20 грудня 2016, 10:05

Захисники лісів об'єдналися задля збереження легенів Київщини

Біличанський ліс дерибанять депутати Коцюбинської ради та Ірпеня. Бучанське межигір'я для комуніста Калєтніка поцупила в громади влада Бучі. Вумівський ліс знищується у Петропавлівській Борщагівці. Так наживаються місцеві чиновники у кожному районі.

Активісти роками порізно воюють з мером Ірпеня Володимиром Карпюком, який прийшов як забудовник нищити зелені зони Приірпіння. 95 квартал повідомив на всю країну, що в Карплюка 67 квартир.У нього незадекларований будівельний бізнес у Польщі.

Так само точиться війна з мером Бучі екс-регіоналом Анатолієм Федоруком. Генеральна прокуратура України підозрює Федорука у перевищенні службових повноважень, незаконному виділенні земель лісового фонду для сімейного дерибану. Федоруку вручили підозра. Тривають суди. Меру Бучі загрожує позбавлення волі від 6-ти до 12-ти років.

Мер Петропавлівскьої Борщагівки Олексій Кодебський – це просто борщагівський монарх, який беззмінно править тут 34 рік. Його онук вже вивчився у Бостоні, а доньки стали мільйонерками. При владі цей мер довше, ніж президент Білорусі Лукашенко.Місцевих феодалів можна знайти чи не в кожній пристоличній громаді.

Але їхній ресурс – ніщо, якщо у громади є розуміння і компетенції, які допомагають захистити зелені зони. Активістам Приірпіння вдалося вберегти Біличанський ліс і надати йому статус національного парку. У Бучі прокуратура за підтримки громади виграла суди всіх інстанцій, в тому числі й Верховний суд України та повернула у власність держави вкрадені ліси 1 категорії. У Петропавлівці активісти стоять на первинному етапі спротиву – виграли суд в першій інстанції зі скасування чинного Генерального плану села, згідно якого Вумівський ліс йде повністю під ніж, також місцеві актвіисти вимушені протистояти тітушкам забудовника Building developmnet Holding."Земля біля столиці дорога. Для того, щоб наша громада та інші громади не опинилися у кам'яних джунглях висоток ми вирішили на Київщині об'єднатися і допомагати один одному. Обмін досвідом і в судових справах, і в адвокації питань, і в захисті ділянок від вирубок, і в очищенні місцевої влади зараз важливий як ніколи," – наголошує лідер ініціативи "Захисти ліс", активістка Валентина Аксьонова.Ініціативі "Захисти ліс" допомогли створити цей ролик волонтери столичного продакшену.

"У мене троє дітей, і я розумію,що вирубуючи нині шаленими темпами зелені зони задля будівництва житла ми забираємо повітря не лише в себе і в наших дітей і онуків. Їхні діти й онуки поїдуть жити у США чи в Європу. Туди, куди більшість Українців не зможе поїхати навіть на тиждень, щоб відпочити. Тому це наша відповідальність зараз, за те, яке повітря і яка екологія буде збережена для наших нащадків. Саме екологія впливає на стан здоров'я кожного," – наголошує Олена Плюта, директорка і режисер продакшену Activvision.

Головними героями стали прості мешканці Київщини, молода мама з Петропавлівської Борщагівки, Анастасія Бугера та мешканець Коцюбинського, активіст, Денис Тимошенко. Всі хто долучилися до створення ролику зробили це абсолютно безкоштовно.

Для того, щоб імена дерибанників стали гласними, щоб активісти могли обмінюватися досвідом, долучати прокуратуру й зрештою захистити свої права, ми створили сайт "Громада Київщини", який за зразком "Громади Приірпіння" буде захищати інтереси територіальних громад по всій області і долучати до цього проекту волонтерів.

Якщо у вашій громаді є проблеми і місцева влада дерибанить ліс чи бюджетні гроші – обов'язково пишіть або телефонуйте (050 419 12 49, pigmaliones@gmail.com, або на сторінку у соцмережі Faceook Захисти ліс).

Ми завжди готові поділитися досвідом з іншими громадами і допомагаємо вже навіть Вінниччині.

Виключно сильні активісти і незалежні регіональні ЗМІ можуть викорінити з місцевого самоврядування дерибанників. Це не зробить за нас жоден президент, Кабмін чи Верховна Рада. А в умовах непродуманої реформи децентралізації – це взагалі єдиний шлях для громад, щоб захистити себе і свою землю.

powered by lun.ua

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...

Підрахунок голосів Франківнища VS Донеччина – це подарунок для агресора РФ

Цієї неділі відбулися вибори народних депутатів у двох областях. На Донеччині безапеляційно переміг сєпар Андрій Аксьонов. Як повідомляють ЗМІ, він має подвійне громадянство...

Вакцинований Жадан. Реальність і міфи про те, хто і коли вакцинується

Письменник Сергій Жадан вакцинувався. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook. Скажу одразу, ми з Жаданом не знайомі і я не є його фанаткою...