13 жовтня 2016, 10:33

Е-декларування в заручниках у брехні Держспецзв'язку

Через постійну брехню Держспецз'язку про "доопрацювання" е-декларування, система опинилась поза законом. Але замість того, щоб терміново виправляти технічні невідповідності, Голова Держспецзв'язку генерал-майор Леонід Євдоченко, схоже, знову бреше.

Спочатку була брехня про "60% готовність від передбаченого обсягу" як причину не прийняти систему. У результаті сертифікат було видано тим же 60%, тільки з купою технічних проблем після "доопрацювань" структур Держспецзв'язку.

Потім була брехня про невідповідність цілям створення системи наявної функціональності Реєстру. Але запущена в тестовому режимі система повноцінно приймала і публікувала декларації, і якби не втручання Держспецзв'язку, вже б мала функціонал для їх перевірки.

Ще одна брехня – про недостатність часу для проведення експертизи, на яку нібито було лише 2 дні замість 2 місяців. Але після того, як Держспецзв'язку віддали систему, вистачило всього кількох днів не тільки для того, щоб провести експертизу, але й зробити "корегування"!

Чергова брехня - про настільки поганий програмний код, що "його можна проткнути пальцем". Але цей програмний код витримав 230 000 атак, і жодна не була успішною. Натомість після "доопрацювань" Держспецзв'язком в системі з першого ж дня почали виникати технічні несправності. Не кажучи про те, що "спеціалісти" Держспецзв'язку замість системи е-декларування, схоже, "ламали" сайт-візитівку НАЗК.

І знову брехня – про виправлення "недоліків" програмного забезпечення. Але саме після цих виправлень почали з'являтись проблеми із заповненням, поданням і оприлюдненням декларацій.

Ще більше брехні – навколо історії з фальсифікацією зламу системи е-декларування. Спочатку ДП "Українські спеціальні системи", яким управляє Адміністрація Держспецзв'язку, видали справжній ключ невідомій особі. За допомогою цього справжнього ключа в Реєстрі декларацій була розміщена фіктивна декларація на ім'я Рябошапки Р.Г. Саме цю декларацію показали на прес-конференції народні депутати Антон Геращенко та Іван Вінник як нібито доказ "дірявості" системи.

Комісія НАЗК у своєму висновку зазначила, що файл підпису містить гіпер-посилання на АЦСК ДП "УСС", а сам ключ, яким підписали фейкову декларацію, ще майже добу можна було знайти в переліку дійсних ключів на сайті АЦСК ДП УСС. За цими фактами народний депутат Павло Костенко написав заяву про злочин, розслідування якого постійно блокується.

Але ДП "УСС" продовжує брехати про видачу справжнього електронного цифрового підпису, який був використаний для публікації фіктивної декларації. У відповіді ДП "УСС" на звернення народного депутата Павла Костенка зазначається, що акредитований центр сертифікації ключів піприємства "не формував і не видавав посилений сертифікат відкритого ключа громадянину Рябошапці Р.Г.".ДП "УСС" нахабно ігнорує вимоги законодавства і просто знущається, надаючи на звернення відписки.Тепер, коли в результаті цієї безкінечної брехні постійно створюються технічні проблеми у роботі системи, голова Держспецзв'язку взагалі заявив про те, що вони нібито давно не мають кодів доступу до системи, не змінюють її і взагалі надають НАЗК "консультаційні послуги".

Хто бреше: Держспецзв'язок чи НАЗК? Для з'ясування 11 жовтня під час антикорупційного комітету депутати навіть створили слідчу групу. Але головне – хто несе відповідальність за цей технічний саботаж роботи системи?

Про те, що технічна проблема може стати реальною загрозою для повноцінної роботи е-декларування, ми говорили ще 1 вересня. 13 вересня оприлюднили список технічних невідповідностей, через які система не відповідає законодавству. 5 жовтня ми озвучили ці проблеми на антикорупційному комітеті, а вже за тиждень комітет з'ясував проблему з кодами доступу до системи. Ми також звернулись до Прем'єр-міністра – проконтролювати, щоб підзвітні йому державні відомства НАЗК і Держспецзв'язок виправили усі технічні невідповідності, що він спробував зробити 11 жовтня.

Шановний Леонід Євдоченко, брехнею ваше відомства блокує повноцінну роботу е-декларування, а ви ганьбите честь усіх військовослужбовців офіцерів України. В країні, яка воює, "паркетний генерал" цинічно допомагає корупціонерам далі красти!

Шановна Наталія Корчак, годі шукати винних і скаржитись. Виконуйте свою роботу! Вам за неї платять шалені гроші. А якщо ви не в змозі її виконати - звільняйтесь.

Шановний Володимир Гройсман, якщо брехливий Держспецзв'язок і безвідповідальне керівництво НАЗК не може забезпечити повноцінне функціонування системи е-декларування, це є ваша відповідальність. Якщо голова найвищого органу виконавчої влади не контролює роботу органів виконавчої влади, то хто тоді це робить?

Шановний Петро Порошенко, ви обіцяли, що е-декларування запрацює в повному обсязі як українцям, так і міжнародним партнерам. Час виконувати свої політичні обіцянки.

"Дорогі" посадовці, система е-декларування буде зрештою працювати так, як це передбачено діючим законодавством. І ви або подасте декларації до 30 жовтня, або отримаєте 2 роки в'язниці.

Тому не зволікайте, не соромтесь і подавайте зараз. Ми все перевіримо.

МІжнародний суд ООН наказав росії припинити військові дії в Україні - що це рішення значить для нас?

16 березня Міжнародний суд ООН прийняв рішення, яким наказав росії припинити військові дії в Україні. Вже наступного дня путін заявив, що не буде виконувати це рішення (хто б симнівався)...

Корупція – як Covid: якщо її нікому не вдалось повністю побороти, це не означає, що з нею не треба боротись

За 2 роки антикорупційні пріоритети в публічній комунікації Президента Зеленського змінювались кілька разів: спочатку він говорив про "посадки" і просив активізуватись простих українців, потім заговорив про усунення корупції в окремих сферах, як-от транспорт, митниця і т...

Кому потрібні (антикорупційні) реформи в Україні?

Ситуація із завершенням будівництва Північного потоку-2, як і навколо приєднання до НАТО може призвести до менш глибокої залученості міжнародних партнерів до реформ в Україні...

5 причин, чому парламенту необхідно якомога швидше ухвалити Антикорупційну стратегію

За даними досліджень останніх двох років, 91,2% населення України вважає проблему корупції "дуже серйозною", 49% – однією з трьох найважливіших проблем для України (частіше зазначали лише війну на Донбасі)...

Подолання корупції в обороні – більше не пріоритет для уряду

В умовах пандемії питання оборони відступили на другий план, однак саме зараз відбуваються події, які після карантину можуть поставити нас перед фактом неспроможності відповідати на давно відомі загрози національній безпеці...

5 корупційних "чорних дір" Міноборони і що з ними робити

Сфери діяльності Міноборони, пов'язані із закупівлями, управлінням і розпоряджанням майном і активами, схожі на "чорні діри", в яких десятиліттями безслідно пропадали державні ресурси...