4 червня 2019, 19:27

Антикорупційний цугцванг Порошенка і Яценюка: Солідарність і Нарфронт не взяли в найбільшу європейську партію

Недавно я писала про те, що нам потрібен Антикорупційний Парламент. Сьогодні європейці додали ще один потужний аргумент до цієї тези.

Сьогодні Європейську солідарність Порошенка і Народний фронт Яценюка не взяли до Європейської народної партії, бо... не вірять, що вони борються з корупцією і взагалі є справжніми політичними партіями.

Для розуміння, Європейська народна партія (ЄНП) – найбільша в Європарламенті. Нині має у складі 80 партій з 42 країні, і на нещодавніх виборах до Європарламенту знову отримали найбільшу кількість місць. Тобто це дуже круто.

Кілька годин тому Володимир Ар'єв із БПП поширив допис на фейсбук, що "Європейська Народна Партія ухвалила рішення про прийняття Європейської Солідарності в статусі спостерігача [...] Рішення вступає в силу у вересні".

Але це неправда.

В новині на сайті ЄНП сказано дослівно: "Члени Політичної Асамблеї погодилися надати після очікуваних виборів членство Європейській Солідарності і Народному Фронту, яке набуде чинності за умов співпраці з антикорупційних заходів і життєздатності політичної партії".Тобто сьогодні членства їм не надавали. І навіть про вересень не йдеться. Членство можливе лише за певних умов, де одна з ключових – боротьба з корупцією.

Для розуміння різниці – одну українську партію сьогодні прийняли. Це Самопоміч. Без умов і без необхідності доводити свою спроможність як політичної партії і послідовність в питаннях боротьби з корупцією.

Іншими словами, для європейців боротьба з корупцією в Україні була і буде ключовим показником в оцінці держави і її політичних лідерів. Послідовність в цьому питанні є критерієм для інтеграції в політичний європейський процес. Рух в ЄС – це не просто їздити туди без віз, це європейські цінності, засновані на верховенстві права і законності. Це людина в центрі державної системи, а не ресурс для неї. Це дії, а не безкінечні красиві слова.

Українці вже дали оцінку цій "успішній" боротьбі на чолі з Президентом Порошенком на президентських виборах. Тепер, перед парламентськими, європейці дали оцінку двом провладним партіям. А ми – маємо дати на парламентських.

У зв'язку із цим, увага, питання: для чого нам в парламенті політичні сили, які 5 років провалювали боротьбу з корупцією? Для чого депутати БПП аж так хочуть в парламент, що аж оббріхують європейських колег для свого політичного порятунку? І як порошенківська ЄС буде інтегрувати Україну до ЄС, якщо їм там не вірять?

Висновки робіть самі.

powered by lun.ua

Корупція – як Covid: якщо її нікому не вдалось повністю побороти, це не означає, що з нею не треба боротись

За 2 роки антикорупційні пріоритети в публічній комунікації Президента Зеленського змінювались кілька разів: спочатку він говорив про "посадки" і просив активізуватись простих українців, потім заговорив про усунення корупції в окремих сферах, як-от транспорт, митниця і т...

Кому потрібні (антикорупційні) реформи в Україні?

Ситуація із завершенням будівництва Північного потоку-2, як і навколо приєднання до НАТО може призвести до менш глибокої залученості міжнародних партнерів до реформ в Україні...

5 причин, чому парламенту необхідно якомога швидше ухвалити Антикорупційну стратегію

За даними досліджень останніх двох років, 91,2% населення України вважає проблему корупції "дуже серйозною", 49% – однією з трьох найважливіших проблем для України (частіше зазначали лише війну на Донбасі)...

Подолання корупції в обороні – більше не пріоритет для уряду

В умовах пандемії питання оборони відступили на другий план, однак саме зараз відбуваються події, які після карантину можуть поставити нас перед фактом неспроможності відповідати на давно відомі загрози національній безпеці...

5 корупційних "чорних дір" Міноборони і що з ними робити

Сфери діяльності Міноборони, пов'язані із закупівлями, управлінням і розпоряджанням майном і активами, схожі на "чорні діри", в яких десятиліттями безслідно пропадали державні ресурси...

Держпідприємства Міноборони. Маразм міцнішав

30 березня 2020 прес-секретар Міністра оборони повідомила, що готель Міноборони "Козацький" розмістив для обсервації групу українців, які прибули з Балі та Катару...