22 листопада 2010, 16:00

Є така спільнота – громадяни України

У нашій країні не все залежить від бюджету, в якому, як повелося, не вистачає коштів на здійснення благих справ.

Багато речей не залежать від тих, про кого постійно розповідають медіа. Вони насправді не всесильні.

Коли вихідними розчищали від листя парк селища Коцюбинське поблизу будинку культури, молоді мами на дитячому майданчику здивовано запитували, яка організація зайнялася прибиранням території.

Я відповіла, що ця спільнота – громадяни України. І знаєте, мені здається, вони повірили в її існування.:)Хотілося б, щоб все більше людей почали розуміти, що все залежить саме від цієї спільноти і повірили у її сили.Після того, як дирекція будинку культури звернулася по допомогу, довелося максимально мобілізувати людей, бо територія парку насправді чимала.

ЖЕК може бути для простих громадян не лише причиною зіпсованого настрою й марно витраченого часу. Тут з нами поділились граблями та вилами.

Своїм реманентом нашій громаді вирішили допомогти лісники Києва. Ці люди охороняють той ліс, який місцева влада селища вирішила роздерибанити. Але вони не відмовили громаді в допомозі.

Більше того, коли дізналися про те, що треба з частини парку вивезти листя, терміново лагодили свій старенький тракторець, щоб допомогти.

На лаві сиділи хлопці і розпивали пиво. Коли їх попросили прибрати парк, Олександр і Олег встали і взялися за граблі.

Підприємець Сергій, який влаштував прибирання на своїй території, по закінченню приєднався зі своїми працівниками до нас.

Знаєте, кого було найприємніше бачити за роботою? Богдана Слюсаренка. Це мій колишній конкурент по округу, який за останній місяць став мені хорошим приятелем.

Саме на післявибочих суботниках видно, кого насправді турбує благоустрій селища.Ті активісти, які не пройшли в депутати й брали участь в низці інших суботників, теж не відмовились і прийшли допомогти.На прохання директорки будинку культури в суботнику взяли участь організації, які орендують приміщення.

Збирати й тягати листя допомагали й депутати нового скликання: троє новообраних і двоє з попередньої каденції.

Прийшов навіть Володимир Жарков, колишній місцевий депутат та кандидат на голову селища.

Вся попередня каденція отримала ділянки в лісі. Сподіваюсь, такі заходи покращать їхню карму й наступними кроками стануть дії щодо повернення громаді її рекреаційного ресурсу.

Інакше, виходить, що такі суботники і робота цих людей на депутатських посадах обходиться нашій країні дорогою ціною.

До кінця суботника залишились люди, які для мене в цей день стали героями. Сергій і Богдан.І окрему подяку хотілося б висловити лісникам, які на всіх суботниках радо відгукуються і допомагають.

Увечері мої друзі обурювались, що люди з вищими освітами прибирали парк, коли є бюджет селища. У бюджеті селища немає на це коштів. Це волонтерська робота, і як казав герой Новосельцев в фільмі "Службовий роман": "Труд облагораживает человека".

І якщо в інших містах та селищах громадяни України повірять у свої сили та проявлять себе як єдина спільнота, то ми таки побудуємо громадянське суспільство, навіть якщо хтось згори цього дуже боїться.

powered by lun.ua

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...

З'явилося відео нападу депутата Коцюбинської селищної ради на представницю УДАРу

Сьогодні депутатка Коцюбинської ради Олена Сокотюк йде в поліцію. Саме на неї напав під час сесії депутат від "Нових облич" (партія ексмера Ірпеня Володимира Карплюка) Олександр Хвостенко...

Є питання до "Голосу": як представниця партії стала радником ексрегіонала Федорука?

До "Голосу" у мене виникли серйозні питання без відповідей, коли на голову ОВК на Франківщині поставили від партії чорного реєстратора з Ірпеня...

Депутат Карплюка вдарив депутатку від УДАРу. Голова від ''Слуги народу'' втік (Відео)

Буремні сесії в селищі Коцюбинське під Києвом. Очільник селища Сергій Даніш – член команди ексмера Ірпеня Карплюка, якому Олександр Дубінський "просто так" дав франшизу "Слуги народу" перед виборами...

Дерибанники Біличанського лісу тягнуть до озера електроопори

Сьогодні близько 9 ранку на території НПП "Голосіївський" Коцюбинська селищна рада проводить незаконні дії – тягне до озера Любка електроопори...