15 січня 2021, 10:36

Указ президента не виконується. Держгеокадастр саботує винесення меж Біличанського лісу

Сплив вже надцятий дедлайн виконання указу президента щодо винесення меж в натуру Біличанського лісу.

Виконувати указ має складова виконавчої гілки влади держави – Мінекології, якій підпорядковується НПП "Голосіївський". У свою чергу НПП отримало від держави кошти, провело тендер і замовило роботи в ДП "Науково-дослідницький інститут".

На кожному з цих етапів – від підписання президентського указу до виділення коштів на винесення межі нам доводилося буквально копати ногами політичну систему, щоб вона працювала в інтересах народу.

Землевпорядна експертиза була погоджена.

Саме у вересні, коли наша робоча група напрацювала дорожну карту співпраці і строки виконання, аби встигнути винести межу нацпарку в натуру в межах чергового дедлайну, змінили керівництво у Держгеокадастрі – Кабмін призначив замом Єгора Бодрова. З того моменту все і забуксувало. Щойно призначили Бодрова за дивним збігом обставин звільняється керівник Київського кадастру Олексій Ботезат, у якого були файли природно-заповідного фонду на виконанні. Але за кілька днів до того, як ці файли мали внести в систему (мала бути винесена межа), і на робочій групі нас запевнили, що жодних перешкод немає, виконавець ДП "Науково-дослідний інститут", який підпорядкований Держгеокадастру, відкликає файли... на доопрацювання.

Далі Бодров визнав, що відкликав файли він особисто. У Київському кадастрі в офіційних відповідях запевняють, що справа для них першочергова і невідкладна – виконати президентський указ.Якщо так виконуються першочергові завдання, то у нас за такого менеджменту до другочергових не дійде справа навіть тоді, коли платниками податків стануть внуки.

На зустрічі щодо винесення межі новий голова Київського кадастру Денис Гончар наголосив, що він з Кривого Рогу. Це було як представлення. Тобто раніше пишалися кадровими призначеннями з Донеччини, потім з Вінниччини, а зараз як напис на вокзалі "Кривий Ріг головний"!Для того, аби Держгеокадастр прийняв від офіційної установи файли повторно, їх довелося офіційно подавати через ЦНАП. Таких подач було кілька. І кругом були одні відмови – "неправильне формулювання", "не та форма" і т д. Остання подача була 28 грудня.

Станом на 13 січня секретар в приймальні Дениса Гончара повідомила,що держслужбовець немає часу на розмову, а "пріоритетним" питанням ще не займався.Треба зауважити що була попередня домовленість про дату спілкування 12 січня. Пріоритети вони такі, як і домовленості...

Про те, що не виконується указ президента регулярно інформували Офіс Президента. Тобто структуру, яка має дбати за те, щоб укази президента виконувалися. Писали туди листи різні громадяни. І отримували, на диво, різні відповіді.

Офіс президента посилав кого куди. Одних в Кабмін – виконавчу гілку влади, а інших – і Київську обласну державну адміністрацію.При тому, що у КОДА точно ніхто не має відношення до нацпарку, який розташований на території столиці і підпорядкований НПП "Голосіївський".

Дійшло навіть до того, що наприкінці 2020 року ми дізналися про те, що планують зняти Міністра екології. У нашій країні Кабмін як виконавчий орган – це ще той квест. То ми ходили до міністрів часів парламенту 8 скликання. Остап Семирак нас так і не прийняв. У 2019 році вдалося поки він вів кампанію кандидата в нардепи на Львівщині поспілкуватися з двома його замами.

У 2019 році ми пробивалися до ще одного міністра – Олексія Оржеля. До нього так і не потрапили. Зустріч призначали і за годину до зустрічі скасовували.

Далі ми билися головою об стінку з Іриною Ставчук, яка була в.о. міністра. Вона переконувала 8 місяців, що їй це питання болить, а потім відповіла, що цим питанням не займалася. Це при тому, що за її головування відбувалися робочі групи.

Кабмін поміняли. І знов довелося пробиватися з пікетами до новопризначеного міністра Романа Абрамовського. І тут сталося диво. Після пікету з плакатом "міністр виходь" – Абрамовський призначив зустріч і був на ній особисто. І далі робота з міністерством налагодилася. Зами працювали, були наради, ми в них регулярно брали участь, описувалася дорожна карта, виставлялися дедлайни. Все загальмував кадастр.

І от коли підняли питання, що Абрамовського знімають – то у нас виникло цілком логічне запитання – а з кого ж будемо питати про результати виконання програм, указів, якщо Кабмін змінються як рукавички?

Наразі питання залишаються до кадастру, зокрема до в.о. голови Олексія Пінчука, вже згаданого Бодрова та до керівника Держгеокадастру Києва Денича Гончара, і тих, хто пролобіював ці кадрові призначення.

Зараз же єдине досягнення, яке можна візуально побачити – це видалення 65 ділянок з кадастрової мапи. Але цим займалася прокуратура. Залишилося знести 436. Обласна прокуратура в питаннях лісу – це єдиний орган, який за часів всіх президентів судився, вигравав суди в інтересах держави і вигризає тепер ці ділянки з кадастрової карти, хоча в рух в цій частині розпочався лише восени 2020 року завдяки нарадам в Міністерстві.Але питання з накладанням ПЗФ не пов'язане із тим, у чиїй власності ділянки. Держава накладає природоохоронний статус на територію. І межу треба виносити в натуру, щоб там не було з кадастровою картою і на якій стадії б не були суди з тими, хто здобув наше майно незаконно. Це майно народу і воно з нашої власності не могло вибути за жодних умов. Для того, щоб захистити природний ресурс, який є надбанням нації – створений національний парк. І він створений президентським указом. Хто має слідкувати за виконанням президентських указів?

Володимир Зеленський міг би увійти в історії як президент, який домігся виконання президентського указу. Але наразі ОП демонструю повну неміч і незнання того, хто ж відповідає за винесення меж в натуру. І на 11 році боротьби за ліс це неймовріно бісить нас, платників податків, – по суті головних акціонерів держави Україна.

Такі нерезультативні кадри, які роками не можуть дати результат в бізнесі звільняються миттєво, бо вони його руйнують. А ці шкідники в держгеокадастрі ширяться і множаться на посадах. А ми ходимо роками до цих установ, де змінюються і змінюються керівники і виконуємо роль всіх структур. На питання: що ми ще можемо зробити, щоб допомогти вам виконати указ – ніхто не може відповісти. Це не просто державницька чи кадрова неміч. Це саботаж добре змащений земельною мотивацією з боку дерибанників лісу.

Як нардеп-шкідник Клочко хоче зруйнувати антикорупційні органи

На сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту фігуранта низки антикорупційних розслідувань Андрій Клочка, який видався мені вкрай цікавим...

Іспанський сором. Як у справі Шарія ми не встигли подати документи?

Зранку всі прокинулися і побажали один одному доброго ранку. Звісно, всі щиро радіють тому, що наші спецслужби разом з спецслужбами дружньої нам Іспанії затримали держZрадника Анатолія Шарія...

''Кульок на голову і задавлю! Зустріну в лісі і ви@бу'' Що робить сєпар в ЖЕКу під Києвом?

Знайомтеся, це Олексій Путненко. Його найняли на роботу у комунальне підприємство селища Коцюбинське, де влада в руках "Слуги народу" Сергія Даніша (читай команда забудовника і ексмера Ірпеня Володимира Карплюка)...

Нардеп-мародер Горобець вирішив судитися з Офісом президента?

Коли є зовнішній ворог, патріотичні люди думають про захист суверенітету країни і обороноздатність держави. Загроза має згуртувати тих, хто ще вчора не сів би разом за стіл переговорів...

Що людина забудовника Карплюка робить в нацпарку "Голосіївський"?

Торік інспектором з охорони природно-заповідного фонду у НПП "Голосіївський" призначили Сергія Іванишина. Він балотувався від партії "Нові обличчя" до Гостомельської селищної ради...

Дистанційка: які обирати підручники та застосунки з німецької мови?

Раніше ми обирали підручники і зважали на те, яка лексика і граматика дається для дітей, як ці підручники оформлені. Теми і лексика у підручниках одного й того ж рівня можуть бути більш-менш однаковими навіть у різних видавництвах...