Саша Дрік Голова Ради ГО "Громадський люстраційний комітет", координатор коаліції "Декларації під контролем"

Аваков блокує розслідування фальсифікації зламу е-декларування

28 вересня 2016, 23:59

У Нацполіції не реєструють провадження за фактом видачі справжнього цифрового підпису, який дозволив розмістити фіктивну декларацію в Держреєстрі декларацій НАЗК.

Саме цей електронний цифровий підпис дозволив народним депутатам Антону Геращенку та Івану Віннику заявити про нібито "дірявість" системи е-декларування під час скандальної прес-конференції 19 серпня.

Як з'ясувалось в результаті громадської перевірки і роботи Комісії в НАЗК, ніякого зламу не було. Натомість був посадовий злочин співробітників ДП "Українські спеціальні системи", яке видає електронні цифрові підписи. Ключ, яким підписали фальшиву декларацію, ще майже добу після прес-конференції можна було знайти на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів ДП "УСС" в переліку чинних ключів. Пізніше там знищили всі докази: спочатку перенесли його до переліку недійсних на сайті, а ще за кілька годин - взагалі закрили сторінку з цим переліком.

Нагадаю, що ДП "УСС" -  це структура Держспецзв'язку, який не видав сертифікат захищеності системі е-декларування, чим зірвав його запланований запуск 15 серпня. При цьому, як стало відомо пізніше, жодна із 230 000 атак на систему в "тестовий" тиждень з 15 до 19 серпня не була успішною. Тобто в Держспецзв'язку спочатку заблокували запуск системи через нібито її незахищеність, а коли не знайшли цьому доказів, вирішили сфальшувати злам і для цього здійснили посадовий злочин!

30 серпня народний депутат Павло Костенко, з якими ми разом брали участь в засіданні Комісії НАЗК з перевірки озвучених нардепами фактів, направив заяву про вчинення злочину до Нацполіції, оскільки розслідування кіберзлочинів належить одному з його департаментів.Повна версія.

Однак Нацполіція не внесла відомості до ЄРДР, а... розпочала перевірку. Це є порушенням Кримінального процесуального кодексу – згідно статті 214 КПК відомості до Єдиного реєтру досудових розслідувань повинні бути внесені протягом 24 годин з моменту отримання повідомлення про злочин. По суті Нацполіція відмовилась реєструвати провадження.9 вересня ця бездіяльність була оскаржена до Печерського суду, який в порушення с. 2 ст. 306 КПК не розглянув скаргу протягом 72 годин і призначив засідання лише на 3 жовтня.Повна версія.Немає жодного сумніву, що Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, через якого Кабмін "спрямовує та координує" діяльність Нацполіції, блокує цю справу. За повідомленнями джерел, він причетний до планування кампанії з фальсифікацією зламу, що підтверджує і несподівана поява в цій історії саботажу Антона Геращенка.

Метою цієї дискредитаційної кампанії було взяти під контроль систему, яка в результаті "доопрацювань і виправлень помилок" Держспецзв'язком не тільки не працює, але й технічно не відповідає законодавству. Ключовим наслідком цього буде затягування процесу подання декларацій і, звісно, уникнення будь-якої відповідальності для посадовців за брехню в цих деклараціях. Тому що суд не визнає належним доказом інформацію з декларації, яка не відповідає законодавству.

Високопосадові корупціонери будуть захищати свої статки до останнього. Вони готові йти на посадові та кримінальні злочини, щоб зберегти систему, яка їх збагатила за наш з вами рахунок.

Вони будуть намагатись звузити обсяги інформації і створити умови для уникнення відповідальності через законопроект Донець, скасувати е-декларування через Конституційний суд і легалізувати награбоване з одночасним уникнення покарання через нульову декларацію.

Але вони не зможуть безкінечно тримати в заручниках 46-мільйонну країну, якщо ми з вами будемо невтомними. Не втомлюватись і не зупинятись!

Коментарі — 27
spitfire _ 03.10.2016 08:41
IP: 104.199.10.---
Ваші зусилля важливі для всього суспільства.
бажаю успіху на засіданні суду.
Елена Величко _ 01.10.2016 15:10
IP: 46.201.29.---
Григорий Бровченко:
Так хорошо, что Вы есть и контролируете.
Григорий Бровченко _ 01.10.2016 01:45
IP: 46.219.254.---
жигули:
Елена Величко:
========
давайте спросим

САША ДРИК.
Где можно посмотреть Вашу личную декларацию, включая ваших близких, а также полную расшифроку расходов вашей организации.
а вы знаете, чем считают грантоеды такой вопрос? нападкой на гражданское общество.
они ведь ценят приватность свою превыше всего, не говоря уже о том, что эта приватность скрывает многие полученные и незадекларированные денсредства и имущество.
Григорий Бровченко _ 01.10.2016 01:44
IP: 46.219.254.---
Елена Величко:
Автору.
Щоб не тільки критикувати, скажу,що справа (е-декларування), яку Ви та Шабунін робите – потрібна.
а это дело Шабунин делает? драсьте. он никаког отношения к е-декларированию не имел, он только лоббировал интересы Миранды.
Елена Величко _ 30.09.2016 18:21
IP: 46.201.29.---
Автору.
Щоб не тільки критикувати, скажу,що справа (е-декларування), яку Ви та Шабунін робите – потрібна.
Елена Величко _ 30.09.2016 14:11
IP: 178.94.181.---
жигули:
Все-таки некая связь есть. Борьба с коррупцией должна приносить увеличение благосостояния народу,
а иначе зачем она? Пока только борцы в выгоде...
АВТОРУ, Ниже пишут, что на е-декларирование выделили 3 млн. дол.,поэтому ПЕРВОЕ, что Вы должны сделать, – ПОКАЗАТЬ КУДА ПОШЛИ ЭТИ ДЕНЬГИ,только потом можно говорить о борье скоррупционерами и о справедливости. Те, кто за Е-декларировние и ИМЕЛИ с этого, ДОЛЖЕНЫ ПЕРВЫЙ ЗАДЕКЛАРИРОВАТЬ,куда деньги дели. Иначе,почему чиновники должны быть честными и какое право у вас проверять (моральное)?
Тарас Лакида _ 30.09.2016 05:57
IP: 176.36.98.---
Григорий Бровченко:
Диана Войтенко:
та люди у нас не переборчивые. в Лещенко же поверили – вот, консерва вскрылась, теперь у фанатов лопаются шаблоны. Шабунины всякие и вся эта общественно-активная шелупонь скоро тоже вскроется – фейерверки будут неповторимые.
Ну вірити Лещенку, це вже остання ступінь маразму... Сподіваюся, більше ми таких помилок робити не будемо!
Тарас Лакида _ 30.09.2016 05:53
IP: 176.36.98.---
До речі, вони там всі одного поля ягоди... Якщо в Наєма поколупатися, то можна ще й не такі квартири знайти... А Шабунін! Коротше кажучи, Шабунін і Ко нагрілися нічого так на цих операціях!
Тарас Лакида _ 30.09.2016 05:51
IP: 176.36.98.---
і одразу після цього декларування Лещенко собі хату придбав!
Совпадение?...
Григорий Бровченко _ 30.09.2016 01:39
IP: 46.219.255.---
Диана Войтенко:
та люди у нас не переборчивые. в Лещенко же поверили – вот, консерва вскрылась, теперь у фанатов лопаются шаблоны. Шабунины всякие и вся эта общественно-активная шелупонь скоро тоже вскроется – фейерверки будут неповторимые.
Григорий Бровченко _ 30.09.2016 01:33
IP: 46.219.255.---
Юля Зінчук:
Якщо Саша Дрік така впевнена в своїй правоті і в своїх силах, то хай сама йде на державну службу. Критикувати всі вміють, а зробити і показати клас на своєму прикладі, слабо?
грантоеды живут за счет подгонов. на госслужбе ты подгонов от доноров не получишь, взятки только брать. вот они и вещают всякую чушь, чтобы представить ситуацию в Украине как какой-то кризис власти и выбить бабло на преодоление этого кризиса.
Юля Зінчук _ 29.09.2016 22:55
IP: 31.41.71.---
Якщо Саша Дрік така впевнена в своїй правоті і в своїх силах, то хай сама йде на державну службу. Критикувати всі вміють, а зробити і показати клас на своєму прикладі, слабо?
Диана Войтенко _ 29.09.2016 21:44
IP: 104.199.19.---
Григорий Бровченко:
ну так істерика до сих пір добре працювала для них. Саме завдяки істериці вони "змусили" ДССЗЗІ латати дірки, хоча це не зовсім специфіка їх роботи (якщо не сказати зовсім не специфіка), то ж тепер мають доброго цапа-відбувайла. І хоча є безліч фактів того, що система і була м'яко кажучи сирою, вони все одно будуть доводити, що ДССЗЗІ псує систему. Для більшості людей, таких даних достатньо,щоб повірити в "таємну змову".
Григорий Бровченко _ 29.09.2016 20:58
IP: 104.199.18.---
Диана Войтенко:
гыгыгг. и вот самое смищное тут то, что они пытаются выставить общество идиотами в данном случае, убеждая, что это не они обкакались – это диверсия против их штанов.
когда ты объясняешь, что лоббирование ими интересов некачественного разработчика представляло собой нарушение условий тендера – они говорят, что разработчик был качественный. ага, лол, с 10 проектам в портфолио, выполненными на уровне десятиклассников.
когда говоришь, что они сами раздули истерию вокруг системы, вместо того, чтобы качественно вместе с госспецсвязью заняться скорейшим дебаггингом – они просто уплывают в степь "вас купил Аваков" или шо-то такое. идиотия.
Диана Войтенко _ 29.09.2016 20:51
IP: 104.155.79.---
Григорий Бровченко:
ааа, проверку Фльонц провел? так это кореш всякой чмырегрантоедской братии. такие проверки идут лесом сразу же, и вы со ссылками на них тоже.
кругову поруку ще досі ніхто не відміняв, то ж звичайно, що там завжди знайдуться краї серед йуних антикорупціонерів. так і ганяють туфту по колу. самі наліпили, самі "разоблачілі".
Григорий Бровченко _ 29.09.2016 20:46
IP: 104.199.44.---
Anastasia Nikonova:
можливо хтось мені пояснить, яке відношення до декларування має Аваков? єврооптимісти на чолі з Шабунею завалили процес запуску, система завдяки їм виявилася мяко кажучи не айс, тепер почався влив незрозумілої фігні на всіх підряд, типу це не ми, це ось вони! може хватить дурити людей і намагатися перекинути з хворого на здорового?
пытались завалить, и слава всем существующим богам, что не смогли. вы чо думаете, на ЕП появилась петиция от редактуры УП и ЕП с требованием к ЕС отказаться от сотрудничества с Украиной? они были уверены, что декларирование не запустят. ну так только дурак не поймет причины этой уверенности.
Григорий Бровченко _ 29.09.2016 20:45
IP: 104.199.19.---
ааа, проверку Фльонц провел? так это кореш всякой чмырегрантоедской братии. такие проверки идут лесом сразу же, и вы со ссылками на них тоже.
Евгения Удовицкая _ 29.09.2016 20:15
IP: 46.203.201.---
Шабунин сейчас будет придумывать что-угодно лишь бы хоть как-то навредить всем кто связан с этой системой, такой уж он человек! Он не может спокойно смириться с тем, что он провалился на данном проекте, по этому будет портить жизнь всем кому только сможет!
Вика Морозова _ 29.09.2016 20:07
IP: 93.188.39.---
Просто зараз ті, хто спочатку взявся за цю систему розуміють, що якби вони одразу зробили все "по уму" о всі лаври достались би їм, але ж грантожерам було начхати на ту систему, вони думали що то все залишиться на стадії проекту, а зараз, коли система повністю працездатна – вони намагаються зіпсувати життя всім бо ж їм заздрісно...
Anastasia Nikonova _ 29.09.2016 15:22
IP: 146.148.6.---
можливо хтось мені пояснить, яке відношення до декларування має Аваков? єврооптимісти на чолі з Шабунею завалили процес запуску, система завдяки їм виявилася мяко кажучи не айс, тепер почався влив незрозумілої фігні на всіх підряд, типу це не ми, це ось вони! може хватить дурити людей і намагатися перекинути з хворого на здорового?
Диана Войтенко _ 29.09.2016 14:26
IP: 104.199.18.---
жигули:
Диана Войтенко:
===
хто?

Ну мабуть ті, хто розпилили грант в 3 мільйони доларів невідомо на що. Бо якби то на саму систему е-декларування відвели лише 97 тисяч, але де інші гроші? І якось так дивно співпало, що в головних антикорупціонерів країни різко почали з'являтися квартири. Не наштовхує на роздуми? Я мовчу вже про те, що обрати для розробки нікому невідому фірму, яка сама собі не може розробити нормальний сайт, це само по собі зашквар.
Диана Войтенко _ 29.09.2016 12:51
IP: 104.199.19.---
А нам можна мати сумніви і просто вважати всіх причетних до створення системи е-декларування купкою грантожерів, не здатною навіть організувати розробку не нової системи? При чому тут Аваков, при чому тут ДССЗЗІ, раніше проблем с системою не було? А я Вам можу знайти безліч доказів того, що система і раніше була дірявою і вже вибачте, не ДССЗЗІ має усувати ці недоліки. Ваше щастя, що ДССЗЗІ не залупилася, як треба було, а почала щось там переробляти, і тепер ви всіх собак можете на неї повісити. Але ті, хто уважно слідкують за процесом впровадження е-декларування в Україні, знають, хто винен насправді.
руслан49 _ 29.09.2016 10:13
IP: 46.201.174.---
жигули:
выход один – новый президент
Павстання! Павстання! Прєм Багіню на престол!
SARA21 _ 29.09.2016 09:36
IP: 91.226.4.---
Не винен Аваков,а винні ці дві партії які його підтримують,винні ці депутати які по команді ФАС як собаки заглядають в очі і вірно служать своєму господарю.Аваков вірменський єврей,а у ВР по команді ФАС працюють українці,безстидні українці,які і дозволяють Авакову робити поліцейську державу,або блокувати розслідування.Стид їм,таким українцям.Вони дозволяють президенту все що він хоче,вони дозволяють розкрадати і самі розкрадають Україну,а в цей час за незалежність воюють діти бідняків,у яких немає ні фабрик,ні янтарних копалень.
руслан49 _ 29.09.2016 08:36
IP: 46.201.174.---
Складається враження, що всі ці гроші уряду США, витрачені на українських грантососів (а це по оцінкам близько 5 млрд доларів), викинуті впусту. Виділялись на боротьбу з корупцією – а Україна посідає найнижчі місця в рейтингу корупції. Виділялись на економіку – економіка в упадку. Виділялися на зміцнення державних інститутів – а іде війна і від України вже відірвані території. Чи не тим США виділяли, чи якийсь інший план в Сполучених Штатів.
Уряд реформ321 Корупція1128 Aтака Путіна1118 Україна та Європа938 Свобода слова546
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Сергій Лямець

В канун голосования по Антикоррупционому суду. Кто выиграл от конфликта Сытника и Холодницкого

16
Ірина Федорів

Чому пікетуємо уряд Гройсмана: активістів безкарно б'ють і ліс – під загрозою дерибану

Альона Гетьманчук

Українці дають Заходу карт-бланш на приборкання тих, хто не бореться з корупцією?

3
Сергій Лямець

Как украсть миллиард. Эпизод второй. Степан Кубив: 83 миллиарда рефинансирования, срыв курса, вывод капиталов Януковича и разворовывание банков.

21
Віктор Уколов

Соціологічна група "Рейтинг" – це справжній провал

Арсен Аваков

Украинский футбол должен быть Fair Play!

Тимофій Бадіков

Програма підтримка лікарів первинної ланки: шлях до ''досяжної мрії''.

1
Сергій Дацюк

АПЕЛЯЦІЇ

9
Дар'я Каленюк

Як Холодницький підіграв друзям Пашинського

1
Руслана Лижичко

У майбутньому енергія має бути вільною, доступною і майже безкоштовною

3
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте