22 березня 2021, 13:20

Вакцинований Жадан. Реальність і міфи про те, хто і коли вакцинується

Письменник Сергій Жадан вакцинувався. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook.

Скажу одразу, ми з Жаданом не знайомі і я не є його фанаткою. Я просто знаю, що це один з доволі відомих громадян нашої країни, свідомий українець, який має свою аудиторію і може на неї впливати.

Так от, вакцинація Жадана викликала хвилю "хейтерів", які просто мало не спепелили його за те, що він сам вакцинується, вкрав чиюсь дозу вакцини. І краще "привів би бабусю".

Насправді треба говорити чесно про те, як зараз відбувається вакцинація в Україні. Яка ж реальна ситуація?

Так сталося, що я живу в селищі під Києвом. Мені сказали, що на вакцинацію страшний недобір і можна вакцинуватися залишками, які є. Списки закривали в 10:00 в пт. Я записалася близько 9 ранку на ці самі залишки. Мобільна бригада приїхала в сб. Медики переживали, що не наберуть і 20 людей. Ми разом з медиками проводили інформаційну роботу і змінили ситуацію на краще – щепили близько 100 осіб.Я впевнена, що в малих громадах треба популяризувати вакцинацію, бо люди відмовляються. Вони вірять в ту всю єресь, що лиється з соцмереж і ЗМІ. При чому, що переконати батьків часто дуже нелегко, не кажучи вже про бабусь. Тому наша селищна амбулаторія робила серію постів про те, що запрошують УСІХ охочих на вакцинацію.Після того, як виставила фото, як вакцинувалася, в Fb-групі громади, реакції були такими:

Антивакциністи

"Ви тепер заразні", "у вас банановоє мишлєніє", "ви что подопитниє", "как можна вакцинироваться водой из речки Ганг". Примітно, що багато анивакциністів – російськомовні. Можу зробити припущення, що це ті, хто споживають контент з певного рукава ЗМІ, який веде спрямовану кампанію на дискредитацію вакцин."Ви вкрали чиюсь вакцину"

Це з розряду хвилі хейтерів під постом Жадана. Кількість таких думок не домінувала, але все одно була. Після роз'яснень, що є залишки і скрінів з сторінки амбулаторії, яка просила записуватися, ще в певної категорії людей залишалися питання, чому не спрацював коректно додаток ДІЯ, куди вони записувалися на щеплення. Відповіді наразі на це питання у мене немає, але точно знаю, що наша амбулаторія неодноразово комунікувала запис саме через сімейних лікарів.

Для тих, хто питав "чого не привели бабусю", роз'яснюю. Можна спробувати привести бабусю, якщо вона дай Бог жива і живе поряд. А бувають ситуації, коли ви на Київщині, а бабуся на Львівщині. Але головною умовою є те, чи хоче вона вакцинуватися. Я говорила з нашою бабусею. Не хоче. Навіть після того, як я вакцинувалася і пояснила, що от нема ні набряку, ні температури. Вони "чули", що це небезпечно. Саме тому МОЗ запустив кампанію, в якій громадські активісти і лідери думок вакцинуються залишками, щоб переконати саме групи ризику і старих людей. І ці залишки, як показала практика, вони доступні будь-кому, хто прийде.

І я зможу напевно переконати нашу бабусю лише після того, як здам аналіз на антитіла. І то не факт. Але, якщо одним треба такі докази, то є інші громадяни, яких не просто вдалося переконати, а які зрозуміли, що можна йти до мобільних бригад за залишковими дозами.

Вдячні громадяни

Ці люди встигли піти і зробити щеплення, коли працювала мобільна бригада, яка колола мене. Що доводить, що за наявності залишків можуть вакцинувати навіть не записаних. Просто присутніх, хто дізнався і прийшов.А ще, одна з мешканок селища написала мені, що прочитавши пост і дізнавшись, що в селі її мами в Рокитному працює мобільна бригада – поїхала і вакцинувалася залишками. Тобто те, що я дізналася про залишки і за годину до кінця запису встигла потрапити в список, проінформувала людей – спрацювало. Люди пішли вакцинуватися і встигли до мобільних бригад.Які висновки можемо зробити?

Урядова інформаційна кампанія провальна повністю. МОЗ системно грішить тим, що є одним з міністерств, яке не проводить якісно публічні консультації з стейкхолдерами.

І знову громадські активісти і діячі мають популяризувати вакцину, щоб зменшити рівень захворювання. І тепер через провальну кампанію ці громадські діячі ще будуть відчувати на собі хвилю "хейтерів", яких породило викривлене інформаційне поле і неякісна урядова комунікація. Але ми розуміємо, навіщо ми це робимо і що це має мати ефект не лише на інформування і переконання груп ризику, а й на МОЗ і медичні заклади, які мають розуміти, де треба покращувати роботу і її ефективність.

Наразі якісно не комунікуються всі можливості вакцинуватися при тому, що амбулаторії на своїх сторінках пишуть, що охочих бракує і просять ставати в чергу. Чомусь не працює запис у додатку ДІЯ. І це питання наразі без відповіді.

Отже, вакцинуватися треба. Якщо ви навіть не є у першочерговій групі для вакцинації – телефонуйте сімейному лікарю, дізнавайтеся, коли будуть мобільні бригади і чи можна записатися на залишки. І обов'язково, якщо у вас все вийшло, переконуйте своїм прикладом бабусь і знайомих, які в групі ризику і не хочуть вакцинуватися.

Я саме зараз у своїй сім'ї намагаюся це зробити. І це обов'язок кожного свідомого громадянина.

powered by lun.ua

Пташник VS Рух ЧЕСНО: коли засліплена собою екснардепка свідомо шкодить громсектору

Екснардепка Вікторія Пташник програла суд Руху ЧЕСНО. Вона намагалася довести, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації під час аналізу звітів кандидатів по 179 округу, де балотувалася політикиня, надав недостовірну інформацію, коли написав про те, що у її звіті не відображені витрати на Facebook-рекламу...

Клочка в клочки! Нардеп стає в.о. Дубінського на потоках забудовників в Приірпінні

Ледве позбулася Київщина від жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського, як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко. Це сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування...

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді...

Друга заміна за добу голови ОВК "Голосу": хто ж грає квотою партії на 87 окрузі?

ЦВК знову змінило голову ОВК на Франківщині. Другу добу члени ДВК не можуть здати бюлетені. Другу добу заблокований підрахунок голосів. Двоє людей, яких затвердили по квоті "Голосу" замість "чорного" нотаріуса з Ірпеня та його партнера, знову мешканці Київщини...

Підрахунок голосів Франківнища VS Донеччина – це подарунок для агресора РФ

Цієї неділі відбулися вибори народних депутатів у двох областях. На Донеччині безапеляційно переміг сєпар Андрій Аксьонов. Як повідомляють ЗМІ, він має подвійне громадянство...

Вакцинований Жадан. Реальність і міфи про те, хто і коли вакцинується

Письменник Сергій Жадан вакцинувався. Про це він повідомив на своїй сторінці Facebook. Скажу одразу, ми з Жаданом не знайомі і я не є його фанаткою...