16 червня 2020, 07:11

Паспорт Коцюбинської ОТГ: як загубили щонайменше 3300 дітей

Ми вже проаналізували з громадою бюджетні показники і виявили, що їх помилково в паспорті завищили більше, ніж удвічі. Тепер ми аналізуємо показники паспорту "самостійної і спромодної громади" щодо освіти.

Отже, згідно з даними паспорту, у нас населення 16 337. Показник, ймовірно, суттєво занижений, бо до уваги взяті виключно ті, хто тут зареєстрований. Це опитування громади не дає розуміння про кількість і не є репрезентативною соціологією, але може дати хоч якесь розуміння щодо співвідношення зареєстрованих і незареєстрованих.Цей показник можна було б перевірити, якщо б селищна рада надала дані з поліклініки, де батьки укладають декларації з лікарями, а також показники черги.

З огляду на те, що заселяється ЖК "Атлант", який розрахований на 8 000 населення, і не всі нові мешканці не квапляться прописуватися, населення значно більше. Наразі кількість виборців зросла на 11% і сягнула навесні десь 10 500. Якщо брали лише зареєстровних по статистиці, то 16 337 – 10 500 = 5 837 громадян, які зареєстровані і не є виборцями, тобто не досягли того віку, щоб мати право голосу. Це по суті діти і може бути незначна кількість недієздатних осіб.

Які дані внесені в паспорт ОТГ. Бачимо, що у нас дітей дошкільного віку 471, а шкільного 1665. І всі 1665 дітей, тобто кожна дитина, відвідує загальноосвітні заклади, які розташовані на території спроможної громади.Той, хто працює з даними, а я працюю з ними постійно як журналіст, розуміє, що не може 100% дітей, які мешкають в анклаві відвідувати освітні заклади анклаву. Нема достатньо міць.

Звідки взялося, що у нас спроможність освітніх закладів на 100 % покриває потреби громади? Це такі недолугі дані надала захоплена Коцюбинська селищна рада, щоб протягнути "самостійне" ОТГ, коли, завдяки ОДА, яка зайняла принципово законну позицію, зірвалася історія з підпорядкуванням Ірпеню?

Я маю двох дітей. Вони ходять в садок і школу столиці. Де мої діти в цій статистиці? Їх нема. Як місцева влада їх може бачити? Я реєструвала в раді на кожну дитину свідоцтво про народження. Мої діти значаться в амбулаторії. Я уклала декларацію з сімейним лікарем. Мої діти мають бути в цій статистиці. А їх нема. Як нема сотень інших мешканців селища. І дорослих, і дітей.

Тобто нам дали інфомрацію про 2136 дітей, які є в школі, ліцеї і двох садках. І ще від держреєстру виборців ми маємо інформацію, що станом на весну їх 10 500. За статистикою, ми "загубили" щонайменше 3701 дитину. Це більше 63%.

Де ж ці діти, коли вони не ходять ані в школу, ані в садок і не є виборцями? Ну, припустімо, частина, – це діти до 2 років. Як порахувати їхню приблизну кількість. Беремо ту кількість, яка ходить в садки і ділимо на 4 роки. Тоді отримаємо приблизну кількість дітей, які в селищі народжуються в рік. Множимо на 2 і маємо 235 дітей.

Тепер віднімаємо від 3701 цих 235 дітей. І маємо майже 3376 дітей дошкільного і шкільного віку, які входять у кількість зареєстрованого населення. Де вони вчаться? Як можна загубити більше 3300 дітей? Одна дитина губиться і це вже катастрофа, а тут вирішується майбутнє цілої громади і ми загубили більше 3300.

А тепер подивіться на опитування, яке ми запустили в групі "Громада Коцюбинського". Куди ходять діти в садок.Куди ходять діти в школу.Всі бачать, що значна кількість дітей, а це майже 50 % відвідує заклади освіти Києва. Звісно, це не соціоліогія і вибірка не є репрезентативною, але підтверджує факт того, що не всі діти, як вказано в паспорті ОТГ, ходять в заклади освіти, які розташовані в селищі.

То яка ж спроможність громади, де в більше, ніж удвічі задвоїли бюджет і викинули для зручності статистики кілька тисяч дітей?

Помилка в паспорті не лише в бюджеті, не лише в кількості дітей, а навіть в рівні освітніх закладів. Ось дані паспорту, які свідчать, що у нас загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів – два.А насправді у нас є 18 школа і ліцей. Школа дійсно заклад І-ІІІ ступенів, а ліцей І-ІІ.Тобто дані для створення паспорту "самостійної" ОТГ не відповідають дійсності.

Я розумію, що ОДА мало здати перспективний план області в Кабмін і не мало повноважень виконати волю громади – приєднати селище до Києва. Такі повноваження має Верховна Рада.

Я щиро вірю, що в Кабміні та парламенті є люди, які усвідомлюють, що не може населений пункт жити з намальованими бюджетними показниками і не можна викинути 3300 дітей в нікуди, щоб на папері, а не в реальності громада стала спроможною. Це точно не той шлях, куди йде реформа децентралізації.

Я дуже прошу законотворців приєднати селище до Києва. Ну, просто нема іншого варіанту людям як отримати доступ до медицини, шкіл і садків столиці. Ми анклав. Залишати анклави – це суперечить світовій практиці і здоровому глузду, бо адмінреформа має забезпечити нерозривність територій. І нема жодної логічної причини, чому залишати людей в заручниках і злиднях. Людей, які платять податки, щоб система працювала на них. Ми не маємо бути жебраками, які вимолюють якісну медицину, освіту.

Ми заробили гроші, щоб вона в нас була. І це вимога коцюбинчан. Дайте нам шанс на достойне життя.

powered by lun.ua

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...

Підрахунок голосів Франківнища VS Донеччина – це подарунок для агресора РФ

Цієї неділі відбулися вибори народних депутатів у двох областях. На Донеччині безапеляційно переміг сєпар Андрій Аксьонов. Як повідомляють ЗМІ, він має подвійне громадянство...

Вакцинований Жадан. Реальність і міфи про те, хто і коли вакцинується

Письменник Сергій Жадан вакцинувався. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook. Скажу одразу, ми з Жаданом не знайомі і я не є його фанаткою...