18 січня 2024, 16:30

ВІДПОВІДІ ВІД ПОСАДОВЦІВ на мої звернення щодо хамоматюкальників з Нацгвардії України

13 листопада 2023 року у відповідь на брутальний матюкливий випад на мою адресу представника політичної партії Нацкорпусу М. Жоріна (такі собі аваковці), а також майора Нацгвардії Б. Кротевича (назвав мене "посібницею російської пропаганди і, можливо, людиною з високим рівнем деменції" в інтерв'ю з Н. Мосійчук ) я звернулася з відкритим листом до Президента України, Головнокомандувача ЗСУ та міністра Збройних Сил України, аби вони надали морально-етичну оцінку діям своїх підопічних і вжили заходів щодо названих осіб чоловічої статі, що, впевнена, паплюжать честь українського офіцера і кидають тінь на всю українську армію і, звісно, в публічній сфері принижують Пані (див. https://blogs.pravda.com.ua/authors/farion/655390ee1e6a1/).

Розумію, що винятково ці особи чоловічої статі, мабуть, мали надскладні умови виховання і їм не прищепили елементарних норм культури спілкування та поведінки, що властиві передусім сильним українським чоловікам. Очевидно, вони таким же матом спілкуються зі своїми мамами та жінками. То, мабуть, їм конче потрібна психологічна допомога та просвітницький вишкіл у межах традицій українського, а не московського етикету. Готова їм у цьому допомогти через мої щопонеділкові прямі трансляції на каналі Студія Фаріон "Мовно-літературні виклади"

Наголошу, що конфлікт цей спровокувала, мабуть, на зумисне політичне замовлення одіозна порошенківська журналістка Я. Соколова в інтерв'ю зі мною 4 листопада 2023 р. (https://www.youtube.com/watch?v=gRmw5TRsmus). Вона, мабуть, заплановано у своєму запитанні заакцентувала на одному з підрозділів Нацгвардії, на що отримала абсолютно влучну і вичерпну відповідь, яку я готова повторювати щоденно всім: "Пані Ірино, але військові, наприклад, полку Азов, з якими я дуже дружу і 3 штурмова частина із них спілкуються російською і в бою, в тому числі.

00:08:37

Я категорично цього не приймаю. У мене запитання до них, що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні і ви такі дуже розумні,

00:08:44

що вам заважає виконувати 29 статтю Закону про Збройні Сили України? Ви, хлопці, знаєте, що таке дисципліна в армії, якщо в армії немає дисципліни, то немає армії. Це зброд тоді.

00:08:57

Але ж ми їх не можемо назвати. Ми ж не можемо їх назвати кацапами. Ну, це все несправедливо.

00:09:02

Ну чекайте, якщо вони, я не можу назвати їх українцями, якщо вони не говорять українською мовою, то нехай себе назвуть русскімі все, що їм заважає за 30... Чому вони такі очманілі? Чому зійшлося саме на українській мові?

00:09:16

Вони такі великі патріоти, покажи свій патріотизм – вивчи мову Тараса Григоровича Шевченка, який усе своє життя практично прожив за межами України, але створив з цієї української мови пам'ятник нашому життю. Ну що це за бздура воювати в українській армії і говорити російською мовою? Яніно, уявіть собі ситуацію: Українська Повстанська Армія, поляки загарбали Галичину наприкінці 14 століття. Повстанська армія, 42 рік, хлопці між собою говорять польською мовою, розповідають, які вони патріоти, що це – абсолютна дурниця".

Ці мої десятки разів сказані перед тим слова в різних інтерв'ю іншим інтерв'юерам тепер, на другому році великої московсько-української війни, стали підставою для відкриття двох кримінальних проваджень проти мене "за розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті..." (ст. 161) та за образу "честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю" (ст. 435-1). Саме такі звинувачення висувають неугодним на московії, як оце нещодавно протестувальникові у Башкирії Фаілю Алсинову. Зокрема, на мене "за розпалювання національної ворожнечі" на московії відкрито дві кримінальні справи, а в Україні – чотири. То з ким в середині України воює влада і так звана порошенківська "опозиція" через псевдожурналістку Соколову і призначених для обурення словами Фаріон двох безкультурних чоловіків з одного з підрозділів Нацгвардії? Запитання риторичне. Бо Фаріон воює за українську мову 40 років свого трудового стажу, який тепер перервано через замовне політичне звільнення з Політехніки саме за ці мої правдиві, влучні і безапеляційні слова! Бо для мене це не політика, а мій світогляд і мій спосіб побудови національної Української Держави.

Отож що мені відповіли адресати (чи від їхнього імени), поки я не скерую своїх вимог щодо приниження моєї чести гідности та ділової репутації, а також наклепу до суду? Відповіді отримала від таких посадовців: начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майора В. Клочкова, т.в.о. начальника Східного територіяльного управління Національної гвардії України А. Верховенка і командира військової частини А 4638 А. Білецького.

1. У цих листах нема ні адекватної відповіді, ні по суті. Я запитую про образИ – мені відповідають про гарбузи з численною кількістю зайвини, повторів і невмотивованих правничих покликань, які потрібні для судової процедури, а не морально-етичної оцінки дій хамоматюкальників, хоч які в них заслуги і хоч перед ким. Якщо в армії таким способом відбувається внутрішнє спілкування і документообіг, то кров закипає – і розумієш, як нам довго ще до перемоги над ворогом, коли його повно серед ніби "своїх".

2. Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України В. Клочков на двох сторінках листа подає поклики на різні юридичні документи і врешті, не ідентифікуючи матюкальника Жоріна і хама Кротевича, вироджує таку багатослівну перлину: "Якщо суб'єктивну думку висловлено в брутальній, принизливій чи непристойній формі, що принижує гідність, честь чи ділову репутацію, на особу, яка таким чином та у такий спосіб висловила думку або оцінку, може бути покладено обов'язок відшкодувати завдану моральну шкоду". І жодних слів про ухвалене рішення щодо хамоматюкальників.

3.Т.в.о. начальника Східного територіяльного управління Національної гвардії України А. Верховенко вирішив мені написати твір у стилі совєцьких часів, якими прекрасними насправді є ці два хамоматюкальники. Найзворушливіше читати, що "Даний офіцер є достойним громадянином своєї країни"...Пане начальнику! "Дане" тільки те, що Тобі дали. А мені такого хамла не треба. А далі пана Верховенка понесло і повторив те, що замовила влада: Фаріон образила тих бідних і нещасних хамів та наклепників, сказавши, що коли ти не говориш українською, то ти не українець. Може, ці ображені ще й десь там плакали в куточку на цю мою правду???? Хлопи! Що з вами є! Ви офіцери??? Це воїн УПА говорив би до свого побратима по-польському, а на зауваження говорити українською ображався б? Як перемагати з такою ущербною ментальністю і чоловічим безсиллям? Поза тим п. А. Верховенко, перераховучи закони, що гарантують українській мові ПЕРШОРЯДНІСТЬ, чомусь не вказує на Закон про ЗСУ, де зазначено "Стаття 13. Мовою Збройних Сил України є державна мова. Мовою статутів, документації, діловодства, команд, навчання, виховних заходів, іншого статутного спілкування та службової діяльності у Збройних Силах України є державна мова" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1934-12#Text).

І ось, маючи поважні проблеми з логікою та виконанням законів, п. Верховенко підсумовує: "Тому, виконуючи свій конституційний обов'язок щодо захисту Батьківщини, військовослужбовці, вживаючи російську мову в усному спілкуванні між собою, жодним чином не порушують законодавство України". Запитую у Верховенка, чи я у своєму зверненні вказувала, що мене турбує мова приватного спілкування конкретно цих військовиків? Я просила вжити дій щодо публічного використання ними обсценної і образливої лексики на мою адресу, а також зведення на мене наклепу, як з уст Кротевича. Ото говори до гори, а гора горою чи стій тут, іди сюди. Цікаво, Верховенко такі ж амбівалентні накази видає своїм підлеглим? То чи потрібне нам таке аморальне "морально-психологічне забезпечення Збройних Сил України", яке, до слова, мав намір реформувати п. В. Залужний?

4. Командир військової частини А 4638 А. Білецький також вирішив мене просвітити на теми мови в нашому законодавстві (один із яких я активно писала, а інший скасовувала через КС), а далі подав просто ідеалістичну частину з Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, яким має бути військовослужбовець. І як виявилося, такими ідеально-серафимськими є саме ці два хамоматюкальники. А хто б у цьому сумнівався? Яке їхало – таке здибало. Ворон воронові ока не виклює!

А відтак як вирок тим двом і самому собі: "У дописі на телеграм каналі, про який йдеться у Вашому зверненні, не вбачається перебування військовослужбовця Максима Жоріна у громадському місці під час висловлювань, на які Ви звертаєте увагу у своєму зверненні. Порушень статутів Збройних Сил України та Військової присяги в діях військовослужбовця Максима Жоріна не вбачається". Змушена зацитувати цей "прекрасний" допис, що підтверджує "зразковість" названого військовика:

"Никто тебе не давал права открывать рот в сторону бойцов Азова, Третьей штурмовой или любого другого подразделения украинской армии. Поэтому просто иди ты нахуй! P.S. Правоохоронним органам вже давно час звернути увагу на діяльність цієї конченої п***ди, яка розколює українське суспільство за фсбшними методичками".

Тепер, панове, вам зрозуміло, звідки зацікавлення моєю націоналістичною діяльністю і моєю безкомпромісною боротьбою з московським поневоленням у нашої "прекрасної" влади, зокрема відкриття чотирьох кримінальних проваджень і звільнення з роботи.

До слова, рекомендую переглянути цикл моїх телевізійних програм "Гену українців" (усього поки 126!), де українським військовикам відведено визначальне місце: від першого галицького генерала Мирона Тарнавського, всіх вісьмох генералів УПА та борців за Українську Державу (Олена Степанів, Ярослав Старух, Дмитро Донцов, Василь Галаса, Кирило Осьмак, Василь Левкович, Василь Сидор, Катерина Зарицька, Микола Арсенич, Галина Дидик, Олекса Гасин, Михайло Гаврилко, Олександр Вишнівський, Клим Савур, Микола Лемик, Юрій Горліс-Горський, Іван Полтавець-Остряниця, Дарія Гусяк, Ольга Ільків, Ірина Савицька, Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич, Михайло Омелянович-Павленко, Дмитро Мирон (Орлик), Іван Климів, Василь Білас і Дмитро Данилишин, Ярослав і Ярослава Стецько, Роман Дашкевич, Петро Федун, Віра Свєнціцька, Михайло Колодзінський, Василь Кук, Дмитро Грицай, Мирослав Симчич, Дмитро Маївський, Леонід Ступницький, Євген Стахів та ін.) до теперішніх героїчних воїнів Тараса Матвієва, Мирослава Мисли, Олега Куцина, Юрія Луня, оборонців Донецького летовища, про поразку і подвиг Іловайська, а також про інші героїчні сторінки нашої військової історії, як наприклад, Убиті за мову на Донбасі, 100 років УВО, Базар 1921 р. та ін. (https://www.youtube.com/c/IrynaFarion).

Що ж, чекайте на зброю від союзників, поки нас ідеологічною московською зброєю знищують в самому центрі наших збройних формувань типові хамоматюкальники. Наша боротьба виходить на новий етап внутрішнього протистояння – і в цій боротьбі мають перемогти свідомі і гідні українці, а не матюкальна наволоч, що уявила себе владоможцями. Ви тимчасові – ми з нашою ідеєю високої української культури і пасіонарної відсічі ворогові вічні.

П.Н. Зумисне не виправляю тьми граматичних помилок в опусах прекрасних посадовців. Нехай їхня граматична глупота, як і моральне падіння будуть на всеогляді.Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Уповноваженому з захисту державної мови України Тарасові Кременю про безпрецедентні дискримінаційні дії щодо депутата Верховної Ради України 7 скликання доктора філологічних наук, професора Ірини Фаріон

З В Е Р Н Е Н Н Я 15 листопада 2023 року я без жодного офіційного пояснення у блискавичний спосіб за підписом ректора НУ Львівської політехніки під тиском міністра освіти і науки О...

МИКОЛА ЄВШАН (Федюшка) – войовничий ідеаліст: воїн і митець

Хто вміє ненавидіти, той вміє й любити... Ворог навчив нас ненавидіти, він примусив нас полюбити Вітчизну. І тому я кажу, що наше вигнання з рідних хат, недоля десятків і сотень тисяч українців була потрібна, аби дати сильну і глибоку підставу ідеї національної боротьби...

Рецензія на монографію ''Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті''

Від часу Тараса Шевченка аксіомою є слова "і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь", "бо хто матір забуває, Того Бог карає". Українське суспільство давно перестало усвідомлювати кару Господню за зраду свого, за переступ, за вихваляння всього іноземного...

СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ, І ЧУЖОГО НАУЧАЙТЕСЬ, АБО РІВНОВАГА МЕЖИ СЛОВОМ НАЦІОНАЛЬНИМ ТА ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИМ Оксана Микитюк. Рецензія на монографію "Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті". Автори: Ірина Фаріон, Галина Помилуйко-Недашківська,

Від часу Тараса Шевченка аксіомою є слова "і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь", "бо хто матір забуває, Того Бог карає". Українське суспільство давно перестало усвідомлювати кару Господню за зраду свого, за переступ, за вихваляння всього іноземного...

ВИСТУП ІРИНИ ФАРІОН 9 травня 2024 року на другому засіданні Львівського апеляційного суду у справі незаконного і політично замовного звільнення з Львівської політехніки (стилістично виправлено)

1. Про своє звільнення я довідалася з інформації, розташованої в мережі 15 листопада 2023 року приблизно о 20.00 у середу. Жодних попередніх розмов з керівництвом Політехніки, де пропрацювала 32 роки і жодних конфліктів із будь-ким: чи студентами, чи викладачами, – не мала...

Відкритий лист на підтримку Ірини Фаріон проти її незаконного політично вмотивованого звільнення з НУ ''Львівська політехніка''

Шановне панство! Прошу про підтримку! Незаконне звільнення з політичних мотивів – це повернення в репресії 30-70-х років 20 ст. Це знищення України зсередини...