21 грудня 2022, 16:03

Мінінфраструктури маніпулює щодо містобудівної "реформи" – Рух ЧЕСНО

Міністерство інфраструктури вже готове імплементувати містобудівну "реформу", для чого планується створення окремої платформи.Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook міністерства.

У пості вказана низка громадських організацій, які взяли участь в обговоренні цього питання, зокрема і Рух ЧЕСНО.

З цього посту низка сайтів зробили новини і не додали жодної інформації про те, як законопроєкт ухвалювався, і що він очікує зараз на розгляд Президента, який його може підписати або заветувати.З огляду на те, що міністерство згадало нашу організацію і при цьому не згадало нашу позицію, маємо її публічно роз'яснити для громадян. Зокрема для тих свідомих 42 тисяч українців, які встигли підписали петицію з вимогою ветувати цей законопроєкт. Нагадаємо, петиція зібрала необхідні голоси у рекордно стислі строки.

Наша організація наголошує, що належних обговорень законопроєкт 5655 не пройшов ані на рівні підкомітету, ані на рівні комітету. Так само він не обговорювався у сесійній залі. На нашу думку, це порушує основні засади парламентаризму.

Ключові сторони, які мали б впливати на реформу: профільні громадські організації, органи місцевого самоврядування й архітектори не мали змоги долучитися до творення реформи. Текст законопроєкту з'явився по суті перед голосуванням у парламенті. Опрацювати якісно 2 000 сторінок за такий час неможливо.

Але навіть за такий короткий час після оприлюднення ми разом з колегами виявили низку ризиків, які були виписані в аналітичних матеріалах на сторінках провідних медіа країни.

Саме тому єдиним і правильним шляхом для того, щоб не було питань до однієї з ключових реформ щодо відбудови країни, цей проєкт ветувати. На цьому ми наголосили під час зустрічі.

Наразі реформу безапеляційно підтримують зокрема забудовники, і це багато про що говорить. Свою підтримку вони висловили ДО офіційного оприлюднення тексту.

Після вето проєкт повертається на підкомітет і комітет ВРУ і якісно доопрацьовується із залученням всіх стейкхолдерів. Підтримати інший шлях – це підтримати знищення парламентаризму і взяти на себе відповідальність за законопроєкт, який створений винятково у інтересах забудовників.

Кабмін – це виконавча гілка влади, а законодавчою гілкою був і залишається парламент.

Просимо всіх політиків та державні установи, які публічно вказують Рух ЧЕСНО як організацію, яка бере участь у будь-яких заходах, не забувати згадувати про позицію організації, яка була висловлена.

Інститут громадянського суспільства заявив про тиску з боку Мінвідновлення. Що відбувається?

Є в нас досить дивне міністерство. На його сайті стоїть логотип – Мінвідновлення, насправді його офіційна скорочена назва – Мінінфраструктури...

Що знову задумали нардеп Горобець і дерибанники Біличанського лісу?

Верховний Суд вже виніс рішення у справі щодо Біличанського лісу. І там прописано чорним по білому, що Коцюбинське – це анклав. Біличанський ліс – територія міста Києва...

''Ліси України''. Що планують робити з оцінкою впливу на довкілля? UPD

Комітет відголосував за варіант законопроєкту, який запропонував голова комітету Олег Бондаренко за основу. 14 березня засідає комітет з питань екології Верховної Ради...

Лобізм без правил. Хто і як лобіює ініціативи голови "Слуг" Олени Шуляк?

Під гаслом "Все для відбудови" забудовники через своїх лобістів намагаються протягнути низку законопроєктів, які треба їм, але точно не суспільству...

Як спрут Медведчука в адвокатурі замовив ''чорнуху'' проти адвоката Донця з ЗСУ

Я писала про кремлівський спрут а адвокатурі України. Там соратниця Медведчука – Лідія Ізовітова – тримає у кріпацтві всіх адвокатів України...

Адвокат Медведчука може посісти одну з керівних посад в комісії Київради

Наприкінці минулого року Київрада заледве знайшла голоси, аби позбутися на керівних посадах у комісіях депутатів, які пройшли від забороненої партії ОПЗЖ...