18 листопада 2010, 17:50

Судова процеДУРА в Країні Дурнів

Селищна рада Коцюбинського, що поблизу Києва, кілька років тому роздала гектари лісу підставним особам. Ласий шматок.

Як мешканці села Дослідне Дніпропетровської області дізнались про те, чого не знали, крім депутатів, мешканці самого селища – загадка.

Слідчий встановив, що заяви на землю надрукувала невідома особа, засвідчила їх підробленими підписами й їх зареєстрували за вказівкою селищного голови Вадима Садовського.

Юрист селищної ради пояснив, як визначили межі селища. Виявляється, за картою 1941 року. Тільки вона не збереглась, бо тоді ж була війна. До цього треба ставитися з розумінням. І карту відновили, на замовлення селищної ради.

У раді прийняли рішення, що на цій землі росте не ліс, а деревинна рослинність площею в 4 тис. га, в межах населеного пункту, який за довідковою інформацією на сайті Верховної Ради має площу менше ста гектарів.Прокуратура для годиться після запитів журналістів подала позов до суду, журналісти зібрали їм потрібні докази, суддя алепіцяйного суду Ізмайлова назвали докази "брєднями", головуюча таку фахову оцінку підтримала, захисники держави в особі прокуратури програли і подали, очевидно, знову про людське око касаційну скаргу.Оскільки захист в руках таких представників інтересів держави річ непевна, знайшовся простий громадянин, який в жовтні 2009 року сам звернувся до суду із адміністративним позовом про визнання незаконним рішення про розширення меж селища за рахунок лісових земель. (Білі ворони в наших краях, на щастя, ще водяться.)

Ірпінський суд підійшов дуже ретельно до справи про захист інтересів місцевої громади.

Суддя Кашперська декілька місяців вивчала матеріали справи, а заодно і мінливі правила судочинства. Як результат винесла ухвалу, у якій порадила представнику громади звернутися до суду ще раз, але не в адміністративному, а в цивільному порядку, повернувши позов і відмовивши в судовому захисті.

Проте, Київський апеляційний адміністративний суд протягом майже цілого року кропіткої дослідницької роботи суддів апеляційної інстанції визнав, що їхня колега Кашперська таки сплутала цивільні правовідносини з адміністративними.

Врахувавши роз'яснення Конституційного Суду 2010 року, в якому йдеться про те, що питання меж перебувають в адміністративній юрисдикції, представники Феміди постановили: скасувати ухвалу судді Кашперської й направити справу на розгляд в адміністративному провадженні до суду першої інстанції.

І от сьогодні, після річних поневірянь та судових дебатів Ірпінський суд мав би розглядати справу по суті. Але, до суті не дійшло – знову завадила процедура.

Секретар судового засідання із скорботними нотками у голосі сповістив, що прийшла вимога Вищого адміністративного суду передати їм матеріали справи для касаційного перегляду за касаційну скаргою селищної ради від 15 листопада цього року.

Відповідно ще до 18 числа матеріали справи знову помандрували на Московську 8, але вже у Вищу Інстанцію. Чому не виконується рішення апеляційної інстанції, що набрало законної сили і що заважає розглянути справу по суті, в суді логічно пояснити не можуть, але продовжують повторювати – "Така процедура..."

Юристи стверджують, що це один із способів потягнути час задля оформлення відповідних документів на землю, реалізації перепродажу і т п, що може ускладнити скасування держактів на землю. Касацію ж, у кращому випадку, розглянуть протягом півроку.

Напевно, у країні, де прокуратура, чомусь, дізнається, що роздеребанили 100 га державних лісових земель лише із телівізійних репортажів, а судді називають в залі суду докази "брєднями", без політичної волі згори вирішити такі складні в процедурному плані питання фактично неможливо.

Головне, що після дерибану близько 100 гектарів лісу і повної безкарності, психологічний комплекс "тварь лі я дрожащая ілі право імєю" мутував в "право імєю" (при чому раджу це читати не в прямому, а в образному значенні).

Саме перед виборами Коцюбинська селищна рада вирішила зробити реверанс в бік електорату, який забула наділити ділянками під час першого експерементального дерибану і пообіцяла, що з 4 тисяч гектарів нових земель, ділянки отримають всі бажаючі, мовляв, цього разу все буде для місцевих людей.

Прокуратура, ймовірно, дочекається поки видадуть документи про право власності на землю, щоб потім кілька років імітувати бурхливу діяльність й писати листи у стилі "справа щодо захисту інтересів України перебуває на контролі ГПУ", ну а судам залишиться вирішити найскладніші процедурні питання.

powered by lun.ua

Операція ''підсніжник'': як викрили майора, який прописав в чужій хаті свою родину

В Одесі майже 1000 аварійних будинків. Аварійний житловий фонд може завалитися. Якщо завалюється, то мешканців відселяють. Мера Одеси Геннадія Труханова регулярно пікетує активістка Олександра Куцан, яка має квартиру в аварійному будинку...

Жуків острів. Який капкан готують у Верховному суді і яка позиція ГПУ?

У справі щодо Жукового острову – перемога. ГПУ 11 травня виграло справу в апеляційній інстанції. Цінність острова на Дніпрі переоцінити важко...

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...