Сергій Дацюк Філософ

ЦІННОСТІ МАЙДАНУ ТА АНТИМАЙДАНУ

04 серпня 2016, 09:39

В ситуації контрреволюції, в якій зараз знаходиться Україна, дуже важливо зберігати свою ідентичність і не втратити розуміння цінностей, за які українці боролись на Майдані і за які продовжують воювати з Росією в АТО.

Можливість безвідповідально порівнювати цінності Майдану та Антимайдану існує досі лише тому, що в Україні ідеологічна ситуація є нерівноважною.

Мова йде про те, що цінності Майдану досліджені, описані багатьма його учасниками, опубліковані. Дивіться хоча б велике видання "Майдан. Революція духу".

Водночас цінності Антимайдану не досліджені і не описані. Цінності Антимайдану традиційно протиставляються цінностям Майдану. Але в чому суть цього протиставлення, в системному вигляді зрозуміти важко.

Цінності Антимайдану були сформовані не на Майдані: вони були сформульовані як реакція на Майдан – територіально в іншому місці, в змістовній та дискурсивній дистанції.

Цінності Антимайдану, навість за своєю назвою, є реакцією на цінності Майдану, тобто цінності Антимайдану реакційні.

Причому російські комунікації з цього приводу показують ще більш точне визначення – цінності Антимайдану є антизахідною реакцією Росії, яка особливе і виняткове значення чомусь надає сексуальним відносинам (?!). Причому виглядає це дуже дивно, адже сексуальні проблеми на Майдані не були в пріоритеті, як не є вони в пріоритеті в післяреволюційній Україні.

Найголовніше в розумінні Антимайдану – те, що прямим та безпосереднім його продовженням є війна на Сході України, що призвела до створення так званих ДНР та ЛНР.

"Антимайдан" – так називається рух в Росії зі своїм сайтом і контрреволюційно-реакційним "Маніфестом", а також одноіменний новинний сайт про події в ДНР та ЛНР, де досі просувається ідея Новоросії, українців називають карателями, укронацистами, звинувачують Україну в обстрілах мирних жителів ОРДЛО, дають розклад так званого "хресного ходу" по території України і т.д.

Водночас обидва ці сайти мало що говорять про цінності, бо Маніфест руху "Антимайдан" це суцільна реакція і жодних позитивних цінностей, окрім того, Росія наша країна, контрреволюція краще революції, антизахідна риторика домінує і риторика проти революційної України її доповнює.

Давайте все-таки зробимо порівняння цінностей Майдану і Антимайдану, щоб зрозуміти їх різницю.Навіть у націонал-соціалістичної Німеччини і СРСР було спільне – соціалізм в орієнтаціях політик та у назвах держав. Але це не означало, що у них спільні цінності. Наявність спільної критичної налаштованості в якихось питаннях не означає спільних цінностей.

Слова Надії Савченко про спільність цінностей Майдану та Антимайдану є помилковими. Це фактично зрада цінностей Майдану в політичній комунікації і принципове нерозуміння цілей революції Гідності як такої. Це дуже сумнівна позиція щодо своїх побратимів в АТО як для воїна і дуже погана політика як для депутата.

powered by lun.ua
Коментарі — 217
Mike_Kharkov _ 07.08.2016 22:03
IP: 146.148.30.---
-Vesna-:
Секти нічим хорошим ніколи не закінчують і являються руйнівним соціальним явищем.
Що ми і спостерігаємо на Донбасі.
А начало правильное:)
Сектантство опробовали на "Белом братстве" и этот опыт внес необходимые коррективы в портрет украинца, далее – 2004 год. "Оранжизм" – это сектанство, но об этом у нас не принято:), ведь люди ни с того, ни с сего решили, что являются избранными носителями высшего знания. Но оснований-то не было, кроме массового психоза. Это классика секты. На этом же живет нынешняя власть, не нужно думать, вредно, нужно верить. Коммунисты были детьми в этом деле, они пытались эту веру подкрепить материально (создав не последнее государство), а нынешние выжимают из феномена секты максимум.
Но удивляет меня до сих пор верность сектантов-интеллигентов идее сектантства, все-таки душа и разум субстанции различной сущности:)
LYCIV_OLGA _ 07.08.2016 20:38
IP: 104.155.124.---
"ПЕРЕВТІЛЕННЯ" в дії.
Не встиг щасливо "померти" разом зі своїми "коментарями" Іван Жага, як він (Cjnybr, Karakyrt, gmailo, som, Lann, glok, pann, jut, astros, Ral, mauser96, plita, Tochka, фейсбучний Гур Эмир) миттю "перевтілився" в Яг Уар!
Цей рашистский пропаган*дон – воістину "безсмертний" на УП.
Тепер можна "приймати ставки" на "тривалість життя" і цього персонажу.
LYCIV_OLGA _ 07.08.2016 10:51
IP: 104.155.90.---
До речі – в якості "інформації до роздумів" – пропоную ознайомитися з нещодавнім: 05.08.16, "Олексій Арестович: Три світи України і боротьба між ними"; та згадати/перечитати: 10.03.16, Роговик О. "Клінічна смерть" Революції Гідності". Обидві на "Хвиля нет".
kren _ 06.08.2016 20:02
IP: 46.201.234.---
jut:
...Адвокатура... У цивілізованих демократичних державах Є невід'ємним фактором правової
системи...

Такі *адвокати*,як Ви з купленим посвідченням,можливі тільки в наскрізь корумпованій,комуно-
регіональній,ментівсько-бандицькій державі де такі *фахівці* як Ви-є невід*ємним факторм,пре
гонки бабла -уважаємім людям-котрих Ви ослуговуєте,котрим свогочасу замголовпрокурора,на
сходняку,власноосібно "мурку на роялє лабал*

jut:
... "Торнадо" – колишня добровольча рота патрульної службив структурі ГУ МВС України в Запорiзькiй області...
І структура ГУ МВС України в Запорiзькiй області теж тоді була сворена?і з кого там набирали
штат?чи може в тій структурі,як і по всій Україні,не ті ж комуно-регіонали-в керівництві?
Свої байки розказуйте реальним пацанам,котрі Вас користають.
grom2468 _ 06.08.2016 19:13
IP: 130.211.83.---
Просить Путина убрать Медведева еще глупее, чем просить Богородицу убрать Путина.
kren _ 06.08.2016 18:33
IP: 188.0.104.---
jut:
Передивиться, шановні уважно відео з закритого засідання суду по ОЗГ "Торнадо"...

Те, що ви побачите – і є ОБЛИЧЧЯ НАШОЇ НАСТУПНОЇ ВЛАДИ...

В якій, не маю жодного сумніву, знайдеться містечко і для Олечки Луців, і для Олесі Яхно, і для Александра 1, і для Севгіль Мусаєвої...

====
...ну тоді Ви маєте радіти як ніхто,бо по-1-сам мент.
по-2,торнадо це міліцейське формування,кадри набрані,до речі на держслужбу, якраз за часів
комуно-регіоналів,тобто-до Майдана.Нема там нікого нового,як і при владі зараз, та ж комуно- регіональна мерзота,котру Ви обслуговуєте починаючи ще з часів РС.
Що вам не подобається?
LYCIV_OLGA _ 06.08.2016 16:17
IP: 146.148.9.---
Kirill Korzhenko:
Іван Жага:
"Не тратьте, куме, сили задарма"! Жоден "діалог" з Іваном Жагою – неможливий!!! Будь які "розмови" з ним/звертання до нього – безглузде безкоштовне "годування троля"!
Бо він – чергова "реінкарнація" переконаного рашистського пропаганд*она та патологічного брехуна, відомого на "УП" як Cjnybr, Karakyrt, gmailo, som, Lann, glok, pann, jut, astros, Ral, mauser96, plita, Tochka, фейсбучний Гур Эмир і – ось – Іван Жага! (Всіх його "ників" і не згадаєш)
Але в незалежності від його "імені" – його сутність (тваринна українофобія, фанатичне проповідування "руSSкава міра"), відсутність логіки та механічне ретрансляція одних і тих тем – ніколи і ні за що не змінються!
Трошки заждіть і Ви неодноразово в тому переконаєтеся.
Александр 1 _ 06.08.2016 11:24
IP: 188.163.12.---
Іван Жага:
Александр 1: Ви?! Мене?! Загнали в кут?! Смішно...
.
Мені теж дуже смішно і приємно бачити, як ви замість того, щоб навести докази вашого ствердження про Нуланд та 5 млрд. доларів, вдалися до "імперіалістичних брехунів", "НКВД-стів", "мертвих поляків", до революції в Тунісі та до припущення якого пенсіонера 75 років з США. Невже ви правда займались адвокатською діяльністю? Ви ж шахрай у чистому виді. Починаю думати, що радянські адвокати у більшості були такими брехунами і шахраями та працювали не за раді правди, а за раді грошей?
-Vesna- _ 06.08.2016 06:52
IP: 93.72.142.---
Іван Жага:

Господи... что вас так много?
Ну куда не ткнись – везды вы и в больших количествах. Транслируйте подлое русскомирье.
Соблюдайте гигиену.
Модер явно забил на работу и зарылся в отпуск.
Nadiya Dovzhenco _ 06.08.2016 00:24
IP: 130.180.209.---
Примітивізм. Я і коментарі до нього...
Kirill Korzhenko _ 05.08.2016 21:31
IP: 95.133.223.---
Іван Жага:
Kirill Korzhenko:

Бидло я нічому навчити не можу – мене самого не для того вчили. І перебувати з бидлом в одній стаї теж не буду – в мене для того надто розвинений блювотний рефлекс.
Да не тужтесь вы. Я же вижу, как вы безобразно легко путаете советское право с современными положениями уголовного права, к примеру. Такие фахівці как ві, во все времена были ценны своей необходимостью проныры. Как тот Базаров, хорошо знаете – "где нужно быть почтительным, где можно быть дерзким. Уметь с полунасмешливой важностью заниматься вздором, и уметь показать вид, что почитаете всё великое за вздор." Сколько вы взяток разнесли по нужным кабинетам? Не прикидывали, так, для интереса, какая сумма прошла через ваши грязные руки?
kren _ 05.08.2016 20:10
IP: 188.0.104.---
Іван Жага: -КРЕН: " А ХРІНА ТОБІ! З ЦІЄЇ МІТІ ВЖЕ Я ТУТ ПІВЕНЬ!!!".

...я думав Ви просто зоофіл...а Ви,виявляється сусмісник...

Ваш *стиль*,як для вертухая,що купив посвідчення совецького адвоката згодиться.
Як для фахівця,правника,юриста,що передбачає дана професія- нікчемний.
Александр 1 _ 05.08.2016 20:10
IP: 188.163.12.---
Іван Жага:
Александр 1 (прод.) НА ТЕ Ж ВОНИ І СПЕЦОПЕРАЦІЇ. А правда про них раніше чи пізніше проскакує до преси, зокрема через таких діячів як той ЦРУ шник. Чієї сміливості необхідно надати належне...
І – ситних грантів від Ваших заокеанських кумирів...
Я свідомо вчепився лише в один приклад вашого ствердження, щоб показати наскільки ви балабон. І дійсно, як тільки я загнав вас у кут, ви почали метатись, переводити на різні інші теми, приводити чиїсь думки, припущення, але конкретно так і не привели жодного доказу вашого ствердження про те, що Нуланд сама зізналась, що вони фінансували Революцію Гідності (5 млрд. $). Тобто, ви брехали свідомо.
kren _ 05.08.2016 19:05
IP: 188.0.104.---
Kirill Korzhenko:
kren:
Істина ж,як відомо,народжується в суперечці між людьми. – Ми сегодня несколько в иной ситуации. Вы предлагаете диалог с банкротами. А экономике нужны миллиардные инвестиции и тут без альтернативы. Как думаете, уважающий себя инвестор, будет вести диалог или спор, суперечку с банкротом? Ещё 20 лет назад следовало принять мировые цены на газ, нефть, электрич, коммуналку, и все эти суперечки с банкротами прекратить на биржах с молотка. П Дацюку, след блог уместно окрестить – Суперечки у разбитого корыта.
...з чого це Ви взяли про діалог з Банкротом?
я говорю,кли хочете почути живе людське слово,то й звертайтеся до людини,а не виродка-
на кшталт jut.
Сергей Папков _ 05.08.2016 18:50
IP: 93.73.27.---
Останнім часом здається, що для Надії Савченко найкращим було б деякий час просто помовчати, адже вона зі своїми ідеями весь час потрапляє кудись не туди...
Kirill Korzhenko _ 05.08.2016 18:22
IP: 95.133.223.---
kren:
Істина ж,як відомо,народжується в суперечці між людьми. – Ми сегодня несколько в иной ситуации. Вы предлагаете диалог с банкротами. А экономике нужны миллиардные инвестиции и тут без альтернативы. Как думаете, уважающий себя инвестор, будет вести диалог или спор, суперечку с банкротом? Ещё 20 лет назад следовало принять мировые цены на газ, нефть, электрич, коммуналку, и все эти суперечки с банкротами прекратить на биржах с молотка. П Дацюку, след блог уместно окрестить – Суперечки у разбитого корыта.
бун _ 05.08.2016 17:10
IP: 77.123.166.---
Іван Жага:
бун
Нагадаю Вам, шановний, що гібридна війна Галичини проти Росії почалася ще року так 2005го.
Шановний пане, якщо ви навчалися у радянському вузі, то дуже дивно, що ви ігноруєте питання власності, з чого власне починається Маніфест компартії 1848р. редакції Маркса. Україна є одною з найбагатших країн Європи і одночасно займає останнє місце на континенті за розвитком, що вже само по собі породжує протиріччя. З часів уряду Кучми 1992р. країна взяла курс на переросподіл національного багатства між ФПГ, а не на створення нового продукту. І коли людині нема за що вивчити дітей, немає де їх полікувати, коли немає гідної оплачуваної роботи, то їй ваші байки про інтегральний націоналізм, ваші надумані сентенції про міжконфесійні конфлікти, і це в країні, де населення протягом 70 років сповідувало атеїзм, так би мовити нецікаві.
бун _ 05.08.2016 16:37
IP: 77.123.166.---
Педалювання теми "бандерівці" у період Майдану стало одним з основних елементів гібридної війни Москви проти України. Насправді Майдан стояв виключно з економічними вимогами в основі яких повернення економічної практики часів двох імперій до 1913р., зокрема захисту майнових прав населення. Євроатлантичні сподівання перед Майданом теж були викликані очікуванням обмежити рейдерські апетити Вітьки Стоматолога. "Бандерівською" темою вдалося нав"язати хибне уявлення про цілі Майдану, уявлення, яке нічого не мало спільного з дійсністю, але було використане з метою дестабілізації в Україні.
бун _ 05.08.2016 16:35
IP: 77.123.166.---
Oleg Seltsov:
Ото такі "цінності" у Майдана.
Я навів слова Ернандо де Сото про причини кольорових революцій. З чим ви незгодні? Ви вперто не помічаєте основну причину Майдану – концентрацію ресурсів країни в руках десятка осіб, тз олігархів. Відповідно відсутності можливості простій людині реалізувати себе. Незахищеності майнових прав громадянина і як наслідок перетікання власності від мільйонів осіб, які стали власниками в результаті ваучерної приватизації, до олігархів.
Vladimir Khotenko _ 05.08.2016 16:21
IP: 80.249.227.---
Oleg Seltsov:
Обіцяли зарплату по тисячу євро, а одержали гречку по сорок гривень. І хоч би одна собака покаялась.

Ото такі "цінності" у Майдана.
Автор – хфiлософ. Саме тому – йому принципово байдуже "про гречку" i вiн розмiрковує ажно цiнностями.
Так, помилково сам не побачив, як в "цiнностi" записав контрабанду. Ну бува. Я не знаю, про що вiн у цю мить думав? Мабуть, про цiгарки та бурштин по TV новини йшли? Ну не дочув, що цiгарки саме конвертували в "европейские" цiнностi, а не везли до Росii. Хфилософи дрiбницями не перймаються.
sidor _ 05.08.2016 16:06
IP: 77.52.124.---
Volodymyr Parkhomenko:
" у націонал-соціалістичної Німеччини і СРСР було спільне – соціалізм... у назвах держав".
Де-де, пане філософе, був соціалізм у назві німецької держави часів Гітлера?)))
Офіційною назвою тієї держави було – Deutsches Reich. Перекладати не буду. Але де в цій назві соціалізм?))
Решта тексту сподобалася.
НСДРП – национал социалистическая демократическая рабочая партия Германии. Золотой значек партии имело ограниченное кол-во руководителей Рейха. Свой золотой значек фюрер подарил Магде Геббельс незадолго перед своим исчезновением.
kren _ 05.08.2016 14:56
IP: 188.0.104.---
-Vesna-: От саме про це я Вам і говорю.А Ви зводите проблему до "хазяїна тварин та тваринячі рефлексії".

...так,в конкретному прикладі,мова про конкретний культурний капітал,з впливу культури і струк
тури спільностей (С).,що належить конкретній істоті, що і є компетентністю даної істоти у своєму виборі.
(я ж зразу обмовився про концепції і рефлексії).
Варто Вам окинути поглядом сферу...тертя,що пролягає на Схід від межі розумного життя і Ви поба
чите мільйони таких...нездібних на власну концепцію,що реаагують в асоціаціях за подібністю на
зовнішній подразник і всеціло залежать від згоди хазяїна на їх підтримку і це теж держвана концеп
ція символічного примушення мас,що теж зумовлюється (впливом культури і структури спільностей,
що належать.../С/), певній істоті.
-Vesna- _ 05.08.2016 14:29
IP: 93.72.142.---
kren:
-Vesna-: не зовсім. Не треба спрощувати проблему.

...ну,п.-Vesna-:,чогосьь мені думалося,що Вам зрозуміло,що в соціумі нічого самовільно
не буває.Вибір індивіда обумовлений його соціальною структурою засвоєною з дитинства.
І будь чий вибір.Поведінка людини-детермінанта не біологічна а соціальна,все зо є в людині людсь
кого,дало їй суспільство. і зумовлюється впливом культури і структури спільностей, у яких людина була вихована і до яких вона належить...
А для формування масової свідомості заданих якостей існує державна ідеологія,ота сама концеп
ція ххазяїна,тобто пануючої соціальної групи,що на даний час встановлює норми і правила...

загалом,з Вами,я вже не раз обговорював...цю соціальну обставину.
і зумовлюється впливом культури і структури спільностей, у яких людина була вихована і до яких вона належить... (с)
От саме про це я Вам і говорю.
А Ви зводите проблему до "хазяїна тварин та тваринячі рефлексії".

Гарного дня.
kren _ 05.08.2016 13:52
IP: 188.0.104.---
-Vesna-: не зовсім. Не треба спрощувати проблему.

...ну,п.-Vesna-:,чогосьь мені думалося,що Вам зрозуміло,що в соціумі нічого самовільно
не буває.Вибір індивіда обумовлений його соціальною структурою засвоєною з дитинства.
І будь чий вибір.Поведінка людини-детермінанта не біологічна а соціальна,все зо є в людині людсь
кого,дало їй суспільство. і зумовлюється впливом культури і структури спільностей, у яких людина була вихована і до яких вона належить...
А для формування масової свідомості заданих якостей існує державна ідеологія,ота сама концеп
ція ххазяїна,тобто пануючої соціальної групи,що на даний час встановлює норми і правила...

загалом,з Вами,я вже не раз обговорював...цю соціальну обставину.
Елена Величко _ 05.08.2016 13:49
IP: 95.133.235.---
Автору.
У зв"язку з моїм коментарієм, що наведено нижче, в мене питання:"А є в нас такий Центр розумних,
професійних, що мають вплив та здатні підняти країну, принаймі не допутити, щоб продовжували все розпродавати (окрім потужних вкладень у непідйомне) та творили "тарифну політику" та розподіл запозичень?". До речі, от так би мовити молоді-талановиті – грантотримувачі з РПР,
а логіка така як у попередніх – "Не треба соціальні стандати давати – ДАЙТЕ ГРОШІ НАМ!" – для цього й держава існує, бо в нас у багатьох саме логіка собі-собі-собі – греби... Обов"язкво повинні бути та підніматись АДЕКВАТНІ соціальні стандарти, прогресивне оподаткування.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter