Ірина Федорів Журналіст та викладач

До уваги ЦВК та поліції: Ірпінь зриває виборчий процес і тисне на наше ТВК

14 липня 2016, 10:15

У селищі Коцюбинське після ГКЧП – перевороту і захоплення влади – триває виборчий процес. Верховний суд України виборчий процес не зупиняв, а лише скасував постанову ВРУ, якої парламент розпустив депутатів.

Як роз'яснив заступник голови ЦВК Андрій Магера в законі немає норми, яка б давала змогу зупинити виборчий процес, який вже розпочався.

Через те, що рейтинг Нових облич – партії мера Ірпеня Володимира Карплюка, якого пов'язують ЗМІ із будівельним бізнесом – суттєво впав і майже третина депутатів, які були в Коцюбинській селищній раді відмовилися йти на вибори під цим брендом, там дуже добре розуміють, що піти на вибори – це втратити владу в селищі, а значить забути про дерибан Біличанського лісу, де у Володимира Краплюка є ділянка.

Саме тому Ірпінська міська рада прийняла рішення і звернулася до ТВК, щоб зупинити виборчий процес. Як слушно зауважив заступник голови ЦВК Магера, ані місцева рада, ані Верховна Рада у виборчий процес не можуть взагалі втручатися.

Ірпінська ТВК, без сумніву, вже прийняла потрібне Ірпінській раді (Новим обличччям) рішення і тепер справа за тим, щоб натиснути на Коцюбинське ТВК, яке сьогодні має передавати під розпис бюлетені на ДВК.

Під час засідання Коцюбинської ТВК прийшов секретар Ірпінської міської ради Юрій Денисенко (Нові обличчя), який зареєструвався як журналіст. Разом з ним був і заступник голови партії Нові обличчя Петро Щербина, який з слів очевидців, погрожував і зривав роботу Коцюбинської ТВК.Медіаконсультант Сандея Аделаджі Петро Щербина, за словами тих, хто був присутній на місці, провокував не лише ТВК, а й присутніх. Підходив і говорив на вухо образливі слова, які мали викликати емоційну реакцію.

Щербина особисто тис на ТВК і вимагав поставити питання на голосування.

Під тиском сторонніх осіб члени ТВК внесли в порядок денний питання, яке вимагали внести представники партії Нові обличчя, що не є учасниками виборчого процесу взагалі.

Голова комісії роз'яснила всім, що незаконну постанову про зупинку виборчого процесу приймати не будуть і треба невідкладно запрошувати членів ЦВК та прокуратуру на засідання, щоб всі були свідками того, що відбувається. Демченко, яка провела без зауважень виборчий процес у 2015 році і результати виборів вистояли навіть в судах, які ініціювали Нові обличчя, зауважила, що їй змінюють заступників постійно з Ірпеня й відбувається дестабілізація в роботі комісії.

Коцюбинчанка заявила про те, що Конституція як основний закон передбачає те, що громади можуть керувати самі і не обирати своїх представників. І якщо ситуація не вирішиться, то громада просто відмовиться і не надасть депутатам, які не представляють у своїй більшості інтереси громади, а виключно окремих груп за інтересами, представницького мандату.

Голова Коцюбинськоі ТВК Людмила Демченко просить всіх сторонніх осіб залишити приміщення.

На виході з приміщення прихильники Нових облич, натхненні "аделаджівцями", казали коцюбинчанам, що вони їх ненавидять і проклинали.Рішення ще не прийняте і сьогодні Коцюбинське ТВК має передати бюлетені. Не виключено, що Ірпінь знову готує провокації. Тому ми вимагаємо від членів ЦВК негайно почати процес розформування Ірпінської ТВК, яке вже прийняло неправомірне рішення на підставі звернення Ірпінської міської ради. Ми також вимагаємо, щоб члени ЦентрВиборчКому приїхали в селище Коцюбинськое на засідання і у зв'язку з тим, що склалася дуже гостра ситуація були присутні на всіх засіданнях Коцюбинського та по можливості Ірпінського ТВК, щоб спостерігати за процесом і бачити на власні очі те, що тут відбувається.

Від правоохоронців вимагаємо посиленої охорони під час засідань Коцюбинської ТВК та невідкладного реагування, якщо сторонні особи перешкоджають роботі ТВК та здійснюють тиск на членів ТВК, про що регулярно інформують правоохоронців.

Нагадаю, що згідно з соцопитуванням, в якому в селищі взяло участь понад 600 респондентів, більшість – за проведення виборів.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Олег Краснов _ 14.07.2016 23:37
IP: 95.158.49.---
Василий Николаев:

Не Оксана, а ірина. Якщо Вам подобається, що робить ця людина, чого чиплятися до прізвища? Мені також подобається принципова і послідовна позиція Ірини. Хай працює людина.
Вячеслав Ерин _ 14.07.2016 12:57
IP: 95.215.40.---
Alex Grig:
молодец заработал свои 5 рублей
Ірина Федорів _ 14.07.2016 11:13
IP: 46.185.11.---
Alex Grig:

Правоохоронці є у блогах. Навіть міністр тут. Ми офіційно заяви подаємо. Це для того, щоб вони розуміли, що мовчати через бездіяльність ніхто не буде.
Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter