Ірина Федорів Журналіст та викладач

Члени ТВК "Голосу" в небезпеці – упередили порушення закону з боку команди Карплюка

24 вересня 2020, 12:21

23 вересня засіло Коцюбинське СТВК, щоб розглянути подані кандидатами документи. Кандидатів на голову зареєстрували практично без проблем. Першою зареєстрували кандидатку від УДАРу Ольгу Матюшину, далі реєстрували представника "Слуг народу", який перебіг до провладної партії з "Нових облич" перед виборами Сергія Даніша...

Після цього почали розглядати списки партій по порядку, як відбувалася реєстрація. Першими подала документи до СТВК партія "Нові обличчя", який очолює фігурант антикорупціних розслідувань Володимир Карплюк. І тут членкиня СТВК від "Голосу" виявила, що на одному з округів має місце порушення гендерної квоти. Рух ЧЕСНО давно повідомляв про те, що якщо гендерна квота не дотримана, то ТВК має повне право відмовити у реєстрації партії. І мало просто дотримати кількість жінок чи чоловіків у спику, вони мають бути розташовані у списках за правилами.

Так от, були члени СТВК, які намагалися зам'яти це питання і дати "Новим обличчям" це по-тихому виправити – відправити на "доопрацювання". Але це нереально. Списки затверджуються на партійній конференції. Тобто ТВК аж ніяк не може змінити реальність, яку диктує закон і офіційні документи. За таке ТВК буду відповідати по закону. Це виявили десь близько 21:00 під час засідання.

Я зранку перевірила, чи закрили "Нові обличчя" конференцію. Ось відео – можна відмотати на кінець події.Тут чітко видно, що Карплюк перепитує, чи закривати конференцію і закриває. Отже, партія мала б скликати повторну конференцію, щоб змінити місце розташування кандидатів у списку, а для того, щоб скликати нову конференцію – треба знову проходити процедуру.

Була членкиня СТВК, яка запропонувала дати шанс по-тихому виправити ситуацію і проголосувати, аби "Нові обличчя" доопрацювали свої списки. Але юристка Ольга Костишина, яка представляє "Голос" в СТВК попросила надати норму закону, яка дозволяє замінити по-тихому документи без проведення конференції партії, інакше це буде просто підлогом. Норми, звісно, ніхто не дав.

Далі з четвертої спроби голова комісії та ще 6 членів проголосували за відмову у реєстрації партії "Нові обличчя".

Я зумисне набрала заступника голови ЦВК, аби пересвідчитися, чи діяла комісія при прийнятті цього рішення в межах правового поля, коли відмовляла партії "Нові обличчя" в реєстрації.

"Порушення гендерної квоти є підставою для відмови в СТВК однозначно. Це усувається тільки новим з'їздом і висуванням", – роз'яснює Віталій Плукар.

Після цього розглянули документи ще двох партій – "Голос" та УДАР. У цих двох партій питань до документів не виникло. Їх дуже спокійно зареєстрували.

Коли мова йшла про довірених осіб Костишина вчинила як фахівець з юридичною освітою навіть у питаннях, які їй, як представнику партії "Голос", були невигідні. Вона вказала, що за клопотання про заявлену довірену особу від "Голосу" голосувати не можна, бо ця людина за посадою держслужбовець, що суперечить Виборчому кодексу України. Таким чином Костишина діяла чітко в рамках, які передбачає Виборчий кодекс України і не робила жодних преференцій для своєї партії.

Комісія закрила своє засідання, яке почалося в 19:05 під протокол в 23:39 23 вересня 2020 року.

О 23:45 в приміщенні комісії, яке розташоване у селищній раді, з'явилася депутатка Коцюбинської селищної ради від "Нових облич" Катерина Ющенко-Корбут, яка принесла в терміновому порядку опівночі повідомлення, що "Нові обличчя" збирають 24 вересня 2020 року числа позачергову конференцію. Вона вимагала, щоб його терміново реєстрували.

Але це нереально реєструвати повідомлення про з'їзд у журналі для реєстрації в неробочий час СТВК. А робочі години СТВК дуже чітко визначило. І вони фігурують у рішенні СТВК. За це рішення голосували члени СТВК.

Незважаючи на це та на попередження Костишиної про порушення виборчого законодавства, голова комісії, заступник та деякі члени комісії розписалися в отриманні цього документу у позаробочий час, про що іншими членами комісії було складено відповідну заяву на ім'я голови Бучанської районної ТВК.

Враховуючи порушення в роботі комісії, а також напад на голову Коцюбинської ТВК тітушкою, який охороняв забуови "Нових облич", а також напад на іншу членкиню ТВК на попередніх виборах до Коцюбинської селищної ради, дана ситуація має бути на контролі у громадських організацій та потребує широкого висвітлення у ЗМІ. Костишиній вже натякнули, що дуже розумні можуть за такий розум поплатитися.

Костишина повідомила про те, що реєстрація буде відбуватися з порушенням. У 23:45 жодному представнику партії заяви про конференцію не реєстрували. Всі приходили в робочий час."Коли я приходила в раду в робочий час, то навіть не було чергового члена ТВК. ТВК було зачинено в їх робочий час. Я дзвонила і в робочий час чекала. Хто б мені відкрив ТВК після робочого часу і реєстрував заяву про те, що буде конференція? І зробила я це в робочий час, а не опівночі. Як можуть бути різні умови роботи ТВК для учасників одного виборчого процесу", – каже мешканка селища Олена Сокотюк, яка балотується від УДАРу.

Законотворець чітко визначив, у який час комісія може працювати до півночі – це останній день подачі документів 24 вересня. Тобто 23 вересня робота комісії офіційно була завершена і повідомлення про з'їзд принесли дійсно близько майже опівночі.

На відео видно, як "Нові обличчя" здійснюють тиск на членів ТВК, аби вони невідкладно реєстрували їхнє повідомлення про з'їзд. І видно, що деякі члени ТВК, які співпрацюють з партією Карплюка ставили на цьому повідомленні свої підписи.

Але і тут Костишина унеможливила нерівні умови для суб'єктів виборчого процесу. В офіційному порядку ТВК зареєструвало звернення від "Нових облич" 24 вересня.Це зафіксовано в журналі реєстрації.

Постає логічне питання, чому для одних учасників виборчого процесу треба чекати під приміщенням ТВК, поки в робочий час прийдуть, а тут вирішив хтось зробити таку вибірковість і тиснути на членів ТВК, щоб вони ставили свої підписи.Постає питання до партій, які делегували в ТВК своїх представників, які не читали Виборчий кодекс, три години готові обговорювати просту і очевидну норму щодо гендерних квот. І чи можемо ми довірити такому складу ТВК контроль у виборчому процесі, якщо вони не знають норм, процедур і можуть дозволити суб'єктам виборчого процесу на себе натиснути.

Наступне засідання ТВК буде о 19:00. Подивимося, чи всі учасники виборчого процесу будуть в рівних умовах.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Наталка Пилипенко _ 25.09.2020 20:23
IP: 46.211.35.---
Го Нові Обличчя їм закони не писані?
Oleg L. Didenko _ 24.09.2020 19:13
IP: 185.102.186.---
Невігласи. Зате мають нахабство керувати селищем.
Alex Kovtun _ 24.09.2020 16:30
IP: 31.145.136.---
А как на украинском будет человек "людина" или "собака" женского рода?
wed _ 24.09.2020 15:57
IP: 83.5.184.---
З.І. Хоч тут, можливо, правильнішим буде індивідуальний підхід – кожного слід називати так, як він того бажає.
От скажімо, ми не знаємо, чи Костишина сама себе називає "юристом" чи "юристкою", "фахівцем" чи "фахівчинею", тому перш ніж згадувати її професію, мусимо поцікавитися її думкою, яку форму вона вважає "гендерно справедливою" та як сама себе представляє.

Інше питання, котре виникає, це кількість "гендерів" (останній раз гугл розповів про 52). Чи не буде несправедливим виділяти з них тільки 2, адже тоді дискримінуються решта 50 (не чоловічих і не жіночих). Можливим виходом може бути впровадження 50 додаткових закінчень для кожного з "гендерів". Або ж слід рухатися до скасування "маскулінності" в назвах професій... і щоб не надавати несправедливу перевагу жодному з "гендерів", для української мови, мабуть, натуральним було б наполягати на вжитку форми, пов"язаної з родом середнім (напр. не "хімік" чи "хімічка", але "хіміко", не "-іст" чи "-істка", але "-істо").
wed _ 24.09.2020 15:32
IP: 83.5.184.---
Безвідносно до змісту статті.

Цікаво, автор блогу підписується, як "Ірина Федорів Журналіст та викладач" (а не "журналістка та викладачка" чи напр. "журналістиця та викладачиня").

Але в тексті бачимо, що Матюшина є "кандидаткою", неназвана жінка є "членкинею",
"юристка" Костишину в той же час є і "фахівцем" ("фахівчинею чи "фахівчицею" було б послідовніше мабуть) та "держслужбовцем" (а могла б бути "держслужбицею" чи "держслужбівкою").

Якщо вже автор є особою, чуттєвою до "мовного гендерного рівноправ"я" (чи як там це мовне каліцтво називається?), то мала б вживати дивачні фемінітиви послідовно і регулярно, а не безсистемно. Почати слід було б з власного підпису!

А можливо, може навіть замість "кандидатів" слід було б вжити "кандидатки"? (чому множина завжди має бути чоловіча? це ж явна дискримінація... і якщо чоловіки завжди вживають чоловічу форму для множини, то жінкам для рівноваги може слід було б завжди вживати жіночу?).
Людмила Буток _ 24.09.2020 12:56
IP: 46.211.20.---
Ну що тут сказати? ГО НО як завжди, прагне обдурити народ і в незаконний спосіб потрапити до влади. Але ж Закони для всіх!!! І Всі мають їх дотримувптись. Костишина, принципова і чесна. Дякую тобі Оо оо, за порядність!!!
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter