Підсумки року 2018. Частина 1. Важливі для майбутнього вселюдства події
Тут пропонуються лише ті події, явища і процеси минулого 2018 го року, які мають довгострокове значення для вселюдства.
3 січня о Римі представлена перша біонічна рука з почуттям дотику для використання поза лабораторією. Зроблено черговий крок для створення біороботів.
11 січня YouTube вводить санкції проти влоггера (відео-блогера) Логана Пола після того, як в грудні він опублікував запис тіла жертви самогубства в Японії. Відеоплатформи починають уподібнюватися державам і вводити жорсткі правові норми.
23 січня китайські вчені вперше створили двох клонованих макак, використовуючи метод пересадки соматичних клітин, яким була клонована вівця Доллі. Китай продовжує нав'язувати свій порядок денний в генетичних дослідженнях.
6 лютого компанія "SpaceX" здійснила перший запуск надважкої ракети "Falcon Heavy" на геліоцентричну орбіту. Цим зроблений найважливіший крок у наближенні колонізації Марса, що буде мати довгострокові наслідки для планетарного вселюдства.
6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписує суперечливий закон про Голокост, який ставить поза законом обвинувачення поляків в пособництві нацистам. Націоналізм в Європі знову набуває поширення. Однак тепер він виходить від країн, які були найбільшими жертвами у Другій світовій війні.
15 лютого стався перший відомий випадок грудного вигодовування трансгендерною жінкою, про який повідомляють в "Transgender Health Journal" в США. Новина суперечлива, оскільки згідно з науковими дослідженнями вимираючою статтю є чоловіки. Тому треба швидше досліджувати, як трансчоловіки можуть відрощувати члени і створювати дітей, а не як трансжінки можуть годувати грудьми.
20 лютого Венесуела стає першою країною, яка запустила віртуальну валюту, нафтовидобувну, для протидії їх фінансовій кризі. Все більше стає цифрових і крипто-валют, які конкурують з доларом.
25 лютого Китай на короткий час забороняє використання літери "N" в рамках широкомасштабної цензури. Активісти, які займаються обходом інтернет-блокувань в Китаї, пояснила заборону символу його використанням у виразах на зразок "n термінів на посаді" після недавнього пропозиції ЦК Компартії Китаю прибрати з конституції обмеження на кількість термінів для глави держави. До числа заборонених виразів також відносяться слова "довічний", "безсмертний" і "культ особистості", а також назви книг про громадянську війну в Китаї, антиутопій "Скотний двір", "Дивний новий світ" і "1984", кінокомпанії "Дісней" і її серії мультфільмів "Вінні Пух".
1 березня під час звернення до Федеральних зборів Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, "не має світових аналогів", отримав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року приступив "до несення дослідно-бойового чергування". 18-го жовтня Путін заявив: "Агресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. А ми, жертви агресії, ми як мученики потрапимо в рай, а вони просто здохнуть, бо навіть покаятися не встигнуть".
4 березня в Солсбері сталося отруєння Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Тим самим в масову свідомість світової спільноти увійшло уявлення про застосування хімічної зброї Росією на території країни НАТО, коли не дивлячись на санкційну відносно Росії підтримку західних країн це мало змогло покарати агресора і не змогло гарантувати запобігання подібного надалі.
18 березня Владимир Путін був обраний на новий шестирічний термін в якості президента Росії з 76% голосів. Це його четвертий термін. Все голосніше в світі мовчать про питання: "Що буде з Росією, коли Путіна не стане".
21 березня Марк Цукерберг з Facebook визнав, що "припустився помилки", після того, як дані про 50 мільйонів користувачів були зібрані Cambridge Analytica. Вперше соціальні мережі стають інструментом міжнародної політики і піддаються правовому переслідуванню.
21 березня Китай оголошує про посилення контролю над ЗМІ, в тому числі про злиття державних телерадіомовників в єдиний конгломерат під назвою "Голос Китаю". Тобто Китай продовжує рухатися до тоталітарного суспільства за допомогою як традиційних, так і сучасних технологій.
З 25 березня 2018 року розпочався вихід Північної Кореї з міжнародної ізоляції. У квітні лідери двох Корей зустрілися, результатом чого став мир між частинами єдиної колись країни. У червні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин також вперше зустрівся з президентом США Дональдом Трампом.
16 квітня Кендрік Ламар, перший репер і некласичний музикант, отримав Пулітцерівську премію за музику зі своїм альбомом "Чорт" ("Damn").
24 квітня – за даними IFPI, потокові музичні сервіси вперше обганяють продаж компакт-дисків і вінілу по всьому світу. Поширення музики в світі стає все менше матеріальним і все більш мережевим.
5 травня НАСА за допомогою ракети-носія "Atlas V" запустило до Марса зонд "InSight". 26 листопада була підтверджена його успішна посадка. США посилено готуються до колонізації Марса.
10 травня Китай оголошує про плани створення найбільшого в світі механізму контролю погоди, дощових машин для Тибетського плато (площа розміром з Аляску). "Кліматичний контроль" стає реальністю, а значить "кліматична зброя" поступово перестає бути чистою фантастикою.
14 травня до 70-річчя утворення держави Ізраїль американське посольство було переведено з Тель-Авіва до Єрусалиму. Білий дім офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю ще в грудні минулого року. Це рішення викликало масу протестів в арабському світі, а керівництво Палестини оголосило, що Вашингтон втратив свій статус посередника в переговорах про мирне врегулювання.
15 травня спірний Керченський міст, що з'єднує Росію і анексований Крим, відкрив президент Росії. Це найдовший міст в Європі (19км). В результаті слабкої стратегічної позиції України, колабораціонізму українських олігархів і олігархічної української влади в результаті будівництва та експлуатації цього мосту Україна практично втратила спільність з Росією у суверенітеті над Азовським морем.
29 травня російський журналіст Аркадій Бабченко за пропозицією українських спецслужб фальсифікує свою смерть, щоб зірвати змову вбивства. Спірна дія українських спецслужб, крім того, була ще використана для залякування владою українських журналістів і блогерів в контексті слабо доведеного припущення, що Росія загрожує їм розправою.
7 червня НАСА повідомило про виявлення метану в гірських породах Марса за допомогою "К'юріосіті", що може служити підтвердженням існування життя на Марсі. США продовжують готуватися до колонізації Марса.
11 червня Федеральна комісія із зв'язку США офіційно скасувала мережевий нейтралітет. Це означає, що мережа Інтернет набуває правового статусу в США, і в ній можуть бути пред'явлені претензії.
4 липня китайська технологічна компанія Baidu оголошує про початок масового виробництва автобусів з автономним управлінням 14-місцевого Apolong. Ще один крок на шляху створення Транспорту Як Послуги в світі.
14 липня Президент США Трамп називає ЄС "торговим ворогом" в інтерв'ю CBS перед зустріччю з президентом Росії Путіним. США починають паразитувати на відносинах з Європою.
25 липня з допомогою радара "MARSIS" на європейському апараті "Марс Експрес" на Марсі у Південного полюса під шаром льоду товщиною 1,5 км виявлено озеро з рідкою водою розміром близько 20 км. Це перший відомий постійний водойму на Марсі.
2 серпня компанія "Apple Inc." першою з американських компаній досягла ринкової вартості в 1 трильйон доларів. 4 вересня Amazon стає другою американською компанією на трильйон доларів. Фактично корпорації стають сильнішими і впливовішими, ніж безліч держав.
12 серпня НАСА здійснило запуск зонда "Parker Solar Probe" для вивчення зовнішньої корони Сонця. Завдання у зонда пов'язані з аналізом і прогнозуванням життя Сонця, від якого онтологічно залежить життя Сонячної системи і Землі.
23 вересня Японське космічне агентство вперше запустило в роботу двох роботів-дослідників на астероїді Рюгу зі свого космічного корабля "Хаябуса-2". Фактично починається віддалена взаємодія з астероїдами як перший крок на шляху їх освоєння і розробки їх ресурсів.
23 вересня Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді запускає безкоштовну медичну допомогу на 500 мільйонів доларів "Модікаре", найбільшу в світі програму охорони здоров'я.
2 жовтня американський журналіст із Саудівської Аравії Джамал Хашоггі входить в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, де його вбивають. Міжнародний скандал змінив положення Саудівської Аравії в світі і матиме далекосяжні наслідки для всього арабського світу.
8 жовтня кліматичний звіт Міжурядової групи експертів зі зміни клімату для ООН оголосив, що до 2040 року планета прогріється на 2,7 градуса за Фаренгейтом (1,5 градуса за Цельсієм), що призведе до сумних результатів.
12 жовтня на Sotheby's за 1 042 000 фунтів стерлінгів була продана картина Бенксі "Дівчинка з повітряною кулею", перейменована потім в картину "Кохання в сміттєвому баку". Суть події викладемо більш детально.
Спочатку це було графіті англійського художника Робіна Бенкс на стіні друкарні, яке він перетворив на картину, яка використовувалася потім у багатьох гуманітарних акціях. Однак в цю картину він вмонтував шредер на той випадок, якщо картину продаватимуть на торгах. Після торгів на Sotheby's 5 жовтня, коли картина була продана за 1 мільйон фунтів стерлінгів, вона була акуратно порізана на смуги вбудованим в рамку шредером.
Передбачається, що мета художника – критика капіталістичної природи ринку творів мистецтва і захмарних цін на твори мистецтва. Сам художник підписав відео торгів і руйнування картини цитатою, яку приписав Пабло Пікассо: "Прагнення до руйнування – це теж творче прагнення". Журналісти припускають, що малася на увазі цитата російського анархіста Михайла Бакуніна: "Радість руйнування є творча радість".
The New York Times припустила, що картину можна відновити, закріпивши смуги на іншому полотні. Вважається, що після акції вартість полотна навіть збільшилася. "Його вартість зросла не стільки завдяки предмету мистецтва самому по собі, скільки завдяки пов'язаній з ним концептуальній події", – каже британський арт-дилер Оффер Уотерман, що спеціалізується на мистецтві XX століття. Цієї ж точки зору дотримується і співзасновник MyArtBroker Джой Сіер. Він вважає, що історія з подрібненням є тепер частиною художнього твору, і оцінює зростання ціни на картину як мінімум на 50%, можливо, до рівня, рівного 2 мільйонам фунтів стерлінгів
Після переговорів Sotheby's з нерозголошуваною європейською покупницею порізана шредером картина була продана за ту ж ціну. Робота була перейменована офіційним представником Бенксі компанією Pest control з "Дівчинка з повітряною кулею" в "Любов у сміттєвому баку". Так капіталізм посміявся над художником, який намагався зробити свої картини доступними.
17 жовтня студент стріляє і підриває бомбу, що вбиває 20 чоловік з 40 пораненими в Керченському політехнічному коледжі в окупованому Криму. У Росії все частіше відбуваються події класу "Іфрит".
23 жовтня Європейська комісія відхилила бюджет Італії, що передбачав введення базового доходу. Навколо цієї події існує змова мовчання у всіх європейських країнах, включаючи Росію і Україну. Експерти попереджають, що вихід Італії з ЄС призведе до кривавої бані у світовій економіці.
25 жовтня полотно "Портрет Едмонда Беламі" – результат роботи паризького творчого колективу Obvious, що складається з трьох художників, які намагаються поєднати мистецтво і штучний інтелект – продано за $ 432 500 в Christie's в Нью-Йорку. Це перший твір мистецтва, створений штучним інтелектом, який продано за такі великі гроші.
З листопада 2018 почалися масові протести, організовані рухом "Жовтих жилетів" у Франції. Фактично мова йде про серйозний внутрішньополітичну кризу у Франції.
6 листопада в журналі "Генетика" опубліковано дослідження, де на основі даних 400 мільйонів чоловік стверджується, що довголіття людини менш ніж на 10% залежить від генетики предків. Ми самі творимо своє довголіття.
8 листопада державне інформаційне агентство Китаю Xinhua News представило віртуальний засіб читання новин, здатне працювати 24 години на добу. Створено прецедент, розвиток якого може привести до заміни роботами тележурналістів.
11 листопада президент Франції Макрон в промові під Тріумфальною аркою в Парижі до 100-річчя Першої світової війни закликає світ відкинути націоналізм. Однак неможливо відкинути націоналізм, поки націоналісти залишаються впливовими. Переконати націоналістів змінити свій світогляд в масовому порядку неможливо, як і будь-яких прихильників простих світоглядів для масового використання.
14 листопада астрономи оголошують про відкриття планети Супер-Земля (в 3,2 рази більша за Землю), що обертається навколо зірки червоного карлика Барнарда, на відстані 6 світлових років від Землі. Вселюдство продовжує шукати місця наявності життя у Всесвіті.
20 листопада розпродаж акцій технологічних компаній веде до втрат на фондовому ринку, знищуючи всі ринкові прибутки в 2018 році. МВФ відкрито попереджає про майбутню світову економічну кризу.
26 листопада Україна оголошує військовий стан в районах, що межують з Росією, після того, як Росія захопила три її військових судна. Воєнний стан в Україні не призводить до жодних військових дій і має в значній мірі характер технології виборчого процесу.
26 листопада китайський вчений Хе Цзянькуй оголосив, що створив першу генетично відредаговану дитину. Китай продовжує нав'язувати світу свій порядок денний генетичних досліджень.
6 грудня Люксембург – перша країна, яка зробила весь громадський транспорт безкоштовним.
У викладі змісту подій використані цитати різних новинних агентств і видань.
У другій частині ми узагальнюємо ці події на рівні тенденцій, а також аналізуємо деякі наслідки цих подій.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.