15 липня 2015, 16:02

Індекс ''Українського дому''. Замір корупції на підприємстві Держуправліннясправами

Пам'ятаєте індекс Біг Мака? На прикладі одного макдональдсівського бутерброду вимірюють співвідношення однієї національної валюти до іншої. А ось на прикладі Українського дому ми могли б вимірювати як відбуваються зміни в країні і наскільки швидко нам вдається попрощатися з корупцією.

Як і з Біг Маком виходитиме грубувато, але основні тенденції відображатиме.

Отже, пару слів про наш бутерброд в дореволюційний період.

Український дім – підприємство в структурі Державного управління справами. Підпорядковано все це Президенту й виконує завдання з обслуговування його діяльності.

За часів президента Януковича, керівника ДУСі Андрія Кравця, очільника столичної адміністрації Олександра Попова фасад будівлі всупереч чинних правил Києва загорнули в одну з найбільших рекламних конструкцій. При допустимих 2 кв.м. для цієї частини міста розмістили 435 квадратів.

Столична влада дозволів не давала, але й демонтувати, звичайно ж, не збиралася. Кому, куди і скільки грошей йшло за використання майна платників податків невідомо.Тепер про наш бутерброд в післяреволюційний період.

Міським головою Києва було обрано Віталія Кличка. Державне управління справами очолив Сергій Березенко. В Українському домі після Революції Гідності теж відбулися кадрові зміни.

Однак, поки все це ніяк не вплинуло на ситуацію з нашим бутербродом.

"Нові" продовжили справу попередників. Кличко і його команда понад рік закривали очі на очевидні порушення. За 2014 – перші 5 місяців 2015 до Українського дому надійшло НУЛЬ вимог на демонтаж.


На державному підприємстві теж недалеко поїхали. Нове керівництво Українського дому активно приховує договори на розміщення конструкції. Попри норми закону, для ДемАльянсу і наших депутатів у Київраді інформація про те, з ким укладені договори і скільки ж державне підприємство отримує від неї коштів "КОНФІДЕНЦІЙНА".


Кого покривають і чому?

Впродовж років на столичному ринку зовнішньої реклами працювали компанії з орбіти сім'ї Сергія Березенка. І під землею, і на землі, і на будівлях. І ось зараз вони теж працюють.

Саме тому, ціною власної репутації, піддаючи себе іміджевим, політичним та іншим ризикам, дехто закриває очі на своїх партнерів у політиці, однопартійців, а дехто, як і раніше, захищає інтереси своїх патронів.

Тобто, якщо б ми з вами все ж таки започаткували індекс "Українського дому", щоб вимірювати корупцію в Україні в часі, то сьогодні отримали б однозначний висновок: "Корумповано. Без змін".

Що робити, щоб висновок змінився? Хоча б на нашому бутерброді

Очевидно, що кожному своє. Ми, звичайно ж, через суди витягнемо договори й проведемо належну роботу з активізації правоохоронних органів.

Я ще раз виїду на демонтаж нелегальної конструкції разом з бригадою КП "Київреклама" і, якщо треба, то знову триматиму піднятим шлагбаум для її проїзду на територію Укрдому. Втім, це все мене хвилює меншою мірою.


Більшою – на яких підставах після Революції Гідності чиновники дозволяють собі ставити приватні інтереси вище за суспільні?

Хто давав право чиновнику через особисту вигоду дискредитувати інститут Президента в час, коли потрібно, як ніколи раніше, щоб він мав високу довіру та підтримку громадян?

Я просив би Сергія Березенка зупинити цю ганьбу самостійно. Досить вже.

-------------------

Відгук можна лишити на моїй сторінці в фейсбуці.

#Київ

#реклама

#Укрдім

#корупція

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...