1 липня 2013, 18:03

Прокуратура: ірпінські забудовники перешкоджали профдіяльності журналістів СТБ

Правоохоронці кваліфікували злочин, який мав місце в Ірпені після скандальної сесії, де затвердили зонінг території міста.



Прокуратура визнала – на відео не що інше, як перешкоджання професійній діяльності журналіста. Про це йдеться на офіційному сайті прокуратури київської області.



За кілька годин до цього на сайті Адміністрації Президента опублікували доручення глави держави: посилити нагляд за додержанням законів з питань свободи слова та оперативно реагувати на їхнє порушення.

Такі історії, як оця, зазвичай, намагаються кваліфікувати як прості хуліганські дії.

Як я і писала, ми докладемо максимум зусиль, щоб чоловік, який фізично перешкоджав знімальній групі виконувати свій обов'язок і зірвав журналістам хід зйомок відповів по закону саме за 171 саттею Кримінального Кодекса – перешкоджання профдіяльності журналістів.

Забудовник каже, що знімальна група була на його приватній власності? При цьому він не надав жодного документа, який би це підтвердив.

Але я не суніваюсь, що в забудовника ця земля може бути офіційно оформлена. Це така особливість ірпінського регіону, де рекреаційний ресурс (ліс, парк) стає "деревинною рослинністю" або "зеленими насадженнями" і далі йде у приватну власність.

Забудовникам та місцевим депутатам плювати не лише на ліс чи парк. Їм все одно навіть, якщо ділянка – це з великою ймовірністю братська могила радянських та німецьких вояків.

Нагадаю, інцидент зі знімальною групою трапився на вулиці Карла Маркса в Ірпені, коли журналісти програми "Вікна-Новини" намагались провести зйомку поблизу з черговим будмайданом.

Що ж робила після сесії про зонування знімльана група на вулиці Карла Маркса? Є доволі цікавий додаток до одного з рішень ірпінської міської ради 2003 року. У ньому перелік мало не 40 парків Ірпеня. Стільки їх було 10 років тому.





Що ж після 10 років місцевого урядництва влада Ірпеня залишила громаді?

Редакція "Вікна-Новини" продовжить висвітлення питань незаконних розподілів рекреаційного та земельного ресурсу в приватну власність.

А всім, хто чинитиме перешкоди знімальним групам будь-яких телеканалів або радійним журналістам чи газетярам, нагадуємо, що 171 стаття Кримінального Кодексу – є. І навіть попри велике бажання списати свої дії на "хуліганку" – нічого не вийде.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...