Ірина Федорів Журналіст та викладач

Захисники лісів об'єдналися задля збереження легенів Київщини

20 грудня 2016, 10:05

Біличанський ліс дерибанять депутати Коцюбинської ради та Ірпеня. Бучанське межигір'я для комуніста Калєтніка поцупила в громади влада Бучі. Вумівський ліс знищується у Петропавлівській Борщагівці. Так наживаються місцеві чиновники у кожному районі.

Активісти роками порізно воюють з мером Ірпеня Володимиром Карпюком, який прийшов як забудовник нищити зелені зони Приірпіння. 95 квартал повідомив на всю країну, що в Карплюка 67 квартир.У нього незадекларований будівельний бізнес у Польщі.

Так само точиться війна з мером Бучі екс-регіоналом Анатолієм Федоруком. Генеральна прокуратура України підозрює Федорука у перевищенні службових повноважень, незаконному виділенні земель лісового фонду для сімейного дерибану. Федоруку вручили підозра. Тривають суди. Меру Бучі загрожує позбавлення волі від 6-ти до 12-ти років.

Мер Петропавлівскьої Борщагівки Олексій Кодебський – це просто борщагівський монарх, який беззмінно править тут 34 рік. Його онук вже вивчився у Бостоні, а доньки стали мільйонерками. При владі цей мер довше, ніж президент Білорусі Лукашенко.Місцевих феодалів можна знайти чи не в кожній пристоличній громаді.

Але їхній ресурс – ніщо, якщо у громади є розуміння і компетенції, які допомагають захистити зелені зони. Активістам Приірпіння вдалося вберегти Біличанський ліс і надати йому статус національного парку. У Бучі прокуратура за підтримки громади виграла суди всіх інстанцій, в тому числі й Верховний суд України та повернула у власність держави вкрадені ліси 1 категорії. У Петропавлівці активісти стоять на первинному етапі спротиву – виграли суд в першій інстанції зі скасування чинного Генерального плану села, згідно якого Вумівський ліс йде повністю під ніж, також місцеві актвіисти вимушені протистояти тітушкам забудовника Building developmnet Holding."Земля біля столиці дорога. Для того, щоб наша громада та інші громади не опинилися у кам'яних джунглях висоток ми вирішили на Київщині об'єднатися і допомагати один одному. Обмін досвідом і в судових справах, і в адвокації питань, і в захисті ділянок від вирубок, і в очищенні місцевої влади зараз важливий як ніколи," – наголошує лідер ініціативи "Захисти ліс", активістка Валентина Аксьонова.Ініціативі "Захисти ліс" допомогли створити цей ролик волонтери столичного продакшену.

"У мене троє дітей, і я розумію,що вирубуючи нині шаленими темпами зелені зони задля будівництва житла ми забираємо повітря не лише в себе і в наших дітей і онуків. Їхні діти й онуки поїдуть жити у США чи в Європу. Туди, куди більшість Українців не зможе поїхати навіть на тиждень, щоб відпочити. Тому це наша відповідальність зараз, за те, яке повітря і яка екологія буде збережена для наших нащадків. Саме екологія впливає на стан здоров'я кожного," – наголошує Олена Плюта, директорка і режисер продакшену Activvision.

Головними героями стали прості мешканці Київщини, молода мама з Петропавлівської Борщагівки, Анастасія Бугера та мешканець Коцюбинського, активіст, Денис Тимошенко. Всі хто долучилися до створення ролику зробили це абсолютно безкоштовно.

Для того, щоб імена дерибанників стали гласними, щоб активісти могли обмінюватися досвідом, долучати прокуратуру й зрештою захистити свої права, ми створили сайт "Громада Київщини", який за зразком "Громади Приірпіння" буде захищати інтереси територіальних громад по всій області і долучати до цього проекту волонтерів.

Якщо у вашій громаді є проблеми і місцева влада дерибанить ліс чи бюджетні гроші – обов'язково пишіть або телефонуйте (050 419 12 49, pigmaliones@gmail.com, або на сторінку у соцмережі Faceook Захисти ліс).

Ми завжди готові поділитися досвідом з іншими громадами і допомагаємо вже навіть Вінниччині.

Виключно сильні активісти і незалежні регіональні ЗМІ можуть викорінити з місцевого самоврядування дерибанників. Це не зробить за нас жоден президент, Кабмін чи Верховна Рада. А в умовах непродуманої реформи децентралізації – це взагалі єдиний шлях для громад, щоб захистити себе і свою землю.

Коментарі — 5
Andriy Yakovenko _ 22.12.2016 11:22
IP: 77.120.243.---
руслан49
Руслан явно оцінює інших по собі, особливо звернув увагу на слова "всі активісти". Можете назвати поіменно? Де будинки? Скільки вирубано під будівництво? А те, що ХТОСЬ із активістів дійсно живе в таких будинках, так не всі вони народилися активістами, а стали ними, коли дізналися про розмах афер місцевої влади, яка їх надурила заманивши житлом у лісі, який після продажу квартир, активно вирубує та забудовує влада, це крім того, що інфраструктура на розвивається.
руслан49 _ 20.12.2016 17:26
IP: 37.52.20.---
Valentyna Aksionova:
Відпівдь Руслану-49. Хочу зауважити,що в цивілізованих країнах вирубка супроводжується посадкою нових зелених насаджень. та на жаль вирубуючи гектари лісу під забудову, жоден з забудовників не засаджу нових лісів в такій самій кількості. Практика наших пращурів по випалюванню лісів задля землробства та будівництва поселень була поширною, але це не означає,що це може далі працювати в 21-му столітті
Ви всі претеся в Київ, чи Дніпро, чи в Одесу, а потім верещите, що немає де вигуляти собачку і їжачки під ногами не бігають. Я бачив багато покинутих будинків в прекрасних містах. Там є і ліс, і річка, і луки. Ви самі собі копаєте могилу, коли скупчуєтеся у величезних містах. В разі якихось ексцесів, або війни навіть туалетів на подвір'ї висоток немає місця, де викопати. А як ви будете помиї з десятого поверху вниз зносити? Води у вас теж не буде, бо стільки колодязів не викопаєш серед масиву (наприклад Троєщини).
Valentyna Aksionova _ 20.12.2016 15:08
IP: 104.199.47.---
Відпівдь Руслану-49. Хочу зауважити,що в цивілізованих країнах вирубка супроводжується посадкою нових зелених насаджень. та на жаль вирубуючи гектари лісу під забудову, жоден з забудовників не засаджу нових лісів в такій самій кількості. Практика наших пращурів по випалюванню лісів задля землробства та будівництва поселень була поширною, але це не означає,що це може далі працювати в 21-му столітті,коли стосунки людини і природи повинні вийти на зовсім інший вимір. Дозволити,того,чого робили наші пращури, ми вже не можемо.В нас просто вже немає часу.Кожна помилка тепер по суті фатальна.
Brokerman _ 20.12.2016 13:33
IP: 95.133.225.---
Скажите там... Игорьку.Луценко... чтобы включил КОММЕНТАРИИ В СТАТЬЕ... может не догоняет Чел
руслан49 _ 20.12.2016 12:57
IP: 37.52.20.---
Ліси потрібні і важливі для людини і природи.Тільки всі ці борці за ліс в Ірпіні, Бучі і Києві повинні знати, що вони теж живуть в будинках, де раніше ріс ліс. І який вирубали, щоб побудувати житло. Раніше, чи пізніше.
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Юрій Луценко

Жоден українець не повинен бути в полоні, але має відповідати тут, не дивлячись на всі свої заслуги і статуси, перед українським Законом

Дзюнсей Терасава

Новая история священных реликвий Будды, (привезенных в Японию 1300 лет тому назад китайским Мастером Гандзином), во время глобальных перемен в конце 20 столетия в Европе и во всем мире

Володимир В’ятрович

Група "Першого грудня": не "промайданити" Україну!

20
Ольга Богомолець

Сотні тисяч життів можуть бути врятовані щороку

Ярослав Юрчишин

#АктивістиНеМішені

6
Марина Ставнійчук

Родзинки майбутніх українських виборів або ''Захід нам допоможе!''

13
Віктор Уколов

''Тепла ванна'' для Тимошенко чи об'єктивні опитування?

Іван Крулько

Президентський "злам"

61
Олег Тягнибок

За українське майбутнє без олігархів!

13
Олександр Лємєнов

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

8
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте