28 вересня 2016, 23:59

Аваков блокує розслідування фальсифікації зламу е-декларування

У Нацполіції не реєструють провадження за фактом видачі справжнього цифрового підпису, який дозволив розмістити фіктивну декларацію в Держреєстрі декларацій НАЗК.

Саме цей електронний цифровий підпис дозволив народним депутатам Антону Геращенку та Івану Віннику заявити про нібито "дірявість" системи е-декларування під час скандальної прес-конференції 19 серпня.

Як з'ясувалось в результаті громадської перевірки і роботи Комісії в НАЗК, ніякого зламу не було. Натомість був посадовий злочин співробітників ДП "Українські спеціальні системи", яке видає електронні цифрові підписи. Ключ, яким підписали фальшиву декларацію, ще майже добу після прес-конференції можна було знайти на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів ДП "УСС" в переліку чинних ключів. Пізніше там знищили всі докази: спочатку перенесли його до переліку недійсних на сайті, а ще за кілька годин - взагалі закрили сторінку з цим переліком.

Нагадаю, що ДП "УСС" -  це структура Держспецзв'язку, який не видав сертифікат захищеності системі е-декларування, чим зірвав його запланований запуск 15 серпня. При цьому, як стало відомо пізніше, жодна із 230 000 атак на систему в "тестовий" тиждень з 15 до 19 серпня не була успішною. Тобто в Держспецзв'язку спочатку заблокували запуск системи через нібито її незахищеність, а коли не знайшли цьому доказів, вирішили сфальшувати злам і для цього здійснили посадовий злочин!

30 серпня народний депутат Павло Костенко, з якими ми разом брали участь в засіданні Комісії НАЗК з перевірки озвучених нардепами фактів, направив заяву про вчинення злочину до Нацполіції, оскільки розслідування кіберзлочинів належить одному з його департаментів.Повна версія.

Однак Нацполіція не внесла відомості до ЄРДР, а... розпочала перевірку. Це є порушенням Кримінального процесуального кодексу – згідно статті 214 КПК відомості до Єдиного реєтру досудових розслідувань повинні бути внесені протягом 24 годин з моменту отримання повідомлення про злочин. По суті Нацполіція відмовилась реєструвати провадження.9 вересня ця бездіяльність була оскаржена до Печерського суду, який в порушення с. 2 ст. 306 КПК не розглянув скаргу протягом 72 годин і призначив засідання лише на 3 жовтня.Повна версія.Немає жодного сумніву, що Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, через якого Кабмін "спрямовує та координує" діяльність Нацполіції, блокує цю справу. За повідомленнями джерел, він причетний до планування кампанії з фальсифікацією зламу, що підтверджує і несподівана поява в цій історії саботажу Антона Геращенка.

Метою цієї дискредитаційної кампанії було взяти під контроль систему, яка в результаті "доопрацювань і виправлень помилок" Держспецзв'язком не тільки не працює, але й технічно не відповідає законодавству. Ключовим наслідком цього буде затягування процесу подання декларацій і, звісно, уникнення будь-якої відповідальності для посадовців за брехню в цих деклараціях. Тому що суд не визнає належним доказом інформацію з декларації, яка не відповідає законодавству.

Високопосадові корупціонери будуть захищати свої статки до останнього. Вони готові йти на посадові та кримінальні злочини, щоб зберегти систему, яка їх збагатила за наш з вами рахунок.

Вони будуть намагатись звузити обсяги інформації і створити умови для уникнення відповідальності через законопроект Донець, скасувати е-декларування через Конституційний суд і легалізувати награбоване з одночасним уникнення покарання через нульову декларацію.

Але вони не зможуть безкінечно тримати в заручниках 46-мільйонну країну, якщо ми з вами будемо невтомними. Не втомлюватись і не зупинятись!

Як російську війну проти України сприймають в Африці? Мої спостереження з Кенії та Ефіопії

Багато хто з вас міг помітити, що під час російської війни проти України ми набагато частіше говоримо про Африку. Ми слідкуємо за їхніми голосуваннями в ООН, Міністр закордонних справ саме під час війни поїхав в перше в історії України турне африканськими країнами, а Президент десятками тисяч тонн відправляє туди безкоштовне зерно...

Жертвами російської війни проти України вже стали 1,6 млрд людей в 94 країнах світу

За 9 місяців після жорстокого та неспровокованого вторгнення росії в Україну російські війська перетворили цілі міста на руїни та вбили тисячі чоловіків, жінок і дітей, навмисно цілячи в мирних жителів у їхніх будинках...

Війна росії проти України "впливає на людей навіть далеко від поля бою"

Переклад інтерв'ю, опублікованого EUvsDisinfo.eu, що ведеться оперативною робочою групою зі стратегічних комунікацій – підрозділ Європейської служби зовнішньополітичної діяльності...

Заявка України до НАТО: геніальний, але ризикований ALL IN

Геополітику часто порівнюють з шахами: бо для того, щоб вигравати на світовій арені, потрібно передбачати дії противника і продумувати складні багатоходівки...

Рада Європи: росію точно треба притягнути до відповідальності, але ще не вирішили як саме

16 вересня росія повністю і остаточно виключена з органів Ради Європи. Ця міжнародна організація виключила росію зі свого складу за її агресію проти України ще в березні 2022...

Рада Європи: росію виключили, чи буде трибунал?

16 вересня росія офіційно і остаточно буде виключена з усіх органів з Ради Європи. На сьогодні ця міжнародна організація відреагувала на російську агресію тим, що виключила її зі свого складу...