Для КВУ. Про Лондон, Гамбург, Дортмунд, районні ради в містах і справжній атавізм радянської системи
Поділилися зі мною посиланням на заяву керівництва КВУ, в якій авторитетна організація авторитетно заявляє, що "районні у місті ради – це атавізм радянської адміністративної системи".
Заява передувала "рішенню судді Огурцова" про "відтермінування виборів до районних рад на невизначений термін", збігається з позицією правлячої партії і коментарями армії ботів з порожніми аккаунтами.
Однак, переконаний, що в такому збігу, як раз, нічого крамольного немає, а ось в суті сказаного – є.
З огляду на це в мене питання до КВУ:
Районні ради в Лондоні – це теж "атавізм радянської адміністративної системи"?
Місто з 8,5 млн мешканців має 33 райони. В 32 з них діють районні ради. Ось, наприклад, в районі Bromley рішення ухвалюють 60 депутатів з кількох партій. Повноваження міської і районних рад розмежовані.
А районні ради в Гамбурзі теж атавізм радянської системи?
1,7 млн мешканців. 7 районів. Кожен з них має свою місцеву раду. 41, 51 або 57 депутатів у кожній, в залежності від кількості людей, що проживають у районі.
Ось, наприклад, один з найбільш населених районів Гамбургу – Wandsbek.
А ось їх місцевий офіс. У ньому засідають депутати, обрані від кількох партій.
Раніше я писав про інститут більшості на місцевому рівні, коаліційні угоди і згадував одну з таких, укладену кількома партій у ще одному районі Гамбургу – Hamburg-Mitte.
Або ж районні ради в Дортмунді?
580 тис мешканців, 12 районів по 19 представників у кожному з них. До ради району Hombruch, наприклад, на виборах, як правило, потрапляють від трьох до п'яти партій.
Можна продовжувати ще і ще. Але найголовніше -
Районні ради в містах – одна з ланок місцевого самоврядування!
Можна її використовувати, а можна й не використовувати, але заява про те, що районні в містах ради "атавізм радянської адміністративної системи" – маніпуляція.
Київськими районами в столиці сьогодні управляють десять РДА (районні державні адміністрації), на які громада міста не має жодного впливу. А ще в Києва, наприклад, немає власного виконкому. І саме через це все і через байдужість багатьох Януковичу, не виграючи виборів, вдавалося втримувати місто під своїм повним контролем, грабувати і знищувати його.
Може, це атавізм радянської адміністративної системи???
Я не роблю внески на діяльність КВУ і тому не відчуваю в собі морального права розсипатися тут вказівками й рекомендаціями чим займатися і що саме потребує оцінок авторитетної організації.
Але одну я собі дозволю. Як громадянин, у час, коли порушуються базові принципи демократії, коли ударом молотка судді Огурцова зупиняється виборчий процес, я очікую, що громадянське суспільство, зокрема та його частина, яка спеціалізується на виборчих правах, встане на захист.
Але стосовно цього я із ліхтарем в руках не знайшов ЖОДНОЇ заяви і ЖОДНОГО коментаря.
Чи це не так важливо?
#райраДА
Відгук можна лишити в мене на фейсбуці.
-------------
Раніше писав:
Проковтнути "відтермінування виборів" у Києві – велика помилка. Треба реагувати
Президенту: "відтермінування" виборів до райрад Києва – граблі Партії регіонів
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.