14 жовтня 2015, 20:43

Київ. Вирішення проблем садочків та шкіл – це про конкурентоспроможність міста і країни

Був у новому садочку, який розпочав свою роботу в вересні. Гарний заклад з гарними умовами для дітей. Ось тільки 70 з 310 малюків не мають ліжок, шаф та інших необхідних меблів.

За нормативами там 240 місць. Але не взяти дітей неправильно, бо вони залишаться на вулиці. Втім, докупити потрібне з бюджету не можна, бо нормативи вже виконані, а перевиконання – порушення.

Цей приклад не про поганого мера, а про суттєві проблеми дошкільної та шкільної освіти.

Столичні садочки та школи переповнені. Дітей значно більше, ніж місць для їх навчання. Гірше ситуація в садках. Там на кожні 100 місць 130 дітей і кілька десятків тисяч родин, які чекають у черзі, аби їх дитину теж взяли.

В школах ситуація не набагато краща. Більше половини – переповнені, а десятки з них "наповнені" на понад 200%.

Садочки та школи – це не лише питання фізичної можливості десь залишити дитину. Це питання якості освіти і конкурентоспроможності міста. Йдеться про понад триста тисяч маленьких киян, які завтра візьмуть відповідальність не лише за себе, але й за попередні і майбутні покоління.

Діти і їх освіта – безапеляційна інвестиція і пріоритет. З його втіленням не можна зволікати.

Проблема нестачі місць в садочках може і має бути повністю вирішена за наступні п'ять років. Для цього необхідно:

- збудувати 50 нових муніципальних закладів,

- виселити прокуратури, податкові, міліції, сеси, як мінімум, з 25 садочків, які використовуються не за цільовим призначенням,

- принаймні не заважати ініціативам будувати нові приватні заклади і надавати освітні послуги малому та середньому бізнесу.

Так, на будівництво доведеться витратитися. Йдеться про 2,5, млрд. гривень за 5 років. Утім, ці кошти є.

Наприклад, 200 мільйонів зекономимо за рахунок ліквідації комунальних медіа, на брехню яких про мерів-суперменів ми щорічно витрачаємо 40 млн гривень.

300 мільйонів зекономимо на "депутатських коштах". Це ті, за рахунок яких депутати зараз проводять свої виборчі кампанії. Поштові скриньки ставлять, лавочки, м'ячики дарують у школах під камери і повально роздають матеріальну допомогу на своїх округах.

Припинимо за кошти платників податків фарбувати під'їзди в приватних будинках і, таким чином, зекономимо ще кілька сотень мільйонів гривень безглуздих витрат.

Викорінення корупції в земельній сфері, комунальних підприємствах, запровадження єдиних для всіх правил ведення бізнесу в місті, встановлення пріоритетів і наведення ладу в міських цільових програмах суттєво збільшить дохідну частину і оптимізує видатки міста.

Потенціал міста колосальний. Спрямовують просто його до власних кишень.

Як збудуємо, то всі діти в місті навчатимуться в гарних умовах, а в батьків буде можливість присвятити свій час та гроші більш важливим потребам своїх малюків.

Відгук можна лишити на моїй сторінці в фейсбуці.

Програма "Місто, зручне для життя"

Підтримати ДЕМАЛЬЯНС

Звіти про кошти




#Київ

#освіта

#діти

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...