ЦІННОСТІ МАЙДАНУ ТА АНТИМАЙДАНУ
В ситуації контрреволюції, в якій зараз знаходиться Україна, дуже важливо зберігати свою ідентичність і не втратити розуміння цінностей, за які українці боролись на Майдані і за які продовжують воювати з Росією в АТО.
Можливість безвідповідально порівнювати цінності Майдану та Антимайдану існує досі лише тому, що в Україні ідеологічна ситуація є нерівноважною.
Мова йде про те, що цінності Майдану досліджені, описані багатьма його учасниками, опубліковані. Дивіться хоча б велике видання "Майдан. Революція духу".
Водночас цінності Антимайдану не досліджені і не описані. Цінності Антимайдану традиційно протиставляються цінностям Майдану. Але в чому суть цього протиставлення, в системному вигляді зрозуміти важко.
Цінності Антимайдану були сформовані не на Майдані: вони були сформульовані як реакція на Майдан – територіально в іншому місці, в змістовній та дискурсивній дистанції.
Цінності Антимайдану, навість за своєю назвою, є реакцією на цінності Майдану, тобто цінності Антимайдану реакційні.
Причому російські комунікації з цього приводу показують ще більш точне визначення – цінності Антимайдану є антизахідною реакцією Росії, яка особливе і виняткове значення чомусь надає сексуальним відносинам (?!). Причому виглядає це дуже дивно, адже сексуальні проблеми на Майдані не були в пріоритеті, як не є вони в пріоритеті в післяреволюційній Україні.
Найголовніше в розумінні Антимайдану – те, що прямим та безпосереднім його продовженням є війна на Сході України, що призвела до створення так званих ДНР та ЛНР.
"Антимайдан" – так називається рух в Росії зі своїм сайтом і контрреволюційно-реакційним "Маніфестом", а також одноіменний новинний сайт про події в ДНР та ЛНР, де досі просувається ідея Новоросії, українців називають карателями, укронацистами, звинувачують Україну в обстрілах мирних жителів ОРДЛО, дають розклад так званого "хресного ходу" по території України і т.д.
Водночас обидва ці сайти мало що говорять про цінності, бо Маніфест руху "Антимайдан" це суцільна реакція і жодних позитивних цінностей, окрім того, Росія наша країна, контрреволюція краще революції, антизахідна риторика домінує і риторика проти революційної України її доповнює.
Давайте все-таки зробимо порівняння цінностей Майдану і Антимайдану, щоб зрозуміти їх різницю.
Навіть у націонал-соціалістичної Німеччини і СРСР було спільне – соціалізм в орієнтаціях політик та у назвах держав. Але це не означало, що у них спільні цінності. Наявність спільної критичної налаштованості в якихось питаннях не означає спільних цінностей.
Слова Надії Савченко про спільність цінностей Майдану та Антимайдану є помилковими. Це фактично зрада цінностей Майдану в політичній комунікації і принципове нерозуміння цілей революції Гідності як такої. Це дуже сумнівна позиція щодо своїх побратимів в АТО як для воїна і дуже погана політика як для депутата.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.