28 вересня 2016, 23:59

Аваков блокує розслідування фальсифікації зламу е-декларування

У Нацполіції не реєструють провадження за фактом видачі справжнього цифрового підпису, який дозволив розмістити фіктивну декларацію в Держреєстрі декларацій НАЗК.

Саме цей електронний цифровий підпис дозволив народним депутатам Антону Геращенку та Івану Віннику заявити про нібито "дірявість" системи е-декларування під час скандальної прес-конференції 19 серпня.

Як з'ясувалось в результаті громадської перевірки і роботи Комісії в НАЗК, ніякого зламу не було. Натомість був посадовий злочин співробітників ДП "Українські спеціальні системи", яке видає електронні цифрові підписи. Ключ, яким підписали фальшиву декларацію, ще майже добу після прес-конференції можна було знайти на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів ДП "УСС" в переліку чинних ключів. Пізніше там знищили всі докази: спочатку перенесли його до переліку недійсних на сайті, а ще за кілька годин - взагалі закрили сторінку з цим переліком.

Нагадаю, що ДП "УСС" -  це структура Держспецзв'язку, який не видав сертифікат захищеності системі е-декларування, чим зірвав його запланований запуск 15 серпня. При цьому, як стало відомо пізніше, жодна із 230 000 атак на систему в "тестовий" тиждень з 15 до 19 серпня не була успішною. Тобто в Держспецзв'язку спочатку заблокували запуск системи через нібито її незахищеність, а коли не знайшли цьому доказів, вирішили сфальшувати злам і для цього здійснили посадовий злочин!

30 серпня народний депутат Павло Костенко, з якими ми разом брали участь в засіданні Комісії НАЗК з перевірки озвучених нардепами фактів, направив заяву про вчинення злочину до Нацполіції, оскільки розслідування кіберзлочинів належить одному з його департаментів.Повна версія.

Однак Нацполіція не внесла відомості до ЄРДР, а... розпочала перевірку. Це є порушенням Кримінального процесуального кодексу – згідно статті 214 КПК відомості до Єдиного реєтру досудових розслідувань повинні бути внесені протягом 24 годин з моменту отримання повідомлення про злочин. По суті Нацполіція відмовилась реєструвати провадження.9 вересня ця бездіяльність була оскаржена до Печерського суду, який в порушення с. 2 ст. 306 КПК не розглянув скаргу протягом 72 годин і призначив засідання лише на 3 жовтня.Повна версія.Немає жодного сумніву, що Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, через якого Кабмін "спрямовує та координує" діяльність Нацполіції, блокує цю справу. За повідомленнями джерел, він причетний до планування кампанії з фальсифікацією зламу, що підтверджує і несподівана поява в цій історії саботажу Антона Геращенка.

Метою цієї дискредитаційної кампанії було взяти під контроль систему, яка в результаті "доопрацювань і виправлень помилок" Держспецзв'язком не тільки не працює, але й технічно не відповідає законодавству. Ключовим наслідком цього буде затягування процесу подання декларацій і, звісно, уникнення будь-якої відповідальності для посадовців за брехню в цих деклараціях. Тому що суд не визнає належним доказом інформацію з декларації, яка не відповідає законодавству.

Високопосадові корупціонери будуть захищати свої статки до останнього. Вони готові йти на посадові та кримінальні злочини, щоб зберегти систему, яка їх збагатила за наш з вами рахунок.

Вони будуть намагатись звузити обсяги інформації і створити умови для уникнення відповідальності через законопроект Донець, скасувати е-декларування через Конституційний суд і легалізувати награбоване з одночасним уникнення покарання через нульову декларацію.

Але вони не зможуть безкінечно тримати в заручниках 46-мільйонну країну, якщо ми з вами будемо невтомними. Не втомлюватись і не зупинятись!

МІжнародний суд ООН наказав росії припинити військові дії в Україні - що це рішення значить для нас?

16 березня Міжнародний суд ООН прийняв рішення, яким наказав росії припинити військові дії в Україні. Вже наступного дня путін заявив, що не буде виконувати це рішення (хто б симнівався)...

Корупція – як Covid: якщо її нікому не вдалось повністю побороти, це не означає, що з нею не треба боротись

За 2 роки антикорупційні пріоритети в публічній комунікації Президента Зеленського змінювались кілька разів: спочатку він говорив про "посадки" і просив активізуватись простих українців, потім заговорив про усунення корупції в окремих сферах, як-от транспорт, митниця і т...

Кому потрібні (антикорупційні) реформи в Україні?

Ситуація із завершенням будівництва Північного потоку-2, як і навколо приєднання до НАТО може призвести до менш глибокої залученості міжнародних партнерів до реформ в Україні...

5 причин, чому парламенту необхідно якомога швидше ухвалити Антикорупційну стратегію

За даними досліджень останніх двох років, 91,2% населення України вважає проблему корупції "дуже серйозною", 49% – однією з трьох найважливіших проблем для України (частіше зазначали лише війну на Донбасі)...

Подолання корупції в обороні – більше не пріоритет для уряду

В умовах пандемії питання оборони відступили на другий план, однак саме зараз відбуваються події, які після карантину можуть поставити нас перед фактом неспроможності відповідати на давно відомі загрози національній безпеці...

5 корупційних "чорних дір" Міноборони і що з ними робити

Сфери діяльності Міноборони, пов'язані із закупівлями, управлінням і розпоряджанням майном і активами, схожі на "чорні діри", в яких десятиліттями безслідно пропадали державні ресурси...