22 листопада 2010, 16:00

Є така спільнота – громадяни України

У нашій країні не все залежить від бюджету, в якому, як повелося, не вистачає коштів на здійснення благих справ.

Багато речей не залежать від тих, про кого постійно розповідають медіа. Вони насправді не всесильні.

Коли вихідними розчищали від листя парк селища Коцюбинське поблизу будинку культури, молоді мами на дитячому майданчику здивовано запитували, яка організація зайнялася прибиранням території.

Я відповіла, що ця спільнота – громадяни України. І знаєте, мені здається, вони повірили в її існування.:)Хотілося б, щоб все більше людей почали розуміти, що все залежить саме від цієї спільноти і повірили у її сили.Після того, як дирекція будинку культури звернулася по допомогу, довелося максимально мобілізувати людей, бо територія парку насправді чимала.

ЖЕК може бути для простих громадян не лише причиною зіпсованого настрою й марно витраченого часу. Тут з нами поділились граблями та вилами.

Своїм реманентом нашій громаді вирішили допомогти лісники Києва. Ці люди охороняють той ліс, який місцева влада селища вирішила роздерибанити. Але вони не відмовили громаді в допомозі.

Більше того, коли дізналися про те, що треба з частини парку вивезти листя, терміново лагодили свій старенький тракторець, щоб допомогти.

На лаві сиділи хлопці і розпивали пиво. Коли їх попросили прибрати парк, Олександр і Олег встали і взялися за граблі.

Підприємець Сергій, який влаштував прибирання на своїй території, по закінченню приєднався зі своїми працівниками до нас.

Знаєте, кого було найприємніше бачити за роботою? Богдана Слюсаренка. Це мій колишній конкурент по округу, який за останній місяць став мені хорошим приятелем.

Саме на післявибочих суботниках видно, кого насправді турбує благоустрій селища.Ті активісти, які не пройшли в депутати й брали участь в низці інших суботників, теж не відмовились і прийшли допомогти.На прохання директорки будинку культури в суботнику взяли участь організації, які орендують приміщення.

Збирати й тягати листя допомагали й депутати нового скликання: троє новообраних і двоє з попередньої каденції.

Прийшов навіть Володимир Жарков, колишній місцевий депутат та кандидат на голову селища.

Вся попередня каденція отримала ділянки в лісі. Сподіваюсь, такі заходи покращать їхню карму й наступними кроками стануть дії щодо повернення громаді її рекреаційного ресурсу.

Інакше, виходить, що такі суботники і робота цих людей на депутатських посадах обходиться нашій країні дорогою ціною.

До кінця суботника залишились люди, які для мене в цей день стали героями. Сергій і Богдан.І окрему подяку хотілося б висловити лісникам, які на всіх суботниках радо відгукуються і допомагають.

Увечері мої друзі обурювались, що люди з вищими освітами прибирали парк, коли є бюджет селища. У бюджеті селища немає на це коштів. Це волонтерська робота, і як казав герой Новосельцев в фільмі "Службовий роман": "Труд облагораживает человека".

І якщо в інших містах та селищах громадяни України повірять у свої сили та проявлять себе як єдина спільнота, то ми таки побудуємо громадянське суспільство, навіть якщо хтось згори цього дуже боїться.

powered by lun.ua

Операція ''підсніжник'': як викрили майора, який прописав в чужій хаті свою родину

В Одесі майже 1000 аварійних будинків. Аварійний житловий фонд може завалитися. Якщо завалюється, то мешканців відселяють. Мера Одеси Геннадія Труханова регулярно пікетує активістка Олександра Куцан, яка має квартиру в аварійному будинку...

Жуків острів. Який капкан готують у Верховному суді і яка позиція ГПУ?

У справі щодо Жукового острову – перемога. ГПУ 11 травня виграло справу в апеляційній інстанції. Цінність острова на Дніпрі переоцінити важко...

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...