5 травня 2011, 17:32

Приватизація й вирубка лісу, який допомагає долати наслідки Чорнобильської катастрофи / ОНОВЛЕНО

Експерти Інституту ботаніки Національної академії наук України б'ють на сполох: дерибан близько 100 гектарів лісу столиці так і не скасований, а місцева влада сусіднього для киян смт. Коцюбинське вже прийняла рішення роздати ще близько 700 гектарів лісу.

"...суттєво зменшиться акумуляційна ємність зелених насаджень, що залишаться, у зв'язку із знищенням лісового масиву, який тепер виконує виключно важливу буферну функцію, зокрема з мінімізації негативного впливу важких металів та сполук, включаючи й міграцію радіоактивних елементів.

Останні, саме завдяки акумуляційній здатності лісових угруповань утилізувати названі елементи і сполуки, суттєво послабили і зменшили вплив радіоактивного забруднення на м. Київ та прилягаючі території.З огляду на сучасні техногенні катастрофи, що постійно відбуваються, охарактеризований та інші лісові масиви навколо м. Києва, а також всіх міст і населених пунктів України мають бути збережені саме з огляду на їх захисне, в поліфункціональному розумінні, значення.

Крім цього, з відчуженням лісового масиву під будівництво зросте рекреаційне навантаження на відповідні екотопи, що залишаться. Вони обмежуються долиною р. Ірпінь, і не є значними за площами, тому, звичайно, не забезпечать зростаючих рекреаційних потреб житлових масивів м. Києва і смт. Коцюбинське, які розширюються. Це суттєво зменшить рівень якості довкілля і відповідно життя населення.

Виключення лісового масиву завдає непоправної шкоди унікальному біологічному різноманіттю, яке і тепер вже функціонує в умовах надмірного антропогенного впливу.

З огляду на висловлене вважаємо, що відчуження лісового масиву біля смт. Коцюбинське у приватну власність є екологічно вкрай небезпечним, зокрема з огляду на близькість четвертої чорнобильської зони, біологічно руйнівним, економічно невиправданим, непатріотичним і аморальним," – йдеться в експертному висновку провідних наукових співробітників Інституту, докторів наук Д. Дубини та П. Устименка, які особисто виїздили в цей ліс задля обстеження території на прохання журналістів.Мешканці Києва й Коцюбинського, які вже роками ходять з представниками прокуратури області по судах й вже перестали розраховувати на правоохоронну систему держави, вирішили подати самостійні позови до суду.

На останньому засіданні у справу в інтересах держави вступила прокуратура міста Києва

"Коли ти ніби маленький громадянин і намагаєшся третій рік боротись з системним дерибаном і чуєш про те, що прокуратура прийшла і доєдналася до твого позову, збирається захищати те ж саме, що і ти...Хоча у це і важко віриться, але у це дуже хочеться вірити. Жуків острів й інші дерибани припинені, може і нам пощастить," – з надією говорить коцюбинчанка Юлія, яка подала свій позов до суду.

"Прокуратура міста Києва в інтересах громади відстоює в окружному адміністративному суді повернення земель Святошинського лісопаркового господарства," – пояснює позицію Прокуратури міста Києва прес-секретарка прокурора столиці Мирослава Мушка.

Ще немає рішення суду, але адвокати говорять, що прокуратура не вступала б за даних умов у справу, щоб програти.

А поки нові подробиці дерибану.

У проектах рішень депутати селищної ради Коцюбинського на наступній сесії, 12 травня, знову планують відхилити протест прокурора Ірпеня. Виявляється, окрім згаданих раніше 5 кооперативів, яким роздали понад 500 гектарів, прокуратура вже виявила й 6-й.

Залишається з'ясувати, скільки гектарів лісу списали на житлово-будівельний кооператив "Коцюбинське" і хто до цього кооперативу входив на момент землевиділення.

На прохання читачів список тих, хто голосував за дерибан і відхидення протестів прокурора. Голосування було, на щастя, поіменним і зафіксовано в протоколі.

За дерибан лісу (відхилення протестів прокурора) в поіменному голосуванні підняли руки:Садовський Вадим Іванович
– 16.02.63. член Партії регіонів, працював головою Коцюбинської селищної ради 5 скликання і був цього разу переобраний.

Депутатський корпус (22 з 30 за дерибан. Депутатів Римаренко і Харченко під час голосування не було. 5 депутатів проти дерибану Бомба, Ільницький, Магей, Салівонов, Федорів. Утрималась депутат Бігун.):

1. Миколаєнко Юрій Іванович (з команди Вячеслава Кредісова) – 10.07.1980. освіта вища, член Народної партії, перший заступник начальника Управління з питань комунального майна, підприємства і приватизації Шевченківській райдержадміністрації міста Києва, проживає в місті Києві.

2. Коваленко Костянтин Михайлович (депутат попереднього скликання) – 3.10.60. освіта вища, позапартійний, працює заступником керуючого справами "Ощадбанку України".

3. Казіміров Вадим Іванович (з команди Вадима Кузьміча, депутат попереднього скликання) – 17.09.72, освіта вища, позапартійний, директор НВПР "Казі-2".

4. Хвостенко Олександр Вікторович (депутат попереднього скликання) – 4.10.71. освіта вища, позапартійний, приватний підприємець.

5. Концеба Василь Костянтинович (депутат попереднього скликання) – 24.08.38. освіта середня спеціальна, член Комуністичної партії України, пенсіонер, ветеран праці. (Відомий читачам блогів тим, що в своєму окрузі пролобіював встановлення паркану довкола клумб за 100 тисяч гривень) .

6. Мамчич Микола Якович – 6.11.37. освіта вища, позапартійний, працює головним інженером на ЗАТ "Білицький ДОК".

7. Лизун Іван Миколайович – 17.08.80., освіта вища, позапартійний, приватний підприємець.

8. Степаненко Антоніна Петрівна – 9.04.72., освіта середня спеціальна, працює старшою медсестрою в Коцюбинській селищній лікарні.

9. Главацька Юлія Олександрівна – 9.07.85., освіта вища, позапартійна, завідувач сектору інвестицій та зовнішньо-економічних зв'язків відділу економіки виконкому Ірпінської міськради.

10. Рожанський Ігор Вячеславович – 7.12.75., освіта вища, слен Партії регіонів, приватний підприємець.

11. Черніков Сергій Іванович - 4.04.65., освіта вища, позапартійний, безробітний. (Відомий читачам "Української правди.Київ" тим, що журналісту радив під час збору підписів на захист лісу по його округу без охорони не ходити, між іншим член комісії депутатської етики)

12. Боримський Віктор Сергійович – 17.04.58., освіта вища, член Партії Регіонів, працює заступником директора "СПС".

13. Майоренко Любов Іванівна – 2.10.65., освіта середня спеціальна, сопрацює старшою медсестрою селищної лікарні.

14. Чорногор Оксана Миколаївна – 3.10.61., освіта вища, інженер-технолог "Екмі-меблі".

15. Олійник Олексій Володимирович – 10.02.75, освіта вища, приватний підприємець.

16. Євстєфєєв Владислав Миколайович – 20.09.70., освіта вища, безробітний, помічник-консультант депутата Київської обласної ради, голови постійної комісії з питань архітектури та інших інфраструктур області.

17. Ковтач Олександр Панасович – 9.10.66., освіта вища, член Партії регіонів, працює секретарем Коцюбинської селищної ради.

18. Настенко Ганна Михайлівна – 15.11.51., освіта середня спеціальна, пенсіонерка.

19. Пегета Марія Іванівна – 17.08.49., освіта середня, членкиня Української народної партії, пенсіонерка.

20. Дзюба Євген Васильович – 15.12.39., пенсіонер, підполковник запасу.

21. Бєлов Сергій Вікторович – 26.04.51,член Партії Регіонів, голова правління ОСББ "Парком".

22. Ясінєв Сергій Іванович – 16.12.63., освіта середня спеціальна, позапартійний, безробітний.

Як нардеп-шкідник Клочко хоче зруйнувати антикорупційні органи

На сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту фігуранта низки антикорупційних розслідувань Андрій Клочка, який видався мені вкрай цікавим...

Іспанський сором. Як у справі Шарія ми не встигли подати документи?

Зранку всі прокинулися і побажали один одному доброго ранку. Звісно, всі щиро радіють тому, що наші спецслужби разом з спецслужбами дружньої нам Іспанії затримали держZрадника Анатолія Шарія...

''Кульок на голову і задавлю! Зустріну в лісі і ви@бу'' Що робить сєпар в ЖЕКу під Києвом?

Знайомтеся, це Олексій Путненко. Його найняли на роботу у комунальне підприємство селища Коцюбинське, де влада в руках "Слуги народу" Сергія Даніша (читай команда забудовника і ексмера Ірпеня Володимира Карплюка)...

Нардеп-мародер Горобець вирішив судитися з Офісом президента?

Коли є зовнішній ворог, патріотичні люди думають про захист суверенітету країни і обороноздатність держави. Загроза має згуртувати тих, хто ще вчора не сів би разом за стіл переговорів...

Що людина забудовника Карплюка робить в нацпарку "Голосіївський"?

Торік інспектором з охорони природно-заповідного фонду у НПП "Голосіївський" призначили Сергія Іванишина. Він балотувався від партії "Нові обличчя" до Гостомельської селищної ради...

Дистанційка: які обирати підручники та застосунки з німецької мови?

Раніше ми обирали підручники і зважали на те, яка лексика і граматика дається для дітей, як ці підручники оформлені. Теми і лексика у підручниках одного й того ж рівня можуть бути більш-менш однаковими навіть у різних видавництвах...