Сергій Дацюк Філософ

ПРОБЛЕМИ ПОРЯДКУ ДЕННОГО

25 жовтня 2016, 10:30

Хто і як формує порядок денний в Україні? Тобто, хто визначає, що робити перш за все, що робити потім, чого не робити взагалі і що замовчувати як завдання чи проблему?

Порядок денний це набір актуальних завдань, що підлягають безпосередньому вирішенню. На відміну від стратегічних завдань, які зазвичай не є публічними під час війни, тобто вирішуються поза порядком денним або спеціально в ньому маскуються як вирішення інших завдань, про що не має здогадатися ворог.

В часи революції, принаймні до квітня 2016-го року, порядок денний України диктував останній Майдан.

В часи контрреволюції порядок денний не є революційним, відтак в кращому разі його визначає власна влада, в гіршому – він визначається за межами країни: в Росії, в США, в ЄС і т.д.

Давайте подивимось на порядок денний позаминулого тижня. В статті "Минск-2. Хватит ли у Украины выдержки?" Ігоря Тишкевича. Там є перелік можливостей, які з'явилися в Україні в зв'язку з останніми подіями: 1) матеріали розслідування збитого Боїнга, які вказують на провину Росії; 2) атаки Росії в Сирії, які руйнують її домовленості з Заходом; 3) плутонієвий блеф Путіна; 4) заборона в Росії Меджлісу кримських татар; 5) ініціатива Меркель щодо нових санкцій Росії; 6) резолюція ПАРЄ, яка вперше означує Росію як агресора в Україні та неможливість виборів в так званих ЛДНР як на окупованих територіях України.

Жодна з цих подій не є ініційована Україною.

Навіть остання подія – резолюція ПАРЄ – не є власне повністю ініціативою Україна, бо там вона здебільшого боролась за вигідну їй редакцію документу. Більше того, прийнята резолюція ПАРЄ не підтримана українським Парламентом – окуповані українські території визнані такими в цій резолюції ПАРЄ, але не визнані такими в Україні. Тобто Україна поки що опирається внутрішньому законодавчому оформленню окупації територій так званих ЛНДР, що вже визнано в Європі.

Давайте подивимося на минулий тиждень: 1) берлінська зустріч в нормандському форматі. І знову – нульові українські ініціативи і нульовий результат, що заходилися рекламувати більшість українських ЗМІ як чергове досягнення української влади; 2) прийнятий бюджет та інші нові рішення в Парламенті, де найбільш значимим є найменш обговорюваний в українських ЗМІ закон Оксани Сироїд про окупацію; 3) перехресний допит колишніх представників "правлячої партії" Медяника та Ландика, де найбільш важлива інформація майже не обговорюється в ЗМІ.

Ця найбільш важлива інформація – деякі представники Партії Регіонів знали, що готується агресія Росії проти України – фактично замовчується в українських ЗМІ.

Вдумайтесь – це найсправжнісінська класична державна зрада членів неіснуючої вже партії, значна частина яких знаходиться в нинішньому Парламенті.

Ця інформація не стала приводом ні для заяв і нових позовів Генпрокурора, ні для заяв політичних партій, ні для реакції Президента.

Журналісти і експерти більше обговорюють звільнення з-під варти пана Медяника, ніби це в такому разі більш важливо.

З цього приводу в мене стався конфлікт в прямому ефірі телеканалу "112 Україна" 22-го жовтня 2016-го року, де мені довелось коментувати прес-конференцію Генпрокурора Луценко з іншого (чисто піарного) приводу.

Суть конфлікту полягала у тому, що я намагався змінити порядок денний цього телеканалу – тобто пояснити журналістам, що питання звільнення Медяника з-під варти є менш важливим, ніж інформація про знання колишніх регіоналів про агресію Росії проти України задовго до її настання. При цьому журналісти продовжували опиратися і диктувати мені заданий порядок денний телеканалу.

Я просто фізично відчув неможливість опиратися диктату чужого порядку денного – знаю, що пропонована журналістами постановка питання це маніпуляція, намагаюся довести це журналістам, з усіх сил намагаюся довести точку зору рефлексивну, масштабну і більш важливу для української громади, і через опір журналістів не можу цього зробити.

Нажаль, українське телебачення в плані представлення позиції громади скурвилося.

Телеканал "112 Україна" залишався фактично останнім більш-менш зрівноваженим, де кожному гостю давалася можливість викласти свою точку зору без форматної цензури, як це відбувається на так званих ток-шоу інших телеканалів.

Але окрім форматної цензури, існує ще і цензура порядку денного – ти мусиш коментувати лише ті події, що запропоновані телеканалом, тобто попередньо сконструйовані і продумані кимось для телеканалу.

Але якщо телепередача перетворюється на суцільний конфлікт за порядок денний з позиції громади проти провладної (вирішальним чином олігархічної) позиції, то участь в телеефірах все більше втрачає сенс для експертів, що знаходяться на позиції громади.

Якщо телеканали не змінять власну редакційну політику найближчим часом, то нас чекають проблеми в медіа-просторі, які нам знайомі вже двічі, – з часів процесу "Україна без Кучми" і з часів режиму Кривавого Президента. Українці ж бо люблять ставити граблі якнайзручніше для гуль на лобі.

В каламутному болоті українського публічного простору з втраченими змістовними та етичними орієнтирами тепер можливі будь-які провокації. Міфічні українські хакери нібито зламали пошту Суркова і виклали документ про нібито плани провокацій Росії проти України.

От тільки читаючи цей документ неможливо зрозуміти, в адміністрації якого президента цей документи був написаний – російського, щоб дійсно здійснити це, чи українського, щоб зганьбити своїх опонентів і применшити кричущість проблем Президента і його оточення: раз проблеми згадує ворог, то їх критика всередині України на користь ворогу.

Політтехнології чужими руками і через використання опонентів втемну – гібридний порядок денний як наслідок гібридної війни, гібридного мислення і гібридних дій.

Порядок денний у гібридному світі щодо російсько-української війни не диктує Україна – навпаки, це Україні диктують чужий порядок денний. Єдиний спосіб диктувати власний порядок денний – це українські ініціативи, тобто постійне генерування в Україні важливих подій, які змушуватимуть реагувати на них Росію, ЄС та США.

Українська влада не здатна (не може, не бажає, не вміє) здійснювати власні ініціативи та генерувати власний порядок денний. Водночас українська громада, перебуваючи в соціальній депресії та штучно створеній дезорієнтації, не може нав'язати свій порядок денний владі.

Тому Україна втратила будь-яку ініціативу в формуванні власного порядку денного щодо міжнародних подій. Натомість українська влада затрачує великі зусилля для контролю внутрішнього порядку денного через піар і політтехнології владних органів та через диктат поряду денного у ЗМІ.

Не зламавши цю схему, неможливо ні розуміти, що відбувається в Україні і в світі, ні аналізувати події, ні генерувати власні ініціативи.

Українська громада має повернути вплив на формування порядку денного через створення власних ініціатив.

Потрібні ініціативи від громади, потрібний громадянський порядок денний, який би можна було диктувати владі та просувати у ЗМІ.

Світ суцільних гібридів – це гібридний світ. Хочеться справжнього світу від справжніх людей зі справжнім мисленням, справжніми словами і справжніми діями.

Гібридний світ руйнується не лише автентичним і архаїчним, тобто "вагомо, грубо, наочно". Гібридний світ руйнується також по-новому справжнім і більш складним – майстерно, витончено і неочевидно.

powered by lun.ua
Коментарі — 31
boh _ 27.10.2016 16:26
IP: 194.44.142.---
Змінити порядок денний телеканалу важко, бо журналіст підготувався, вивчив свої слова (наприклад, запитання, які треба ставити), "нарізав" матеріал. Ми ж розуміємо, що журналісти не є фаховими спеціалістами в питаннях, які висвітлюють. Звичайно, вони знають основи, але дуже рідко знають більше. На ефірах вони модератори, які притримуються сценарію. А ще треба слухатись режисера, який говорить "у вухо"... Важка доля:):)
Doroshenko Vlad _ 27.10.2016 00:20
IP: 93.72.70.---
Почепцов: Коммуникативно-виртуальное пространство защищается не выстраиванием стен, а созданием собственного такого пространства = образуется своя собственная модель мира, тогда вторжение в нее продуктов с гибридой моделью мира вызывает отторжение этих продуктов, если они несут агрессивную направленность. Они рассматриваются как недостоверные, смешные, глупые, но никак не такие, которые могут заменить свой продукт. Это фильтр, а не стена.
Если такого барьера в виде собственной модели мира нет, а его не будет, пока не будет своих бестселлеров, своих сериалов, своих героев не из прошлого, из нынешнего дня. Виртуальные объекты побеждаются путем продвижения собственной (или ее заменяющей) виртуальной продукции. Это процесс, требующий высокой квалификации участников. Но созданный качественно виртуальный объект практически не имеет конкурентов, поскольку он занимает свое собственное место = свій порядок денний. Де ідеї-маяки, стовпи громади? Де власна модель світу? Витісняти чужий хаос
Теодор Дяків _ 26.10.2016 20:26
IP: 178.92.185.---
І ще – ту ж думку можна передати текстом удвічі коротшим: – чи варто аж так "розтікатися мислію"...?
Теодор Дяків _ 26.10.2016 18:56
IP: 37.73.223.---
Сергій Дацюк: "Нажаль, українське телебачення в плані представлення позиції громади скурвилося."
- Можна подумати, що коли-небудь УТ позицію громади алекватно аисвітлювало...
Лариса Ковалева _ 26.10.2016 12:37
IP: 109.86.32.---
Вчора Дмитро Гнап на каналі Шустера спробував зламати порядок денний пустопорожнього єфіру про пошту Суркова і ведуча миттєво оголосила рекламну паузу. Савік збирає гроші з людей,щоб запезпечити життя каналу, однак запрошує одних і тих самих депутатів майже кожного вечора. Годину вони обговорювали автентичність цього витоку, а коли Гнап заявив, що це відволікання уваги від тарифів та електронного декларування та інших життєвоважливих тем для пересічних українців, його ніхто не підтримав. Як завжди, кожного вечора на всіх каналах домінує Антон Геращенко, який як голівудська зірка виголошує якусь маячню. І тепер в мене питання до пана Сергія: як громада може зламати порядок денний на олігархічних каналах та інших медіа? Я можу лише вимкнути ТВ. Як по іншому? Доречі, я дивилась той єфір, коли ви пане Сергій, намагалися зламати порядок денний, а нафарбована дівчина упиралася, навіть не розуміючи як смішно вона виглядала. Якщо ви не змогли, то як змогла б я?
-Vesna- _ 26.10.2016 09:03
IP: 93.72.143.---
Ну це якась демагогія... з вкрапленням утопії.
Alexander Vasilevsky _ 26.10.2016 07:45
IP: 93.74.205.---
+1
grom2468 _ 26.10.2016 00:50
IP: 23.251.133.---
Sergey Bochenko:
Yuriy Vologjaninov:
Олигархия Порошенко, Луценко и прочие всё более едина с олигархией Янукович, Пшонка и прочие... которая едина с олигархией Путина...

Юрий Вологжанинов.
Киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация" blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
Путин у Вас во всех ваших грехах участвует не много ли для одного человека!?
Может сами хохлы туповаты!?
Пока мозгами ватной массы
Владеет кучка пи...асов,
Россия будет всю Европу
Стращать своею "голой ж.пой"
Елена Величко _ 25.10.2016 22:18
IP: 95.134.110.---
Громада,громадські інціативи – все це добре, але є Уряд, який повнен робити.
Перше-забезпечити людей реальним прожитковим мінімумом.Бо всіці балачки про бізнес,
який все зробе, бачимо,що процент на соціалку знизили,тепер нема з чого пенсії платити.
Чиновниця розказувала, що вже зараз звертаються за пенсією, а стажа мінімального 15 років – нема,
бо був мінімальний – 5 років,підняли, але ж роботою не забезпечив бізнес. У людей в 35 років – перша офіційна робота. То люди винуваті? Реваказав,що через 15-20 років масово не будуть люди мати пенсію,
то люди винуваті? Оттакі перші завдання владі – не собі Зп піднімати, а людям забезпечити бодай прожитковий мінімум. Бо влада робе для усіх – не хочеш- не йди у владу.
Doroshenko Vlad _ 25.10.2016 21:08
IP: 93.72.70.---
громада має повернути вплив? А ми холопствуємо, кожен сам по собі виживаємо під чиновничеолігархічним черевиком. Ідеологи громади-дацюки. Де від них пропозиції порядку денного?Хто ще здатен на такі пропозиції? Інакше діють владні пропозиції-я начальник-ти дурак-шикуйся на субсидії.
представники Партії Регіонів знали, що готується агресія? Може, їм про це чергові хакери сказали. Сама втеча Яника (без вагомої причини) була по зову Кремля як початок агресії – народ залишали без влади і провокатори звали Путіна. А тимчасова влада без пострілу віддала Крим, і, видно, чекала, що ще віддати Гіркіну, що грав воєнно-історичну гру по відновлення СССР. В ОЛДРО порядок денний від телеефіру РФ. Чий ефір-того й порядок. Нема від дацюків порядку-діють вказані владні пропозиції. Прошу список тих, хто проголошує "ініціативи від громади, щоб розуміти, що відбувається в Україні, в світі, аналізувати події", список тих, хто "руйнує Гібридний світ – майстерно, витончено і неочевидно"
Yuriy Vologjaninov _ 25.10.2016 20:44
IP: 93.72.20.---
Олигархия Порошенко, Луценко и прочие всё более едина с олигархией Янукович, Пшонка и прочие... которая едина с олигархией Путина...

Юрий Вологжанинов.
Киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация" blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.html
САНДРО _ 25.10.2016 20:38
IP: 82.193.99.---
Максим Чарушниковв:
Да,
мастеров повесить лапшу на уши лохократу хватает.
И, надо честно признаться, что получается
Вот Автор пытался на 112 изменить повестку дня телеэфира, но не дали.
Были еще бойцы как С.Власенко, возражающий протиа примитивных сенсаций, когда есть реальные животрепещущие проблемы.

В таких ситуациях вспоминаю, естественно кем то другим озвученные, слова "гения" пропаганды Й.Геббельса- "Дайте мне средства массовой информации и я превращу людей в стадо свиней"
В России что-то подобное уже наблюдается, только не да Бог и нам их догнать в таком "достижении"
Максим Чарушниковв _ 25.10.2016 19:54
IP: 46.118.114.---
САНДРО:
А народний фронт Авакова-Яценюка-Бєні в свойом рєпєртуарі.

Змонтовані відеороліки Саакашвілі і російських бізнесменів.

Маніпуляції протоколу засідання РНБО по Криму

Зараз листи Суркова.

Потім буде – моча путіна показала, що він трансвестіт а юлька інопланєтянка.

Все аби ніколи не було перевиборів і виборів
Максим Чарушниковв _ 25.10.2016 19:32
IP: 46.118.114.---
САНДРО:
Очень уместный пример привел Автор с каналом 112.
Менеджмент канала злоупотребляет созданной им самим популярностью и начинает дешевить в своем теепродкуте.
Как правило в Вечерних праймах рассматриваются вопросы совсем не интересующие зрителе, а просто по чьему-то заказу.
Это и квартира Лещенко (сколько человек высказалось, ну и ШО)
Или зарплата депутатов (это вообще неприлично заглядывать в чужой карман)

А цель понятна- оболванить, вроде бы как активного, неравнодушного зрителя, пукстить его блукать просто лесом.
А животрепещущиеги с черной бухгалтерией ПР (сколько можно рсследовать? год? два?).
убийство Шеремета (результатов нет, а время идет)
убийство копов в Днепре (тишина) и т.д.
Цинізм влади і ЗМІ олігархів зашкалив в серпні цього року. Коли "несподівано" в річницю трагедії під Іловайском у відставку подав Ложкін. І всі "ЗМІ" ні слова про загиблих і дружно всі ефіри забалтували трагедію, російським халуйом Ложкіним
Kirill Korzhenko _ 25.10.2016 17:29
IP: 46.201.198.---
Volodymyr Parkhomenko:
Дацюк плутає запрошення його телеканалом для коментарів з питання заданого каналом з його власним брифінгом. Запрошуйте, Сергію, журналістів на такий брифінг і говоріть там усе, що вважаєте за потрібне.
Да ничего он не путает, он всего лишь мечтает о славе для себя и свободе для всех. Это такой синдром Жюльена Сореля.
САНДРО _ 25.10.2016 17:15
IP: 82.193.99.---
Очень уместный пример привел Автор с каналом 112.
Менеджмент канала злоупотребляет созданной им самим популярностью и начинает дешевить в своем теепродкуте.
Как правило в Вечерних праймах рассматриваются вопросы совсем не интересующие зрителе, а просто по чьему-то заказу.
Это и квартира Лещенко (сколько человек высказалось, ну и ШО)
Или зарплата депутатов (это вообще неприлично заглядывать в чужой карман)

А цель понятна- оболванить, вроде бы как активного, неравнодушного зрителя, пукстить его блукать просто лесом.
А животрепещущие темы покрываются илом, мхом, пылью, такие как амбарные книги с черной бухгалтерией ПР (сколько можно рсследовать? год? два?).
убийство Шеремета (результатов нет, а время идет)
убийство копов в Днепре (тишина) и т.д.
Volodymyr Parkhomenko _ 25.10.2016 14:31
IP: 195.162.90.---
Дацюк плутає запрошення його телеканалом для коментарів з питання заданого каналом з його власним брифінгом. Запрошуйте, Сергію, журналістів на такий брифінг і говоріть там усе, що вважаєте за потрібне.
Takozh _ 25.10.2016 14:26
IP: 176.8.134.---
aeroflot:
а я ладе очень "за", если кремлевские политологи планируют использовать Лещенко "втемную" и сливать через него реальный компромат на порошенко. а почему нет?. давайте и побольше
Чудовий приклад тиску громадянського суспільства на владу. Вилізти на голову і лупити по ній, з найкращими намірами. Реальний компромат в кремлядів на всіх українських політиків.
kriukov _ 25.10.2016 14:07
IP: 93.75.25.---
Пане Сергію! Як Ваш колега по ефірам, приєднуюсь до висловленого Вами занепокоєння. – Таки слушна думка: "Потрібні ініціативи від громади, потрібний громадянський порядок денний..." То, може почнемо, нарешті – як також належні до української "громади" – саме пропонувати їй конкретні питання цього "порядку денного" та змістовно стимулювати її "ініціативність"? А потому, якщо зможемо чим, то – і сприяти громаді у пошуку адекватних реалістичних на ці питання відповідей? Чи і надалі будемо стояти в сторонці "мудрими" спостерегачами і чекати поки громада дозріє сама? Думаєте, дочекаємось? Чи раніше таки втратимо і цю свою державність...
Андрій Павловський _ 25.10.2016 13:58
IP: 104.155.61.---
Костянтин Матвієнко

Скриньку Суркова зламали.
Файли таємнні покрали.
В "ольгінців" хлопчики грали.
Фейки серійні стругали.
У Мінстеці
протирали штанці.
Фронту незримого "хакери" ці.
sidor _ 25.10.2016 13:47
IP: 77.52.41.---
однотуровое стадо лохопетов кубло мародеров жарит во все отверстия и о всех позах камасутры...

Бывшая бухгалтер фирмы семьи Генпрокурора Юрия Луценко Светлана Рыженко продала дом в центре Киева народному депутату от "БПП" Глебу Загорию.
Об этом пишет в своем блоге журналистка проекта "Наші гроші" Ирина Салий.
Журналистка напоминает, что месяц назад вышел ее текст о бухгалтерше Луценко Светлане Рыженко и ее дом в центре Киева за $5 млн. Женщина живет в селе под Киевом в простой хате, а дом сдается в аренду агентством недвижимости сына Луценко.
В июле этого года проскочила инфа, что Луценко на заседании фракции БПП высказался о возможном аресте коллег по фракции. Сразу после этого появился слух, что нардеп Загорий пытается переоформить бизнес и уехать из Украины, якобы под страхом уголовного преследования. Но теперь, очевидно, что Загорий не убежал. Наоборот – выручил Луценко, бывшего лидера "БПП", а сегодня – генпрокурора...
Елена Величко _ 25.10.2016 13:08
IP: 95.134.110.---
1.Компетентна влада, це означає, що влада робить прогресс в країні,знає як робити, внас – основні засоби розбазарили та повіддавали за копійки (скоріш за все собі на гаманець) - політика "власного гаманця".
Я зате, щоб вдержавнійслужбі ТА В ІНШИХ глузях,зокрема й в приватному секторі – де крадутьЗП,БУЛА ЗП.
але вражає, що ті, хто кричав про справедливість прийшли й – нічого путнього не зробили,продовжують політику проти економічних інтересів населення- не знаєте – ідіть, бо доведете до 17...
2.Влада повинна вміти розбиратись з владою – тільки відхилились на свій гаманець – ЗРАЗУ ГЕТЬ...
Андрій Павловський _ 25.10.2016 13:04
IP: 146.148.30.---
Зі зламаної ніби-то хакерами ніби-то пошти Суркова, важко зрозуміти чий він помічник Путіна чи Порошенка?
Andrey Kononenko _ 25.10.2016 12:44
IP: 188.163.73.---
Четвёртая власть действительно виновата не меньше первых трёх во всех украинских бедах. Журналисты фокусируются не на тех темах, на которых надо было бы. Но ещё хуже, когда они не разбираются в той теме, по которой общаются с политиками, и позволяют политикам навешивать любую лапшу на уши себе и громаде.
vold _ 25.10.2016 12:32
IP: 178.92.8.---
"Українська влада не здатна (не може, не бажає, не вміє) здійснювати власні ініціативи та генерувати власний порядок денний".
Та є в "української влади" свій порядок денний.І завжди був.
Ось,наприклад, регіонали,що були "в курсє" про агресію Росії.
Знали і працювали за своїм порядком денним.
Порядком денним конкістадорів.
Річниця Майдану76 Україна та Європа1003 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter