1 квітня 2021, 12:04

Кіро Рудик, є питання. Ви підписали заміни на голову ОВК Франківщини. Що відбувається?

Партія "Голос" у окружній виборчій комісії Франківщини (округ 87) має джекпот – квоту голови. Голова важлива фігура, веде засідання. З огляду на те, що з дня виборів у нас вже змінилися три голови комісії і підрахунок постійно затягується, то виникає низка питань, які потребують відповіді. І відповідати має Кіра Рудик.

Для того, щоб зрозуміти, що може відбуватися з квотою, треба розглянути всі можливі варіанти. Їх по суті три.

❗Але спершу треба зрозуміти головне: навіщо взагалі потрібна квота партії і хто буде платити за роботу голови ОВК? Зрозуміло, що офіційні кошти нікого не цікавлять – це копійки. Є чорний ринок зарплат для членів комісій і Рух ЧЕСНО про це писав 💰. Звісно, члени комісій можуть працювати суто з ідейних міркувань, але таке трапляється вкрай рідко і в даній ситуації малоймовірно.

🔹 Якщо у партії є свій кандидат і змагається на окрузі – партія береже квоту і мати голову комісії це джекпот. У "Голоса" немає кандидата на 87 окрузі. Отже історію з "ідейними міркуваннями" голови ОВК, який вірить в партію, кандидата і розуміє, що має пожертвувати свій час, щоб 5 і більше діб працювати на встановлення результату для інших кандидатів ми відмітаємо, як нереальну.

🔹 Якщо у партії нема свого інтересу, то вона свою квоту може по-партнерськи віддати якійсь стороні. Тобто документи про члена комісії партія подає, але цього члена комісії їй дає партнерський штаб. Потім їй штаб цієї сторони може якось на іншому окрузі допомогти. Такі джентальменські угоди між партіями бувають. Але ті сторони, які зацікавлені мати більшість в комісії – "Слуга народу" чи "За майбутнє" на партнерів "Голосу" не тягнуть. Ну, принаймні в них немає передумов для такого партнерства. Та й одне діло віддати одного члена комісії, а інша справа, коли є голова.

🔹 Продаж квоти. Це ще одна складова "чорного" ринку на виборах. Робиться це дуже просто. Сторона, якій треба квота, йде до людини в штаб, яка має доступ до подання і має цю квоту, і дає чорною готівкою кошти. Квота голови може коштувати до 15 000$. Це якщо дуже гарячі вибори. І 87 округ – це гарячі вибори. Розрив, як показали паралельні підрахунки, мінімальний і для кандидатів вже справа честі дотиснути результати.

Отже, що відбувається у випадку з квотою "Голосу". Це джентальменська угода чи продаж?

Давайте подивимся на хронологію подій.

🔻 У ніч після закриття дільниці голова ОВК від "Голосу", коли стали відомо, що Шевченко перемагає Вірастюка лише на пару сотень голосів (інформація штабу "Свободи" та Шевченка) сказав, що йому зле і залишив засідання. За годину ТВК "замінували". Це головні ознаки того, що починається затягування часу для "хімії". Рух ЧЕСНО дослідив, хто ж цей хворобливий голова ОВК, який щез за годину до "мінування", – виявилося, що це "чорний" реєстратор Ірпеня. І в нього в представництві на виборчих комісіях шалений послужний список. Він в тому числі представляв і Бойка. Думати, що це людина з оточення "Голосу" не доводиться. Виглядає так, що партії дали цю кандидатуру і попросили подати. Питання хто дав і хто підписував подання.

🔻 Далі ще цікавіше. Після того, як Рух ЧЕСНО написав про "чорного" реєстратора який став головою ОВК від голосу, партія зробила заміну. У мене ввечері 20 березня була інформація про те, що новий голова від "Голосу" на Франківщину не поїде. Заміна технічна, з людиною не узгоджено, що його подають, і на наступний день знову буде заміна. Отже, далі йде стратегія затягування часу. Всі кількаденні спроби сконтактуватися з "Голосом", щоб дізнатися, ХТО робив подачу і може продавати квоти не дали результатів. Поки ще одне моє джерело не надало мені документ, який надійшов від партії до ЦВК.

Документ технічної заміни підписала Кіра Рудик.Що ми бачимо в цьому документі. Кіра Рудик, якщо вірити документу, підписала його 26 березня (до виборів!!!). А поданий він до ЦВК лише 30 березня (через 2 доби після виборів!!!). Я не уявляю, ЯК партія, яка планує заміну голови ОВК у виборчому процесі може тягнути з подачею документів 4 доби при тому, що критично важливо в сам процес виборів зайти вже з робочим головою ОВК. Я бачила, як штаби летять і падають, щоб притягнути в ЦВК чи РТВК листи від партій на заміни за лічені години...

І тут ще більше питань, ніж відповідей... Чому Кіра Рудик підписала документи на технічну заміну 26 березня? І ця техзаміна, яка навіть не доїхала до ОВК Франківщини була з Вишгородського району Києва? А що не було нікого ближче?

Ми додзвонилися до того, хто день був головою ОВК від "Голосу" суто технічно. Він твердить, що документи не подавав, але питання, чи скористався "Голос" його документами і персональними даними, відповів, що не коментуватиме.

Моє джерело напередодні говорило про те, що "сітка" з документами і персональними даними була в технолога "Слуг народу". Тому людина з Вишгородського району нічого не знає і його будуть подавати суто технічно від "Голосу", а потім знову заміна. Так і сталося.

Я припускаю, що Кіра Рудик може не знати всіх осіб, яких їй дають на подання в ОВК. Але після історії з "чорним реєстратором" вона мала як менеджер дуже ретельно перевіряти, що йде 30 березня на заміну в ЦВК. У представника Франкіського осередку теж не вдалося з'ясувати прізвище людини, яка подавала ці кандидатури в штаб.

Давайте припустимо, що і цей другий етап подачі не встигли відконтролювати, і подивимося на те, що відбувається зараз в ОВК.

🔻 Новий голова ОВК від "Голосу" з Львівщини. Зв'язки ведуть до "Батьківщини". Як бачимо, Кіра Рудик підписала цю заміну і подача відбулася день в день. Ніхто 4 дні, як у попередньому документі не чекав.Що ж було на засіданні, коли приїхав новий-новий голова? Нарешті запустився підрахунок і почали приймати документи і бюлетені. Але вночі з'явився нардеп "Слуг народу" Микола Тищенко. І, судячи з його поведінки, головною задачею для нього було видалити з засідання кандидата Олександра Шевченка. Він навіть вимагав в його оточення посвідчення і просто їх забирав. Навіть дійшло до того, що наділив себе повноваженнями обшукувати людей під приводом пошуку зброї.

На таку поведінку, яка створювала шум і не сприяла роботі голова ОВК від "Голосу" тривалий час не реагував.

Коли ж ОВК прийняло рішення видалити із засідання всіх нардепів і незареєстрованих осіб, то ті, в кого Тищенко відібрав посвідчення, не змогли довести, що воно в них було. Хоча в них були документи і був журнал реєстрації на ОВК це мало кого цікавило.

Тищенко, якого видалили, повернувся і почав вимагати, щоб видалили і кандидата Олександра Шевченка. І на вимогу нардепа голова ОВК поставив питання на голосування. Дуже цікаво, що він навіть не сказав про те, що Тищенка вже видалили і він не міг би заходити повторно та ще й нарізати задачі ОВК.

Зрештою сталося те, чого добивався Тищенко і Шевченка, який є суб'єктом виборчого процесу, видалили з засідання ОВК.

І от до Кіри Рудик, яка підписувала ці заміни, є питання: що відбувається з квотою голови ОВК і хто їх подав на підпис?

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...