепло, воду, газ, соціальні пільги, комунікації і сполучення на окупованих територіях в Криму і Донбасі потрібно виділяти тільки лімітовано, в обмін на вугілля для електростанцій і військові поступки на фронті, та відступ РФ із нашої території.
Сьогодні Президент, Уряд, ВР чітко і організовано захищають Державу від нових диверсій.
Вороги шукають буть яку слабинку, щоб роз'єднати нас, посварити і знищити.
Щоб бути сильними, потрібно об'єднуватись навколо законно обраної влади.
Крім влади нікому не можна довіряти.
Mike_Kharkov _ 31.12.2014 00:20
IP: 74.125.181.---
1."Війни з Росією могло не бути, якби не наша радикальна орієнтація на Європу та НАТО. Отже війна з Росією породжена саме її відмовою визнати право України на Майдан."
2. "Чи варто перетворювати Парламент на Майдан? – ось про що я запитую."
===
Дацюку таки потрібен перекладач:)
1. Війни могло б не бути, якби її не планували тут, в Україні, коли евромайдан трансформували у "Слава Україні" (звісно, не без зусиль і Росії теж).
2. Майдан – це бунт, не більше й не менше. Бунт може тільки руйнувати, а творити нове він не може, бо не має якості творця.
Тому проста і очевидна річ – творення нової системи, дійсно, повинно робитися не майданом. Тут не треба нічого запитувати. А ось чи є у парламенті ті сили, що хоча б бажають творити нову систему – велике питання. Принаймні, жодної такої програми не було.
І традиційне – слава Сінгапуру!:)
Надежда Довженко _ 30.12.2014 21:33
IP: 78.111.186.---
Я побачила під час ухвалення бюджету зовсім інше – поки що холодну війну проти феодального устрою країни, ще невеликого, але вже добре підкріпленого грошами, буржуазного прошарку. Нас не чекає майдан. Нас нарешті чекає буржуазна революція. Всі ці посилення РНБО, намагання перекроїти під себе судову реформу і тому подібне – це превентивні заходи феодалів аби втримати в країні свою владу і систему. Звідси і мараторій на продаж землі. Чи мирною буде ця революція? Знаючи потяг українців до крайнощів, мрію, що всі ці з десяток удільних князів і латифундистів включать голову і здадуться самі, врятувавши тим самим сотні тисяч життів.
Надежда Довженко _ 30.12.2014 21:31
IP: 78.111.186.---
Я побачила під час ухвалення бюджету зовсім інше – поки що холодну війну проти феодального устрою країни, ще невеликого, але вже добре підкріпленого грошами, буржуазного прошарку. Нас не чекає майдан. Нас нарешті чекає буржуазна революція. Всі ці посилення РНБО, намагання перекроїти під себе судову реформу і тому подібне – це превентивні заходи феодалів аби втримати в країні свою владу і систему. Звідси і мараторій на продаж землі. Чи мирною буде ця революція? Знаючи потяг українців до крайнощів, мрію, що всі ці з десяток удільних князів і латифундистів включать голову і здадуться самі, врятувавши тим самим сотні тисяч життів.
kren _ 30.12.2014 19:33
IP: 188.0.104.---
Yury Nash...мы воюем с мерзкой организацией убийц и животных – КПСС...
Так,але не варто також скидати з рахунку,правонаступницею чого є КПСС,на чому вона
приключилася і як завелася.КПСС-є прямим продовженням російської рабовласницької
традиції,тих цінностей і принципів,трасформованих в нроми КПСС-і доведених до до доско налості,великоросійського шовінізму,перелопаченого в інтернаціоналізм, (з поня тіями відомого злочинного авторитета,про норми і правила),рабство назвалося колективізмом, самодержавство стало ЦК.з Генсеком на чолі всього.Щоб там не робилося,все одно вихо дить кирзовий чобіт-трєтій рім,савєцкій саюз,рускій мір...з чорносотенним православ*ям, що розносить свою-істарічєскую місію-як пацюки заразу.Так,що воюємо ми саме з новим государєм,родом з опричнини-КГБ.і тією ж оскаженілю ордою виродків,що називають себе росією.
Михаил Яловенко _ 30.12.2014 19:10
IP: 95.111.246.---
НОВЫЙ 2015 ГОД:
1. Год крушения криминально-олигархического общественного строя и конец эпохи цивилизованного варварства.
2. Год прекращения войны, возврата утраченных территорий и создания нового мирового порядка.
3. Год начала стремительного развития общества и цивилизации по научно-историческому пути, скачок в новую историческую эпоху без войн и социальных потрясений.
С НОВЫМ ГОДОМ, ДОРОГИЕ ДРУЗЬЯ!
Михаил Яловенко _ 30.12.2014 19:09
IP: 95.111.246.---
УТВЕРЖДЕНИЕ БЮДЖЕТА ГЕНОЦИДА И ОТКРЫТИЕ ТРЕТЬЕГО ФРОНТА ВОЙНЫ ПРОТИВ НАРОДА УКРАИНЫ.
Утвердив бюджет геноцида, власть тем самым, поставила себя по ту сторону баррикад и открыла третий фронт войны против народа Украины.
Первый фронт – агрессия России, бездеятельность власти по отражению агрессии и втягивание страны в войну.
Второй фронт – ограбление народа путем искусственного обвала гривны.
Третий фронт – начало прямого геноцида украинского народа.
Вместе с этим эта власть положила начало своего конца и окончательного завершения истории старого политического класса. Начинается история становления нового государства и нового политического класса. См. публикацию в фейсбук: "От широкой люстрации старого политического класса к созданию нового государства и нового политического класса".
Народ должен знать поименно своих "героев", предлагавших и утверждавших бюджет геноцида.
Утвердив бюджет геноцида, парламент и правительство исчерпали себя как власть и поставили себя вне констит
hrim _ 30.12.2014 18:50
IP: 74.125.18.---
"Але зараз час Парламенту. Бо є час Майдану, і є час Парламенту".
......

ТАКА ФРАЗА ПОВИННА БУТИ ГОЛОВНИМ ПОЛІТИЧНИМ СИГНАЛОМ СУСПІЛЬСТВУ НА 2015 рік!

П.С. АВТОРОВІ варто розвивати наведену думку, оскільки функцію ПАРЛАМЕНТУ у більшості не розуміє ні наше суспільство, ні депутати ВР (як це не парадоксально)
Yury Voronov _ 30.12.2014 18:09
IP: 74.125.18.---
Тому знову перед нами вибір: Парламент чи новий Майдан.
*
Та нi. Анi легитимного президента, анi легитимного парламенту Україна наразi не має. Бо в обох випадках вибори були тотально сфальсiфiнованi на користь спiлки вiдвертих зрадникiв – зрадникiв i України i Майдену.
Цього наразi – пiсля штучної Iловайської катастрофи й в усiх на очах гри за правилами путлера на Донбасi – не баче лише слiпий, або той, що йому сплатили за слiпоту.
Й досi українське вiйсько двiчи меньше за фiнське пiд час Зимової вiйни.
Що планує надалi робити з Україною московсье керiвництво Влади Зради – теж цiлком прозоре... Те саме, що воно зробило iз Молдовою та Грузiєю. На Старiй площi зазвичай використовують перевiренi лекала.

Тобто альтернатива у країни зовсiм не та, що про неї каже пан Дацюк, а набагато драматичнiша: або Третiй Майдан, або 3-тя Руїна.
I час, себто кожен день, загублений для ретельної загальнонацiональної пiдготовчої роботи до цього Майдану Порятунку – працює да другий варiант.
Михаил Ведич _ 30.12.2014 18:04
IP: 95.215.36.---
До сих пор, не смотря на распил 200-300 млн грн из бюджета даже не начинали укреплять границу с РФ!
До сих пор даже не начали производство бронеавтомобилей, БТР, БМП, танков, артилерии, вертолётов, боевых кораблей, высокоточного оружия. чисто символически беспилотники. Наши производители снайперских винтовок, гранатомётов разных и т.д. сидят БЕЗ заказов государства!
Никакой модернизации!
за 7 месяцев "войны" харьковский танковый завод не получил НИ ОДНОГО заказа от государства. Даже сейчас там РЕМОНТИПРУЕТСЯ, а не модернизируется, и смешное кол-во техники! рабочие этого завода сидят БЕЗ зарплаты!
Сворованный с наших шахт в ЛНР уголь экспортируется с УКРАИНСКИХ портов!!! доставляется туда по железной дороге, причём грузовые машины везут уголь прямо через типа линию фронта. ГДЕ вы видите войну?
кого и с кем?
Михаил Ведич _ 30.12.2014 17:58
IP: 95.215.36.---
Все наши НПЗ принадлежат иностранцам, в основном россиянам. ГДе вы видите войну?
Читал что почти все операторы мобильной связи – тоже российские – ГДЕ война?
украинцам свет отключают, а в Крым стараются поставлять эл без перебоев. Террористов на Донбассе вообще бесплатно снабжают
Никаких дип отношений с РФ не рвали!
Граница с ними – проходной двор – там из защиты только один ряд колючей проволоки и то не везде. ГДЕ вы видите тут войну?
Вальцман часами болтает неизвестно о чём с Пу...
До сих пор не подали в европейские суды иски по поводу Крыма и Донбасса!
Россияне СВОБОДНО перемещаются по Украине. ГДЕ война?
Россияне под видом ОБСЕ с их мандатами шпионят у нас...
российские журналисты лазят у нас везде где хотят!
правительтво качает российский газ в ЕС-за который те получают десятки миллиардов евро! ГДЕ война?
у них покупаются газ, топливо и вообще ВСЁ!
Вместо того чтобы выдворить из страны ВСЕХ россиян, – не ввели даже визового режима! ГДЕ война?!
Михаил Ведич _ 30.12.2014 17:42
IP: 95.215.36.---
Какие санкции "новая" власть ввела против типа врага – Кремля????
Про какую войну вообще речь??
Война кого с кем?
и на чьей стороне...
ладно не буду писать а то забанят
Михаил Ведич _ 30.12.2014 17:36
IP: 95.215.36.---
Але зараз час Парламенту. Бо є час Майдану, і є час Парламенту."
- за 10 последних месяцев у нас украли примерно 250-350 млрд грн...
В 2014г хотят украсть не меньше, для этого и подымают налоги.
При упавшей в 2 раза гривне наша "новая" власть умудрилась профицитный внешнеторговый баланс превратить в дефицитный, разорить факбрики и заводы...
Если банда янека грабила украинцев. тогда СРАЗУ после их бегства у нас должен был резко подскочить уровень жизни! ГДЕ?!
Как вы думаете ПОЧЕМУ?!
Только не надо тут приводить отмазку – "война"
ГДЕ?
С КЕМ?
с Москвой?
Тогда ПОЧЕМУ в Москву послали 150 млн долларов за евробондами янека?! Это получается врагу отослали деньги!
В Крыму подарили путину 4,6 млрд грн
Газпрому отослали 7-8 млрд долл
Террористам на Донбассе БЕСПЛАТНО поставили эл и газ на 1 млрд долларов!
Где вы видите войну?
Анатолій Вихованець _ 30.12.2014 17:29
IP: 91.124.77.---
Доступно і головне стисло. Дякую пане Сергію.
Михаил Ведич _ 30.12.2014 16:03
IP: 95.215.36.---
Начиная с 1991г в Украине строят second hand страну.
А всяким идиотам рассказывают сказочки типа: "Украина идёт в ЕС"...
Что, в ЕС уже Зимбабве принимают?!
Страны делятся на развитые и недоразвитые.
Развитые делают ставку на наукоёмкоё производство. Недоразвитые – на дешёвую рабсилу.
В Украине нет ни одного современного производства.
Это кемнадо быть, чтобы верить сказочкам, про... – что нам там уже 23 года рассказывают?
НИКАКИМИ экономическими мерами Донбасс назад не вернёшь! Это же очевидно! Там же тотальная цензура! и нет народа, а есть население.
shasta _ 30.12.2014 15:21
IP: 46.185.61.---
Adam Viter:
іди в дупу троль з МінСтеця.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter