Ірина Федорів Журналіст та викладач

П'ятий переворот в Коцюбинському. Камінаут ''Батківщини'' з дерибаном, шпагат для Тимошенко та виклик для БПП

30 жовтня 2018, 13:36

24 жовтня депутатська більшість Коцюбинської ради, яку контролює екс-мер Ірпеня, фігурант антикорупціних розслідувань Володимир Карплюк, знову вчинила переворот в селищі. Мером самопроголосився колишній титушка. Це вже 5-та спроба усунути від влади некорумпованого і чесного мера Ольгу Матюшину.

Вчора, 29 жовтня, відбулося незаконне і безпідставне внесення змін до відомостей про юридичну особу: держреєстраторка Павлік Анастасія Юріївна змінила прізвище мера селища, сплюндрувавши волю громади.Це сталося в Комунальному підприємстві Київської обласної ради "Готово", підконтрольному голові облради, представниці "Батьківщини" Ганні Стариковій. Нагадаю, в політику її привів голова Київської обласної організації "Батьківщини" Костянтин Бондарєв, людина, яка, за матеріалами руху ЧЕСНО фігурує в схемі заведення грошей невідомого походження з використанням персональних даних громадян. Саме його помічницею була Старикова до того, як в 2015 році обралася в Київоблраду.

Нинішня зміна в реєстрі – знакова з декількох причин. Тепер це відбулося не руками якихось місцевих кишенькових реєстраторів. Які, до речі, вже відмовляються виконувати забаганки місцевого феодала Карплюка та наражатися на кримінальні провадження.Зміну в реєстрі допомогла здійснити Батьківщина, вчинивши таким чином безсоромний камінаут з дерибанним лобі Карплюка і показавши, що вони разом.

Які причини такого об'єднання? Вони прості.

Справа в тому, що ні Карплюк, ні Бондарєв не зацікавлені в приєднанні селища Коцюбинське до Києва. А саме до цього впритул наблизилася мер селища, представниця БПП Ольга Матюшина, яка просто викнує волю громади.

На початку цього року за ініціативи громади вона провела громадські слухання, де 61% висловились за приєднання до Києва. Такий сценарій є крахом бізнес-планів Карплюка і Бондарьова стосовно земельного дерибану Біличанського лісу.

За останні 3 роки, коли мером селища є Матюшина, в приватну власність не було віддано жодної земельної ділянки в лісі. Навпаки, ми виграли час. Бо прокуратура відсудила у незаконних власників більшість земельних ділянок, подерибанених попередниками, повернувши їх у власність держави.

Який інтерес Карплюка і Бондарьова? Початок "великого дерибану" 2008-2013 років здійснювали батьківщинівці.

Справа не лише в Бондарєві. Є ще один великий обласний латифундист "Батьківщини" Богдан Губський. І мої джерела називали саме його прізвище. Про що я писала ще 2014 року.

Тоді в приватні руки було роздано близько 74 гектарів Біличанського лісу – 501 земельна ділянка. Землі нарізалися переважно на підставних осіб. Однією з таких "прокладок" "Батьківщини" був депутат селради Владислав Євстіфеєв, який в результаті отримав майже 100 земельних ділянок. Звісно, що ця людина діяла не лише в своїх приватних інтересах, а і в інтересах своїх партійних босів з "Батьківщини". Акти на ділянки в Біличанському лісі підписував тогочасний депутат-батьківщинівець Валерій Пєший, який відомий тим, що нападfв на активістів і чавив машиною представників ЗМІ.

В ті часи нинішній ірпінський феодал Карплюк ще ходив пішки під стіл, і лише вливався в мафіозний клан як вірний васал нардепа-регіонала Петра Мельника. Але і він і його оточення теж поживилися на державному рекреаційному ресурсі, незаконно отримавши ділянки у приватну власність, про що писали ЗМІ, і це відображено і в його декларації.

Землю в Біличанському лісі має наближена до Карплюка особа – Бойчук Наталія Анатоліївна (кадастровий номер 321094620001:042:0019), бізнес-партнер Карплюка В.А., засновник ТОВ "Споруда", засновниця і кінцевий бенефіціарний власник ТОВ "Сарафан", яким раніше володіли офіційно Володимир Карплюк та його дружина Лариса. Землевласником став і депутат партії "Нові обличчя" Сергій Даніш, який нині самопроголосився мером селища, та інші "підпорки" Карплюка.

Звісно, що ані вони, ані батьківщинівці у Київській області не полишають надію залишити оскаржувані прокуратурою ділянки в своїй власності. Просто, коли поміняється влада, знов роздати їх в приватні руки незаконними рішеннями селищної ради. Саме цим пояснюються спроби партії "Нові обличчя" щодо перешкоджання виконанню Указу Президента України N446/2014 від 01 травня 2014 року, згідно з яким Біличанський ліс увійшов до Національного парку "Голосіївський", межі якого було розширено до 6462,62 га.

Зокрема, рішенням XVI сесії Ірпінської міської ради в червні 2016 року депутати ІМР виділили 111 тисяч гривень із міського бюджету м. Ірпеня на розробку проекту організації території регіонального парку на території НПП "Голосіївський", що грубо суперечить чинному законодавству України. Згідно інформації Мінекології, дані дії не погоджувалися з адміністрацією Національного парку і Міністерством. Оскільки будь-які заходи, спрямовані на створення регіональних парків можуть вживатися місцевою владою виключно на території адміністративної одиниці (в даному випадку – міста Ірпеня), а ліс є територією Києва.

Отже, подальші правові кульбіти з лісом можливі лише в одному випадку: Коцюбинське – самостійна або залежна від Ірпеня адмінодиниця плюс підконтрольний мер. Контроль над посадою мера "Батьківщинокарплюки" втратили ще в 2015 році. Саме спробою його првернути для подальшого дерибану і пояснюється 5 переворотів влади в селищі. Але тепер вони можуть втратити і саме селище, бо Ольга Матюшина знайшла в Верховній Раді прихильників приєднання до Києва. Це саме те, чого пране більшість мешканців селища.Саме тому "Батьківщина" так активно підтримує створення ОТГ з Коцюбинського та Ірпеня. Про це неодноразово заявляв сам Бондарьов, лякаючи населення примарними київськими забудовниками, і маючи справжню мету – завести в ліс цілком конкретних забудовників, підконтрольних собі. Тому п'ята битва за мера в реєстрі буде найкровопролитнішою і найважчою. І в ній тепер братимуть участь вже важковаговики – великі парламентські партії.

Для БПП – виклик і справа гідності відстояти свого мера, Ольгу Матюшину, яка довела свою чесність і некорумпованість на детекторі брехні. Таких мерів небагато у партії влади, отже, пожертвувати головою селища, відомого на всю країну, означатиме фактичну капітуляцію перед "Батьківщиною" по всій Київській області.

Для "Батьківщини" на обласному рівні взяти реванш – не просто мрія, а справа принципа. Торік саме через центр "Готово", підконтрольний Стариковій і Бондарьову, держреєстратор вкрав у громади котельні для опалення, що потім стало першим кроком для розхитування влади в селищі.

А ось для Юлії Тимошенко ця ситуація – суцільний шпагат в передвиборчий рік. Їй доведеться обирати між збереженням власного обличчя (що передбачає вгамування і приборкання хижих апетитів обласного керівництва) та збереженням статус-кво з людиною, яку називають "гаманцем партії". Думаю, що в разі вибору на користь другого на неї чекає непересічний репутаційний ризик. І це – мінімум для людини, яка на всіх телеекранах закликає до нищівної боротьби з корупцією, а сама не може подолати корупціонерів у власних партійних лавах.

powered by lun.ua
Коментарі — 14
Індра _ 31.10.2018 19:00
IP: 94.76.81.---
Андрей Красуненко:
Oleksandra Kutsan:
Дорогу сильним та рішучим лідерам таким, як Юлія Володимирівна!
Ніяк не виникне бажання вилізти з рабства? Хочете й надалі в концтаборі волочити своє існування?
Андрей Красуненко _ 31.10.2018 14:53
IP: 35.235.227.---
Oleksandra Kutsan:
Досить вводити в оману людей та водити за ніс, на проїзд ціни ростуть, на газ також.Як нам далі жити?Якщо Петро не зміг зробити все для того щоб людям було краще жити, тоді не має сенсу і на далі керувати країною. Дорогу сильним та рішучим лідерам таким, як Юлія Володимирівна!
Андрей Красуненко _ 31.10.2018 14:07
IP: 35.235.227.---
Мария Ибрагимова:
Та у "Батьківщині" повно таких шпагатів по всій Україні, вона на шпагатах тільки і тримається, підсумовуючи Тимошенко-це опора і надія мафії,
Була б опорою мафії не саджали б її
Андрей Красуненко _ 31.10.2018 13:36
IP: 35.235.227.---
Ми бачимо реальну складову правління партії БПП, на цьому я вже зробив для себе висновок. Як для мене зараз в країні безлад і тому владу треба терміново міняти. У Тимошенко реальний план дії який приведе країну до ладу.
Александр Иваненко _ 31.10.2018 02:45
IP: 95.158.48.---
Ну что ж вы так вранье то полюбляете. я за Присоединение Киеву,но сколько Можно Повторять,как мантру,мифический 61% от пару сотен Собравшихся в Рабочее время. Да и видео все видели. Уверены в нашей правоте, Проведите vsyo tak, Чтобы комар носа Не подточил. не Понятно, Как les Киевский, A распоряжаться им Может коцюбинский мэр? Как 5 раз Мэр идет в ногу, а
все депутаты Не в ногу. Как честный мэр Фиктивно починил крышу, A детектор лжи прошел? У мера протекла "крыша", Почему СБУ, генпрокуратура Налоговики!? Не завели уголовное дело По данишу?
Індра _ 30.10.2018 19:12
IP: 46.133.58.---
Денис Зерченко
Ви даремно пишете про прикрість і сподівання на Юлю. В усіх партіях у ВР основні мафіозники – це забудовники. Це слово має синоніми: заґарбники, завойовники. Шудри при владі – це кінець світу, що ми й спостерігаємо в Україні вже впродовж 100 років. Вони вміють будувати лише концтабори. Можете прочитати, як діє на людину бетонне монолітне армоване житло в статті " Висотні залізобетонні будинки нищать наш організм " – є в інтернеті. Там ще далеко не все написане з того, як це паскудство діє на все живе. Покласти край цим бандитським діям можна лише скинувши цю владу і обравши представника з активних громадян. Тому, що перш як встромити заступа в землю, будівельна компанія зобов'язана провести широкі громадські слухання і отримати 100% підтримки. В міста потрібно повернути Маґдебурзьке право, а по всій Україні – звичаєве право, яке панувало у нас востанне за Богдана Хмельницького – повне самоврядування і виборність всіх посад на короткі терміни. Я за Терещенка!
Денис Зерченко _ 30.10.2018 18:08
IP: 178.158.207.---
Люди, які живуть в Києві і бачать той жах, який принесла у місто та навколишні села та містечка тотальна забудова – розуміють, наскільки важливо зберегти залишки природи в столиці та поблизу неї. І дуже прикро, що цього не розуміють соратники Тимошенко (((.

Сподіваюся, що все ж таки від самої Тимошенко буде якась реакція. Інакше стане очевидно, що вона підтримує дії своїх поплічників.
Денис Зерченко _ 30.10.2018 17:50
IP: 178.158.207.---
Якщо Тимошенко ніяк не відреагує на цей скандал – вона для мене особисто буде викреслена зі списку моїх політичних симпатій. Тимошенко треба обирати: або вона з людьми, які хочуть жити в чесній чистій справедливій Україні, або вона разом із деребанниками.
На всяк випадок зазначу, що не є прихильником БПП і, як на мене, це відверте зло. Розумію авторку – їй доводиться згадувати БПП, аби отримати потужного союзника і якось захистити своє селище.
Vl Kov _ 30.10.2018 15:02
IP: 35.235.226.---
Ірино! З Ваших репортажів ми думали, що діє банда криміналу, тітушок, рекету, бандитів проти однієї чесної, порядної і беззахисної людини. Нарешті ми почули (вперше за кілька років конфлікту!), що схрестились інтереси БПП і Батьківщини. Щось, виникли сумніви стосовно безхребетності, боягузстві і рабській покірності Президента і йього команди свавіллю і підлості конкурентів. Ми не повіримо, що вся правоохоронна машина Президента стала на захист Батьківщини проти самого ж Президента.
І також хочеться почути точку зору протилежної сторони.
Індра _ 30.10.2018 14:32
IP: 46.133.28.---
Авторко, а чому вас так коробить українське слово "війт" в прикладанні до Ольги Матюшиної?
Французький і англійський "мер" в інших народів Європи має такі назви:
градоначалнік (Македонія), градоначелник (Сербія, Хорватия, Словения), кмет (Болгарія), староста (Чехія і Словакія), бурмістр, президент, войт (Польща), прімар (Румунія), погаместер (Угорщина), бюргомайстер (Німеччина), бургеместер (Нідераланди), боргеместер (Данія), боргамастере (Швеція), боргеместер (Норвегія), порместарі (Фінляндія), вімархоос (Греція), префейто (Португалія), алькальде (Іспанія), сіндако (італія)
Україна: голова, посадник, війт
Юлія Зражевська _ 30.10.2018 14:22
IP: 95.158.38.---
Якщо після п"ятого перевороту ще хтось волатиме що за Ольгою Матюшиною стоїть БПП, він або брехун або дурень.
А от протистоять дуже навіть відомі особистості.
Мария Ибрагимова _ 30.10.2018 14:04
IP: 188.163.42.---
Та у "Батьківщині" повно таких шпагатів по всій Україні, вона на шпагатах тільки і тримається, підсумовуючи Тимошенко-це опора і надія мафії,
Oleksandra Kutsan _ 30.10.2018 13:54
IP: 91.90.11.---
Коли чесна людина з цінностями попадає в політику,її товчуть доти поки вона не скориться системі. Дякую Вам пані Матюшина що ви не скорилися злочинній системі,та продовжуєте свою справу. Партія Батьківщина дерибанить Нацпарк роками і не бажає поступитися для громади, з другого боку тисне Мілюков з Карплюком і як хоч так і тримайся (
Олена Сокотюк _ 30.10.2018 13:51
IP: 195.234.69.---
Вся суть сучасної України в одному кейсі. Сподіваюсь, що Президент і його блок дійсно мають вплив в цій країні і що їм стане розуму підтримати свого чесного мера, що дасть віру в світло в кінці тунелю (селище нарешті стане столицею) і голоси виборців в нашому регіоні.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter