Ірина Федорів Журналіст та викладач

Зустріч з Генпрокурором щодо дерибану лісу і нові позови прокуратури

26 травня 2011, 17:20

Після зустрічі з Президентом, на якій було обіцяно, що ліс не вирубають, про що написали навіть на офіційному сайті гаранта, наступного ж дня ми поїхали на заплановану зустріч до Генерального прокурора України.

Там вся прес-служба вже була начувана про цю обіцянку Віктора Януковича.

Віктор Пшонка, Генпрокурор, відзначив французам-документалістам, які знімають фільм про Україну, що земля, яка стала незаконно приватною власністю, має бути повернута державі.

"Я беру це питання на контроль. Прокуратура наводить порядок у сфері земельних відносин. Тому ми обов'язково вивчимо усі обставини справи та надамо належну оцінку подіям та вчинкам посадових осіб. Про результати перевірки вас буде поінформовано додатково," – пообіцяв вчора Генеральний прокурор Віктор Пшонка.

Сьогодні ж, вже на наступний день після візиту до Генпрокурора, прокуратура міста Києва підготувала низку позовів, які збирається подавати завтра до Окружного адміністративного суду.Позови в інтересах держави в особі Київської міської ради та Держкомзему України до Коцюбинської селищної ради про визнання протиправними та скасування рішень, якими селищна рада надала кооперативам та низці осіб дозвіл на розробку проектної документації щодо землевиділення (загалом близько 700 га лісу).

Щодо рішень 2008 року, то вони оскаржуються Київрадою й перебувають на новому розгляді в Окружному суді міста Києва. Прокуратура Києва вивчає зараз матеріали й планує вступати в цю справу стороною.

На ринку землі, де поспіхом продають ділянки, що були виділені Коцюбинською селищною радою, відбуваються доволі динамічні зміни.

Дійшло до смішного. 15 соток землі з лісом біля озера у кількох кілометрах від Києва горе-власники вже навіть не намагаються швидко збути нижче ринкової вартості. Пропонують бартер.

"Моєму брату пропонували днями ділянку біля озера вже навіть не за гроші, а в обмін на товар, який залежався на складі. Він знає ситуацію, яка склалась і відмовив," – розповідає сміючись коцюбинчанка Леся.

У МВС вдалося з'ясувати причини такого демпінгу на ринку землі.

"Ці землі знаходяться під арештом. Так що ніяких рухів тут не може бути. Щодо справи, то її запросили в Генпрокуратурі й уважно вивчають," – розповідає Микола Жукович, начальник Центру громадських зв'язків МВС Київської області.

Кажуть, що читати ранкові газети не слід. Це шкодить. Зранку в метро дивлюсь, що читає більшість людей в газеті "Сегодня".

Під заголовком "Ліс під Києвом врятують" йде цитата голови Київської облради Олександра Качного:

"Ми блокуємо роздачу і вирубку там, як можемо. В обладміністрації вже створена спеціальна комісія щодо цього питання. Туди ввійшли наша прокуратура, силові органи, депутати місцевих рад, якій й перевірять законність ситуації, що виникла".

Влада Києва теж паралельно з областю взялася за вирішення цього питання.

"Разом з Київрадою КМДА тримає це питання на контролі. Київрада вже подала позови до суду. У щоденному режимі звітують щодо цього питання голові КМДА та секретареві Київради," – повідомили в прес-службі Київради.

P.S.

Коли я після візиту до Президента говорила з народним депутатом Верховної Ради від Партії регіонів, він мені сказав, що дуже хотів би побачити того камікадзе, який після обітниці гаранта продовжить і далі роздавати ліс.

Але логіка – складна наука, яку осилити не кожен в змозі. Але ж, з іншого боку, вчені дослідили, що інстинкт самозбереження в людини має бути від народження...

Та, хоча це суперечить здоровому глузду, виходить, в природі можуть бути і камікадзе.

Сьогодні прочитала на сайті УП інтерв'ю селищного голови Коцюбинського щодо наших візитів до Президента та Генпрокурора.

Вирішила співставити його слова і факти, отримані журналістами та депутатами від працівників МВС та прокуратури.

...Селищний голова Коцюбинського Вадим Садовський заявляє, що землю в лісі Коцюбинського виділяли законно, і що депутати селищної ради не причетні до вирубки дерев. (визнав, що ділили ліс – це прогрес, бо до цього на питання наших журналістів щодо лісу відповідав, що то не ліс, а деревинна рослинність. Це тішить.)

"Я підтримую слова президента, що ліс не вирубувався і вирубуватися не буде. Якщо ліс і вирубують, то це робиться Святошинським лісопарковим господарством."

(Ну, що селищний голова дослухався до слів Президента і пообіцяв, що ліс не рубатимуть – це прогрес в геометричній прогресії.

Але... ось фото, на якій вирублена перша і поки єдина ділянка поблизу селища. Це зробив не Святошинський лісгосп, а новий власник, який є ідеологом партії, що мала кілька депутатів у попередній каденції.Невже селищний голова вірить, що нові власники, отримавши завдяки рішенням, які він власноруч сампідписав, акти права власності на землю, ліс не рубатимуть, а будуть насолоджуватися рекреаційним ресурсом і давати іншим ним користуватись?).

"Рішення про виділення землі було прийняте у 2008 році. За ці 4 роки і Генеральна прокуратура і прокуратури всіх рівнів, і правоохоронні органи перепровіряли всі документи і сьогодні перепровіряють. І все законно."

(Дивно, бо рівно місяць тому інтереси України у Вищому адміністративному суді захищав представник Генпрокуратури Олексій Комаса. Він виграв касацію й справу відправили на повторний апеляційний розгляд. Якщо ж все законно, чому представники Генпрокуратури ходять по судам і справа знову з касації пішла в апеляцію?

Щодо нових рішень про землевиділення, в тому числі кооперативам понад 500 га, то прокуратура міста Ірпеня винесла відповідні протести.

Ці факти прокуратура виявила після особистого звернення народного депутата, очільника фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова до Генпрокурора.

Представник прокуратури приїхав на сесію, щоб їх зачитати депутатам. У поіменному голосуванні більшість депутатів відхилила рішення. Як повідомила прес-служба прокуратури відповідні позови направили до суду.

А в МВС нам письмово повідомили, що за фактом розширення меж селища Коцюбинське за рахунок лісового фонду розслідується кримінальна справа N11-6093. Уявімо, що селищний голова дійсно цього не знає, тому і каже, що перевірки дали підтвердження законності).

"Якщо так захотілося депутату селищної ради (Ірині Федорів звертатися до президента – Ред. УП), яка відстоює не інтереси громади, а інтереси особисті, то хай це буде на її совісті", – сказав Садовський.

(Чи є у мене особистий інтерес... Є. Він нематеріальний. Існує на базі інстинкту самозбереження мене і моїх нащадків.

Я була в прийомній японській сім'ї поблизу Хіросіми. В музеї я бачила документальний фільм про невідворотні наслідки дії атому на організм людини.

На перших 5 хвилинах цього документальному фільмі працівники наших спецслужб й адміністрації президента Республіки Білорусь вийшли з залу. Не змогли додивитись...

Я залишилась. Правда говорити потім дві години було важко...

Мій особистий інтерес – захист рекреаційного ресурсу, який продовжує долати наслідки чорнобильської катастрофи й стратегічно захищає мешканців населених пунктів, зокрема й мегаполісу).

Він ще раз наголосив, що виділення землі в лісі було законним, а про депутата Федорів пообіцяв поговорити на сесії селищної ради. (Ще раз визнав, що ділили ліс – прекрасно).

"Ми зберемо екстрену сесію Коцюбинської селищної ради і будемо розмовляти з приводу заяв депутата Ірини Федорів", – сказав він.

"Яких заходів вживати до цього депутата вирішить депутатський корпус. Я думаю, що підтримки на її стороні немає. По лісу були громадські обговорення. Тричі. На них збиралася не одна тисяча народу, і всі підтримують рішення, які приймає Коцюбинська рада", – сказав Садовський.

(Врятувати ліс я обіцяла виборцям. Вони голосували саме за це. Ми збирали підписи громадян за створення Національного парку. Цю ініціативу підтримали і мешканці Коцюбинського і мешканці Києва задля збереження лісу. Підписи передані Президенту.

Щодо так званих громадських слухань, то я була на них. Вони були 2010 року, а ліс почали роздавати 2008.

На ці слухання кликали тих, кому обіцяли ділянки в перспективі, бо виграти на місцевих виборах, коли все село дізналось, що лісом депутати наділили себе й підставних осіб з інших областей, було б важкувато.

І тільки цих людей, яким у перспективі обіцяли ділянки в лісі цільово попереджали про слухання. Решта про слухання не знала геть нічого. Збирали в будній день на 14:00.

Зала вміщує до 300 людей, а учасників зборів було на папері близько 800. Але про які збори може йти мова, коли за документами це ліс і земля київської територіальної громади. Це все одно, що Житомирська область проведе слухання і включить Київськоу область в свої межі.

Щодо екстренної сесії та санкцій. З огляду на попередні "розбори моїх польотів", коли регламентна комісія розглядала чи могла я написати статтю на УП про те, що в школі тече дах, то це обіцяє бути ще цікавішим... Готова тема для блогу).

"Інтересом громади в першу чергу є цілісність територіальна і збережені історичні межі селища. Ми доказували в судах не одної інстанції, що наше діло праве, що ми на правильному шляху, що Коцюбинське належатиме Київський області", – сказав голова селища.

(З тим, що Коцюбинське – це населений пункт Київської області ніхто взагалі не сперечається. Про це йдеться в обліковій картці селища на сайті Верховної Ради. Там також ідеться про те, що площа цього населеного пункту 86 га, а не понад 4 тисячі, але у свідомості людей, виходить, може бути вибіркове сприйняття фактів).

До речі, народний депутат Верховної Ради України Юлія Ковалевська, яка відправила два місяці тому депутатське звернення голові селищної ради з проханням надати інформацію щодо землевиділення, зокрема щодо кооперативів, досі не отримала відповіді. А вже ж навіть діє закон про доступ до інформації.

Проте місцева влада селища Коцюбинського живе за своїми законами. Згідно з якими, на запити депутатів можна не відповідати, а протести прокурорів та кримінальні справи – просто нівелювати.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Ivan7 _ 27.05.2011 19:24
IP: 178.94.60.---
респект автору! правильно написано!!!
Morgenstern _ 27.05.2011 16:09
IP: 195.189.241.---
Борисович:
По [URL=http://blogs.pravda.com.ua/authors/fedoriv/4ce54b5457231/" target="_blank">"коцюбинской" схеме (если её не "отметить" тюремными сроками и конфискациями) крымские татары, используя довоенные карты могут легализовать земельные участки любых размеров, используя подконтрольные им сельсоветы...
Крым принадлежит татарам. "Крымчанам", т.е. потомкам кегебешников и краснофлотцев, поселившимся там с 1944 года там ничего не принадлежит. Пусть садятся на 50 тысяч ржавых эсминцев непотопляемого флота славы русских моряков и валят к себе домой на Беломорканал. У них свои территории есть, а татары их к себе не звали.
Morgenstern _ 27.05.2011 16:08
IP: 195.189.241.---
Борисович:
По [URL=http://blogs.pravda.com.ua/authors/fedoriv/4ce54b5457231/" target="_blank">"коцюбинской" схеме (если её не "отметить" тюремными сроками и конфискациями) крымские татары, используя довоенные карты
raton _ 26.05.2011 20:27
IP: 194.242.103.---
Проте місцева влада селища Коцюбинського живе за своїми законами. Згідно з якими, на запити депутатів можна не відповідати, а протести прокурорів та кримінальні справи – просто нівелювати...

Ото так. Якийсь нещасний садовський, ігнорує постанови уряду, та прокуратури,
чим ставить владу у незручне становище. Невже немає йому управи?
voiks _ 26.05.2011 20:10
IP: 46.119.69.---
Уси-пуси, красавица!...
Кхм...э-э, то есть типа все правильно написано.)
Борисович _ 26.05.2011 20:03
IP: 94.248.59.---
По "коцюбинской" схеме (если её не "отметить" тюремными сроками и конфискациями) крымские татары, используя довоенные карты Крымской АССР могут легализовать земельные участки любых размеров, используя подконтрольные им сельсоветы...
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter