Лариса Денисенко Правозахисниця, письмениця, посланниця толерантності ПРООН

"Біла людина в небезпеці"

11 липня 2019, 16:11

В Україні часто в жалобній манері обговорюють тему кризи родини та демографічної кризи, хоча кількість людей на нашій планеті невпинно зростає і згідно з останніми оцінками ООН до кінця нинішнього століття, населення Землі цілком в змозі досягти позначки в 17 мільярдів.

Під час сесії Комісії з народонаселення і розвитку ООН, яка стартувала в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, було проголошено, що чисельність населення Землі в 2019 році склала 7,7 млрд осіб, а до кінця 2050 року досягне 9,7 млрд. Бути відповідальними за свою родину, країну, планету – просить нас 11 липня – День Народонаселення.

Але традиційно ми не думаємо, що там відбувається із цілою планетою, бо в нас картоплю дощем змило, а жінки відмовляються народжувати та провокують розлучення, не влаштовує, бач, модель поведінки чоловіка, три покоління жінок влаштовувало, а цю зманіжену й нарвану – ні.

Але глобальні явища нас також хвилюють, наприклад, є рухи, що непокоються через зникнення "білих" людей, особливо "білих дітей та чоловіків", неодноразово чула, як виникає ця полеміка серед різних кіл та спільнот.

Хтось жаліється, що не може гуляти по Парижу, бо "важко зустріти нормальне біле лице, всюди жовті та чорні". Хтось каже, що жінки через клятий фемінізм припинили народжувати, і слов'янські нації зникають. Хтось каже, що йде небезпечний наступ на християнство, особливо на православ'я, а це "фортеця білої/слов'янської людини". Хтось готується бомбардувати презервативами начиненими фекаліями марш рівності, бо саме ЛГБТ спільнота винна в руйнації "справжньої і єдино можливої традиційної української родини".

Справа в тому, що мало поважати традиції, бо можна поважати традиції, але опиратися розвитку, не дотримуватися правил та порушувати права людини і свободи. А це – хибний шлях. Людство має розвиватися і усвідомлювати, що світ змінюється, правил варто дотримуватися, як і законів, якщо вони справедливі, якщо несправедливі – протестувати та оскаржувати несправедливі норми або ж дії в судах.

Суспільство може розвиватися тільки тоді, коли цінується та помічається внесок кожної та кожного. І насамперед мова йде про жінок та молодь.

Ви знаєте, коли мандруєш літаками Турецьких авіаліній, капітан літака каже: Шановні пані та панове, шановні діти! Вітаємо вас на борту нашого літака"! Ніби проста фраза, але що це означає? Тим самим турецька цивільна авіація вписує в простір літака не лише дорослих, а і дітей, наголошує на тому, що з дітьми рахуються, дітей помітили, впровадили спеціальні програми із врахуванням їхніх потреб, бо діти також є частиною цього простору.

Усвідомлення цінності внеску та думки, професійної придатності та потреб кожної та кожного якраз і є забезпеченням гармонійного розвитку суспільства.

Політичні рішення та закони мають обговорюватися та схвалюватися всіма членами і членкинями суспільства, тому важливо щоб в органах представницької влади загальнонаціонального рівня та місцевого обов'язково були представлені жінки, представники та представниці меншин.

Саме тому в українських реаліях важливим є введення квот та відповідального ставлення партій до гендерного балансу. Дискримінація, неважливо в якій формі вона б не виявлялася, суттєво гальмує розвиток певних груп індивідуумів, і як наслідок зупиняє розвиток громади, країни.

Важливим є відповідальне ставлення та планування родини, тому суттєвими є не лише етичні або ж релігійні норми, а і сексуальна освіта. Усвідомлення відповідальності хлопцями та дівчатами, знання про свої репродуктивні функції, знання, що таке сексуальне насильство, впевненість у своїх правах, а не стереотипах.

Взагалі чітке знання щодо того, скільки дітей, коли ти хочеш мати, які ресурси тобі для цього потрібні, як може допомогти держава, що тобі треба знати, відчуття поваги до своєї волі та прав на створення сім'ї, усвідомлене татівство та материнство, доступ до медицини, професійне медичне обслуговування, профілактика тощо – допомагають людям зробити вірний вибір, не почуватися виснаженими та бути більш відповідальними за виховання та розвиток дитини і себе як батьків.

Україну досі часто називають аграрною країною, хоча урбанізація невпинно розвивається, в селах – менше можливостей для навчання і роботи, можливості жінок та молоді в рази зменшуються у порівнянні з містами.

Тому для повноцінного розвитку необхідно приділяти увагу розвитку всіх міст, а не лише обласних центрів, але не випускати з поля зору села та хутори, впроваджувати програми привабливого екологічного проживання в селах, де налагоджена соціальна, освітня, транспортна, медична інфраструктура.

Людина не повинна вмирати в селі, якщо ми хочемо, щоб село жило. Людина має бути впевнена в тому, що дітям буде де вчитися, що в дитини будуть рівні можливості, що охорона здоров'я буде поширюватися і на її родину, як і ветеринарна медицина буде забезпечена для свійських тварин, проживання буде безпечним, доступ до всіх благ цивілізації системним та безперешкодним.

Освіта, критичне мислення, медіа та правова грамотність, сексуальна та правова просвіта, програми подолання бідності, програми протидії дискримінації, корупції та домашньому насильству, програми, що враховують потреби вразливих людей, програми, що скеровані на розвиток та підсилення молоді, програми, що формують екологічно-відповідальну поведінку (бо людині варто замислитися про власну відповідальність за природні ресурси, споживацтво і виробництво без еко-культури нищать природу, а це, в свою чергу, погіршує здоров'я людини), позначаються на якості людини, впевненості людини, відповідальності людини, родини, спільноти. А це, в свою чергу, зробить всіх нас трохи щасливішими та відкритими до себе і до світу.

#UNDP #RespectUA #МЦПД

powered by lun.ua
Коментарі — 21
wed _ 12.07.2019 02:14
IP: 35.235.227.---
(прод.)

Більша половина статті є сконструйована або аналогічно, або ще тупіше, напр.:
"Важливим є відповідальне ставлення та планування родини, тому суттєвими є не лише етичні або ж релігійні норми, а і сексуальна освіта. "

Тобто просто в список "за все добре" тупо дописані слова "сексуальна освіта/просвіта".

І це адаптований для українців варіант – в переважній більшості західних країн феміністки прямо і щиро стверджують: "ми хочемо зруйнувати інститут сім"ї".
Бо насправді слід вибирати або одне, або друге – прикладів країн, що успішно суміщають гомо-феміно-ідеології з натуральним приростом населення (укріпленням сім"ї) в світі немає. Мультікульті це дозволяє трохи статистично приховати... тимчасово, бо він теж має свою ціну.

Нарешті, додано ще кілька тупих маніпуляцій (напр. в 1-му абзаці говориться про зріст населення ЗЕМЛІ, як пояснення, чому не варто гризтися українцям, що їх стає менше) і пустих слів (останній абзац, напр.) для фону.
wed _ 12.07.2019 02:04
IP: 35.235.227.---
Трохи задовго розжовував, що фраза є винятково ірраціональною єрессю, якщо вдуматися. Але йдемо далі.

Ця фраза має кілька зачіпок (до жіноцтва взагалі, до недооцінених людей) суто пропагандистських, котрі дозволять такому абсурду закріпитися в пам"яті значної частини читачів...
ну і вже деякі відпрацьовані сотнями поколінь механізми порятунку суспільства в критичних ситуаціях не діятимуть гладко, бо в багато кого насрано в голові.

Навіщо це комусь?
Згадаємо, що все патологічно крайнє лівацтво якщо не створювалося, то принаймні вирощувалося і розвивалося на гроші КДБ з ціллю завдати шкоди "західному капіталізму". Багато диких ідей не змогли прорости, на щастя, але три з них зараз домучують Захід, і повертаються бумерангом на Схід Європи.

Це сучасний фемінізм (користі нуль після суфражисток, а шкоди – огого), гомо-ідеологія (повністю шкідлива, жодних плюсів), мультикультуралізм (подібно до фемінізму, початково корисний, але вже давно перейдено межі здорового глузду).
wed _ 12.07.2019 02:01
IP: 35.235.227.---
(прод.)
Жінки теж мають відношення до розвитку значно менше, ніж чоловіки – порівнюємо к-сть критичних відкриттів зроблених чоловіками науковцями, інтелектуалами чи к-сть успіхів чоловіків політиків, релігійних діячів ітп., та порівнюємо з к-стю подібних досягнень видатними жінками.

Роль жінок все ж в першу чергу в оберіганні вже досягнутого рівня, переважну більшість ризиків пошуків нового (не завжди фізичних ризиків, а в т.ч. і ризика змарнованого життя) вигідніше покласти на "легко витратних" чоловіків.

Ще раз підкреслю, тут не йдеться ні про яку вищість, але про традиційні ролі в суспільстві. І традиція така теж не взялася "з неба" чи з "диктату чоловіків" (як люблять брехати собі і іншим феміністки), але з об"єктивних фізичних та біологічних характеристик Ч і Ж.

Це означає, що преференція "в першу чергу дітей і жінок" є нераціональною, якщо пріоритетом у нас є розвиток. Бо в ідеалі мало б бути "в першу чергу 1-2% най-най чоловіків і кілька най-най жінок".
wed _ 12.07.2019 01:56
IP: 35.235.227.---
(прод.)

По третє, до розвитку суспільства діти не мають відношення майже взагалі (з дуже поодинокими випадками вундеркіндів, що розумово подорослішали на 3-5 років раніше... приклади справді важко знайти, хоч допускаю, що кілька є). Завдання дітей всього лиш чим краще вчитися і приготуватися до дорослого життя. Все. Потім вони мають набратися досвіду (мінімум до 25, частіше 30-40). І тільки потім вже можна говорити вклад найудатніших з них в розвиток суспільства.

Теж слід враховувати, що діти не є людьми вільними і відповідальними в повному розумінні. і розширення їхніх прав/привілегій/ітп. є добре тільки до тих пір, поки це не заважає їх добре навчити та виховати (в багатьох країнах Європи ця межа вже перейдена, і США на межі – дивимося на роль мізків з Азії в американській науці, та чим більше сповільнення Зах.Європи).
wed _ 12.07.2019 01:49
IP: 35.235.227.---
(прод.)

Але втрата навіть половини жінок призведе до демографічного надлому на багато поколінь.
Масова загибель дітей разом з чоловіками призводить до втрати значної к-сті генного фонду, проте тут можна вибирати між одними чи другими в залежності від ситуації (історично, дітей рятували при загрозах катастрофічних і короткотривалих, але от напр. при масовому голоді – дітьми часто жертвували, бо з них є користь тільки за багато років).

А в нашому випадку ("розвиток суспільства") не йдеться про жодні загрози, і такі переваги "жінкам і дітям" не мають жодного раціонального підгрунтя.

Ясно, що якщо все і так добре, то можна дозволяти собі і не такі дивацтва... але це не є раціонально, це не є розвиток, і навіть це може бути шкідливо коли ресурсів в суспільства стає менше.
wed _ 12.07.2019 01:43
IP: 35.235.227.---
(прод.)

Далі йде присобачення довільного згідного з лівацькою ідеологією лозунгу. Причинно-наслідкового зв"язку з першим твердженням цей лозунг, як правило, не має. Тут нам присобачили "В першу чергу дітей і жінок".

По перше, саме поєднання "кожного" з "в першу чергу" вже насторожує, бо одне пропонує однорідний підхід, а інше – його так уточнює, що аж трохи заперечує.

По друге, пріоритет "в першу чергу дітей і жінок" є раціональним тільки в ситуації катастрофічної і короткотривалої небезпеки життю всіх/більшості.
Це пов"язано з суспільними ролями.
Суспільство може вижити і доволі швидко (за 1-2 покоління) відновитися, якщо згинуть 90%+ чоловіків. Крім того, навіть у вкрай небезпечних ситуаціях якась к-сть чоловіків все одно має якісь шанси вижити (фізична сила, витривалість, тестостерон ітп.), там де кожна дитина чи жінка загине.
Але втрата навіть половини жінок призведе до демографічного надлому на багато поколінь.
wed _ 12.07.2019 01:37
IP: 35.235.227.---
Чудовий приклад (патологічного мислення) "каші в голові" та/або маніпулятивної пропаганди:
"Суспільство може розвиватися тільки тоді, коли цінується та помічається внесок кожної та кожного. І насамперед мова йде про жінок та молодь."
Дуже багато лозунгів крайніми ліваками формулюються в такий спосіб.

Починається з тривіального ствердження:
в даному випадку з об"єктивно дуже сумнівного, проте дуже гуманістичного побажання
"Суспільство може розвиватися тільки тоді, коли цінується та помічається внесок кожної та кожного", котре кожна людина, яка відчувається недооціненою (а таких може й більшість), сприйме позитивно.

Дуже сумнівного тому, що суспільство розвивається через просте копіювання дуже вдалих рішень, котрі початково відкриває (часом треба десятки чи сотні разів відкрити і забути, поки решта дозріє до розуміння, що це варто копіювати) невеличка частинка дуже талановитих та дуже працьовитих людей. І це не має просто ніякого стосунку до справедливої оцінки внеску.
Denis Zlatopolsky _ 11.07.2019 23:40
IP: 35.235.227.---
korowin:
Как советские солдаты могли насиловать и убивать немецких женщин в 1944-м, если РККА вступила на территорию Германии в 1945-м? Это, во-первых. А, во-вторых, по новой, патриотической, концепции истории Второй мировой войны Германию освобождали Украинские фронты (= украинцы), а следовательно прежние обвинения освободителей Германии в том, что они по-черному насиловали и убивали немок автоматически снимаются.
korowin _ 11.07.2019 22:58
IP: 35.235.227.---
Denis Zlatopolsky:
Andrii Galagan:
треба заборонити лiву iдеологiю. З дядечка Гiтлера зробили такого потвору, монстра, а зi Сталiна такого тирана-менеджера.
А хто напав на Польщу? А сiльки мирних людей розстрiляно НКВД? А скльки нiмецьких жiнок згвалтовано i вбито радянськими солдатами в 1944?
Могу назвать абсолютно точное количество "нiмецьких жiнок, згвалтованих i вбитих радянськими солдатами в 1944" – 100 000.
неправда.
согласно МВД ФРГ абсолютно точное количество "нiмецьких жiнок, згвалтованих i вбитих радянськими солдатами в 1944" – 280 тисяч.
колічество абортов в ФРГ за 1944 – 1945 годи – 264 тисяч.
Denis Zlatopolsky _ 11.07.2019 22:34
IP: 35.235.227.---
Andrii Galagan:
треба заборонити лiву iдеологiю. З дядечка Гiтлера зробили такого потвору, монстра, а зi Сталiна такого тирана-менеджера.
А хто напав на Польщу? А сiльки мирних людей розстрiляно НКВД? А скльки нiмецьких жiнок згвалтовано i вбито радянськими солдатами в 1944?
Могу назвать абсолютно точное количество "нiмецьких жiнок, згвалтованих i вбитих радянськими солдатами в 1944" – 0.
korowin _ 11.07.2019 20:57
IP: 35.235.227.---
Голубничий Олексій:
Квоти в партіях? В нас більшість виборців-жінки.Партіям не треба квоти-вони лічать електоральні симпатії.Набери жінок-феміністки проголосують із солідарності.Але в нас небагато,чомусь, феміністок, а решті жінок подобаються чоловіки при владі.Смайл.Квоти-зло.Вони передбачають пільги в праймеріз-місце таланту займе посередність,без огляду на стать.
бла бла бла
"Всі ці слова пронизані запахом сперми" – (c) Лариса Денисенко
korowin _ 11.07.2019 20:52
IP: 35.235.227.---
Денисенко Лариса
Має литовсько-грецьке походження з домішками угорської, польської та ромської крові. Українську опанувала в 23 роки, коли почала працювати в Міністерстві юстиції України.
Перебуває в цивільному шлюбі. Збирає равликів.
Суспільного розголосу набула книга про розмаїття людських стосунків в сучасній Україні Майя та її мами, презентацію котрої зірвати Нацисти і намагалися вбити авторку.
Майя та її мами це ілюстрована книжка для дітей про нетрадиційні стосунки і педофілію.
Ця дитяча книжка зібрала хороші критичні відгуки. Крім власне тексту й зображень, відзначалась традиційно висока якість зображень, верстки, поліграфії та дизайну.

Валерія Лутковська реагуючи на погрози авторам і видавцям книжки, схарактеризувала твір як такий, що підіймає важливі питання етнічного різноманіття, соціального походження, гомосексуальної орієнтації і рівності людей.
Голубничий Олексій _ 11.07.2019 20:49
IP: 35.235.227.---
Квоти в партіях? В нас більшість виборців-жінки.Партіям не треба квоти-вони лічать електоральні симпатії.Набери жінок-феміністки проголосують із солідарності.Але в нас небагато,чомусь, феміністок, а решті жінок подобаються чоловіки при владі.Смайл.Квоти-зло.Вони передбачають пільги в праймеріз-місце таланту займе посередність,без огляду на стать.
Віктор Совщак _ 11.07.2019 19:54
IP: 35.235.227.---
Людство змінюється постійно І навіть коли йому загожує небезпека всеодно воно прямує в напрямку цієї небезпеки (атом, викиди, механізація, вплив на довкілля, урбанізація і інше) Були є і будуть люди які застерігають, кричать про небезхпеку для людства Але воно (людство0 всеодно прямує до прірви Чому так? Не знаю Але ж написано про кінець світу Мабудь хось таки знає для чого людство іколи воно має припинити своє існування Що робити7 Будб який філософ відповість – насолоджуватися життям – воно одне
Lad Yasen _ 11.07.2019 19:37
IP: 35.235.227.---
Ви занадто розумні, щоб не усвідомлювати глибинний зміст поглядів, які пропагуєтеї (в контексті, який насаджується європейським народам явними чи прихованими лівими політиками та євробюрократами), тощо. Та очевидно ви вважаєте (але майстерно це приховуєте) інших розумово нижчими за себе, а тому не здатними зрозуміти, що вас до цього підштовхує. Та все-ж-таки є люди, які здатні критично мислити та ставити незручні для вас запитання. Їх цікавить, якою має бути та ціна, що ви виступаєте проти здорового глузду, природи людини, її метафізиці та духовній сутності. Очевидно, що мова тут не про церковні обряди й релігійні догми, а про те, що відрізняє людину від тварин, народ від натовпу.
Andrii Galagan _ 11.07.2019 19:31
IP: 35.235.227.---
треба заборонити лiву iдеологiю. З дядечка Гiтлера зробили такого потвору, монстра, а зi Сталiна такого тирана-менеджера.
А хто напав на Польщу? А скiльки мирних людей розстрiляно НКВД? А скльки нiмецьких жiнок згвалтовано i вбито радянськими солдатами в 1944?
А англiйцi взагалi демократи-чудотворцi. А за що Дрезден вiддали? А чому дозволили окупацiю Европи Радянським Союзом в Ялтi?
А чому англiйцi не дозволили розширюватися Нiмеччинi на схiд, але дозволили розширюватися СРСР на захiд в в вереснi 1939?
А чому в 1945 роцi США використали ядерну зброю?
Висновок: ми жевемо в час вигаданого лiвими свiтогляду. Тiльки консервативна нацiональна iдея може зберегти гiдне достойне життя
Andrii Galagan _ 11.07.2019 19:18
IP: 35.235.227.---
17 млрд!
Скiльки смiття вони продукуватимуть!
На жаль, але життя на Землi приречене.
Глобальне потеплiння приведе до захоплення Европи дикими народами Африки, створення тоталiтарних режимiв, знищення духовностi та iдентичностi, розвитку комунiзму (влади групи, а не держави).
На жаль едине правильне рiшення в рiзкому скороченнi народжування в Африцi/Китаi/Iндii неможливо реалiзувати.
Сергій Гетьман _ 11.07.2019 18:48
IP: 35.235.227.---
повна ху}ня
Інна Бохонько _ 11.07.2019 17:21
IP: 35.235.227.---
Що хорошого може сказати "Правозахисниця, письмениця, посланниця толерантності ПРООН" – ліберальні штампи, рожеві окуляри і, звісно, миле лівацькому слуху слово "квоти".
Olexiij Babenko _ 11.07.2019 17:03
IP: 35.235.227.---
Дурна ступа, дурне грюка. Як пам'ятаю себе дитиною не дуже радів, коли до мене звертались, як до дитини. "Пані і панове" – це і про дітей також.
Володимир Забудський _ 11.07.2019 16:54
IP: 35.235.227.---
Всё правильно.
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter