Ірина Федорів Журналіст та викладач

Прокуратура: ірпінські забудовники перешкоджали профдіяльності журналістів СТБ

01 липня 2013, 17:03

Правоохоронці кваліфікували злочин, який мав місце в Ірпені після скандальної сесії, де затвердили зонінг території міста.Прокуратура визнала – на відео не що інше, як перешкоджання професійній діяльності журналіста. Про це йдеться на офіційному сайті прокуратури київської області.За кілька годин до цього на сайті Адміністрації Президента опублікували доручення глави держави: посилити нагляд за додержанням законів з питань свободи слова та оперативно реагувати на їхнє порушення.

Такі історії, як оця, зазвичай, намагаються кваліфікувати як прості хуліганські дії.

Як я і писала, ми докладемо максимум зусиль, щоб чоловік, який фізично перешкоджав знімальній групі виконувати свій обов'язок і зірвав журналістам хід зйомок відповів по закону саме за 171 саттею Кримінального Кодекса – перешкоджання профдіяльності журналістів.

Забудовник каже, що знімальна група була на його приватній власності? При цьому він не надав жодного документа, який би це підтвердив.

Але я не суніваюсь, що в забудовника ця земля може бути офіційно оформлена. Це така особливість ірпінського регіону, де рекреаційний ресурс (ліс, парк) стає "деревинною рослинністю" або "зеленими насадженнями" і далі йде у приватну власність.

Забудовникам та місцевим депутатам плювати не лише на ліс чи парк. Їм все одно навіть, якщо ділянка – це з великою ймовірністю братська могила радянських та німецьких вояків.

Нагадаю, інцидент зі знімальною групою трапився на вулиці Карла Маркса в Ірпені, коли журналісти програми "Вікна-Новини" намагались провести зйомку поблизу з черговим будмайданом.

Що ж робила після сесії про зонування знімльана група на вулиці Карла Маркса? Є доволі цікавий додаток до одного з рішень ірпінської міської ради 2003 року. У ньому перелік мало не 40 парків Ірпеня. Стільки їх було 10 років тому.

Що ж після 10 років місцевого урядництва влада Ірпеня залишила громаді?

Редакція "Вікна-Новини" продовжить висвітлення питань незаконних розподілів рекреаційного та земельного ресурсу в приватну власність.

А всім, хто чинитиме перешкоди знімальним групам будь-яких телеканалів або радійним журналістам чи газетярам, нагадуємо, що 171 стаття Кримінального Кодексу – є. І навіть попри велике бажання списати свої дії на "хуліганку" – нічого не вийде.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Nick Atamaniuk _ 01.07.2013 22:27
IP: 77.120.24.---
Тепер перешкоджають будь-якій діяльності. Закрий сторінку вКонтакті!
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter