23 жовтня 2023, 10:53

План-капкан від Шуляк. Як планують протягнути скандальну містобудівну ''реформу''?

Скандальну містобудівну "реформу", яку не підписує президент, можуть спробувати протягнути через уряд окремими постановами. Про це вже кілька тижнів поспіль мені сигналізує не один народний депутат з партії "Слуга народу".

І це за інших обставин виглядало б майже нереально і навіть абсурдно. Президент не підписав законопроєкт, Європарламент наголосив, що це робити не слід... Але з огляду на 2-річну історію цієї лобістської епопеї до цього сигналу від парламентарів варто ставитися дуже серйозно.

І тут я звертаю увагу не лише на інформацію від моїх джерел, а й на інформаційну кампанію та інформаційне поле, яке знову зараз активно формується.

Під час засідання комітету, де головувала Шуляк, народні депутати кілька днів тому знову підняли питання 5655.

"5655 підтримується НАЗК і є основою для державної антикорупційної стратегії, яку зараз реалізує уряд", – наголосила Шуляк.

Виявляється, те, що не підтримав президент і наші Європейські партнери – це вже основа державної антикорупційної стратегії, яку реалізує уряд (!). Зафіксуємо це.

Крім того вийшов блог Шуляк, де голова провладної партії зазначила:

"Я щиро вірю, що історія з реформою містобудування має світле завершення".

Перекладаю цю фразу для громадян так: "Майбутнє країни в небезпеці, бо через співпрацю із забудовниками під загрозою чесна відбудова".

А тепер розберемо цей блог детально, щоб розуміти, як формуються міфи Оленою Шуляк.

Хто говорить неправду?

У своєму блозі голова комітету з питань організації держвлади й місцевого самоврядування, переконує, що всі, хто проти містобудівної "реформи" просто стали жертвами якоїсь спланованої інформаційної кампанії із замовними матеріалами. Таким чином головою провладної партії відбувається знецінення всіх експертних статей у ЗМІ і всіх публікацій, які підготував громадський сектор.

Нагадаю, що громадські організації закликали нардепів не голосувати за цю "реформу" наосліп. Стенограми обговорень у комітеті зникли і їх не було майже 10 місяців. Але партії "Народовладдя" вдалося таки одну з них знайти. І вона показала суспільству відповідь на питання: "Хто говорить неправду".

Колега Шуляк Олександр Качура ("Слуга народу") під час обговорення проєкту перед голосуванням наголосив на тому, що текст законопроєкту всі отримали напередодні і часу вивчити кілька тисяч сторінок не було:

"Ви направили таблицю на кілька тисяч сторінок, мабуть, не просто щоб направити? А для того, щоб її могли дослідити. Моя команда – три юристи – не в змозі якісно проаналізувати, що написано. Як мені голосувати? Як ви мені порекомендуєте? Все-таки там на довірі голосували багато різних речей, а потім вносили зміни, можливо, в дискусії у нас би покращився документ. Як ви можете прокоментувати те, що о 19-й годині ви надіслали тільки ці таблиці, а сьогодні у нас понеділок, 16:00, і коли нам треба було це зробити – дві тисячі сторінок? Тобто я не знаю, я не володію скорочтєнієм, як кажуть".

Якщо суспільство і було введене в оману щодо 5655, то це вина авторки законопроєкту Олени Шуляк. І це було зроблено з умислом.

Навіть її колеги прямим текстом казали перед голосуванням про те, що нереально ознайомитися із такою кількістю сторінок. А чого поспішали? Бо якби дали час на ознайомлення – не було б голосів!

Коли експерти змогли вивчити після голосування текст 5655 – то суспільство дізналося, що громадяни на забудовників не будуть по суті жодним чином впливати, а проєкт несе корупційні ризики.

Що цікаве, коли ви ознайомите я з блогом Шуляк на mind.ua, то там йдеться про те, що це по суті витяг з її інтерв'ю, яке вона дала виданню і воно складається з 2 частин (перша і друга).Але в самому інтерв'ю Ви не побачите нічого розлогого про 5655. І журналісти мали б питати тоді голову комітету про зниклі стенограми, про цитати її колег, які твердили, що з текстом нереально ознайомитися, і про те, чому вона знецінює заяви громадського сектору, який виступив проти 5655. Але натомість Шуляк дали цю частину постаивти просто в блог. Це не що інше, як зняти відповідальність з редакції й дати політику майданчик поширити свої міфи.

І це не перше "інтерв'ю – тепла ванна", яке влаштовують голові партії "Слуга народу" медіа.

Чи була "конструктивна співпраця" з ОПЗЖ?

Раніше Шуляк, яка сама ж публічно називала співпрацю з нардепами, які обиралися від забороненої партії ОПЗЖ, конструктивною. Тепер риторика змінилася. У своєму блозі вона назвала міфом той факт, що вирішальними були голоси саме представників цієї політсили.Офіційний сайт Верховної Ради містить результати поіменного голосування, які може перевірити кожен громадянин. За проєкт, який назвали в ЗМІ реформою містогвалтування, проголосувало 228 нардепів. Необхідний мінімум, нагадую, 226 голосів. Тобто відмінусуйте голоси фігуранта Реєстру зрадників Шуфрича та його колег і питання не пройшло б.Тому теза Шуляк про те, що "виник міф, ніби вирішальними голосами в залі стали голоси ОПЗЖ" – неправда. Це суспільство констатувало факт на основі даних сайту Верховної Ради.

І як Ви думаєте, чи є це у інтерв'ю на Mind.ua? Ні. Просто голові партії "Слуга народу" дали можливість у блоговому форматі поширювати її міфи.

Скандальний проєкт 5655 досі не підписав президент. Це факт. І це не дивно, адже навіть у резолюції Європарламенту прямо написано, що наші партнери не рекомендують підтримувати таку законодавчу ініціативу. Всі розуміють, що це значні корупційні ризики. Чи західні партнери теж такі некомпетентні і довірливі, що не розібралися?

Міф про реальну підтримку і підписантів петиції

Далі у блозі Шуляк іде ще одна маніпуляція. Проти законопроєкту, крім громадського сектору, виступила Асоціація міст України, до якої входять такі великі громади як Київ, Львів, Дніпро. І от Шуляк намагається зачепитися у своїй аргументації за підтримку Всеукраїнської асоціації громад. Це організація, до якої входять менші громади. Лист від цієї організації, яку представляє Іван Слободянюк, був дійсно написаний на підтримку містобудівної "реформи".Щодо цього організація отримала запит із проханням надати відповідні документи, які б дали можливість зрозуміти, хто ж ухвалював рішення.

Але навіть члени комітету Шуляк зізнаються, що це було мало не одноосібне рішення Слободянюка. Потім йому ж довелося проводити zoom-кол і зачитувати питання своїх колег заступниці профільного міністра Наталії Козловський.

І що примітно, що це не перший захід, де Козловська натякає, що підписи під петицією до президента проти 5655 були зібрані в якийсь не такий спосіб і вона щось знає, але нікому не скаже.

Так конструюється ще один міф, який покликаний знецінити громадян України, які довели, що із петицією щодо містобудіаної "реформи", що із петицією по декларуванню, що вони знають, як відстоювати свою позицію і звертатися до Офісу президента.

Містобудівна палата та інші ризики

Єдине що Mind зазначило у підводці до блогу Шуляк, так це те, що питання виникали до Містобудівної палати.

"Вони хочуть створити ДЕРЖАВНУ містобудівну палату на чолі з Міністром, який буде приймати рішення про позбавлення архітекторів сертифікатів і виводу з ринку учасників будівельної галузі. Це називається словом корупція. Мінрегіон перебирає на себе частину функцій ДАБІ включно з винесенням рішень про притягнення учасників ринку до відповідальності та накладенням штрафів. Всіх, крім забудовників! Кабмін, який має забезпечувати формування та реалізацію політики у сфері архітектури буде займатися розглядом скарг та штрафуванням", – наголошує Анна Кирій, заступниця голови Архітектурної палати України.

"При чому подавати такі скарги зможуть якраз забудовники на архітекторів, експертів, органи місцевого самоврядування, навіть на органи контролю.

А от на забудовника поскаржитися не зможе ніхто, адже це не передбачено законопроєктом. Водночас, саме Мінрегіон буде приймати рішення, кому давати доступ до ринку, а кому ні, адже він буде реєструвати експертні організації, уповноважених осіб містобудівного контролю, сертифікувати архітекторів та інженерів, забирати сертифікати, штрафувати і т. ін.

Все це планується робити через електронну систему, власником якої і є Мінрегіон. "Комп'ютером, який не бере хабар", керують конкретні посадовці. Все це створює велике корупційне вікно з центрального органу виконавчої влади, а з Міністра – одного з найвпливовіших людей в державі. Ось де формують реальну монополію", – резюмує Кирій.

Наразі і громадський сектор, і ЗМІ, і інші професійні спільноти, мають стежити за тим, що відбувається в уряді, який вже рік імплементує непідписану президентом містобудівну "реформу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Російський слід. За які кошти 28 лютого 2022 мама Дубінського купила нерухомість в Барселоні?

Мати нардепа Олександра Дубінського, якого підозрюють у державній зраді, пенсіонерка Алла Березовська, відома всій країні після фрази політика "мама любит скорость", придбала квартиру в Барселоні 28 лютого 2022 року – через 4 дні після початку повномасштабного вторгнення...

Хто запрошує викладати адвоката не України Кравця і скільки коштують такі ватні уроки?

Хто запрошує викладати адвоката не України Кравця і скільки коштують такі ватні уроки? У червні було два скандали пов'язані з освітнім процесом...

НАБУ заявило про хабарі за посади на митниці: а що ж з соратницею Табачника?

За керівні посади на митниці пропонували хабар у ромзірі 1,7 млн $. Про це повідомило НАБУ: "За даними слідства, 1 млн дол. США пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської і Чернівецької митниці оцінили в 500 тис...

Ірпінський суд виніс рішення на користь нардепа- ''слуги'' Горобця. Але про яйця не йдеться;)

У реєстрі з'явилося рішення, яким мене зобов'язують спросувати в моєму авторському блозі те, що стосується народного депутата мого округу Олександра Горобця ("Слуга народу")...

Після Бужанського за військову освіту взявся адвокат не України Кравець

20 червня відбудеться онлайн курс "Військове право в умовах військового стану". Одним з лекторів значиться адвокат не України "ватник" Ростислав Кравець (він системно пише у своїх дописах так: "Верховний суд не України")...

Медведчук програв суд. Чому зрадників з адвокатури доводиться вибивати поштучно?

Куму путіна Віктору Медведчуку, якого звинувачують у держзраді, відмовили у поновленні права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні...