7 травня 2015, 11:52

Депутати Київради: безхатченки, мільйонери, лендлорди, автолюбителі та яхтсмени

"Свободівець" Чернецький задекларував 6 квартир і 5 будинків. У екс-ГАКівця Олександра Пабата – найбільший автопарк. Мотолюбитель Бондаренко отримав 2,5 мільйони дивідендів та процентів, не задекларувавши жодної гривні фінансових активів.

Моніторинг декларацій депутатів Київради Громадського руху ЧЕСНО виявив, що понад 10 % депутатів не мають власного житла. І це переважно – мажоритарники.Найгірші справи у депутата від "Громадянської позиції" Романа Головні. У нього і доходи нульові, і жити ніде, якщо вірити декларації.До списку безхатьків потрапив і мільйонер-мажоритарник з Оболоні Вадим Столар, який увійшов за рівнем доходів за 2014 рік у топ-5 депутатів Київради.Щоправда, депутат-прогульник Столар у своїй декларації зазначив, що члени його сім'ї проти того, аби оприлюднювати інформацію про свої статки та майно. Хоча за законом депутат зобов'язаний задекларувати і свої статки, і статки сім'ї. Тому з декларації не зрозуміло, чи є в його сім'ї житлова площа.

Столар – не єдиний мільйонер-мажоритарник, який не задекларував ані квартир, ані будинків.

Аналогічна ситуація у представника команди нардепа від БПП Дмитра Андрієвського у Солом'янському районі.

УДАРівець Олег Костюшко також не має житла, але має понад 20 мільйонів заощаджень. Разом із братом він володіє ТОВ "БУДМАТЕРІАЛИ-ВТОРРЕСУРСИ", основним видом діяльності якого є оренда нерухомості. Зрештою, безхатько і торговець нерухомістю Костюшко опинився на четвертому місці найбагатших депутатів Київради за фінансовими активами.Очолює цей список із великим відривом від інших депутатів "радикал" Олександр Вовченко, якого у лютому призначили керівником Служби віце-прем'єра. До того Вовченко займав керівну посаду в ТОВ "Житлобудінвест", а згодом очолював житлово-експлуатаційну копанію ТОВ "Ітон Груп".

У зятя екс-нардепа Віктора Пилипишина – Костянтина Ялового – в активі 25 мільйонів гривень.

Одразу ж після шлюбу з донькою Пилипишина у нього з'явилися дві будівельні компанії – "Космо-Фасад" та "КосмоПакБуд".

Якщо одні депутати, згідно з їх деклараціями, не мають власного житла, то інші володіють тисячами квадратних метрів.Перше місце посідає "свободівець" Олег Чернецький, у якого на відміну від однопартійця-безхатченка Руслана Андрійка, не просто є де жити. У нього у власності аж 6 квартир та 5 будинків. Сумарно житлової та нежитлової площі у власності депутата та сім'ї понад 6000 м2.

Забудовник-УДАРівець Максим Микитась, у якого торік були найбільші доходи, має у власності разом із родиною 2 "садові будинки" загальною площею майже 2 тисячі квадратних метрів.

На третьому місці – прогульник-мажоритарник з Солом'янського району В'ячеслав Непоп. Він, як і Микитась, теж веде будівельний бізнес.

Громадський рух ЧЕСНО також визначив тих депутатів, які мають найбільше нерухомості – і житлової, і нежитлової, як то гаражі, офіси тощо.

З-поміж лендлордів Київради лідерство у представника "Батьківщини" – кандидата на виліт Володимира Бондаренка. Саме він є власником комплексу "Українське село" під Києвом.На другому місці УДАРівець мажоритарник з Голосієва рекламіст та поліграфіст Олег Калініченко.

Мажоритарник з Солом'янки Олег Костюшко, який поповнив ряди безхатьків та увійшов до топ-5 найбагатших депутатів, з-поміж найбільших лендлордів посів третє місце.

А найбагатший "радикал" Київради Вовченко тут поступився колегам і посів четверте місце.

З-поміж столичних депутатів є й ті, хто має цілі автопарки. Так, мажоритарник зі Святошино екс-ГАКівець та прогульник Київради Олександр Пабат задекларував аж 11 машин.У Пабата є автівки на будь-який смак – від вінтажної Волги ГАЗ-21 до екслюзивного Aero-8. "Легкий, потужний та невимушено-стильний" британський спорткар на сайті виробника коштує щонайменше $90 тис.На другому місці мажоритарник зі Святошино В'ячеслав Непоп. Депутат-забудовник є власником Лексусу LX 570 та ГАЗ-21, члени сім'ї більше полюбляють Мерседеси G55 і мають аж дві такі моделі.

Ще один власник авторпарку і теж прогульник – представник Самопомочі Роман Андрейко -

у власності має Мерседес E-250 та Нісан Мурано. У сім'ї – Форд Фієста, Нісан Кашкай, Мерседес GLA.

"Свободівець" Олександр Семененко на себе зареєстрував Шкоду Фабію, а сім'я має у власності Лексус та Рендж Ровер.

Попри те, що депутати Київради мають достатньо статків у жодного власника приватного автопарку немає екологічних машин, таких як Тесла.

Знаково також те, що у цьому списку немає жодного УДАР-івця. Але представники більшості Київради відзначились з-поміж тих, хто володіє водним транспортом і мотоциклами.Мотолюбитель Дмитро Бондаренко з Громадянської позиції отримав 2,5 млн грн у дивідендах та процентах, проте не має жодної копійки, офіційно вкладеної у цінні папери, на банківських рахунках чи у статутному капіталі підприємств.

Громадський рух ЧЕСНО нагадує, що станом на 30 квітня понад 20 депутатів не надали для публікації на офіційному сайті Кивїради свої декларації.

З них більшість – мажоритарники – УДАР-івці.

Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці (pigmaliones@gmail.com).

Автори: Ірина Федорів, регіональний координатор громадського руху ЧЕСНО

Остап Кучма, аналітик Громадського руху ЧЕСНО

powered by lun.ua

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Вертикаль Зеленського допомагає дерибанникам Біличанського лісу

Вертикаль Зеленського – ОДА – підготувала на розгляд депутатів облради схему Київщини. За неї депутати не додивившись успішно проголосували 9 вересня...

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам". Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...