Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

ПРО ВІЙНУ ЛЬВІВСЬКИХ СУДІВ З УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

25 грудня 2017, 16:44

22 грудня 2017 року у Львові відбулося засідання апеляційного суду у справі наклепу на мене телевізійного каналу "24" (власник А. Садовий), журналісти якого спотворили мої слова, сказані 16 листопада 2016 року в телевізійній програмі radiosvoboda (див. http://www.radiosvoboda.org/a/28121689.html) напередодні ініційованих мною слухань у Конституційному Суді України питання про неконституційність мовного закону Ківалова-Колесніченка, який Верховна Рада України скасувала 23 лютого 2014 року 232 голосами. Але в.о. президента Турчинов цієї постанови ВР так і не підписав, залишивши в дії путінський мовний закон... Натомість москвомовні дикуни та інші політично звихнуті оголосили мене призвідницею анексії Криму та війни на Донбасі. Аплодую. Війну в Грузії також розпочала саме я! Справді, коли через атрофію мозку важко усвідомити ідеї та принципи самодостатньої людини – виникають подібні звинувачення.

Очевидно, для того, щоб нейтралізувати важливість цього питання та ініціятиву в його розгляді саме Фаріон, самопомічні садовісти від журналістики взялися знову за свою звичну справу: перекручувати, брехати, приписувати мені невластиві речі. Їм тут під стать хіба московські телеканали і так звані "вєсті с новороссіі". "24" канал під керівництвом Садового блискуче засвоїв їхню тактику. Недаремно цей основний москвофіл Львова свого часу служив у придворних військах Московії... Отож під час етеру на запитання про "російськомовних" я заявила: "Це громадяни України, які мають виконувати закон. А закон – це 10 стаття Конституції України. А якщо ти не виконуєш закону, ти не повинен отримувати освіту, роботу". Натомість канал місцевого олігарха Садового "24" цілком спотворив мої слова: "Свободівка закликає позбавити роботи усіх російськомовних українців", "Усім російськомовним громадянам треба заборонити працювати та навчатись в Україні. Про це заявила екс-депутат ВР, член ВО "Свобода" Ірина Фаріон" (див.: https://24tv.ua/svobodivka_zaklikaye_pozbaviti_roboti_usih_rosiyskomovnih_ukrayintsiv_n/).

Звісно, я звернулася до суду – і програла першу інстанцію 25 квітня 2017 року. Суддя Галицького районного суду м. Львова Є. Д. Лялюк став на бік проплачених медійних брехунів від Садового. 22 грудня я також програла апеляцію на це рішення суду. Трійка суддів жіночого роду в особах суддів Шандри, Струс та Шеремети підтвердили рішення суду відмовити мені в задоволенні моєї вимоги покарати брехунів за "явний злий умисел" щодо мене і за абсолютне нерозуміння того, що таке вислів фактичний, а що таке – оцінне судження (мовні невігласи його називають оціночним...). Не допоміг їм і експертний висновок Інституту української мови, який підписав доктор філології, професор Павло Гриценко: "Політично заангажовані висловлювання, що приписані Ірині Фаріон, насправді містять промовистий підтекст цинічного нехтування 10 статтею Конституції України, а отже, сприяють подальшій політиці зросійщення України в час розв'язаної Путіним російсько-української війни, основний привід якої – "защіта рускоговорящєго насєлєнія".

До того ж політична маніпулятивність приписаного Ірині Фаріон вислову є упередженим висмикуванням переінакшеної думки із загальної тканини аргументованого інтерв'ю, спрямованого на захист державної мови та цілісності й соборності України, що, зрештою, і підтверджують слова співбесідника І. Фаріон донецького політолога Кирила Сазонова: "Давайте правильно розставимо акценти. Я повністю погоджуюся з пані Фаріон – Кремль бісить сама по собі Україна. Їм наплювати, що в нас відбувається. Поки є Україна, вони не заспокояться. Так було 10 років тому, 25 років тому, 100 років тому, 200. Україна для них сама по собі – подразник. Тим більше – незалежна. Тим більше – сильна. Тим більше – успішна. Для них це приклад, як можуть жити люди поруч як люди, а не як стадо за колючим дротом. Вони підуть на все, щоб це знищити".

Вважаємо, що журналісти, що представляють так звану четверту владу, мають усвідомити надважливу функцію мови – передання правдивої інформації, а не, навпаки, перетворювати слово в знаряддя замовних технологій".

Це судилище відбувалося за представника ТРК "Люкс" Ю. Нички, який моє право позиватися до фальсифікаторів та брехунів, щоб захистити свою честь та гідність відповідно до ст. 297, 299 ЦК України, назвав "лементом" та "крокодилячими слізьми". Судді-жінки НІЯК не зреагували в залі суду на цю чергову образу на мою адресу. Люди! Що з вами діється? Шановна трійця пань – Шандра, Струс, Шеремета з апеляційного суду у Львові – щиро бажаю, аби ваші діти обов'язково зазнавали чогось подібного упродовж їхнього життя в усіх сферах. Знаю, що це неминуче станеться. Щодо хама Ю. Нички яко раба Садового, то це нещастя лише підтвердило правильність мого позову до суду, попри його абсурдне рішення. Дякую за це щиро. Ви мене надихаєте на подальшу політичну діяльність своїм убозтвом, примітивізмом і лакейством. Отож мій наступний крок – касація через Верховний Суд України. 

Подаю основні тези свого інтерв'ю та експертного висновку, яким знехтували суди у Львові, що обслуговують владу холуїв і знищують нашу МОВУ:

1. Основну функцію мови потрактовано як націєтвірну і державотвірну, що цілком відповідає сучасній мовознавчій науці у визначенні фунційного поля мови та історичній і теперішній соціолінгвальній ситуації: "Основна функція мови – це націєтворення і державотворення".

2. Мова є чинником національної безпеки, і в реалізації цієї функції слід розраховувати винятково на власні національні сили: "До якого часу ми, українці, будемо зважати весь час на зовнішні чинники? Чи ці люди усвідомлюють, що мова є чинником національної безпеки? Очевидно, що усвідомлюють. Якщо вона є чинником національної безпеки, то цей чинник треба втілювати в життя".

3. Приводом до нападу Путіна на Україну слугувало не скасування зазначеного закону 23 лютого 2014 року 232 голосами депутатів ВР VII скликання, а саме існування самостійної незалежної Української Держави, проти якої і була зазделегідь спланована агресія Росії: "Найчерговіший привід для "русского мира" – це взагалі існування України з часів князя Володимира"; "...пригадуєте, медаль "за взяття Криму" 20 лютого? Вона заздалегідь готувалася так само, як вони готували кораблі свої заздалегідь".

4. Поняття мови й держави – тотожні, особливо в контексті утвердження корінної мови на власних теренах і постійного намагання Росії через окупацію знищити українську мову як суть і символ Української Держави: "Якщо на території України буде діяти, крім української, ще якась інша мова, то це означатиме..., що на території України діє дві держави".

5. Зазначений закон покликаний захистити лише одну мову – - російську, що є основним інструментом знищення української мови та Української Держави: "...закон Ківалова-Колесніченка" не написаний для українця. Він написаний для росіянина. Даруйте, але росіяни мають свій закон – на території Російської Федерації!".

6. Потреба створення умов для вивчення української мови на території Донецької та Луганської областей: "Вони бояться панічно створення умов для вивчення української мови. А Україна почала рухатися таким шляхом, аби забезпечити українцям Луганщини і Донеччини вивчати державну мову".

7. З огляду на стандарти ООН, Україна є моноетнічною державою, позаяк відповідно до перепису 2001 року в Україні проживає 77.8% українців: "Україна історично не є двомовна. Історично це абсолютно моноетнічна нація і одномовна".

8. Додержання граматичних законів обов'язкове для всіх і стосується воно, зокрема, антропонімійної лексики, нормативність використання якої врегульована чинним Правописом: "Так, Марічка, Світланка. Які проблеми? Українські імена мають такі самі форми, як форми мають іменники в називному, родовому, давальному, орудному, знахідному відмінках. Це закони граматики. Даруйте, а граматиці підкоряються навіть імператори. Якщо це комусь не подобається, то хай ще раз прочитає український правопис"; "...я приходжу до дітей зі своїм професійним обов'язком. Я дитині скажу, що неправильно – "партизан", а правильно – "партизанів". То чому дитина має неправильно казати, що вона Маша, коли українська форма – це Марічка? Це припис лексики й граматики, а не чиїсь політичні бажання".

9. Основа розвитку й сили держави – додержання прав та обов'язків, себто беззастережне виконання Конституції, зокрема її 10-ї статті: "Путін йде сюди з якою мотивацією? Дуже простою – він захищає "рускоязичноє насєлєніє"... Та ми на них абсолютно не маємо зважати. Ми маємо вперто робити свою справу....Це громадяни України, які мають виконувати закон. А закон – це саття 10 Конституції України. А якщо ти не виконуєш закону, то ти не маєш дістати освіти, і ти не маєш дістати роботи. До якого часу ми маємо зважати на якихось дивних людей, які ніяк не можуть інтегруватися в українське суспільство?".

Саме цитата, яку ми навели в цьому 8 пункті, в поданні каналу "24" зазнала не просто перекручення чи перефразування, а цілковитого, зумисного й політично скерованого маніпулятивного переписання й цілковитого переінакшення. Нижче подані вислови не є ані за суттю, ані за формою висловлюваннями учасниці інтерв'ю.

"- "Свободівка" закликає позбавити роботи усіх російськомовних українців".

- "Усім російськомовним громадянам треба заборонити працювати та навчатись в Україні. Про це заявила екс-депутат ВР, член ВО "Свобода" Ірина Фаріон".

Ірина Фаріон не тільки "не заявляла", себто не робила жодних заяв, а також не закликала "позбавити роботи усіх російськомовних українців". Понад то, вона не вживала самої юридично відсутньої словосполуки "російськомовні українці" та імперативних предикатів "треба заборонити працювати та навчатись в Україні" цій категорії громадян. З погляду мовознавчої логіки остання словосполука "російськомовні українці" – це взагалі оксюморон.

Натомість народний депутат VII скликання Ірина Фаріон слушно апелювала до закордонного досвіду, де незнання державної мови аксіоматично внеможливлює отримати освіту та роботу: "Так вони приїдуть до Польщі, то вони вивчать польську мову, якщо вони захочуть там отримати освіту і роботу? Коли вони приїдуть до Америки, то вони вивчать англійську мову, якщо захочуть інтегруватися у суспільство? То чому ці люди не хочуть вивчити пряму мову цієї землі? Що таке "пряма мова" цієї землі? Це діалектологічний атлас. Україна говорить тільки українською мовою" (текст із експертного висновку Інституту української мови АН України).

Додам, що в рішенні Галицького районного суду (справа N461/252/17 від 25 квітня 2017 року) я знайшла 10 правописних, 5 синтаксичних, 8 лексичних, 2 словотвірні помилки...на зразок зобовязати, розяснення БЕЗ АПОСТРОФА, згідно правил, згідно положень, в очах оточуючих, умови протікання (це не про протікання даху йдеться...), завідомо неправдивий...та ін. І ці невігласи в чорних сукенках разом із медійними путанами та їхнім хазяїном аферистом садовим учитимуть мене свого холуйського трактування 10 статті Конституції?! Западетесь ви рано чи пізно і віднайдуть вас хіба на сміттєзвалищі історії, з якого будуть по-чорному дивуватися нащадки: то ж треба, аби рабство мало такі химерні форми...

Отож чекаю на розгорнуте рішення Апеляційного суду, що має з'явитися 29 грудня... Порозкошуємо, панове, у правовому й правописному словоблудді і станемо на прю з ним. Нашої МОВИ не здолати!

powered by lun.ua
Коментарі — 57
Yurkiv Yaroslav _ 01.01.2018 15:58
IP: 46.200.233.---
1-го січня 1909 року народився Степан Андрійович Бандера, Провідник ОУН, Герой України.
Вічна Слава!
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 09:26
IP: 95.135.189.---
Andrey Kononenko:
Ігор Бондар:
Розкладаю для дописувачів все по поличках. Пан Тягнибок взяв комуністку фаріон в списки свободи. Щоб відпрацювати вона гавкає на Садового. Причина одна – Самопоміч витіснила Свободу з головного електорального регіону (Львів). Для фаріон яка писала заяву про вступ до кпрс на расєйській мові українська мова порожні слова.
Хаха. Фарион ни перед кем не отрабатывает. Она верит в то, что говорит и пишет.
І ти, Андрєйка, читай і вір в те що вона пише, а сам – ні-ні.
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:41
IP: 95.135.189.---
Andrey Kononenko:
Пани Фурийон, вы сказали абсолютную чушь, когда сослались на 10-ю статью конституции, потому что там написано, что в Украине гарантируется свободное использование русского языка и даже защита русского языка.
Поэтому люди могут свободно использовать русский язык на работе и повсеместно, и державна мова тут ни при чём.
Сейчас важным является выполнение рекомендаций Венецианки об изменении Закона об образовании. Как говорят в министерстве, это можно сделать путём преподавания половины предметов на русском языке в русскоязычных регионах.
Згідний, з вас достатньо і палавінчатава абразаванія!
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:36
IP: 95.135.189.---
Иван Опара:
braterstvo:
Andrey Kononenko:
Andrey Kononenko:
braterstvo:
Як оперативно кремлівський бот кинувся захищати мову окупанта.
Это не мова окупанта. Это родной для многих украинских граждан язык. Настолько многих, что можно сказать – родной для Украины.
Ви нам ключову скрепу РМ (рузькава міра) не "впарюйте". Зрозуміло, що без цієї фундаментальної підвалини – ЯЗИКА, цей глиняний колос не виживе. Тому браття українці (заблукавші) вчіть рідну материнську мову, і тим самим забивайте свої маленкі осинові кілочки в серце стани- Московії.
Коли Ви вже, йододефіцітні второпаєте, що якщо Росія не виживе – Україна проживе після цього личені тижні? От же йолопи...
Україна житиме за двох, з кацапським газом та нафтою!
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:33
IP: 95.135.189.---
uzol:
Как вижу Фарион... СРАЗУ ВСПОМИНАЮ
что эта БАБА УТВЕРЖДАЛА что не была в КПСС... Я ЗА УКРАИНСКИЙ язык, которого не знаю...
Вона такого нє утвєрждала, а український язик кацапові нє па зубам, не кажучи за мову.
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:28
IP: 95.135.189.---
zmey-15:
Andrey Kononenko:
Ігор Бондар:
Розкладаю для дописувачів все по поличках. Пан Тягнибок взяв комуністку фаріон в списки свободи. Щоб відпрацювати вона гавкає на Садового. Причина одна – Самопоміч витіснила Свободу з головного електорального регіону (Львів). Для фаріон яка писала заяву про вступ до кпрс на расєйській мові українська мова порожні слова.
Хаха. Фарион ни перед кем не отрабатывает. Она верит в то, что говорит и пишет.
А я верю что она агент ФСБ, еще с тех времен, когда вступила в КПСС,
Брєшешь, змєй, бо Фі єС Бє з'явилася значно пізніше, а в КаГєБє дєвушек з річним партстажом нє бралі.
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:09
IP: 95.135.189.---
Logic2009:
Иван Опара:
Україна проживе після цього личені тижні...
Брехливе Шило, Ви уже писали про "лічені тижні" після того
як прийде зброя. І цього не відбулось.
Їжте шляпу "проффесіонал"
Та не знає він, що таке шляпа, а пілотку шкода.
Yurkiv Yaroslav _ 28.12.2017 00:06
IP: 95.135.189.---
Andrey Kononenko:
Anatol Zubenko:
И ее позиция достойна уважения
Конечно же нет. В психушках пациенты искренне верят, что их мозг оккупирован марсианами. За это их надо уважать?
На Кульпарківській щиро вірять, що їх мізки окуповані маскалянами..., і варті поваги!
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:55
IP: 95.135.189.---
Нашихбють:
Тут все ясно, і не має чого коментувати. Потрібно було їй, коли була при владі мовна "фараонша" в найпершу чергу створювати чесні суди і правила, а не займатися упертим самодурством і словоблудством, а так наразі пожинає, і не тільки вона, цілком передбаченні плоди своєї дурості.
Доваших ще руки не дійшли, зненашими би якось дати собі ради:)
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:30
IP: 95.135.189.---
Andrey Kononenko:
braterstvo:
Як оперативно кремлівський бот кинувся захищати мову окупанта.
Это не мова окупанта. Это родной для многих украинских граждан язык. Настолько многих, что можно сказать – родной для Украины.
Logic2009 сказав би так; "Якщо мова окупанта тобі рідна, то ти і сам акупант, нє?"
І Сталін єво паддєржал би!
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:24
IP: 95.135.189.---
Борис Беккер:
"22 грудня 2017 року у Львові відбулося засідання апеляційного суду у справі наклепу на мене телевізійного каналу "24" (власник А. Садовий), журналісти якого спотворили мої слова..."

Подойдем к ситуации, используя метод математического анализа. Что мы имеем? Журналисты спотворылы чьи-то слова. Это плохо. Это минус. Но чьи слова они спотворылы? Слова потворы. Потвора -
это плохо. Это еще один минус. Минус на минус дает плюс. Вывод: журналисты сказали правду. Значит претензии к ним со стороны Ирины Дмитриевны – беспочвенны.
Q.E.D.
А додалася ще одна потвора, і зламала плюс...
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:21
IP: 95.135.189.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Orest Jj:
braterstvo:
...Тому браття українці (заблукавші), вчіть рідну материнську мову, і тим самим забивайте свої маленкі осинові кілочки в серце сАтани- Московії.

Мої вибачення за пропущену букву...
А что ты буквы пропускаешь, забыл мовю?
Взадов, ты целый день висишь на ветках. Мабуть хочешь стать миллионером?
Всё просто, на охоту не пойдёшь – дождь, а по двору работы нет, вот и троллю вас хо/хлов.
Не волнуйся, к тебе я ни каких претензий не имею.
На Данбасс паєжжай, там тєбя паахотят в любую пагоду!
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:19
IP: 95.135.189.---
Потім до мене дійшло – це ж дєті Данбасса, батьки яких заварили кашу, потім втекли звідти нвчати дітей на заході України, а самі отримують пасобія, або крутять гроші, що привезли з собою.
Дивно інше, що ці дітки дуже вправно переходили на хорошу українську, як тільки я їх запитував, куди шлях тримають.
Отже, магут, як добре припре?
Я прийшов до висновку, що тільки війна в державі примушує рускоязичного засвоїти державну мову!
Yurkiv Yaroslav _ 27.12.2017 23:07
IP: 95.135.189.---
Шановні друзі, УПівці та УПовци!
Радий привітати вас з теренів рідної України.
Я вже вдома, а ви ісчо здєсь?
Вчора мчав на Інтерсі з Києва до Львова, і зіткнувся з мовним питанням:)
У вагоні було багато молоді, студентів, які жваво спілкувалися на язику.
Я мало не зомлів, бо був впевнений, що москалі в Зах. Україні більше не плодяться...
Потім мене
Oleksandr Kyrychenko _ 27.12.2017 17:57
IP: 35.187.76.---
Без

ДЕРЖАВНОЇ МОВИ

не може бути...

ДЕРЖАВИ,

немає...

ДЕРЖАВНОЇ НАЦІЇ --

це є шлях... в нікуди...: до самоліквідації...,

всього СВЯТОГО... утилізації...!!!
Oleksandr Kyrychenko _ 27.12.2017 17:55
IP: 35.189.212.---
Без

ДЕРЖАВНОЇ МОВИ

не може бути...

ДЕРЖАВНОЇ PO3МОВИ...!!!
Сергій Лисовенко _ 26.12.2017 23:38
IP: 35.195.176.---
В нас в судді юристів набирають, чи імбецилів? Невже так важко порівняти текст дійсно сказаного, з приписаним текстом? Заклику позбавити олігофренів освіти і роботи не було, а журналісти саме його і задекларували. Яке там ще оціночне судження?
zmey-15 _ 26.12.2017 19:30
IP: 46.211.209.---
Andrey Kononenko:
Ігор Бондар:
Розкладаю для дописувачів все по поличках. Пан Тягнибок взяв комуністку фаріон в списки свободи. Щоб відпрацювати вона гавкає на Садового. Причина одна – Самопоміч витіснила Свободу з головного електорального регіону (Львів). Для фаріон яка писала заяву про вступ до кпрс на расєйській мові українська мова порожні слова.
Хаха. Фарион ни перед кем не отрабатывает. Она верит в то, что говорит и пишет.
А я верю что она агент ФСБ, еще с тех времен, когда вступила в КПСС,
braterstvo _ 26.12.2017 19:15
IP: 89.252.61.---
Иван Опара:
А Логік 2009 правий!
Иван Опара _ 26.12.2017 18:58
IP: 37.229.133.---
Logic2009:
Иван Опара:
націоналістам...
Шило,"інтернаціоналіст" вошивий, шляпу з'їв?
Британська Мі6 повідомила що Ви – невіглас у ППО.
Російська прописка БУКу, що збив МН17 встановлена.
Жополиз Путлеровський, а Ви ж кричали: "Зачем это России?".
Брехло Ви і нікчема, а не професіонал.
***

Логик 2009 – в ИГНОРЕ по медицинским показаниям: алкогольный делирий, прогрессирующее слабоумие, брутализация личности, склонность к извращениям...
Анатолій Лесик _ 26.12.2017 17:31
IP: 78.111.188.---
Пані Ірино,найбільше в Україні продажні судді.Потрібна повна їх заміна. Не здавайтеся.Бажаю успіхів. На москофілів і українофобів не варто звертати увагу.Ми на своїй землі і перемога буде за нами.
Иван Опара _ 26.12.2017 15:24
IP: 37.229.133.---
braterstvo:
Щось наш ОПАРИШ (навозний хробачок) принишк, напевно міняє НІК, бо вийшло якось "невдобно" (невдало), через що імідж "вєлікой" і "магучєва" страждає. Можливо й таке, що куратори візьмуть та й шию намилять, та ще й премії лишать. Ой лишенько, біда та й годі!
***

Куратори -то хазяї того дома побачень, де braterstvo дає направо і наліво...за долю малесеньку.

Браттям – націоналістам – 25% знижки...
Volodymyr Parkhomenko _ 26.12.2017 14:08
IP: 195.162.90.---
Браво судам!
Нашихбють _ 26.12.2017 14:04
IP: 35.195.91.---
Тут все ясно, і не має чого коментувати. Потрібно було їй, коли була при владі мовна "фараонша" в найпершу чергу створювати чесні суди і правила, а не займатися упертим самодурством і словоблудством, а так наразі пожинає, і не тільки вона, цілком передбаченні плоди своєї дурості.
braterstvo _ 26.12.2017 11:52
IP: 89.252.61.---
Щось наш ОПАРИШ (навозний хробачок) принишк, напевно міняє НІК, бо вийшло якось "невдобно" (невдало), через що імідж "вєлікой" і "магучєва" страждає. Можливо й таке, що куратори візьмуть та й шию намилять, та ще й премії лишать. Ой лишенько, біда та й годі!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter