2 квітня 2015, 14:43

Через Аллу Шлапак Печерськ потрапив до антирейтингу під N3

Печерський район – у топ-3 ганебного рейтингу. За кількістю прогулів депутатами Київради від Печерська він посів третє місце з-поміж інших районів Києва.

Депутатка Алла Шлапак, згідно з моніторингом руху ЧЕСНО, стала кандидаткою на виліт – тобто пропустила більше 50% засідань постійної комісії і може бути позбавлена мандату згідно з законом "Про статус депутатів місцевих рад".

Це єдина депутатка з-поміж 60 мажоритарників, яка дозволила собі прогуляти понад 50% засідань постійної комісії з питань охорони здоров'я. Саме це і вивело Печерськ у столичному антирейтингу на 3 місце.Ось як виглядає цей антирейтинг у відсотках.За інформацією Руху ЧЕСНО, Алла Шлапак є фігурантом антикорупційних журналістських розслідувань.

Вона боролась за мандат до Київради, однак готова була залишити печерських виборців, йдучи до паламенту восени 2014-го року від одного із одеських округів. Там Шлапак не набрала і 3%.

На попередніх виборах у 2012-му році Шлапак намагалась потрапити до паламенту в печерському 221-му окрузі. Тоді ЗМІ повідомляли про підкуп виборців.Продуктові набори під час агітаційної кампанії, за матеріалами "Української правди", роздавались кілька разів.

І це при тому, що у декларації кандидатки до парламету на сайті ЦВК значився доволі скромний дохід у менш ніж 40 тисяч гривень за рік.

Така активна кампанія принесла Шлапак у печерському окрузі 3-тє місце. У 2012 році її підтримали понад 18% виборців.

Спостерігачем Алли Шлапак значився на той час Михайло Терентьєв, який зараз у цьому ж Печерському районі потрапив до Київради і прикрився брендом УДАРу.

Шлапак теж пройшла до Київради, проте як безпартійна. До слова, агітацію канидатка вела у стилі Блоку Петра Порошенка, що також було властиве багатьом екс-регіоналам.Варто нагадати, що у Київраді попереднього скликання Алла Шлапак була співголовою фракції Блоку Леоніда Черновецького. Жодна політична сила не взяла депутатку з таким послужним списком до своїх лав, тому наразі Шлапак залишається позафракційною.

У Київраді Шлапак відзначилася як прогульниця. Вона була відсутня 7 з 26 робочих днів Київради.За рік депутатка написала лише 4 запити.На противагу Шлапак, її колишній помічник Михайло Терентьєв, який потрапив до комісії ЖКГ, не пропустив жодного засідання.Терентьєв до того, як стати депутатом, кілька років очолював громадську приймальню Шлапак.

Під час свого депутатства Терентьєв встановив кілька дитячих майданчиків. Джерело фінансування наразі невідоме.

У своєму звіті за перші 6 місяців роботи депутат зазначив, що підготував більше 20 депутатських запитів. Проте за офіційними даними Київради до березня 2015 року було підтримано лише 15 запитів депутата Терентьєва (клікніть на зображення, щоб збільшити).За кількістю запитів Терентьєв поступається депутатові Київради Ярославу Діденку.

Цей депутат пропустив 2 засідання з 26. Засідання комісії з питань місцевого самоврядування відвідує справно.

Позафракційний Діденко потрапив, згідно з моніторингом Громадського руху ЧЕСНО, до списку найбільш допитливих.Діденко, як і Шлапак, на парламентських виборах спробував свої сили й балотувався до парламенту.

Це друга спроба Діденка потрапити до Верховної Ради. У 2012 році він балотувався під брендом УДАРу й посів 2 місце, набравши понад 20%.

Торік восени блок Петра Порошенка у Печерському районі висунув скандальну кандидатуру – Олександру Павленко. А Діденко балотувався як самовисуванець. Його результат на цей раз склав менше 7 відсотків.

Випадок Діденка доводить, що для місцевих виборів значення бренду є принциповим. Втративши бренд УДАРу, Ярослав Діденко втратив близько 15% рейтингу.

Завдяки Діденку, який написав 3 десятки запитів, Печерськ за цим критерієм посідає перше місце з-поміж 10 районів Києва. Але варто зазначити, що кількість депутатів у районі – найменша. Тут їх лише троє. (клікніть на зображення, щоб збільшити) .За кількістю запитів у Київраді Діденко посів 4 місце з-поміж 120 депутатів.На прохання Громадського руху ЧЕСНО експерти проаналізувати запити депутатів Київради. Як виявилось, значна кількість депутатів пише запити, які виносить на розгляд Ради у той час, коли було б більш доцільно писати депутатські звернення.

"Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив, що міг. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради", – наголошує Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

"Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність – від малограмотності," – додає Ткачук.

Ірина Федорів, регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНО.

powered by lun.ua

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам". Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...