Теги: Кличко, Кушнір, Кравець, Льовочкін, Київміськбуд
В 2012 році Льовочкін і Кравець, призначивши свій менеджмент в Київміськбуді, остаточно встановили контроль над найбільшим будівельним холдингом країни. З того часу до керівництва компанії накопичилося чимало питань, але чомусь не в усіх.
В розслідуванні журналістів Слідство.інфо згадується, що частина майна Київміськбуду перейшла у власність приватних осіб. Не так давно і я отримав перші свідчення про зловживання. Перевірити інформацію й ознайомитися з документами через депутатські звернення не вдається. Бо, виявляється, це все конфіденційне. Так вважають у компанії, 80% акцій якої належить Києву.
В липні минулого року депутати з фракцій меншості спробували встановити хоч якийсь контроль над роботою холдингу, ініціювавши створення тимчасової контрольної комісії, в повноваження якої входила б і перевірка Киїміськбуду. Комісію тоді створили, але руками УДАРу-Солідарності недієздатною. З голосу туди накидали кілька десятків депутатів і затвердили рекордну чисельність комісії в 62 особи. Більшість у ній – люди з команди Кличка. Очікувано, зібрати її кворум не вдається.
Вчора ударівці проштовхнули через комісію з питань власності внесений з голосу проект рішення щодо погодження кандидатур до наглядової ради Київміськбуду. Вже завтра на засіданні Київради Кличко внесе його на розгляд, як невідкладний.
Пропозиція в Кличка проста – до наглядової ради для представництва територіальної громади Києва в особі Київської міської ради погодити трьох чиновників КМДА, повністю підконтрольних йому самому.
Мер не лише не порушує питання про зміну менеджменту Льовочкіна-Кравця в холдингу, але й створює для нього тепличні умови.
Чому? Відповіді на це питання вже скоро будуть очевидними.
А поки таємне стає явним, позиція київського ДемАльянсу така:
1. Негайно ініціювати перевірку правоохоронними органами фактів, згаданих у журналістських розслідуваннях та інших, які будуть зібрані від депутатського корпусу.
2. На час проведення перевірки ініціювати відсторонення від виконання обов'язків президента холдингу Ігоря Кушніра та інших менеджерів холдингу, які можуть бути причетні до зловживань.
3. До Наглядової ради Київміськбуду делегувати кандидатури, які пройдуть широке публічне обговорення й зможуть здійснювати незаангажований контроль на противагу представництву інтересів політичних чи бізнесових груп.
Завтра на сесії Київради наполягатимемо на цьому. Переконаний, що серед інших фракцій меншості знайдемо підтримку.
Відгуки можна лишити на сторінці в фейсбуці.
----------
Проект рішення Віталія Кличка
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.