Ірина Федорів Журналіст та викладач

Член ТВК від ЄС тягає представника УДАРу за куртку: як триває перерахунок в Коцюбинському

26 листопада 2020, 10:48

На засіданні Коцюбинської СТВК гаряче. Представник УДАРу Володимир Туринський не може набути статусу довіреної особи три дні. Комісія ігнорує подану ним заяву. Триває перерахунок голосів і члени комісії наголошують, що не можуть ввести його в повноваження, хоча він заяву подав до того, як перерахунок розпочався.

Виборчий кодекс говорить про те, що скарги і звернення ТВК має розглянути до почаку процедури підрахунку. А заяви щодо реєстрації довірених осіб невідкладно і також не пізніше, ніж на третій день (ч. 11 ст. 236). Сьогодні цей строк спливає, бо три члени ТВК піднімали питання з цією вимогою до початку підрахунку голосів.

Довірена особа має право перебувати під час підрахунку у приміщенні і, що головне, має право дорадчого голосу. А значить, члени ТВК зобов'язані цю довірену особу вислухати. А під час перерахунку якійсь стороні може бути вкрай вигідно не чути голос іншої сторони і не відображати його в протоколі засідання.

Коцюбинська СТВК, де більшість контролюють "Нові обличчя", не квапиться вводити Туринського в повноваження. Більше того, його навіть намагаються силою вивести з примішення комісії. Ось на відео видно, як член ТВК, якого називають Валєра, був біля Турінського не стримав емоцій і голова ТВК його ізолював в іншому приміщенні.Мешкаенка селища і журналістка юридичного видання Ольга Костишина, яка була присутня під час цього епізоду твердить, що Туринського член ТВК шарпав за куртку. Вона намагалася в члена ТВК дізнатися навіщо той це робив, але чоловік вперто уникав відповіді на питання.Нагадую, що в державі силу може застосовувати лише поліція. І якщо щось турбує членів ТВК – вони мають викликати правоохоронців, а не застосовувати силу самі. Це правопорушення.

Хто ж цей Валера? У складі ТВК є лише один представник з цим ім'ям. Це Валерій Вікторович Рябуха. 1977 року народження. Представляє у ТВК "Європейську солідарність". Людина з абсолютно тотожніми ініціалами та прізвищем значиться, як столичний підприємець, що займається роздрібною торгівлею.

На етапі створення ТВК ми виявили, що під квотами "Європейської солідарності" та "Слуг народу" були люди, які пов'язані з командою ексмера Ірпеня Володимира Карплюка – очільника партії "Нові обличчя".

Далі більше, голова ТВК ставить на голосування питання про видалення Ольги Костишиної з дільниці. Вони планують запустити поліцію, щоб її силою вивели і ставлять це питання на голосування. З таким формулюванням незгодні члени ТВК від партії "Голос" і називають його протиправним. Костишина заважає, бо знає норми Виборчого кодексу і фіксує порушення.Тут варто додати, що ЦВК направило до Коцюбинської СТВК своїх представників, аби вони стежили за процесом підрахунку. Нагадую, що вибори відбулися місяць тому. У багатьох містах вже пройшли навіть други тури виборів, а проста селищна ТВК ніяк не може звести результати у встановленому законом порядку і лише зараз почала виконувати рішення суду про перерахунок.

Разом з тим, до приміщення СТВК пройшла колишня членкиня ТВК Наталія Лернер, яка представляла партію "Слуга народу" і на комп'ютері створювала протоколи, які вона створює чи перероблює, що у будь-якому випадку є фальшуванням виборчої документації і кримінальним правопорушенням. Вона взагалі не має права перебувати на ТВК і мати доступ до виборчої документації, бо її повноваження припинила ЦВК.Загострення конфлікту відбулося саме після того, як Костишина зафіксувала факт доступу Лернер до документації та техніки.

Про порушення Костишина намагалася повідомити члена ТВК, який відповідає за Київщину – Сергія Дубовика. Але, на жаль, додзвонитися йому не вдалося, а на смс він не відповів.

Наразі засідання ТВК триває. Журналісти дуже обмежені в просторі зйомки. І зафіксувати подібні порушення, які мали місце, до прикладу з Лернер, вкрай важко.

powered by lun.ua
Коментарі — 0
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter