Ірина Федорів Журналіст та викладач

НЕ ЗЛИй Народні ради: опозиція + ПР = "нові" ради

28 січня 2014, 18:48

Саме зараз в Ірпені під Києвом триває формування нібито Народної ради опозиційними партіями.

"Містом пішли чутки про те, що Мирослава Свистович, яка була колись міським гловою Ірпеня, збирається штурмувати Ірпінську міську раду, аби створити свою Народну раду. Зрозуміло, що влада цього сценарію допустити не могла. Тому, вони домовились з опозицією – ударівцем-Місяцем і Ко. Усім відомо, що "ударівець-Місяць" співпрацює з "регіоналом-Борзило". От вони зробили імітацію "захоплення" ради. Насправді все відбувалося мирно і полюбовно", – говорить на правах анонімності один з депутатів Ірпінської ради.

"Зранку до приміщення виконкому Ірпеня прийшли "ударівці" Ярослав Місяць, Олександр Маркушин, "бютівець" в минулому "регіонал" Юрій Денисенко та свободівець Богдан Мельничук. Вони заявили про створення своєї Народної ради. До них вийшли міський глова Володимир Скаржинський, його заступник Ігор Борзило та секретар ради Володимир Вишняков. Останні сказали, що нема ніякого протистояння, мовляв, ми не проти – заходьте в кабінет N2 і створюйте собі народну раду", – додає депутат.Свободівці наголошують на тому, що у них партійна дисципліна й їм потрібно на місцях співпрацювати з іншими двома опозиційними партіями.

Про те, що народну раду Ірпеня наввипередки мирним шляхом створюють нашвидкоруч свідчить той факт, що у ЗМІ інформацію поширює (вдумайтесь!) прес-служба секретаря ради – "регіонала" Ігоря Вишнякова.Саме Вишняков, який новоспеченій псевдонародній раді надав приміщення в кабінеті адмінбудівлі, кілька місяців тому з сином президента відкривав в Ірпені дитсадок.Оксюморон! Мирослава Свистович, яка колись очолювала Ірпінь та частково перешкоджала дерибану земельного ресурсу Приірпіння, наголошує, що створювати народні ради за участі тих самих депутатів Ірпеня – безглуздо. На її думку, потрібна повна люстрація.

"Створити таку Народну раду в Ірпені – це профанація самої ідеї революції, яка полягає в зміні системи влади. Я не розумію, чому ці люди вирішили, що вони мають увійти до складу Народної ради? Невже лише тому, що формально є керівниками відділів опозиційних партій в Ірпені? Ми знаємо, що сьогодні опозиція, хоч формально і очолює майдан і веде перемовини від його імені, але не користується особливою довірою ні в тих, хто стоїть на майдані, ні в більшості протесаного електорату. І це пов'язане, в тому числі, з такими горе-опозиціонерами, які сьогодні створили і очолили Народну раду в Ірпені.

Ці люди сподіваються, що таким чином, у випадку, якщо переможе майдан, вони знову опиняться біля того корита. І люди давно знають їм ціну, і причини їхньої опозиційності, тому ця "народна" рада рада виглядає як карикатура, яка може дискредитувати саму ідею нородної ради. До цього ще додається той факт, що влада сама надала їм приміщення," – відзначає Мирослава Свистович, екс-голова міста Ірпеня.

"А що далі? Адже смисл Народної ради у встановленні Народної (революційної) влади на тій чи іншій території. Як мінімум після цього за розпорядженням, так званої, Народної ради, скликається сесія Ірпінської міської ради, де мають бути прийняті рішення щодо підтримки вимог повсталих, як мінімум має бути прийняте рішення про припинення повноважень міського голови, скликання нової опозиційної ради, який буде в.о. міського голови до нових виборів," – додає Свистович.

Як же так виходить, що самі "регіонали" оголошують про створення нібито Народних рад опозиції?

Ще до всіх цих подій до Дня місцевого самоврядування журналісти Приірпіння з'ясували, хто є найбільшим прогульником регіону й кандидатом на виліт з ради (згідно з законом, якщо депутат пропускає за рік понад 50 % засідань – він може втратити мандат).

Моніторинг провели і в Бучі, і в Ворзелі, і в Коцюбинському.

Ось такі результати маємо в Ірпінській раді, де зараз створюється нібито народна рада: з 9-ти кандиадтів на виліт – 6-ро опозиціонери.

Є інформація і про топ-10 прогульників ради.До лав прогульників потрапив і очільник ірпінських "ударівців" Ярослав Місяць. Це той депутат, про кого "Українська правда" писала у статті про встановленя в Ірпені влади бритоголових. Тоді першим другим заступником став депутат облради від Партії регіонів Ігор Борзило. Місяць та інші "ударівці" за таку кооперацію отримали стратегічні місця в комісіях ради.

Сам Ігор Борзило, регіонал з мерськими амбіціями, переконував журналістів у тому, що між владою Ірпеня та опозицією немає суттєвих розбіжностей:

"Я вважаю, що в такому місці як Ірпінь, маленькому, взагалі не повинно бути суперечок міжпартійних, політичних – у нас одна справа. Маленьке місто, більше турбують проблеми нашого міста, наших мешканців – я думаю, нам треба об'єднуватись".

Це він озвучив буквально кілька тижнів тому.

Стає зрозумілим та очевидним, чому місцеві "регіонали", які нібито конкурують з опозиціонерами, не запустили процедуру позбавлення мандатів всіх тих, хто дозволяє собі роками нівелювати засідання ради.

Поки всі журналісти висвітлюють колотнечу за владу в парламенті, в регіоні місцеві князьки спільно, попри партійність, вирішують свої бізнесові інтереси. Вони й відпочивають разом. Ось скандальне фото бютівця-Пєшого – депутата Ірпінської ради, яке скандальнорозійшлось провідними Інтернет-виданнями.На цьому відпочинку депутат Пєший побував разом із "опонентом"-"регіоналом" з облради Вадимом Башуном. Ці двоє – опозиціонер та "регіонал" стоять за дерибаном скандального Біличанського лісу, про що писала "Українська правда".

Є також фото, яке свідчить про те, що кілька місяців тому депутат-дерибанник Вадим Башун стискає в обіймах секретаря Ірпінської ради Ігоря Вишнякова, який є чи не найбільшим забудовником регіону, якого пов'язують з компанією BGM.Влада Ірпеня взагалі уславилась тим, що нагло роздерибанила парки та зелені зони. В цьому регіоні нема політики – тільки бізнес.

Тому, коли громаду Приірпіння інформують про створення нібито народної ради за рахунок депутатів-опозиціонерів, відбувається не що інше, як переставляння доданків.

Тобто, якщо опозиція (Яценюк, Кличко) поставляться халатно до кадрової політики на місцях – результату, за який люди віддали життя, на жаль, не буде.

Для того, щоб всі усвідомили глибину занепаду кадрової опозиції принайнмі в Ірпені, пропоную подивитись на коментарі в соціальній мережі "ударівця" Івана Міглазова, який ще кілька місяців тому в Ірпені мав право голосу.А ось, як реагує колишній журналіст-Міглазов, на те, що по його хай навіть колишнім колегам-жінкам стріляють силовики: "В первую очередь будут стрелять в журналистов. В чем проблема?..."На щастя, обласний осередок партії УДАР, поінформований про регіональні політичні нюанси, вже зробив свою заяву.

"Зараз по всій країні триває процес створення Народних рад. Але жодної консультації з приводу створення Народної ради в Ірпені місцеві осередки з Київською обласною організацією не проводили. Обласна організація не уповноважувала ні Місяця, ні інших представників Удару в Ірпені входити до Народної ради Ірпеня. Відповідно, легітимність Народної ради в Ірпені під великим сумнівом", – говорить голова Київської обласної організації партії Удар, депутат Київської облради Олег Великін.

"Події останніх 2-х місяців, в тому числі й участь місцевих осередків партії Удар в протестних акціях, показали, що декілька осередків партії Удар, в тому числі й Ірпінський, або проявляли себе двозначно, або ніяк.Тому, на найблищому засіданні політради Удару в Київській області буде ставитися питання про ефективність діяльності цих організацій і розгляд їх подальшого розпуску", – додає Великін.

Ситуація, яка складається під час формування народної ради в Ірпені, я переконана, є непоодинокою для України.

Найбільша відповідальність зараз лежить і на місцевих партійних/обласних/центральних осередках, які мають прийняти кадрові рішення, і на місцевих журналістах, які в змозі відслідкувати політичні ігри місцевих урядників.

Інакше є пряма загроза того, що від перестановки доданків сума, на жаль, не зміниться.

А за зміну й результат люди заплатили не лише своєю кров'ю й здоров'ям, а й – життям.

powered by lun.ua
Коментарі — 49
lola _ 29.01.2014 19:14
IP: 74.125.18.---
А я,пане ДЯКІВ,голосувала за Свободу,а конкретно за 13 номер у списку до ВР,праву руку ВОВИ МОРДИ,великого"ПАТРІЙОТА"мільйонера без бізнесу,КРИВЕЦЬКОГО.Спитайте в Тягнибакса за які-такі заслуги КРИВЕЦЬКИЙ у депутатах ВР.ТОМУ ШКОДА МЕНІ УКРАІНЦІВ,КОТРІ ЗА СВОЄЮ НАІВНІСТЮ та необізнаністю торують шлях до вланого олімпу свободі,ризикуючи здоровям та життям.ЗАРАЗ НАПИШЕТЕ,ЩО Я ПРОВОКАТОР.Знаєте,коли б я знала правду то ніколи б не віддала свого голосу за СВОБОДУ,котра кормиться із корита КЛЮЄВИХ ТА КРИМІНАЛУ.
Серж Ант _ 29.01.2014 15:22
IP: 46.119.122.---
Судячи з останніх подій в мінАПК план влади по розколу майдану і опозиції спрацьовує. Опозиція і ГО повинні зібратись і жорстко зменшити вплив розкольників – інакше вийде помаранчева фігня...
Але фундамент проблеми – в методі прийняття колективних рішень – метод класичної демократії застарів – див. alfalan_org (концепція еволюції демократії)
Теодор Дяків _ 29.01.2014 14:52
IP: 91.124.71.---
lola:
Написати коментар...у Львові Свобода викидає із захопленого активістами євромайдану приміщення ОДА мітингувальників.ЦЕ ЩО ОЗНАчає.
- Це означає, що "Свободі" профіг основні принципи демократії, щодо розподілу влади на представницьку і виконавчу – депутатів Львівської облради призначили керівниками виконавчих органів... Це також означає, що у євромайданів, в т.ч. львівського, і "Свободи" різні уявлення про систему формування і функціонування влади. Ця політсила реалізує ідеологію "русского мира", але у вишиванках і під гаслами "Смерть москалям!"... У день місцевих виборів 28 жовтня 2010 р., (коли стало відомо про повну перемогу "Свободи" у Львові) я дав коментар сайту "Вголос" у якому прогнозував "Свободі" крах і вона до нього наближається.
lola _ 29.01.2014 13:44
IP: 78.111.186.---
Написати коментар...у Львові Свобода викидає із захопленого активістами євромайдану приміщення ОДА мітингувальників.ЦЕ ЩО ОЗНАчає.
крючков _ 29.01.2014 10:23
IP: 74.125.18.---
Если бы им её проводить – такую работу, то нех...й было рушить и СССР! Но в том-то и дело, что как никто тогда её не собирался проводить, так не собирается сейчас и, загляну в недалёкое будущее, никогда не соберется провести, предпочтя лучше развалить еще одну (и не одну – х... сними со всеми, включая народ!) страну, чем навести в отделениях Партии мало-мальский порядок! От названия Партии же ничего не меняется, как её ни назови, а люди всё – те же, как яйца, только – вид сбоку! Запретите КПУ и ПР, они перелетят, переползут, перебегут, сквозь все щели просочатся в Батькiвщину, Удар, Радикальну тощо. Им пох, под какой вывеской или флагом сидеть – пусть хоть под зелёным, лишь бы – у кормушки! Все бывшие комсомольцы и коммуняки – уже в рясах разных всевозможных конфессий обретаются и что ты с этим сделаешь, если у них, бл, природа такая, отсутствие всякой морали?
Zhenya Shewtchenko _ 29.01.2014 09:38
IP: 74.125.18.---
Журналіст – молодець! Робота не закінчиться після перемоги, треба буде слідкувати, щоб продажні...не зайняли знов владні місця
Теодор Дяків _ 29.01.2014 09:30
IP: 178.94.193.---
Ipa Poca:
У нас поки що може очолити ОДА, міліцію, прокуратуру, суд, ... тільки той,
Хто більше "бабла" піднімає на гору.
- Опозиція все ще хоче тупо використати Майдан і "перезавантажити владу" с о б о ю. А народ хоче зміни системи формування і функціонування влади – знизу вверх, як передбачено у ст. 5 чинноі Конституціі. Якби т а к у мету протестів і ціль опозиціі вона (опозиція) доносила до населення Сходу і Заходу впродовж листопада-грудня, то цієі влади не було б ще перед Новим роком. Але жадність фраєра згубила – опозиціі більше ніхто не вірить, а влада продовжує на Сході успішно лякати людей "Свободою". До сьогоднішнього дня не знайшлося лідера, який став би на правильний, обгрунтований мирний шлях і повів за собою ВСЯ УРАІНУ, а не Захід проти Сходу – це сьогодні саме так виглядає і влада це використовує.
ingul _ 29.01.2014 07:12
IP: 74.125.18.---
Упитанные оппозиционеры. Но не без этого – разложение достигло максимума. И здесь все зависит от нас – тех кто наполняет их кормушки. Кстати, Кличко, будь добр прокомментировать – это очень даже не помешает.
Кто -то еще сомневается, что Тимошенко необходима на ВОЛЕ. Кто эту мразь поставит на место? Все ноют – нет настоящего лидера, нет, и в тоже время многие заявляют, пусть сидит. При этом никто не говорит – пусть сидит Ющенко.И это при том,что всем сто раз обьяснили, что такое политическая ответственность. Украинцы, преодолейте в себе жлобство, становитесь европейцами. Европа это рационализм, основанный на христианских ценностях.
Роман Ногас _ 29.01.2014 03:50
IP: 91.124.43.---
Полтавські опозиціонери заборонили символіку Правого сектору у зайнятій ОДА. Голова обласного осередку УДАР П.Ворона особисто наказав прибрати прапор Правого сектору та скриньку для збору коштів на діяльність організації з Полтавської ОДА!!!
Ipa Poca _ 29.01.2014 02:59
IP: 46.201.1.---
У нас поки що може очолити ОДА, міліцію, прокуратуру, суд, ... тільки той,
Хто більше "бабла" піднімає на гору.
Slon_v_Posudnoi_Lavke _ 29.01.2014 02:02
IP: 192.162.116.---
я.конечно,дико извиняюсь,милая Ира.но где гребаннная орлица,и все.что с ней связано.ну,типа.долбанная во.типа свобода.и все пр\очее.
где гребанные галицийские соколы на баррикадах,где таможенники с равы-русской,не берущие взяток,где заместители судьи зварича,не засевающие служебный кабинет суммой эвро.тянущей в нормальном государстве на вышак с конфискацией.
Девочка,Вы кого хотите нам впарить в лидеры?
лично я их всех вижу токо через прорез прицела.
на хорошую оптику грошей нема,но понадеемся на твердую руку и верный глаз,воспитанный в СА.
(СА-это не штурмовые отряды,а просто советская армия:))

до речи.милая барышня,заметочки ваши. (ну уж извините,называть Ваше творчество публикациями рука не подымается),читаю с удовольствием.ю:) все дело в фотографии:)))) Но жена не ревнует...:)
newtreker _ 29.01.2014 00:46
IP: 74.125.18.---
Только сегодня отменили диктаторские законы и уже появился от Колесниченко новый законопроект N4041 "Проект Закону про організації, які отримують фінансування з-за кордону"
Наша песня хороша, начинай с начала?!
w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc555
tuskarora _ 29.01.2014 00:45
IP: 46.185.103.---
Андрій Литвак:
ВАжливий сам факт створення Народної Ради в Ірпені – це позитив. Те, що тамє перебіжчики з ПР, ок. Далі вибори й все стане на свої місця. Вони думають, що це просто зміна пахана.
люди не за те вийшли щоб тіпа "свої" з бандитами і далі дільожкою займалися. В топку такі "народні Зради"!
tuskarora _ 29.01.2014 00:43
IP: 46.185.103.---
абсолютно нічого дивного! Фото Кличка в обнімку з Царьовим або Тягнибока, який у десна цілується з Чечетовим – цього досить, щоб взнати ціну "опозініанєрам".
Додам про рідні Суми. партія мера Мінаєва Рідне місто у складі з екс-правими – друзями і подругами нардепа Олега Медуниці (він ДВІЧІ приводив мінаєва до влади) + гопники – племінник вора в законі Льори Сумського Толік Жук, Гриценюк (2 ходки), Шевіль (під ним пацанята) з 2010 року в коаліції з ПР, голосували за секретаря міськради Мовчана від ПР, який ось сказав, що на Майдані 200-300 людей постріляти – то нормально. Дерибанщки страшні (Жук очолює зем ресурси між ін).
Вони оце раптом зробили заяву, що ПР і КПУ – фу! Беркут – на нюрберг, і у повному складі поїхали у Київ на Майдан (ну, там фото, чай, – на Грушевського битися ясно ж що не полізуть). Вернуться тіпа революціонери. і – щоб знову дурити людей і залишатися при владі.
Тому – пам"ятаймо все. Біда народу, що нічогісінько не знають і знати не хочуть...
Forte _ 28.01.2014 22:51
IP: 74.125.18.---
Андрій Литвак:
ВАжливий сам факт створення Народної Ради в Ірпені – це позитив. Те, що тамє перебіжчики з ПР, ок. Далі вибори й все стане на свої місця. Вони думають, що це просто зміна пахана.
Перебежчиков нужно ГНАТЬ В ШЕЮ. Предавший один раз – ПРЕДАСТ и второй. Это его "специализация"
Андрій Литвак _ 28.01.2014 22:46
IP: 74.125.18.---
ВАжливий сам факт створення Народної Ради в Ірпені – це позитив. Те, що тамє перебіжчики з ПР, ок. Далі вибори й все стане на свої місця. Вони думають, що це просто зміна пахана.
Forte _ 28.01.2014 22:26
IP: 74.125.18.---
Forte:
Miroslav Ogniev:
Forte:
За что и поплатились. История имеет свойство ПОВТОРЯТЬСЯ. Поэтому руководителям этих партий необходимо НЕМЕДЛЕННО заняться ЛЮСТРАЦИЕЙ своих рядов. Иначе – КИРДЫК им.
Юля поплатилась совсем не потому, что цели её были не искренними, а потому, что конкуренты оказалась сильнее.
Она поплатилась потому что, благодаря описанным мной ранее событиям, она растеряла САМЫХ ПРЕДАННЫХ её сторонников, которые были с ней с САМОГО НАЧАЛА. И из-за того, что в партию пролезло всякое дерьмо (типа спонсоры), были отвергнуты те, благодаря кому она стала сначала депутатом, а потом премьером. Поэтому под судом было так мало людей. Разуверились в искренности побуждений
Хотя как личностью я ею восхищаюсь и сейчас. И желаю поскорее выйти на свободу. Надеюсь что она извлекла верные уроки из произошедшего
Forte _ 28.01.2014 22:23
IP: 74.125.18.---
Miroslav Ogniev:
Forte:
За что и поплатились. История имеет свойство ПОВТОРЯТЬСЯ. Поэтому руководителям этих партий необходимо НЕМЕДЛЕННО заняться ЛЮСТРАЦИЕЙ своих рядов. Иначе – КИРДЫК им.
Юля поплатилась совсем не потому, что цели её были не искренними, а потому, что конкуренты оказалась сильнее.
Она поплатилась потому что, благодаря описанным мной ранее событиям, она растеряла САМЫХ ПРЕДАННЫХ её сторонников, которые были с ней с САМОГО НАЧАЛА. И из-за того, что в партию пролезло всякое дерьмо (типа спонсоры), были отвергнуты те, благодаря кому она стала сначала депутатом, а потом премьером. Поэтому под судом было так мало людей. Разуверились в искренности побуждений
Юрій Романенко _ 28.01.2014 22:19
IP: 95.158.48.---
Miroslav Ogniev:
Forte:
За что и поплатились. История имеет свойство ПОВТОРЯТЬСЯ. Поэтому руководителям этих партий необходимо НЕМЕДЛЕННО заняться ЛЮСТРАЦИЕЙ своих рядов. Иначе – КИРДЫК им.
Юля поплатилась совсем не потому, что цели её были не искренними, а потому, что конкуренты оказалась сильнее.
И циничнее...
Юрій Романенко _ 28.01.2014 22:18
IP: 95.158.48.---
"Як мінімум...за розпорядженням... Нар.ради, скликається сесія... міськради, де мають бути прийняті ріш. щодо підтримки вимог повсталих, ... прийняте рішення про припин. повноважень міського голови, скликання нової опозиційної ради, який буде в.о. міського голови до нових виборів," – додає Свистович." – бред.
1. Народна рада не видає і не може видавати розпорядження про скликання сесії міськради. Вона може вимагати силою авторитету та за підтримки громадськості від деп. міськради від опоз.партій, або від міського голови скликання позачергової сесії міської ради та або винесення на її розгляд певних питань.
2. В разі нездатності м./р. вик-ти свої владні повноваж. в інтер.громади з огляду на рев.ситуацію, Нар.рада в місті може перебрати на себе повноваж., виконувані міською радою "за законом революційного часу" (аналог – Верховна рада – Народна рада), за відповідних умов сформувати викон. орган.
3. В разі припинення повнов. міськ.голови його обов"язки викон. секретар ради.
Pokemon9 _ 28.01.2014 22:15
IP: 178.74.192.---
Miroslav Ogniev:
За неискренность поплатился на сегодняшний день только Ющенко и только политической смертью (без личных и материальных потерь).:)
Украинская политика имеет с десяток самых настоящих гробниц крупных политических проектов.
Forte _ 28.01.2014 22:15
IP: 74.125.18.---
Forte:
Miroslav Ogniev:
Forte:
Я вместе с женой состояли в "Батькивщине" с 2001 года, когда только она организовалась и набирала силу. Когда Тимошенко мытарил в СИЗО Кучма. Когда началось это "пролазание" всякой швали, мы пытались этому противостоять и неоднократно обращались по этому поводу в центральные органы. Но там нас, к сожалению, не услышали.
Юлин политический проект не был искренним в своих заявленных целях. Для вас кто-то был швалью, для неё – выгодным финансовым спонсором.
За что и поплатились. История имеет свойство ПОВТОРЯТЬСЯ. Поэтому руководителям этих партий необходимо НЕМЕДЛЕННО заняться ЛЮСТРАЦИЕЙ своих рядов. Иначе – КИРДЫК им.
Нельзя идти на сделку с дьяволом. Потому что он ВСЕГДА обдурит
Forte _ 28.01.2014 22:10
IP: 74.125.181.---
Miroslav Ogniev:
Forte:
К сожалению повторяется история 2004-2005 годов, когда в руководство первичных организаций партий "Батькивщина", "Партия защитников Отечества" (Ю.Кармазина) и др. подобных начали пролазить различные проходимцы. Я вместе с женой состояли в "Батькивщине" с 2001 года, когда только она организовалась и набирала силу. Когда Тимошенко мытарил в СИЗО Кучма. Когда началось это "пролазание" всякой швали, мы пытались этому противостоять и неоднократно обращались по этому поводу в центральные органы. Но там нас, к сожалению, не услышали.
Юлин политический проект не был искренним в своих заявленных целях. Для вас кто-то был швалью, для неё – выгодным финансовым спонсором.
За что и поплатились. История имеет свойство ПОВТОРЯТЬСЯ. Поэтому руководителям этих партий необходимо НЕМЕДЛЕННО заняться ЛЮСТРАЦИЕЙ своих рядов. Иначе – КИРДЫК им.
Юрій Романенко _ 28.01.2014 21:46
IP: 95.158.48.---
Forte:
К сожалению повторяется история 2004-2005 годов, когда в руководство первичных организаций партий "Батькивщина", "Партия защитников Отечества" (Ю.Кармазина) и др. подобных начали пролазить различные проходимцы.
Інформація до роздумів: "Колишнього міського голову Мирославу Свистович" "заводив на царство" сам Кармазин – це саме той, що зараз через суди за вказівкою Банкової позбавляв мандатів опозиційних Народних депутатів "за непокору Хаму".
Атем Голе _ 28.01.2014 21:39
IP: 193.142.219.---
БЮТ УДАР а теперь и СВОБОДА (в некоторых областях членами партии становятся бывшие бютовцы, рэкетиры, сутенеры и наркоторговцы)... если эти три партии получат власть, так по мне лучше бы ратовать за воссоединение с Беларусью, потому что только Лукашенко и КГБ под силу излить праведный гнев народа на этих клопов и тараканов...
Aтака Путіна1177 Корупція1276 Україна та Європа1047 тітушки16 Свобода слова566
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter