Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Про МОВУ у вишах від Зе-

18 листопада 2019, 21:20

Чия мова – того й влада.

(лат. прислів'я)

1. Закон "Про вищу освіту" ухвалено 1 липня 2014 року в післямайданний час, повний европейської облуди, наїву та корисного ідіотства. Щойно тепер пожинаємо гібридні та отруйні плоди тодішньої незрілости суспільства в усіх царинах життя: країна виявилася ментально неготовою до самостійного національного (краще б – націоналістичного!) шляху розвитку. Суспільство саме тоді, привівши до влади Порошенка і його компанію (БПП+НФ), відмовилося від основної ідеологеми Майдану "в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля". Тодішні пристосуванці, приховані колаборанти і гібриди при владі запропонували основне гібридне гасло подальшої деморалізації, пацифікації та вже сьогодні капітуляції України: "єдина країна – єдіная страна" (розумій "єдіная расія"). У теперішньому виконанні зе-орди це гасло має свій подальший логічний розвиток: "...все, що може роз'єднувати українців, – віра, мова, територія, якісь історичні лідери, – потрібно винести за дужки, принаймні доти, доки ми не закінчимо війну", – зазначив Разумков (https://www.5.ua/polityka/treba-vynesty-za-duzhky-u-komandi-zelenskoho-rozpovily-iak-stavliatsia-do-zakonoproektu-pro-ukrainsku-movu-189717.html).

Погоджуся з представником зе-орди лише в одному: з України справді треба винести за дужки ВСЕ, що не є українське: московську мову, московську церкву, московську агентуру та їхній інструмент – "сєпарів". Тоді це і буде Україна, а зараз просто країна (чи страна). Без визначальної графеми У!

2. Логічно, що основна битва в Законі "Про вищу освіту" на комітеті з питань освіти і науки, а потім в залі Верховної Ради розгорілася навколо мовної ст. 48 ("Мова викладання у закладах вищої освіти"). Йшлося про її пункт перший, де в першому читанні формулювання було логічне: "Мовою викладання у закладах вищої освіти є державна мова". Проте в другому читанні я побачила правку від нардепа з партії регіонів, очільника підприємства "Мотор Січ" В. Богуслаєва та ін. про те, що мову в вишах слід запровадити "відповідно до Закону України "Про засади державної мовної політики"", тобто горезвісного путінського мовного закону через його агентів С. Ківалова, В. Колесніченка. Ще більш показовою є повна автура цього закону, де разом зійшлися доморощені манкурти, московити, євреї і представники нацменів: Монастирський Аркадій – генеральний директор Всеукраїнської благодійної організації "Єврейський фонд України", Всеукраїнська громадська організація "Єврейський форум України"; член Ради ВГО "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна"; Товт Михайло – почесний голова Демократичної спілки угорців України, народний депутат України ІІ скликання; Божеску Ауріка – відповідальний секретар Міжрегіонального об'єднання "Румунська Спільнота України"; помічник-консультант депутата-регіонала Івана Попеску; Бортнік Руслан – голова Всеукраїнської громадської організації "Правозахисна організація "Спільна Мета", член Ради ВГО "Правозахисний громадський рух "Російськомовна Україна".

Що таке В. Богуслаєв – як доморощений "червоний" директор, ворог і слуга Москви – ми вже знаємо. У його версії це підприємство називалося доволі дивно: Мотор СИЧ. Мабуть, сИчі його улюблені орнітологічні створіннячка... Наприкінці серпня цього року спалахнув скандал про продаж цього оборонного стратегічного підприємства з виготовлення двигунів для ракет, гвинтокрилів і реактивних літаків китайцям (холдингу Beijing Skyrizon Aviation) – союзникам Москви в цій царині: 80% гвинтокрилів, вироблених у РФ, оснащено двигунами з біркою "Мотор СИч", зокрема гордість російського авіяпрому, ударний гвинтокрил "Нічний мисливець" Мі-28Н. Радник з питань безпеки президента Америки Дж. Болтон щодо цього заявив: "Військові та чутливі технології не мають потрапити до противників або потенційних противників" (див. https://www.pravda.com.ua/articles/2019/08/28/7224606/). Проте президент Зе- на цю тему промовисто мовчить, але в мовному питанні системно йде шляхом партії регіонів, зокрема Богуслаєва, який, до речі, на останніх виборах сенсаційно програв мажоритарний округ молодому весільному фотографу зі "Слуги народу".

3. Винятково завдяки фракції ВО "Свобода" у парламенті VII скликання та моїй самотній присутності в комітеті освіти і науки Богуслаєв програв зі своєю правкою про мову вищої освіти за путінським мовним законом, як згодом і в Конституційному Суді, що, зокрема, з моєї ініціятиви цей закон скасував. У день голосування законопроєкту на фракції ВО "Свобода" ми ухвалили рішення поставити цю правку на підтвердження – і здобули доленосну перемогу (226 голосів "за"): зосталося формулювання в першому читанні: "Мовою викладання у вищих навчальних закладах є державна мова". Після цього депутатка від "Удару" І. Геращенко стрімголов бігла до Турчинова з вимогою переголосувати цю правку, але, на щастя, Турчинов не дав такої вказівки.

Отже, питання стратегічного оборонного підприємства "Мотор Січ" (а не сИч, як у Богуслаєва) і питання МОВИ – це проблема з того ж ряду: державної і національної безпеки. То яка різниця кому ми продаємо наші стратегічні підприємства і якою мовою навчаємо у вишах? Нам байдуже до нашого найвищого пілотажу, чи не так? Лиш був би мІр ціною втрати Свободи і Суверенітету.

4. "Слуги" чужих народів під покровом блазня Зе- цілком логічно і неминуче стали продовжувачами антиукраїнської мовної політики не лише партії регіонів, але і ліберально-гідридної мовної моделі часів Порошенка, Квіта і Гриневич. 12 листопада 2019 року у Верховній Раді в першому читанні проголосовано Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти" (N2299, автори – "слуги чужих народів": С. Бабак – голова профільного комітету, що відомий як показовий плагіятор (див. https://life.pravda.com.ua/columns/2019/05/29/237021/), Ю. Гришина, О. Коваль, В. Воронов).

Йдеться передусім про зміни до мовної статті 48 ("Мова освітнього процесу у закладах вищої освіти"). Суть змін у двох позиціях:

а) іноземні громадяни можуть навчатися іноземною мовою, під яку, звісно, неминуче потрапляє мова агресора й окупанта – російська, тоді як четвертий пункт ст. 7 Закону "Про освіту" приписує: "У закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу" (та сама стаття п. 5 у Законі "Про забезпечення функціонування української мови як державної").

б) право вишу викладати УСІ дисципліни англійською мовою, всупереч п. 4. ст. 7 Закону "Про освіту" та п. 5. ст. 21 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Отже, "слуги чужих народів" на чолі з Зе-Бабак-Зе-Новосад здійснюють своє основне завдання: маргіналізацію державного статусу української мови, який і без того обмежений вкрай ліберальними мовними статтями в різних галузевих законах і, зокрема, в ліберально-гібридному мовному законі 5670д.

Нагадаю, що Зе-Бабак, очільник комітету з питань освіти, науки і інновацій, не тільки яскравий плагіятор, але фантастичний брехун. Це саме він заявляв, що виплата вчителям 4 тисяч доларів щомісячно "абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри", що на рік обраховуються у 200 мільйонів доларів. На жаль, цей доктор технічних наук, як довели експерти, у своїх фантастичних розрахунках помилився всього лиш у 100 разів: "... якщо 450 000 українських вчителів помножити на $4000 зарплати, то цифра $200 млн на рік ніяк не складається – виходить $1.8 млрд на місяць чи більше $21.5 млрд на рік" (див. https://nv.ua/ukr/opinion/tragikomediya-v-troh-diyah-pro-zelenskogo-ta-osvitu-50011016.html).

Воістину зійшов на нас із небес давно омріяний "куратор освітнього напряму Українського інституту майбутнього", як пише про нього вікіпедія. З такими фантастами нам не лише майбутнє не світить, але й цілком убито теперішнє...

Словом, зе-орда, здаючи українські стратегічні підприємства, зокрема оборонного циклу, здаючи українську землю як основне "національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави" (ст. 11 Конституції України) ", неминуче здаватиме й МОВУ як основний знак української ідентичности і кордон власної культури. Бо це не їхня ідентичність, не їхня культура і не їхня земля. Все, що наше, українське, для них лише товар і вилучені з цього гроші. Тільки "німії підлії раби" (Т. Шевченко) могли власноруч здати свою державу, свій дім у руки цих лихварів-українофобів, що легко, сміючись, покроково ліквідовують Українську Державу.

П.Н. І найцікавіше: за московізацію чужоземців у наших вишах у повному складі проголосувала порошенківська фракція ЄС. Лише двоє не голосували... Дякуйте, дякуни! (див. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1569)

powered by lun.ua
Коментарі — 32
Віра Бурик _ 24.11.2019 22:04
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
А яким чином "традиції" та мова служать олігархії?
Наскільки нам усім відомо в олігархії є свій "язик", котрий не співпадає з традиційним в Україні.
До слова, "болезнь всех стран постсоветского мира – рОссинхронизация", і ця хвороба, як щорічний грип, потребує щеплення націоналізмом.
Mike_Kharkov _ 22.11.2019 09:54
IP: 35.235.226.---
Іван Онужик:
"Тоді це і буде Україна, а – 'зараз" – ТЕПЕР просто країна (чи страна). Без визначальної графеми У!"

Не диво, що українці живуть знетеперішнено (= не отепер – в отеперішньому моменті українського теперішнього часу) – тож мовлять і думають і діють в часоафазії та в суржикоаутизмі! Без мовочасу – Фаріон завжди невчасна!
Это болезнь всех стран 3-го мира – рассинхронизация со временем ради прибылей местной "знати". Язык всегда описывает прошлое, и если его сделать главной ценностью, то будущее нечем уже будет описать, увы, законсервируемся.
Это, естесственно, понимают многие, но проблема в том, что меньшинство. Но некоторым из этого меньшинства хорошо платят, дабы они держали большинство в рамках "традиций". Таким образом "традиции" превращаются в обязанность служения отечеству-олигархии.
Іван Онужик _ 22.11.2019 09:09
IP: 35.235.226.---
"Тоді це і буде Україна, а – 'зараз" – ТЕПЕР просто країна (чи страна). Без визначальної графеми У!"

Не диво, що українці живуть знетеперішнено (= не отепер – в отеперішньому моменті українського теперішнього часу) – тож мовлять і думають і діють в часоафазії та в суржикоаутизмі! Без мовочасу – Фаріон завжди невчасна!
Віра Бурик _ 21.11.2019 18:29
IP: 35.235.227.---
Mike_Kharkov:
Если "шершавым языком плаката" перевести пани, то:
Ударим мовой по бездорожью и разгильдяйству!
Шершавым дороги асфальтують там, де ним ще й гаварят, а в Україні дороги роблять руками, хоч і кривими, але своїми.
Mike_Kharkov _ 21.11.2019 00:32
IP: 35.235.226.---
Если "шершавым языком плаката" перевести пани, то:
Ударим мовой по бездорожью и разгильдяйству!
Віра Бурик _ 20.11.2019 21:02
IP: 35.235.226.---
Телегин Иванко:
"Языковая политика" сможет с мовой сыграть злую шутку, когда язык навязывают "пид дулами автоматив", народ послушно на это соглашается, но стоит ослабит удилами, как мовой будут пугать детей и сторонится от нее как от прокаженной.
Це язиком, висопленим, частково синім, частково білим, частково червоним справді можна настрашити дитину.
А мова, ніжна, м'яка, материнська призводить до сказу лише тупого москаля.
Віра Бурик _ 20.11.2019 10:20
IP: 35.235.226.---
"Чия мова – того й влада."
(лат. прислів'я)
+
"Який президент, така й мова."
(укр. прислів'я)
=
Українці, припиніть врешті решт дуркувати!!!
iip _ 19.11.2019 17:20
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:

Я тут делом занят, а ты болтаешся, как цветок в ополонке.

Та шо с тебя взять, когда ты не знаеш, что идиомы нельзя в Гугле переводить, а в грамотные прешся.

Или думаеш, как на вторую страницу перелезло, так и забылося...

Помниш, как там у Гёте в Фаусте:

Юриспруденцию долбил
И медицину изучил.
Однако я при этом всем
Был и остался дураком.
(ГЕТЕ "Фауст")
Андрій Маковецький-Левенгук _ 19.11.2019 17:08
IP: 35.235.226.---
iip:
Андрій Маковецький-Левенгук:
...ползают холодные мурашки от осознания кошмара...
Андрюха, привет!
Приятно на тебе поверять законы психологии. Как пес возвращаешся на блевотину свою...
Так вы тут тоже вроде не с дебютом.
И с кем это вы поспорили? С агентом Парчером?
iip _ 19.11.2019 16:49
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
...ползают холодные мурашки от осознания кошмара...
Андрюха, привет!

Приятно на тебе поверять законы психологии. Как пес возвращаешся на блевотину свою...

Мы тут поспорили – вернёшся на блог или нет – я выиграл...

Вчера была Богородица, сегодня – холодные мурашки...
Андрій Маковецький-Левенгук _ 19.11.2019 16:30
IP: 35.235.226.---
А я люблю читать Фарион, для меня это что-то сродни просмотру фильма ужасов. Сидишь, значит, читаешь, а по спине приятно так ползают холодные мурашки от осознания кошмара чистого, ничем не замутненного этнонационализма.
iip _ 19.11.2019 11:47
IP: 35.235.226.---
Анатолий Герасименко:
...які ходять у православну церкву...
А де в тексті згадується православна церква?
Анатолий Герасименко _ 19.11.2019 11:37
IP: 35.235.226.---
Оця, з дозволу сказати, пані, пропонує відгородитися від свього цивілізованого світу і будувати щось своє і особливе. Тільки вона чомусь не каже прямою мовою, хоча це прямо випливає з тексту, що для росіськомовних громадян і тих, які ходять у православну церкву треба вже будувати концтабори, та усіляко іх пресингувати, як соціально ворожий елемент. Для людиноненавистницької секти українських націоналистів це, воочевидь, прийнятні речі. Але, це вже ми проходили колись, на протязі 70 років. Результат очевидний. А так, взагалі, здраствуй Північна Корея!...
Log Log _ 19.11.2019 11:33
IP: 35.235.226.---
Вронский Алеша – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области:
безстрашные.
Безграмотная амёба, ты имеешь такое же отношение к РУССКОМУ языку как папуасы.
Взял бы в руки книгу, и прочитал: "бесстрашные".
Пытаешься кого-то унизить, а демонстрируешь свой идиотизм.
Пошёл вон, двуногая скотина.
iip _ 19.11.2019 11:04
IP: 35.235.226.---
Timut Dort:

Dork, родной...оно не оригинально.

Я на то вже отвечал.

Когда я мокшанским зомбякам писал украинским – то вы переводите это тупым фсб-шным переводчиком.

Умора полная – "отримати по голові" тупые зомбяки перевели как "получить по председателю".

И потом у них пуканы рвало – как на то реагировать...

Так я – шоб быстрее...
iip _ 19.11.2019 10:42
IP: 35.235.226.---
Вронский Алеша:

Я ж тебе говорил – начхать тут на то с чем ты там согласен.:)

Ты вот другое скажи.
Давеча плешивый Пу сильно убывался, шо мокшанскую феню везде сильно потесняют.
Так ты ему позвони та скажи – то ж не феню потесняют. Феня тут ни при чём.
То ж её носителей потесняют, мокшанцев, за мерзостную противность ихнюю, а феня страдает низашо.:)
_ABM_ _ 19.11.2019 10:17
IP: 35.235.226.---
iip:
Вронский Алеша – Семіжопов воронежський недоумок:
-...пользоваться...Русским языком...
-Класика мокщанского идиотизма из фсб-шной методички плешивого Пу.Больше ничего:::))))))
Не варто повністю цитувати воронежського недоумка, бо його дебільні дописи приберуть, а ваш допис залишається разом з його дописом.
Семижопов, русский язык дан вам, мокшанам, чтобы вы могли вылизывать задницу вонючего Пу. Ты понял?:-))
iip _ 19.11.2019 10:15
IP: 35.235.226.---
Телегин Иван:
"Мовна політика" сможет с мовой сыграть злую шутку, когда мову навязывают "пид дулами автоматив", народ послушно на это соглашается, но стоит ослабить удила, как мовой будут пугать детей и сторонится от нее как от прокаженной.
Ванька – под дулом автомата как раз навязывають мокшанскую феню.

Язык называется, не слышал?

Время появления в древнерусском языке – начало IX в.

Это слово получило широкое распространение лишь в X в., при этом значение "орган вкуса" не было для него основным и изначальным.

Примерно с XI в. засвидетельствовано значение "речь".

Киев уже пятсот лет как был, а вашей мокшанской фени и в помине ещё не было...
Mike_Kharkov _ 19.11.2019 09:51
IP: 35.235.226.---
"Мовна політика – поняття не нове...
Коли йдеться про багатомовні країни, то тут простежуються дві тенденції. Перша – "феномен Мітрідата", понтійського царя, що володів двад-цятьма двома мовами і спілкувався ними зі своїми підданими, урівнявши їх таким чином у правах. Друга тенденція – "римська". У Римській імперії панувала єдина мова – державна. Усі інші вважа-лися варварськими. Виняток було зроблено з ча-сом тільки для грецької мови.
Україна впродовж століть перебувала у складі держав, чия мовна політика мала за зразок, на жаль, зовсім не "феномен Мітрідата"... У багатонаціональних державах роль державної мови виконує мова панівного народу. Нічого див-ного: тут діє принцип "cuius regio, eius lingua" – "чия влада, того й мова"... зворотнє прочитання: "cuius lingu, eiusa regio" – "чия мова, того й влада". У Турецькій імперії – єдиній! – не було обов'язкового навчання турець-кій мові підлеглих народів."
.
п. Фаріон римська імперіалістка?:)
iip _ 19.11.2019 09:41
IP: 35.235.226.---
Вронский Алеша:
iip:
Опять всем хамишь и брызжечь слюной.
- зачем ты такой не воспитанный!?
Я не всем хамлю, можеш в том убедится сам – только таким уродам, как ты.

Потому что ты – мокшанский зомбяк, прислужники плешивого Пу, про которого сказано: для глупого преступное деяние как бы забава.

А потому: бич для коня, узда для осла, а палка для глупых...:)

И так будет всегда...
iip _ 19.11.2019 09:16
IP: 35.235.226.---
Timut Dort:
Людей с мировозрением каменного века народ выгнал из власти и кажется навсегда. Теперь пусть пишут блоги, можно просто повсыкаться и вспоминать какие они. Пиши фарион пиши, жжи исчё
Тимурчик, в конце твоего погоняла "dort" стоит неправильная буква – надо писать "dork"...
Grenader45 _ 19.11.2019 09:08
IP: 35.235.226.---
...пані Фаріон, чому вам не приходить у голову думка, здійснити акт самоспалення і потрапити в історію, як перша відьма, що так вчинила. Чи хоча б у знак протесту – прибити до бруківки Майдану яйця? (Тагнибока наприклад, чи й свої...) ІМХО.
iip _ 19.11.2019 07:33
IP: 35.235.226.---
Вронский Алеша:
iip:
Ни опровегнуть ни добавить вы по существу вопроса не можете, только пальцы веером и сопли пузырями, как и у всех не далёких патриотив.
Нахрен ты мне здался, "опровергнуть-добавить" – не смеши людей, балерина.
Можно подумать ты сюда дискутировать пришёл...

Ты мне от шо лучше скажи – вот ты видел, как Путин мерзко выступил после гибели подлодки Курск?

Вот не выродок ли моральный он после этого?
iip _ 19.11.2019 07:11
IP: 35.235.226.---
Вронский Алеша:
Ни один украинец не должен пользоваться Великим и Могучим Русским языком, что бы не порочить этот святой для Киевской Руси язык, на котором говорили предки основателей Руси и безстрашные русские воины.
Мовя для казаков, хо хлов, предателей и холопов польских панов.
Класика мокщанского идиотизма из фсб-шной методички плешивого Пу.
Больше ничего:::))))))
iip _ 19.11.2019 00:14
IP: 35.235.226.---
Андрій Маковецький-Левенгук:

Андрюха, я теперь понял, чего ты такой дурень.
Сам же ты ничего не понимаеш.
Когда тебе что напишут – ты это в Гугл суёш в надежде получит разьяснение.
И думаеш, шо все так делают:)
Та всегда получается ещё хуже – бо Гугл же умный, а ты дурак.

Ну как ты можеш понять, что в Гугле написано:::::)))))))))
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter