29 січня 2024, 10:36

Проросійський Youtube-канал став "Вишкою": будем "перефарбовивать і перевербовивать" – Співак

У січні місяці в Youtube стартував ще один проєкт, який веде колишня ведуча проросійського і нині забороненого NEWSONE Лана Шевчук. Гості – проросійські спікери.

Нову заставку на Youtube-канал залили 8 січня – три тижні тому.Громадська ініціатива "Голка" вирішила дослідити, що ж це за такий новий проєкт. Сам YouTube-канал, насправді, неновий. Він зі старту має понад 1,1 млн підписників і вже залиті понад 76 нових відео, а от старих відео вже немає. Канал створили ще 2018 року.Якщо загуглити пошук на Youtube.com "Канал Наш" (проєкт Мураєва, роботу якого заблокувало РНБО), то підтягує "Вишку".Хто веде випуски? Лана. Лана Шевчук – колишня ведуча NEWSONE, яка на проросійському і нині забороненому каналі з'явилася ще 2018 року. "Детектор медіа" акцентували увагу на тому, що під час цього випуску, який на скріні, ведуча цитувала лише позицію бойовиків, які взагалі не є стороною перемовин.І от тепер у неї "Вишка".

Кого ж запрошують на старий канал і новий проєкт?

Тут з'являється Співак. Це фігурант проєкту "Детектор Медіа" "Дошка ганьби", присвяченого медійним пропагандистам, і "Бази псевдосоціологів та продавців рейтингів" від Texty.org.Цей ексдепутат Одеської міськради був ведучим на телеканалах, які пов'язують з Віктором Медведчуком (ZIK, 112, NewsOne). У 2022 році Співак жалівся на "американські біолабораторії" в нашій державі та закликав до нейтралітету, бо "війни з Росією не буде". Після вторгнення Співак заявив, що Путіна спровокували на "цей безумний крок" і він просто "повівся". А щоб завершити війну, треба "домовлятися" з РФ, що для нас означає капітуляцію. Ну, а після повномасштабного вторгнення Співак розпочав типове "відбілювання". Постить грамоти і подяки.

Таке ж відбілювання намагався зробити нардеп Олександр Дубінський, якого нарешті судять за державну зраду. На сайті tsn.ua розміщували сюжети без згадок журналіста та оператора (а це одна з ознак "джинси" – замовних матеріалів). У цих сюжетах Дубінський разом із одним забудовником нібито героїчно відновлювали Київщину зі своїм проєктом "Медіаоборона". Це дуже схоже було на підготовку політичного проєкту для Київщини.

Що ж робить Співак у новому проєкті "Вишка"? Риторика незмінна. Більше того, він закликав глядачів ставати підписниками, бо їх будуть на цьому каналі "перефарбовивать і пєрєвєрбовивать".

Тандем Лани і Співака не новий. На це звертали вже увагу під час моніторингу медіаполя ДМ.Окрім Співака, у "Вишці" з'являється як гість Вадим Карасьов, який на "Наш" вів "Чорний квардат". "Детектор медіа" свого часу писав про те, що саме канал "Наш" успадкував спікерів після закриття "ZIK" та "112" каналів. Те саме зараз відбувається із "Вишкою".

І от ведуча Лана каже:

"Я переживаю, що наприкінці цієї війни... активна фаза все рівно закінчиться... Зараз ми укладаємо історичні чи не історичні угоди (!) з нашими союзниками, які можуть скористатися нашим ресурсом, нашою армією, яка має досвід..."

І далі ведуча каже про те, що нашу армію будуть використовувати інші країни для того, аби далі воювати вже за свої інтереси і ми маємо це враховувати.

Карасьов їй відповідає: "Ваши переживания імєют основанія".

Карасьов сіє наратив про те, що Україні треба втримати бодай ті території, які є, мовляв, на звільнення територій нема ані ресурсів, ані бажання у західних партнерів.

З Карасьовим Лана Шевчук теж була в етері у тій же програмі, що і зі Співаком.Робота ведеться системно, що тоді, що зараз. У новому форматі з Ланою Шевчук Карасьов говорить про десятки тисяч вбитих і поранених і додає, що він не хотів би розпалювати цю тему, але насправді загиблих сотні тисяч. Не хотів, але от сказав таке...

Це при тому, що голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія

наголошував на тому, що, можливо треба розкрити інформацію про втрати України і що дані щодо втрат точно будуть менші, ніж 100 тис, які спеціально гіперболізує російська пропаганда.І ось, які наративи фіксував Карасьов на попередніх етерах з Шевчук: "нам хочуть навіяти "перемогу", вів далі Карасьов. Натомість треба "замораживать конфликт" і "выигрывать мир"."

Те ж саме відбувається зараз і на "Вишці", де понад мільйон підписників. І на формування такого медіаполя треба не просто зважати, а в умовах війни – активно протидіяти.

👉Підписуйтеся на телеграм-канал та на Facebook-сторінку громадської ініціативи "Голка".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ірпінський суд виніс рішення на користь нардепа- ''слуги'' Горобця. Але про яйця не йдеться;)

У реєстрі з'явилося рішення, яким мене зобов'язують спросувати в моєму авторському блозі те, що стосується народного депутата мого округу Олександра Горобця ("Слуга народу")...

Після Бужанського за військову освіту взявся адвокат не України Кравець

20 червня відбудеться онлайн курс "Військове право в умовах військового стану". Одним з лекторів значиться адвокат не України "ватник" Ростислав Кравець (він системно пише у своїх дописах так: "Верховний суд не України")...

Медведчук програв суд. Чому зрадників з адвокатури доводиться вибивати поштучно?

Куму путіна Віктору Медведчуку, якого звинувачують у держзраді, відмовили у поновленні права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні...

Як і чому навчає Бужанський студентів Військового інституту Університету імені Тараса Шевченка?

У Військовому інституті Університету імені Тараса Шевченка відбувся захід. Запросили народного депутата ватника Максима Бужанського. Пост про це був спершу на Facebook-сторінці вишу, а потім зник...

Кравець – адвокат не України. Коли ним займеться СБУ?

"Не так страшні нам московські воші, як українські гниди". Це слова Симона Петлюри. Саме тому, аби швидше виграти війну, треба робити все можливе, щоб українські гниди заподіяли державі якомога менше шкоди...

Адвоката Медведчука Київрада може включити в регламентну комісію

Сьогодні, 30 травня, буде сесія Київради. За день до цього з'явився проєкт рішення, яким пропонують розподілити деяких депутатів по Комісіях...