27 червня 2013, 14:46

Відео: На журналістів СТБ напали забудовники. Ірпінь дерибанить сотні гектарів лісу

Сьогодні відбулась скандальна сесія в Ірпінській міській раді. Тут мали розглядати план зонування.

Кілька тижнів тому мали б пройти так звані "громадські слухання", де місцевій владі так і не вдалося затвердити дерибан зелених зон Ірпеня.

Після спротиву громади, влада сказала, що головному архітектору стало погано. Непідконтрольні громадські слухання закрили.

Тоді голова Ірпеня Володимир Скарждинській роз'яснив журналістам, що в Ірпені не залишилось жодного парку. Напередодні 22 червня він визнав, що нема й Парку героїв. Тепер будуватимуть на братських могилах?Громада думала, що отримала більшість у погоджувальній раді (13 супроти 12 голосів) і зможе прийняти зонування в тому вигляді, яке враховує інтереси громади.

"Я увійшов до погоджувальної ради, яка мала визначити проект зонування, як людина, яку обрали на громадських слуханнях. Зі мною разом увійшло ще 12-ро. Таким було рішення громади. Зокрема увійшов і наш активіст Ігор Домбровський. Ми коли прийшли на засідання, на якому мали б прийняти зонування, то нас просто виключили з цієї ради, як таких, хто до Ірпеня не має нібито жодного відношення.

Замість тих, хто обстоював інтереси громади, повводили своїх. Диво дивне. Я коцюбинчанин голосую і за депутата Ірпінської ради і за голову Ірпінської ради. 5-ро депутатів Ірпінської ради – коцюбинчани. І що? вони до Ірпеня мають відношення, а я ні? Шулери та й годі. Ми будемо позиватися," – говорить Олексій Туровський, помічник народного депутата Вячеслава Кутового.

Два місяці ірпінські урядники не могли зібратись на сесію, а тут влітку їх знову зібрала спільна мета – затвердити план зонування.

"Сесія зразу не почалася. Затрималась через відсутність кворуму. Чекали депутатів провладної більшості. У цей час на вулиці був мітинг десь до 100 людей. Вимоги були до депутатів, щоб не голосували. Майже всім депутатам передавались звернення від громади, які пізніше з трибуни зачитав депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук. Вимога від громади була така: врахувати наші коригування в плані зонування і не приймати зонування без наших поправок," – розповідає Ігор Домбровський, глова ірпінської громадської організації "Самозахист".

"Люди зайшли до зали. Повний зал людей. Богдан Мельничук вніс пропозицію зняти питання по зонування, як такі, що породжують соціальні конфлікти. Громаду ніхто не слухав. Коли мер захотів поставити питання по зонування – до трибуни вийшло до 40 людей і вимагала це питання відкорегувати, узгодити з громадскістю. Та це проігнорували. Спільно з місьцевими регіоналами голосували й ударів ці, що для Ірпеня не дивина," – додає Домбровський.

Після такого голосування на знак протесту депутат Богдан Мельничук покинув залу засідань й пішов до громади.

"Я намагався зняти з порядку денного питання зонування, але Партія регіонів разом з Ударом більшістю відхилила мою пропозицію. Вони разом голосують не вперше. При розгляді плану зонування за дорученням громадськості я зачитав звернення за підписом 16 голів громадських організацій щодо незаконності проведення громадських слухань, неврахування жодної з пропозицій громади. Як я раніше розповідав, що в Ірпені вже з 37 рекреаційних зон – парків та скверів – майже всі включені під багатоповерхове будівництво. Окрім цього також знищенню підлягає сотня гектарів лісу Ірпінського лісництва, який буде вирізано і забудовано," – розповідає про деталі зонування депутат Ірпінської ради Богдан Мельничук, ВО "Свобода".

Мельничук стверджує, що під час голосування лічильна комісія голоси не рахувала.

"Голоси рахував міський голова. Він сфальсифікував глоси, сказавши, що проголосувало 20. Депутатів голосувало не більше 12. Є відео зйомка та й люди бачили. Коли голосувалось питання про втановлення і зміну меж Ірпеня я намагався виступити. Я маю право до регламенту і зачитати листа від державного підприємства Київський лісгосп – відповідь на моє депутатське звернення, а також листа від Київського облупралння лісового та мисливського господарства щодо відмови в погодженні меж. Тобто лісове господарство вважає недоцільним включити в площу Ірпеня понад тисячу гектарів лісу, які природно така злочинна влада забудує. Розширення межі планується десь на 30 % від існуючої площі міста за рахунок лісу. Все забудовникам – людям зась," – додає Мельничук.

На громадських слуханнях щодо генеральному плану, за словами депутата Мельничука, фахівці інституту "Діпромісто", які розробляли генплан, наголошували, що, згідно нормативів, в Ірпені не вистачає 200 га лісу для рекреації.

Скаржинський дав громаді під несхвальні вигуки пояснення, чому треба робити саме так: затвердити план зонування, яким у Ірпені узаконять зникнення всіх зелених та рекреаційних зон.

Виявляється дерибан – це тепер наукова вимога.

"Це не мер, це не депутати цього хочуть, це хоче – наука!" – Пояснив Скаржинський з президії.На сесії були знімальні групи СТБ, ІСTV та 1+1. Навіть присутність загальнонаціональних ЗМІ не стала на заваді тим, хто попри провладну чи опозиційну партійність в Ірпінському регіоні, має виключно єдину мету – забудувати рекреаційний ресурс держави.

Депутат Київської облради від УДАРу Леонід Танцюра, який був присутній під час цієї сесії у залі, підтримку депутатів-ударівців у голосування з регіоналами таких рішень прокоментував ось як:

"Моє ставлення є негативним. Я протестую проти голосування за будь-яке незаконне рішення. Якщо йдеться мова про законні рішення, за які голосують ударівці разом з регіоналами чи іншими фракціями, то я не бачу в даному випадку нічого погано. Кожен депутат до голосування повинен знати позицію партії стосовно того чи іншого питання, він повинен знати законодавчу базу," – каже Танцюра.

"У даному випадку, я говорю про засідання Ірпінської міської ради, складається враження, що деякі депутати, які приходять на сесії не володіють питаннями які обговорюються і щодо яких приймаються рішення. Якщо говорити про сьогоднішні події, що сталися на засідання сесії Ірпінської міської ради, то скажу таке: генеральний план це не догма. У нього можна теж внести зміни. Рішення щодо розвитку міста повинно базуватися на концепції розвитку міста. Громада ж міста повинна спільно обговорити дане питання та прийняти єдине, узгоджене і правильне рішення. Можливо це буде спортивне, туристичне або інше містечко, відповідно це і накладає відбиток на структуру плану зонування, яку треба приймати після прозорих громадських слухань.

Тому хотілося б щоб депутати, за можливості, виправили помилки зроблені напередодні, коли приймали генеральний план міста. Як мені відомо, повного погодження у громади Генеральний план не має. Особисто сумніви є й у мене з приводу досконалості Генерального плану, оскільки на сьогодні мені й багатьом мешканцям невідома концепція розвитку міста. Мені невідомі сьогоднішні пріоритети в питанні розвитку міста, на підставі яких можна залучати інвестиції й погоджувати зонування," – додає Танцюра.

Після такої скандальної сесії журналістка програми "Вікна-Новини" Ірина Драбок вирішила проїхатись Ірпенем й подивитись, що будують забудовники.

"На сесії погодили зонування та генплан. Ми поїхали на одну вулиць, де були зведені нові будинки. Оператор почав знімати адресні плани. В цей час я пішла разом з місцевим жителем Лаврентієм поспілкуватися з мешканцем який живе в одному з таких будинків. Потім повернулася по оператора. Я побачила як 5 чоловіків його скрутили, заламували йому руки. Він стояв на вулиці," – розповідає, як їх зустріли люди забудовника, журналістка Ірина Драбок.Ось що в цей час, коли знімає на мобільний телефон ірпінчанин Лаврентій Кухалейшвілі, вдається зафіксувати якісно камері знімальної групи "Вікна-Новини". Обличчя нападника чітко видно.

Проблем у правоохоронців з встановленням особи не повинно бути. Перешкоджання журналістській діяльності більш, ніж очевидне."В нього намагались відібрати й зламати техніку. У цей час я почала голосно кричати, що ми журналісти. Оператор неодноразово наголошував, що він оператор телеканалу СТБ. Через скручені руки не міг дістати посвідчення. Оператора відпустили лише тоді, як викликали міліцію. Вони тримали наш штатив. Але коли оператор почав знімати погрози, з камери вирвали об'єктив і забрали у своє авто.

Це знімали на мобільний, поруч з нами так само новобудову знімала інша група "Надзвичайних новин". Я покликала на допомогу, поки ми чекали міліцію. Під'їхала міліція. "Надзвичайні новини" фільмували увесь процес. Саме на вимогу міліції нам повернули об'єктив. Це так само зафільмовано. Я вважаю, що це було кричуще перешкоджання журналістській діяльності просто посеред білого дня на вулиці при свідках і камерах напали на знімальну групу," – додає Драбок.

З свого боку ми зробимо все можливе, аби притягнути людей, що перешкоджали професійній діяльності журналістів до відповідальності.

"Ми встановили всіх осіб, які були задіяні в цьому конфлікті. Це місцеві будівельники. Ми зареєстрували цей інцидент в єдиному реєстрі досулдових розслідувань. Протягом найближчих годин приймемо рішення щодо кваліфікації даного правопорушення," – обіцяє Микола Жукович, речник ГУ МВС Київської області.

Громада та нечисленні депутати Ірпеня сподіваються, що прокуратура, яка зараз доволі ефективно працює над захистом в суді Біличанського лісу, візьметься і за Ірпінь, де сьогодні на сесії депутати не лише проклали шлях до подальшого дерибану рекреаційного ресурсу, але й зухвало відмовили прокуратурі у задоволенні чергових протестів правоохоронців.Принаймні одразу після того, як відбувся інцидент з журналістами телеканалу СТБ, до цієї справи активно підключилась не лише міліція, а й прокуратура.

powered by lun.ua

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...

З'явилося відео нападу депутата Коцюбинської селищної ради на представницю УДАРу

Сьогодні депутатка Коцюбинської ради Олена Сокотюк йде в поліцію. Саме на неї напав під час сесії депутат від "Нових облич" (партія ексмера Ірпеня Володимира Карплюка) Олександр Хвостенко...

Є питання до "Голосу": як представниця партії стала радником ексрегіонала Федорука?

До "Голосу" у мене виникли серйозні питання без відповідей, коли на голову ОВК на Франківщині поставили від партії чорного реєстратора з Ірпеня...

Депутат Карплюка вдарив депутатку від УДАРу. Голова від ''Слуги народу'' втік (Відео)

Буремні сесії в селищі Коцюбинське під Києвом. Очільник селища Сергій Даніш – член команди ексмера Ірпеня Карплюка, якому Олександр Дубінський "просто так" дав франшизу "Слуги народу" перед виборами...

Дерибанники Біличанського лісу тягнуть до озера електроопори

Сьогодні близько 9 ранку на території НПП "Голосіївський" Коцюбинська селищна рада проводить незаконні дії – тягне до озера Любка електроопори...