Ірина Федорів Журналіст та викладач

Селищна голова Коцюбинського успішно пройшла детектор брехні на каналі ICTV

26 жовтня 2018, 12:42

Рівно три роки тому, 25 жовтня 2015 року, громада Коцюбинського вперше обрала селищним головою людину "з народу" – активістку Ольгу Матюшину. Вона пообіцяла зберегти Біличанський ліс і побороти недобросовісну монополію теплопостачальника.

Весь цей час її атакували опоненти, намагаючись дискредитувати, звинуватити то в продажності, то в розкраданнях бюджетних коштів, то в зазіханнях на дорогу київську землю. Сьогодні оприлюднили результати тестувань на детекторі брехні, який Матюшина добровільно пройшла в рамках програми "Нові лідери" (телеканал ICTV). Поліграф показав: вона не брала хабарів, не розкрадала бюджетних коштів, не підкуповувала виборців і за нею не стоять забудовники.

– Що показав поліграф? -

Проект "Нові лідери" тестував учасників на схильність до корупційних зв'язків, на чесність і моральність в фінансових питаннях, перевіряв, чи є в діях учасників корупційна складова.

Перше питання до Матюшиної було – чи купувала вона голоси під час виборчої кампанії 2015 року. Вона відповіла "ні", і поліграф підтвердив, що це правда.

Друге питання стосувалося звіту Рахункової палати, де було зазначено про порушення при використанні бюджетних коштів. Матюшина зазначила, що такі порушення дійсно були, вони наразі усунуті, а людину, яка їх припустилася, звільнено:

"Нікого покривати не буду, до правоохоронних органів вже звернулася".

І поліграф показав, що це теж правда. Більше того, саме завдяки їй СБУ затримала депутата Коцюбинської ради Миколу Єременка, який вимагав гроші за голосування в раді.

Ще одне питання стосувалося того, чи використовувала Матюшина бюджетні кошти не за цільовим призначенням. Відповідь – "ні", і поліграф показав, що це правда.

Таким чином, з-поміж 9 учасників телепроекту "Нові лідери" в ефірі з 25 на 26 жовтня Матюшина пройшла поліграф найбільш успішно. Вона була єдиною, в кого всі відповіді були чесними.

"Як стверджують експерти та паралельні перевірки з різних джерел, в англо-саксонській системі поліграф використовується, як прямий доказ" – зазначила в одному з коментарів Ольга Айвазовська, член журі проекту, голова Правління Громадянської мережі ОПОРА.Інші члени журі, експерти телепроекту: Роман Бондар (Керуючий партнер компанії Odgers Berndtson Ukraine, випускник УШПС 2017), Гліб Вишлінський (Виконавчий директор Центру економічних стратегій), Андрій Вишневський (Виконавчий директор ГО "Адвокат майбутнього", випускник УШПС 2017) Віталій Шабунін (Центр протидії корупції), Ярослав Юрчишин (Виконавчий директор Transparency International Україна, випускник УШПС 2015), Світлана Матвієнко (Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, Кураторка Української школи політичних студій), Тамара Ташева (Координаторка ГО "КримSOS").

Такий склад експертів повністю гарантує об'єктивність та убезпечує від будь-якого зовнішнього втручання.

– То хто ж бреше? Регіональний детектор -

За дивним збігом обставин, опоненти Матюшиної саме зараз активно закликали її до проходження поліграфу. Депутат Ірпінської міської ради (партія "Нові обличчя") Богдан Слюсаренко, який підтримує заколоти в селищі і перевороти влади, навіть висловлював готовність самому піти на детектор брехні. Очевидно, це тепер доведеться робити і йому, і тим, хто публічно звинувачував Матюшину в неіснуючому "лобізмі забудовників", які хочуть забудувати Біличанський ліс.

Це при тому, що лідер партії, до якої входить Слюсаренко, Вололимир Карплюк, сам є забудовником, який разом з мером Бучі Анатолієм Федоруком заснували на своїх дружин будівельну корпорацію "Будрегіонінвест", яка забудовувала лісові ділянки в Бучі. В 2013 році в декларації Карплюка було 67 квартир в будинках цієї корпорації, а також – дві ділянки в Біличанському лісі, які, як довела прокуратура, були вкрадені в держави. При цьому Карплюк лицемірно стверджує, що саме він, а не Матюшина, є захистником Біличанського лісу.

Людина, яку Карплюк просував на посаду мера Коцюбинського, Сергій Даніш, також належить до партії "Нові обличчя" та має вкрадену ділянку в Біличанському лісі, був помічником нардепа-регіонала Петра Мельника. Даніш нещодавно зібрав прес-конференцію, спрямовану виключно на дискредитацію активістів і єдиної опонентки дерибану у владі – Ольги Матюшиної: традиційно звинуватив її у продажності і неправді.

То хто ж говорить неправду?

"Нові обличчя" також намагалися засвітитися в "Нових лідерах", але провалилися навіть не дійшовши до зйомок телевізійного шоу. Права рука Карплюка Анастасія Попсуй, яку Карплюк залишив після відставки виконувати обов'язки мера, відмовилася від участі в проекті "Нові лідери".

Вона би точно провалила детектор брехні, бо довелося би пояснювати експертам, як автомобіль Honda CRV, зазначений в її декларації, вона купила за 30 тисяч гривень.

- Що далі -

Матюшина навіть на проекті "Нові лідери" довела, що можна залучати бюджетні гроші в громаду з бюджетів вищого рівня. В день ефіру стало відомо, що Житомирська обласна рада погодила фінансування у розмірі 150 000 для школи на Житомирщині. Саме це обіцяла Матюшина під час попереднього прямого ефіру "Нових лідерів", які досліджували проблемні питання в одній з ОТГ регіону.

У разі перемоги в телепрректі Матюшина пообіцяла віддати мільйон призового фонду на проект іншого учасника – лікаря Зауральського, який вибув у першому прямому ефірі. Але а умови, якщо він реалізує його в селищі Коцюбинське. Програма передбачає заготівлю, зберігання і використання аутоплазми – використання запропонованого методу дозволило добитися скорочення післяпологових ускладнень майже на 90%.

Мільйон для реалізації свого проекту – щодо винесення межі в натуру Біличанського лісу – активісти разом із селищною головою знайшли вже. Кабмін виділив НПП "Голосіївський" близько мільйона гривень на винесення межі Біличанського лісу в натуру, і в вересні тендер на виконання цих робіт було вже проведено.

Ольга Матюшина дістала високі оцінки громадського сектору. Представник громадської мережі ОПОРА Олександр Клюжев на своїй сторінці в Фейсбук зазначив, що в телепроекті "Нові лідери" під час сьогоднішнього ефіру "найбільш переконливо виглядали Максим Бородин та Ольга Матюшина. Це вже готові, досвідчені, стримані діячі, які одночасно з цим продемонстрували якості нових політиків".

Те, що в Коцюбинському можуть обирати правильно, – великийи здобуток демократії. Все більше людей в Україні переконуються, що нам прщастило з мером. Шкода лише, що сформувати гідну депутатську більшість громаді так і не вдалося. А опоненти займаються виключно брехнею, звинувачуючи інших в тому, що роблять самі.

powered by lun.ua
Коментарі — 10
Олена Сокотюк _ 28.10.2018 15:28
IP: 176.122.95.---
В Коцюбинському типова проблема, яка є в населених пунктах, де деп.більшість намагається продовжувати свої схеми із землею і бюджетними коштами, а мер діє в інтересах людей та в правовому полі. Деп.більшість тримає в заручниках виборців, а виборці переживають стокгольмський синдром. Всі знають, що мер ні копійки не може використати без рішення депутатів, але на це закриваються очі та здоровий глузд і відкривається рот для крику, що зробив мер. Да нічого мер не може зробити без бюджету. Деп.більшість прекрасно це розуміє. І саме виборці толерують таке безвідповідальне та наплювательське ставлення деп.більшості до них же самих.
Александр Иваненко _ 26.10.2018 19:49
IP: 176.119.233.---
Зрителям не показали Коцюбинское. Руина. А самое большое достижение мера села, уничтожить само село. Браво! О липовых ремонтах тоже много писали. Биличанский лес для Коцюбинского, как война для Украины. Можно не ходить на работу, главное за лес бороться. С кем? С такими же борцами за лес. Ведь ни одна сила в селе не декларирует его вырубки, тем более что он киевский. Галиматья
Юлія Зражевська _ 26.10.2018 17:00
IP: 95.158.38.---
Та що ж це коється? Чуєте, державні "мужі", у вас є яйця?
Може нарешті продемонструєте їх наявність? Скільки ще молода розумна тендітна жінка має тримати удар?
Еліна Циганенко _ 26.10.2018 16:14
IP: 178.133.84.---
Пишаюся своїм мером, ви – гордість країни!
Людмила Буток _ 26.10.2018 16:09
IP: 195.234.69.---
Ольга Володимирівна Матюшина, з Вами не страшно, з Вами вірю в майбутнє селища та України! Сподівабсь, що мої внуки будуть бігати по парку в Коцюбинському!
Oleksandra Kutsan _ 26.10.2018 15:46
IP: 188.163.5.---
як це чудово коли є політики,які чесно виконують свою роботу,шкода що за копійки.Дуже шкода що не прцюють правоохоронці і пані Матюшина за 3 роки при владі має 5 переворотів,і на сьогоднішній день також.
Олена Сокотюк _ 26.10.2018 15:38
IP: 195.234.69.---
Ольго Володимирівно, сподіваюсь, що партія Президента, членом якої ви є, нарешті оцінить гідно вас як людину, лідера, чиновника, представника партії в регіоні і почне надавати Вам підтримку у вирішенні питань, хоча б по опаленню. Ви – мій мер і я вами пишаюсь!
Надежда Ахмедова _ 26.10.2018 15:36
IP: 35.235.226.---
Четкие ответы, без увиливаний, лишних слов. Видно, что человек работает только в интересах громады. Думаю, как много было бы сделано, если б не саботировали и не занимались откровенным вредителтством депутатское большинство.
Надежда Ахмедова _ 26.10.2018 15:04
IP: 35.235.226.---
Семюел Клеменс:
А кто ещё? Очень внимательно смотрела передачу
Семюел Клеменс _ 26.10.2018 12:50
IP: 176.100.189.---
Не вона одна
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter