Саша Дрік Голова ГО «Декларації під контролем», член Ради громадського контролю НАБУ

Систему е-декларування хочуть вбити через ручний аудит

04 грудня 2017, 10:16

НАЗК оголосило тендер на аудит системи е-декларування, завданням якого є знищити систему і позбутись декларацій.

27 листопада НАЗК оголосило про проведення аудиту системи е-декларування. Проведення експертизи ми вимагали ще з початку цього року, щоби, нарешті, отримати відповіді на питання: що з системою зараз, хто, коли і з якими наслідками в неї втручався, і що потрібно, щоб вона почала, нарешті, перевіряти декларації в автоматичному режимі. Таку експертизу висловили готовність підтримати іноземні партнери України.

Однак замість незалежної експертизи за участі іноземних експертів, висновкам яких довіряли би як ми, так і міжнародні партнери України, НАЗК раптово оголосило тендер, який прямо заборонив іноземцям його проводити.

Умови тендеру дискримінаційні і містять ознаки корупції.

По-перше, участь у тендері заборонено брати іноземним кмопаніям. Не можуть брати участь у тендері ті компанії, в яких є іноземний статутний капітал або іноземці-засновники.

По-друге, умови тендеру вимагають у компанії-учасника мати доступ до державної таємниці. Окрім того, що кількість компаній, які відповідають цій вимозі, в Україні дуже обмежена, всі вони могли отримати такий доступ виключно якщо раніше працювали або працюють із державними органами і є на постійному контролі в державних спецслужб.

По-третє, на подання тендерних пропозицій дається менше тижня. Враховуючи, що це занадто короткий строк для підготовки тендерної заявки на проведення подібної експертизи, така поспішність може свідчити про те, що переможець вже відомий, а закупівля проводиться формально.

Такі умови тендеру порушують основні принципи публічної закупівлі, закріплені в Законі "Про публічні закупівлі", серед яких добросовісна конкуренція, недискримінація учасників, неупередженість.

Окрім того, вартість аудиту встановлена у розмірі 199 тисяч гривень – це максимальна можлива сума для проведення так званих допорогових закупівель, на які не поширюються в повному обсязі всі вимоги Закону "Про публічні закупівлі". Чим обгрунтована саме така ціна? Чи не бажанням обійти вимоги законодавства про публічні закупівлі?

Я нагадаю, що проведення незалежної екпспертизи ми вимагали ще з початку 2017 року. Ще на початку літа 2017 НАЗК прийняло рішення про проведення незалежної експертизи системи е-декларування із залученням іноземних експертів, яку висловили готовність підтримати міжнародні партнери України. Однак проведення такої експертизи було заблоковано державним органом Держспецзв'язок, одна із підконтрольних структур якого ДП "УСС" є офіційним адміністратором системи.

Необхідність такої експертизи пов'язана в тому числі з позицією адміністратора системи, державної структури ДП "УСС", що запуск автоматизованої перевірки декларацій неможливий, бо існуюча система е-декларування до цього не спроможна. Без такої автоматизації НАЗК перевірило за рік аж 100 декларацій.

Однак при цьому саме ДП "УСС" увесь останній рік контролює систему, вносить в неї зміни, видаляє з неї декларації. Вони ж стверджують, що вона настільки погана, що треба створювати нову, але при цьому не підпускають до неї нікого, включно з самим НАЗК.

Паралельно про те, що система погана активно на всіх ефірах розказують депутати від провладної коаліції, особливо президентської фракції, які вперто переконують, що треба створювати нову. Підконтрольний президенту Гунпрокурор робить гучні заяви по кримінальний справах проти її розробників, переконуючи нас, що система погана, бо її розробляли студенти КПІ, попри те, що за словами самого ж Президента, програма була кардинально перероблена. І після такої багатомісячної обробки, контрольоване за свідченнями викривача з Адміністрації Президента керівництво НАЗК запускає фіктивний тендер на проведення експертизи системи, в якому має перемогти якась, судячи з усього, контрольована спецслужбами компанія.

В очах суспільства це має виправдати потребу створення нової системи системи е-декларування, яку, звісно, ніколи не створять. Скільки коштуватиме ця нова система ДП "УСС" вже порахували - 12 мільйонів доларів і 4 роки роботи. Окрім того, негативний висновок аудиторів, зроблений ручними компаніями, обов'язково буде сформульованй таким чином, щоби делегітимізувати вже опубліковані декларації - щоби кожен високопосадовий корупціонер міг оскаржити відкриті на підставі цих декларацій результати кримінальних проваджень Національного антикорупційного бюро.

Якщо не вдасться захистити систему, після того, як зрежисована на Банковій війна антикорупційних органів призведе до повної дискредитації і руйнування всієї антикорупційної реформи. Таким чином високопосадові корупціонери позбудуться одразу всіх загроз для корумпованої системи, яку, як і раніше, захищатимуть вірні пси Президента в Генеральній прокуратурі. Але хіба за це ми боролись останні 4 роки?

Щоби захистити систему е-декларування, дискримінаційний та корупційний тендер на аудит е-декларування, який запустило НАЗК, має бути скасований. Незалежний та професійний аудит системи має бути забезпечений за участі іноземних експертів.

Антикорупційний майдан. НАЗК оголосило фіктивний тендер на аудит системи е-декларування

powered by lun.ua
Коментарі — 17
mihaylenco _ 04.12.2017 19:59
IP: 93.171.70.---
Orest Jj
Невжє ви думаєте, що ніхто з можновладців не знав хто і що взялося за цю справу.

Навпаки. Я переконаний, що всі оті "іноземні інвестори" мають одне походження – офшорні фірми наших можновладців. Може когось з видатних міжнародних шахраїв і взяли в подєльніки. Але для ролі лохів.
Orest Jj _ 04.12.2017 15:25
IP: 77.52.120.---
mihaylenco:
......Іншими словами, вже всі міжнародні шахраї кинулися грабувати те, що залишилося від України...

якщо атечественніе слуги народа грабят не стесняясь – почему в банкете не поучаствовать и посторонним.
Невжє ви думаєте, що ніхто з можновладців не знав хто і що взялося за цю справу.
Orest Jj _ 04.12.2017 15:18
IP: 77.52.120.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Orest Jj:
- Ты читал, что Верховная Рада создала ВРЕМЕННУЮ специальную комиссию по вопросам БУДУЩЕГО?
- Ну да. Прошлое обоср*ли, настоящее проср*ли, теперь взялись за будущее.
Взадов, у ольгинцев и минстеця меморандум о ненападении и взаимному партнерству?
Ты хоть на улицу выходишь свежим воздухом подышать?
Я за тебя уже переживаю!
лучше перечисляй каждый месяц долляров не менее пятидесяти в качестве гуманитарки. Ты ж богатый? Или жадный?
mihaylenco _ 04.12.2017 15:16
IP: 93.171.70.---
Kabinet Stoperwyi
Отримані від міжнародних організацій кошти директор ТОВ "Міранда", за попередньою змовою з директором іноземної компанії...

Іноземні компанії... Дуже цікаво. В нас, як правило, іноземні компанії – це якісь офшорні ЛТД. Або одноденки, які заснували наші ахмєтові-фірташі по Лондонах-Віднях. Жодної компанії з іменем в нас не працює.

Іншими словами, вже всі міжнародні шахраї кинулися грабувати те, що залишилося від України.
Ritz _ 04.12.2017 14:49
IP: 104.155.82.---
Все казнокрады должны сидеть в тюрьме. Все их пособники, которые соботируют борьбу с коррупцией, в том числе в НАЗК, также должны сидеть в тюрьме. НАБУ наверное уже вносит всех их в "черный список". Как только сформируют специализирущийся на коррупции суд, все из этого списка должны отправиться шить рукавицы. Все эти личности, которые воруют и стоящие у них на "стреме", облегчают нам задачу. Они сами невольно проводят черту между теми за кого можно голосовать на выборах и за кого нельзя. И это очевидно всем. За генпрокурора Луценко, президента Порошенко, например, нельзя. Они по ту сторону.черты, где собрались политики, которые, как мне кажется, свомими действиями соботируют борьбу с коррупцией. Тех политиков, позиция которых будет невнятной по отношению к коррупции, предлагаю отнести туда же, по ту сторону черты и за них не голосовать. Мы все должны помочь НАБУ очистить нашу страну от коррупции.
Kabinet Stoperwyi _ 04.12.2017 14:36
IP: 212.26.140.---
А є що вбивати???)))

Прокуратурою Київської області завершено досудове розслідування стосовно екс-директора ТОВ "Міранда". Установлено, що це ТОВ, не маючи необхідної технічної можливості розробки відповідного програмного забезпечення, виграло тендер із Міжнародною організацією з міграції та Програмою розвитку ООН на розробку програмного забезпечення е-декларації для Національного агентства з питань запобігання корупції та реєстру тимчасово переміщених осіб.
Отримані від міжнародних організацій кошти директор ТОВ "Міранда", за попередньою змовою з директором іноземної компанії, з метою виведення коштів на рахунок вказаної компанії, підробили псевдо-договори та акти виконаних робіт щодо розробки програмного забезпечення е-декларації для НАЗК та реєстру тимчасово переміщених осіб.
Вказані роботи здійснювали колишні студенти та працівники одного з "вишів" столиці, однак за розробку програмного забезпечення директор ТОВ "Міранда" з ними не розрахувався.

Це сайт ГПУ 20.11.17...
Orest Jj _ 04.12.2017 14:24
IP: 104.155.82.---
Orest Jj:
Orest Jj:
- Ты читал, что Верховная Рада создала ВРЕМЕННУЮ специальную комиссию по вопросам БУДУЩЕГО?
- Ну да. Прошлое обоср*ли, настоящее проср*ли, теперь взялись за будущее.
Взадов, у ольгинцев и минстеця меморандум о ненападении и взаимному партнерству?
Ты хоть на улицу выходишь свежим воздухом подышать?
Я за тебя уже переживаю!
Orest Jj _ 04.12.2017 14:05
IP: 77.52.120.---
Orest Jj:
- Ты читал, что Верховная Рада создала ВРЕМЕННУЮ специальную комиссию по вопросам БУДУЩЕГО?
- Ну да. Прошлое обоср*ли, настоящее проср*ли, теперь взялись за будущее.
Взадов, у ольгинцев и минстеця меморандум о ненападении и взаимному партнерству?
Orest Jj _ 04.12.2017 13:51
IP: 35.187.20.---
- Ты читал, что Верховная Рада создала ВРЕМЕННУЮ специальную комиссию по вопросам БУДУЩЕГО?
- Ну да. Прошлое обоср*ли, настоящее проср*ли, теперь взялись за будущее.
Orest Jj _ 04.12.2017 12:05
IP: 77.52.120.---
к чему бесполезный скулеж.
Все документируйте и информируйте наших партнеров по борьбе с шоколадным коррупционно – криминальным режимом.
Шапкокрад теж думал что его режим навсегда.
Максим Чарушниковв _ 04.12.2017 11:59
IP: 46.211.69.---
після скандалу в НАЗК, необхідно перевірити працівниківНАЗК на детекторі щодо фальсифікацій, тискуАП, зловживань тощо
valsh01 _ 04.12.2017 11:40
IP: 130.0.41.---
Странная девушка-блогер)) Она считает, что систему декларирования "хотят убить", не замечая, что она – УЖЕ убита Банковой. Поскольку цель декларирования – не засветить богатство власти, а позволить обществу оценить честность и законность богатства чиновников. Так вот, эта, вторая и главная цель – еще даже и не начала реализовываться))
руслан49 _ 04.12.2017 11:26
IP: 95.134.221.---
Грантососи лобіюють своїх іноземних покровителів. Що це за покровителі ми знаємо. Зарплата в ЄС в 5 раз більша, чим в Україні. І все рівно, давай, жени туди ліс-кругляк, вимагають добродії з ЄС. Щоб зробити ЄС ще багатшим, а Україну ще біднішою.
Benny Ben _ 04.12.2017 11:25
IP: 35.195.113.---
курка тупарила
руслан49 _ 04.12.2017 11:25
IP: 95.134.221.---
Грантососи лобіюють своїх іноземних покровителів. Що це за покровителі ми знаємо. Зарплата в ЄС в 5 раз більша, чим в Україні. І все рівно, давай, жени туди ліс-кругляк, вимагають добродії з ЄС. Щоб зробити ЄС ще багатшим, а Україну ще біднішою.
Борис Троян _ 04.12.2017 11:17
IP: 185.23.164.---
Да этой системы на самом деле и нет. Так, имитация... Сожрали деньги ЕС- и барыге она стала не нужна.
mihaylenco _ 04.12.2017 11:03
IP: 93.171.70.---
Всі створені антикорупційні органи, та системи не зовсім безнадійна штука. Вони запрацюють. Запрацюють відразу після зміни влади. І нинішній владі мало не буде. Багато хто з цих органів зараз почувається приниженим. Помстяться. Обов'язково.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter