23 квітня 2014, 15:45

Біличанський ліс: Турчинов пообіцяв підписати указ про нацпарк

Новий склад Кабміну у середу схвалив проект указу про присвоєння Біличанському лісу природоохоронного статусу – національного парку.

Цю інформацію журналістам підтвердив міністр Кабінету міністрів Остап Семирак, який ще минулого тижня пообіцяв, що це питання розглянуть на найближчому засіданні уряду.

У цей же день на міжнародному екологічному форумі "Довкілля для України", де був заступник міністра екології Олександр Настенко, еколог та журналіст Олег Листопад поставив наболіле для громади Києва та Київської області питання, яке тягнеться вже понад 5 років:

"Коли буде підписано указ про створення філіалу Голосіївського НПП Біличанський ліс? Заступник міністра відповів, що вони: "знають і працюють". Я наголосив, що зібрали 15 тисяч підписів, написано сотні статей, проведено десятки пікетів, але Янукович людей не почув. І зараз теж немає підпису в.о. Президента Турчинова. То що треба вкотре йти на пікет? "

Заступник міністра Настенко відповідає, що йти на пікети вже не треба.

Екологів цікавило, коли ж будуть створені й інші нацпарки – Залісся, Білозерське, Синьогора, оскільки за часів Януковича таким природоохоронним статусом було захищено лише один ліс.Депутати Верховної Ради твердять, що в.о. Президента Олександр Турчинов в парламенті висловися за підписання такого указу.

"Турчинов обіцяв підписати указ щодо присвоєння Біличанськогму лісу статусу національного парку. Я чув це особисто, чули й інші народні депутати, що стояли поруч," – розповідає народний депутат Володимир Полочанінов.

У секретаріаті Кабміну повідомляють:

"На початку наступного тижня проект указу направлять до Адміністрації Президента на підпис в.о. Президента Олександра Турчинова."

Таким чином після підписання указу Біличанський ліс стане частиною Голосіївського нацпарку.

Приєднання понад 6-ти тисяч гектарів відбудеться без вилучення в головного користувача – "Київзеленбуду".

Нагадаємо, у 2008 році селищні ради Коцюбинського та Гостомеля роздали столичний ліс на підставних осіб, депутатів місцевих рад та близьких їм людей.

Як стало відомо, за дерибаном на місцевому рівні стоъть депутат Ірпінської ради Валерій Пєший (від БЮТ) та депутат облради Вадим Башун (від ПР) , які разом навіть проводять свої відпустки, після яких у соцмережі виставляють от такі фото.Нещодавно джерела у ВРУ повідомили, ще весь дерибан з самого початку курував сам Губський.

Прокуратура на даному етапі оскаржує акти права власності на ділянки в Біличанському лісі.

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...