1 лютого 2016, 00:17

Для КВУ. Про Лондон, Гамбург, Дортмунд, районні ради в містах і справжній атавізм радянської системи

Поділилися зі мною посиланням на заяву керівництва КВУ, в якій авторитетна організація авторитетно заявляє, що "районні у місті ради – це атавізм радянської адміністративної системи".

Заява передувала "рішенню судді Огурцова" про "відтермінування виборів до районних рад на невизначений термін", збігається з позицією правлячої партії і коментарями армії ботів з порожніми аккаунтами.

Однак, переконаний, що в такому збігу, як раз, нічого крамольного немає, а ось в суті сказаного – є.

З огляду на це в мене питання до КВУ:

Районні ради в Лондоні – це теж "атавізм радянської адміністративної системи"?

Місто з 8,5 млн мешканців має 33 райони. В 32 з них діють районні ради. Ось, наприклад, в районі Bromley рішення ухвалюють 60 депутатів з кількох партій. Повноваження міської і районних рад розмежовані.

А районні ради в Гамбурзі теж атавізм радянської системи?

1,7 млн мешканців. 7 районів. Кожен з них має свою місцеву раду. 41, 51 або 57 депутатів у кожній, в залежності від кількості людей, що проживають у районі.

Ось, наприклад, один з найбільш населених районів Гамбургу – Wandsbek.

А ось їх місцевий офіс. У ньому засідають депутати, обрані від кількох партій.



Раніше я писав про інститут більшості на місцевому рівні, коаліційні угоди і згадував одну з таких, укладену кількома партій у ще одному районі Гамбургу – Hamburg-Mitte.

Або ж районні ради в Дортмунді?

580 тис мешканців, 12 районів по 19 представників у кожному з них. До ради району Hombruch, наприклад, на виборах, як правило, потрапляють від трьох до п'яти партій.

Можна продовжувати ще і ще. Але найголовніше -

Районні ради в містах – одна з ланок місцевого самоврядування!

Можна її використовувати, а можна й не використовувати, але заява про те, що районні в містах ради "атавізм радянської адміністративної системи" – маніпуляція.

Київськими районами в столиці сьогодні управляють десять РДА (районні державні адміністрації), на які громада міста не має жодного впливу. А ще в Києва, наприклад, немає власного виконкому. І саме через це все і через байдужість багатьох Януковичу, не виграючи виборів, вдавалося втримувати місто під своїм повним контролем, грабувати і знищувати його.

Може, це атавізм радянської адміністративної системи???

Я не роблю внески на діяльність КВУ і тому не відчуваю в собі морального права розсипатися тут вказівками й рекомендаціями чим займатися і що саме потребує оцінок авторитетної організації.

Але одну я собі дозволю. Як громадянин, у час, коли порушуються базові принципи демократії, коли ударом молотка судді Огурцова зупиняється виборчий процес, я очікую, що громадянське суспільство, зокрема та його частина, яка спеціалізується на виборчих правах, встане на захист.

Але стосовно цього я із ліхтарем в руках не знайшов ЖОДНОЇ заяви і ЖОДНОГО коментаря.

Чи це не так важливо?

#райраДА

Відгук можна лишити в мене на фейсбуці.

-------------

Раніше писав:

Проковтнути "відтермінування виборів" у Києві – велика помилка. Треба реагувати

Президенту: "відтермінування" виборів до райрад Києва – граблі Партії регіонів

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зеленський не став вибором ДемАльянсу

Президентська виборча кампанія добігає кінця. 21-го квітня українці робитимуть свій вибір. В ситуації, що склалася, визначальним для ДемАльянсу є спроможність кандидата забезпечувати суверенітет країни...

2 тур. Доведеться визначатися

Перед нами в ДемАльянсі такий самий непростий вибір, як і перед мільйонами громадян, які в першому турі голосували не за Зеленського, і не за Порошенка...

Чому ДемАльянс і Самопоміч разом

Сьогодні ДемАльянс та Самопоміч створили політичний союз. Для мене це важливий крок. Чому? Я виходжу із завдання збудувати за наступні 10 років країну освічених, заможних та щасливих громадян...

"Справа Кохновича": + 1 кримінальне провадження проти бандитів у формі

Давайте трохи новин по справі "бандити в формі проти Кохновича". Станом на ранок ми МАЛИ ситуацію, коли слідчі дійшли висновку, що всю історію з Кохновичем організував один маленький опер Голосіївської поліції Печений...

Справа бізнесмена Кохновича: система встає на захист бандитів у формі

Пам'ятаєте, як в грудні минулого року бізнесмену Тимофію Кохновичу поталанило? В його помешканні стояла камера, яка зафіксувала, як столичні поліцейські підкидають йому набої, після чого їх самі ж "знаходять", одягають йому кайданки і відправляють до Голосіївського РОВД...

Це цифрова економіка, дурню!

Коли Володимир Гройсман розповів на камеру про те, що держава розвиватиме цифрову економіку, то я, ніде правди діти, не повірив. Втім, вже наступного дня я був змушений визнати, що помилявся...