Сергій Дацюк Філософ

КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА В УКРАЇНІ?

21 травня 2015, 11:04

Мене дуже дивують колеги-експерти, які говорять про те, що всі стомилися від війни, і тому її потрібно завершувати.

Думаєте люди вже не були стомленими війною в 1942-му? В 1943-му? В 1944-му?

Війни не закінчуються тоді, коли від неї стомлюються. Війни закінчуються лише тоді, коли виникає новий світ, який має позитивні перспективи для більшості учасників війни.

Закінчення війни на Сході України

Чому досі за великим рахунком не працюють "мінські угоди"? Бо вони описують лише формальні умови припинення війни. Мінські угоди не описують варіанти перспектив на період після війни – для України, для ДНР і ЛНР і для Росії.

Головна передумова сьогоднішньої призупинки війни – закриття проекту "Новоросія" у його повному вигляді через потужний опір України. Але частина цього проекту – ДНР і ЛНР – існує як умова можливого відновлення цього проекту в найближчому майбутньому. Ця небезпека тепер існуватиме для України постійно.

Війна на Сході України може припинитися лише тоді, коли будуть публічно і експертним чином пропрацьовані різні основні сценарії існування ДНР та ЛНР. Інакше кажучи, хочете миру – детально опишіть його варіанти.

Допоки сценарії існування ДНР і ЛНР не пропрацьовані і публічно не заявлені Президентом України, доти мир настати не може.

Цих основних сценаріїв два: 1) Автономізація ДНР і ЛНР у складі України; 2) Визнання Україною окупації ДНР і ЛНР з боку Росії та повна їх ізоляція.

Автономізація ДНР і ЛНР за сценарієм самих ДНР і ЛНР описується принципом – "Україна за все платить в ДНР і ЛНР, які лише формально є у її складі, а самі ДНР і ЛНР роблять, що хочуть".

Окупація Росією ДНР і ЛНР за сценарієм України описується принципом – "Росія за все платить в ДНР і ЛНР, а Україна здійснює їх жорстку ізоляцію".

Проблема вибору між цими сценаріями пов'язана з тим, що тут не може бути жодного компромісу.

Якщо українська влада думає, що вона зможе погодитися на "Автономізацію ЛНР і ДНР" за будь-яким сценарієм, розробленим в Росії, то вона помиляється. Зрештою цього не дасть зробити українська громада. Якщо навіть якісь аспекти будуть українською владою протягнуті в мирні угоди таємно, рано чи пізно це стане відомо українській громаді, і тоді українська влада дуже пошкодує про це.

Автономізація це по суті є так чи інакше дійсне відділення ДНР і ЛНР від України. Тобто ДНР і ЛНР лише формально будуть належати Україні, а в дійсності вся їх промисловість, весь їх інформаційний простір буде російським. Оскільки холодна війна України продовжуватиметься з Росією ще доволі довго, ми тримаємо ситуацію, коли з Автономією ДНР і ЛНР нібито всередині України у самої України буде холодна війна. Автономія, з якою в державі холодна війна, нежиттєздатна на тривалу перспективу.

Отже головні умови "Автономізації ДНР і ЛНР": 1) їх повна демілітаризація, за якої вся російська військова техніка є трофеями України; 2) Росія сплачує репарації за відновлення ДНР і ЛНР і повертає все вкрадене обладнання з їх території; 3) всі російські громадяни повертаються на територію Росії; 4) жодних амністій в ДНР і ЛНР не може бути тим, хто здійснював обстріли, арешти, крадіжки, розбої і т.д. щодо мирного населення під камерами російських ЗМІ (архів сюжетів російських ЗМІ про ДНР і ЛНР це набір карних справ); 5) автономія ДНР і ЛНР не поширюється на інформаційний простір, контроль державного кордону, закони щодо армії, поліції, служби безпеки; 6) ДНР і ЛНР виконують всі закони України стратегічного характеру – призупинення військово-технічного співробітництва з Росією, економічні санкції щодо Росії тощо; 7) ДНР і ЛНР платять всі податки в держбюджет так само, як і будь-яких інший регіон України; 8) жодних "вільних економічних зон", жодних особливих умов для ведення бізнесу на території ДНР і ЛНР впродовж наступних 20 років; 9) будь-які сепаратні прояви в ДНР і ЛНР жорстко придушуються; 10) автономія ДНР і ЛНР є винятково культурною і не поширюється на аспекти державної політики стратегічного характеру; 11) держава Україна залишає за собою право на публічну цензуру російськомовних продуктів, що потраплятимуть на територію ДНР і ЛНР.

Якщо ДНР і ЛНР погодяться на такі умови, тоді для України сценарій "Автономізації" має сенс. Якщо ДНР і ЛНР хоча б в чому-небудь захочуть компромісу, тоді потрібно обирати сценарій "Російської окупації ДНР і ЛНР".

Зверніть увагу, що "Окупація Росією ДНР і ЛНР" проголошується Україною, а не Росією. Оскільки Росія досі грає в гру – "в Україні іде громадянська війна, а Росія тут ні при чому", потрібно Росії цю гру поламати.

Сценарій "Російської окупації ДНР і ЛНР" має бути жорстким: 1) повна економічна блокада і політична ізоляція ДНР і ЛНР від держави України; 2) припинення поставок електроенергії, води, продовольчих та промислових товарів з України в ДНР і ЛНР; 3) повна призупинка виплат пенсій і бюджетних зарплат Україною жителям території ДНР і ЛНР; 4) повний розрив зв'язків українського бізнесу з бізнесом ДНР і ЛНР, за порушення цієї умови українськими бізнесменами – арешт їх рахунків, анулювання ліцензій аж до повного закриття бізнесу і т.д.; 5) настільки жорсткі бар'єри перетину кордону між Україною та ДНР і ЛНР, щоб краще було їхати туди через Росію; 6) за корупцію і контрабанду на кордоні з боку українських військових та чиновників жорстка і невідворотна відповідальність – карати, як за зраду Батьківщині; 7) побудова декількох ешелонів оборони між Україною та ДНР і ЛНР; 8) дуже жорстка і надлишкова відповідь України на будь-які обстріли наших військових чи нашої території з боку ДНР і ЛНР – до появи нежилої смуги вздовж кордону між Україною та ДНР і ЛНР; 9) заклик до світу про вжиття санкцій щодо території ДНР і ЛНР симетричних санкціям щодо Криму.

Кожен з цих сценаріїв має проблеми, які походять з відсутності визнання принципу – "хто контролює територію, той її повністю і забезпечує". Усілякі спроби компромісу і відхилення від цього принципу будуть дуже проблемні для України.

Війна на Сході України в контексті світової війни

Водночас закінчення війни на Сході України не означатиме закінчення війни України з Росією, тому що це не війна двох країн, це війна двох різних бачень розвитку людства – архаїчного і інноваційного.

Архаїчне бачення світу пов'язане зі збереженням олігархічних держав, споживацьких суспільств, фундаменталізованих релігій, концентрації уваги на власній вищості, непогрішності і пихатості, з підданством замість громадянства і шельмуванням інакомислячих, з контрреволюційними війнами і масовим зомбуванням населення.

Інноваційне бачення світу пов'язане з революціями, зі знищенням олігархічних держав на користь неспоживацьких самодостатніх громад, появою рівноправних релігій, що здатні до реформування, концентрації уваги на толерантності, вільній комунікації, громадянській свободі і громадянській відповідальності перед суспільством.

Архаїка не терпить інновацій і намагається їх знищити. А інноваційність не здатна на компроміс з архаїчністю.

Війна між Україною і Росією це початок світової війни.

Війна це соціалізація нового світу, де люди – лише засіб.

Війна з точки зору окремої людини чи навіть цілої людської спільноти виглядає як інвектива – "почни жити в новому світі або помри".

Нові світи починаються завжди негуманно. Лише по мірі того, як вони обживаються людьми, світи гуманізуються.

Світова війна може закінчитися лише після появи уявлень про Новий Світ, які захоплять уяву значної частини цього світу

Поки що з'являються лише окремі елементи нового світу у вигляді нового змісту відносин між Україною та Росією.

Єдиною справжньою умовою припинення війни є поява бачення світу, який може бути після її завершення. Чим швидше такі уявлення появляться і будуть розповсюджені, тим швидше закінчиться війна.

Саме тому в інтелектуальному плані лише той, хто створює уявлення про Новий Світ, наближує закінчення війни.

Решта, на якому боці вони б не опинились, якщо вони тримаються за довоєнні уявлення, лише слугують продовженню війни.

Не можна закінчити війну, допоки нема бачення світу після війни.

powered by lun.ua
Коментарі — 232
_yurkiv_ _ 27.05.2015 21:33
IP: 91.200.224.---
Александр Николаевич Кудинов:
19Yurkiv21:
Зря язык коверкаешь в Москве живёшь по IP видно.
А ти?
Ні по IP, ні по IQ непанятна...
kren _ 25.05.2015 21:51
IP: 188.0.104.---
Александр Николаевич Кудинов:
kren:
А почему ты Джугашвили приписываешь только России? Это был СССР.На Украине,что совсем историю перепечатали,что хохлы на луне жили до Петрушки.
...а патаму шо...-большєвізм- як соціальна ідеологія і форма соціального устрою-є єстовним продовжен
ням багатовікової деградації мас дегенератів,що називають себе росіянцями. А рецидивіст Коба їх
вождь. Після війни підняв тост за "рускій народ",а не за народи РС.
kren _ 25.05.2015 20:54
IP: 188.0.104.---
...вибачаюсь за опечатку у коменті-kren _ 25.05.2015 20:48;-...Іосіф Джугашвілі,що не зумів домовитись
з німецькими німцями на 22.06.1041 р.-Читати як;-...Іосіф Джугашвілі,що не зумів домовитись з німецькими німцями на 22.06.1941 р.
kren _ 25.05.2015 20:48
IP: 188.0.104.---
Александр Николаевич Кудинов:
Ольга Панченко:
Сильно сказано,а главное что все хотят услышать,но причём здесь Путин,он глава государства,но пардон, не спецназовец. В ответ могу сказать про самозванца Турчинова он не смог мирно договориться с Донбассом,что привело к тысячным жертвам.А Путин на его фоне агнец.
...так Гітлер теж-нє прі чьом-і гуру Путіна-талантлівий політік Гєбєльс-,вони тільки руководітєлі,
...винуваті були;Бенеш,шо не зумів домовитися з судецькими німцями, Мосціцький,котрий не
договорився з Гданьськими німцями...Іосіф Джугашвілі,що не зумів домовитись з німецькими
німцями на 22.06.1041 р...
kren _ 25.05.2015 17:18
IP: 188.0.104.---
Ольга Панченко:
Злой Сепаратист:
Александр 1:
Шура зачем ты эту брендятину несёшь,ну во первых украинцы жили с россиянами бок о бок тысячи лет и если, что у нас плохо,то и у вас так же...Во вторых "спиваются" на Украине ничуть не меньше чем в России.А в третьих,войну начали не русские на Украине, а сами хохлы и только тогда как батальоны К****го загнали ополченцев в тупик, Россия им стала помогать,иначе у тебя на родине западенцы стали бы зверствовать над населением Донбасса.Посмотри в Википедии раздел: "Памятники жертвам западенцев на Украине и в Польше что они творили."
У нас закусывают.
...угу-шо ані тварілі-угу,починаючи з 17,09.1939 р-з ознаменуванням переділу Польщі-совецько-фашиським парадом 22.09.1939 р.в м.Бресті...
Ольга Панченко _ 25.05.2015 17:03
IP: 93.78.84.---
Кирилл Корженко:
kren:
Мне на втором курсе, задали вопрос – какие массы европейцев участвовали в колонизации Америки. Я ответил – массы, которых не укачивает. Мне влепили пару.Но я до сих пор в этом уверен:)
Оригинальный ответ,я бы поставила 12 баллов.
Ольга Панченко _ 25.05.2015 16:59
IP: 93.78.84.---
Злой Сепаратист:
Александр 1:
Шура зачем ты эту брендятину несёшь,ну во первых украинцы жили с россиянами бок о бок тысячи лет и если, что у нас плохо,то и у вас так же...Во вторых "спиваются" на Украине ничуть не меньше чем в России.А в третьих,войну начали не русские на Украине, а сами хохлы и только тогда как батальоны К****го загнали ополченцев в тупик, Россия им стала помогать,иначе у тебя на родине западенцы стали бы зверствовать над населением Донбасса.Посмотри в Википедии раздел: "Памятники жертвам западенцев на Украине и в Польше что они творили."
У нас закусывают.
Ольга Панченко _ 25.05.2015 16:54
IP: 93.78.84.---
Злой Сепаратист:
Ольга Панченко:
Уважаемая, у вас жирной чертой просматривается напущенная гневность на президента России В.В. Путина.Вы не знаете лично этого человека,и ваши все высказывания,просто выглядят как шаблоны американской пропаганды.А вы,что то от себя можете сказать?
Да,пожалуйста. Лично Путин наградил силовиков за операцию "норд-ост",которая была бездарнейшей и в которой погибли сотни мирных людей. Тоже самое по Беслану. На нем кровь деток. Тоже и по Грозному. А за Украину- просто преступник мирового масштаба.
Злой Сепаратист _ 25.05.2015 15:59
IP: 178.33.93.---
19Yurkiv21:
Да были мы там, картуз бандерве на бошку напяливали, и не 70 грамм,а по сотке за Красную Армию пили.
Злой Сепаратист _ 25.05.2015 15:54
IP: 146.148.67.---
Александр 1:
Ваша позиция всеобщего отрицания общей истории с Россией мне давно известна,и ярлыки типа: НКВД,голодомор,Сталин,Ленин и прочая историческая мишура, которой "новые украинцы" трясут перед лицом россиян она нужна только вам,для оправдания своих преступлений. Был один курьёзный момент со мной в Киеве.Проезжая на экскурсионном автобусе возле памятника голодомора,экскурсовод, освещая эту тему, обвинял Россию в этом преступлении,когда я задал ему вопрос:- "а за что ты нас в этом обвиняешь и лично меня",он только хлопал глазами,он не знал и правда за что он обвиняет россиян.Это просто позиция страуса,засунул голову в песок и хоть трава не расти,я ни я и хата ни моя.
kren _ 25.05.2015 14:38
IP: 188.0.104.---
Кирилл Корженко:
kren:
Мне на втором курсе, задали вопрос – какие массы европейцев участвовали в колонизации Америки. Я ответил – массы, которых не укачивает. Мне влепили пару.Но я до сих пор в этом уверен:)
...можливо викладач\ка,мущина\женщина-принцип історизму розумів буквально,а мо,з гумором
у нього...не той...одначе це,імхо,до різниці підходів в оцінках...
kren _ 25.05.2015 14:31
IP: 188.0.104.---
Кирилл Корженко:
kren:
А на мой взгляд, всегда был искусственный отбор. В разные века, он только по разному назывался. От инквизиции до нацизма. От опричнины до ГУЛАГа.
...різниця підходів в способах оцінок і тлумачень подій і явищ.З т.з. загального процесу, (міра єдності),
цей не більше ніж борсання пуголовків у калюжі.З погляду діалектики, -нomo sapiens-єдиний вид на
Землі,що розвинув в собі найвищу форму психіки- свідомість...але,схоже.що ще не розуміє
до ладу,що з усім цим робити.
Кирилл Корженко _ 25.05.2015 14:20
IP: 95.134.233.---
kren:
Мне на втором курсе, задали вопрос – какие массы европейцев участвовали в колонизации Америки. Я ответил – массы, которых не укачивает. Мне влепили пару.Но я до сих пор в этом уверен:)
kren _ 25.05.2015 14:12
IP: 188.0.104.---
Александр 1:
...яка історія,коли коріння нема.вони як паразити на дереві, повисли на чужому родоводі безформною
масою і теліпаються між небом і землею.Ви звеніть увагу на символ їх державності?! Тільки дегенерати
у якості герба могли вибрати генетичного мутанта.
Кирилл Корженко _ 25.05.2015 14:07
IP: 95.134.233.---
kren:
А на мой взгляд, всегда был искусственный отбор. В разные века, он только по разному назывался. От инквизиции до нацизма. От опричнины до ГУЛАГа.
kren _ 25.05.2015 13:58
IP: 188.0.104.---
Михаил Григоренко:
Облиште худобину в спокої.я вже говорив до п.Ольги Панченко-міжвидове співіснування,за умови
не перетинання інтересів,в природі існує завжди.Способів міжвидової комунікації сучасана наука
ще не змогла встановити.
Александр 1 _ 25.05.2015 13:48
IP: 95.134.48.---
Злой Сепаратист:
Вы не знаете своей истории, своих корней? У вас проблема самоидентификации, вы не можете определить, кто такой русский. У вас нет ни свободы слова, ни политических свобод, ни свободного доступа к информации (до сих пор засекречены архивы НКВД). У вас держава основана на лжи, начиная от патриарха Кирилла (с непорочным исчезновением часов и "нанопылью"), продолжая "распятыми мальчиками", враньем о невыносимых страданиях русскоязычных в Украине (т.е. таких, как я) и заканчивая позорным отказом о своих кадровых военных, плененных в Украине. Все что было хорошего в России пришло с Запада. Сейчас вы погружаетесь в азиопщину. Счастливого пути. Обсуждать конкретно ОУН-УПА, даже Донбасс с вами нельзя. Это все равно что первокласснику объяснять дифференциальное исчисление. Поэтому, не пытайтесь разобраться в наших проблемах. Разберитесь в своих. Начните с Чечни и добейтесь открытия архивов.
kren _ 25.05.2015 13:47
IP: 188.0.104.---
Кирилл Корженко:...Эти сублимации в католицизме, как и в православии, легко про
сматриваются...
Апріорні і апостеорні міркування від початку містять в собі ген протиріч і,на мою думку,ніколи не
можуть бути узгоджені,у всякому разі в нашому вимірі. (Можливо,що це така властивість матерії,коли
різнойменні частки можуть існувати тільки нарізно,при близькому контакті вони анігілюються,даючи
одначе,начало чомусь новому).
Михаил Григоренко _ 25.05.2015 13:31
IP: 31.41.135.---
Злой Сепаратист:
ты идиот?Кто над кем зверствует на свободной от русского мира территории Донбасса?:)
И шо ж такого творили украинцы в Польше?:)
Злой Сепаратист _ 25.05.2015 13:19
IP: 162.222.181.---
Александр 1:
Шура зачем ты эту брендятину несёшь,ну во первых украинцы жили с россиянами бок о бок тысячи лет и если, что у нас плохо,то и у вас так же...Во вторых "спиваются" на Украине ничуть не меньше чем в России.А в третьих,войну начали не русские на Украине, а сами хохлы и только тогда как батальоны К****го загнали ополченцев в тупик, Россия им стала помогать,иначе у тебя на родине западенцы стали бы зверствовать над населением Донбасса.Посмотри в Википедии раздел: "Памятники жертвам западенцев на Украине и в Польше что они творили."
Кирилл Корженко _ 25.05.2015 13:02
IP: 95.134.233.---
kren:
Ну, вот, следующая цитата из Лема: Нам только кажется, что человек свободен в выборе цели. Её ему навязывает время, в которое он родился. Человек служит этим целям или восстает против них, но объект служения или бунта задан ему извне ".
Эти сублимации в католицизме, как и в православии, легко просматриваются. Не сложно протянуть ниточку от одиночества на Кресте, до современного западного индивидуализма. Или признать несовершенство богоподобного человека как повод к непрерывному процессу самосовершенствования, непрерывному совершенствованию технологических процессов в экономике и производстве.
Ну а пошехонская старина,это конечно же, мир божественного совершенства.
Произведение такого масштаба как Война и мир, возможно только в православном мире. Воплотить образ народа в лице Платона Коротаева, или свести характеристику русского света к десятку персонажей от старика Болконского, до Пьера Безухова, это опять же, сублимации православного мира.
Михаил Григоренко _ 25.05.2015 12:59
IP: 108.59.82.---
Злой Сепаратист:
Хе-хе...жили они...тыщу лет,понимаешь...
Да вы за последнюю сотню лет два раза множили на ноль свое государство.Теперь решили умножить на все тот же ноль жалкие остатки РИ.Думаю,все у вас получится,ибо Всевышнему угодно число "три":)
Александр 1 _ 25.05.2015 12:35
IP: 95.134.48.---
Злой Сепаратист:
У тебя прямо исповедь получилась или назидание России как жить.Спасибо,премного благодарны,но мы как то сами жили 1000 лет и проживём ещё столько же, бог даст.
Ну, где там сами. То татары вас учили лет 300, то украинцы пытались хоть какую-то грамоту дать, то немцы словари составляли, то французы учили культуре (еще Петр 1 запрещал сморкаться и харкать на пол во дворцах). Не можете вы сами. Один кацап из российской глубинки сказал моему знакомому еще в 90-тые годы: "России нужна война. Без войны мужик спивацца, а баба бюл.ядует". Не, сами вы не сможете. Это точно.
Злой Сепаратист _ 25.05.2015 12:06
IP: 107.178.223.---
sidor:
Начал ты хорошо,но закончил некультурно,зачем сам себя дискредитируешь пошлятиной,видно парень ты хороший,только страна тебя испортила.
Злой Сепаратист _ 25.05.2015 12:04
IP: 162.222.181.---
Александр 1:
У тебя прямо исповедь получилась или назидание России как жить.Спасибо,премного благодарны,но мы как то сами жили 1000 лет и проживём ещё столько же, бог даст.А насчёт того, что кто то вам жить мешает, так это пословица про танцора есть,вспомни очень поучительная.Кстати сегодня год,как Петрушку вашего на трон посадили,поздравь его и пожелай ему здоровья и благосостояния и что бы заводик шоколадный в "стране агрессора" т.е. в Липецке не переставал выдавать на гора шоколадки.
Зеленський51 Aтака Путіна1270 Корупція1387 Україна та Європа1109 Уряд реформ416
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter