30 жовтня 2023, 17:47

З Київради хочуть вигнати депутатів ОПЗЖ. Хто блокує? (Оновлено)

2 листопада відбудеться засідання Київради. На ньому мають розглянути проєкти, які визначать подальшу долю депутатів ОПЗЖ у столиці. Але таких проєктів у Київраді кілька. І кияни просять не зволікати. Про це пише фронтовик Олексій Гриценко.Найбільш жорсткий проєкт ініціювала депутатка Вікторія Пташник ("Європейська солідарність"), яка нещодавно вступила у повноваження. Її ініціатива про те, що представників заборонених партій треба вигнати і про них забути. Але є й більш м'які проєкти, які передбачають звернення до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду урядового законопроєкту та усунення депутатів ексОПЗЖ з керівних посад в комісіях.

Секретар Київради Володимир Бондаренко пропонує підтримати той проєкт, який передбачає звернення до парламенту із вимогою невідкладно розглянути урядовий законопроєкт (7476). І от зараз ці проєкти в раді жваво обговорюють.

Голова фракції ЄС Володимир Прокопів каже, що його колега Пташник зібрала кілька десятків підписів колег під своїм проєктом:

"Ідейно я підтримую кожен з цих проєктів – треба звертатися і на парламент, щоб вони приймали урядовий законопроєкт, і підтримувати ті проєкти, які мають на меті позбавити Київраду депутатів, які представляють заборонену партію ОПЗЖ. Завтра буде засідання регламентного комітету – подивимося, яке буде рішення".

Прокопів, до речі, є членом регламентної комісії Київради разом зі своїм колегою з ЄС Леонідом Ємцем. А загалом у цю комісію входять 4 депутати, тому ЄС має 50% голосів.

Секретар Київради Володимир Бондаренко розповідає, чому підтримує позицію звернутися до Верховної Ради:

"Ми просимо Верховну Раду розглянути урядовий законопроєкт, який давно пройшов комітет і мав би потрапити до сесійної зали. Місцеві ради не можуть припинити повноважень депутатів заборонених партій або блокувати їхній вхід до сесійної зали. Це ж стосується не лише міста Києва. Таких 91 місцева рада в Україні, яка має у своєму складі депутатів заборонених партій. Парламент затягує з вирішенням питання, хоча це має бути державна політика", – коментує Бондаренко.

І Бондаренко тут цілком має рацію. Це питання треба вирішувати на державному рівні. Київська облрада нещодавно вже прийняла схоже рішення. Депутатів ОПЗЖ вигнали, але вони вже побігли до суду, про що повідомили сьогодні, 30 листопада, Рух ЧЕСНО.

Парламент зараз достатньо мобілізований, щоб почати розгляд урядового законопроєкту щодо депутатів місцевих рад (7476). Це видно після розгляду у першому читанні урядового законопроєкту, який може вплинути на діяльність "фсб у рясах".

Нагадаю, що ще в січні місяці спікер Руслан Стефанчук отримав звернення за підписом понад 150 депутатів, які зібрав нардеп Олег Дунда ("Слуга народу") з проханням винести на розгляд сесійної зали законодавчі ініціативи, які стосуються повноважень депутатів заборонених партій. Але по суті вже скоро листопад і за 10 місяців Стефанчук так і не виконав те, що просили нардепи.

"Взагалі прийняття рішень про заборону голосування колишнім членам фракцій забороненої ОПЗЖ це взагалі не про ОПЗЖ. Це про свідомість депутатів які входять до інших фракцій. Такі рішення повинні були прийняті ще в березні 2022. А зараз жовтень 2023. І зрозуміло чому багатьом фракціям, навіть самим патріотичним, потрібно так багато часу для прийняття свідомого рішення. Бо в ОПЗЖ друзі, колеги і партнери і багато хто ставить особисте вище за державне. І немає значення, що ці партнери, друзі та колеги пхають "рускій мір". Особисте важливіше. Так і живемо. Так і воюємо", – каже Дунда.

І тут треба додати, що саме Стефанчук переконував всіх, що голосів за підтримку урядового проєкту, який дає можливість блокувати діяльність московського патріархату, нібито немає. Але, як довело нещодавно голосування, вони були.

Таким чином Верховній Раді не варто чекати, поки хтось дозбирає ще раз 226 підписів, а виносити проєкт Кабміну, який спрямований на захист нацбезпеки, в сесійну залу. І це треба робити невідкладно. Не слід чекати рішень судів, що який вже побігли представники заборонених партій.

UPD

(За результатами сесії Київради, яка відбулася 2 листопада, столичні депутати підтримали звернення до парламенту – "за" 62 голоси. Це майже мінімальна кількість голосів. Загальна кількість депутатів – 120. Інший проєкт, який передбачав усунення ексОПЗЖ з кревних посад в комісіях Київради, не був підтриманий. Забракло кількох голосів. Голоси не надала "Єдність". Що стосується "Батьківщини", то голосували лише кілька депутатів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ірпінський суд виніс рішення на користь нардепа- ''слуги'' Горобця. Але про яйця не йдеться;)

У реєстрі з'явилося рішення, яким мене зобов'язують спросувати в моєму авторському блозі те, що стосується народного депутата мого округу Олександра Горобця ("Слуга народу")...

Після Бужанського за військову освіту взявся адвокат не України Кравець

20 червня відбудеться онлайн курс "Військове право в умовах військового стану". Одним з лекторів значиться адвокат не України "ватник" Ростислав Кравець (він системно пише у своїх дописах так: "Верховний суд не України")...

Медведчук програв суд. Чому зрадників з адвокатури доводиться вибивати поштучно?

Куму путіна Віктору Медведчуку, якого звинувачують у держзраді, відмовили у поновленні права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні...

Як і чому навчає Бужанський студентів Військового інституту Університету імені Тараса Шевченка?

У Військовому інституті Університету імені Тараса Шевченка відбувся захід. Запросили народного депутата ватника Максима Бужанського. Пост про це був спершу на Facebook-сторінці вишу, а потім зник...

Кравець – адвокат не України. Коли ним займеться СБУ?

"Не так страшні нам московські воші, як українські гниди". Це слова Симона Петлюри. Саме тому, аби швидше виграти війну, треба робити все можливе, щоб українські гниди заподіяли державі якомога менше шкоди...

Адвоката Медведчука Київрада може включити в регламентну комісію

Сьогодні, 30 травня, буде сесія Київради. За день до цього з'явився проєкт рішення, яким пропонують розподілити деяких депутатів по Комісіях...