Ліквідація мажоритарки – в інтересах нових політсил
Завдання, яке потрібно ставити при проектуванні НОВОЇ виборчої системи – розконсервація соціальних ліфтів у політиці.
В політику мають прийти люди, не зв'язані будь-якими зобов'язаннями перед олігархатом. Більш того, частина з них має прийти в політику для того, щоб олігархат знищити.
А якщо так, то НОВА виборча система має нівелювати сьогодні винятковий вплив грошей на вибори. Вибори мають стати доступними, а бюджети виборчих кампаній – в десятки разів меншими.
Чи виконує таке завдання система, передбачена ухваленим вчора у першому читанні "Виборчим кодексом"? На мою думку, ні.
Вибори для кандидатів не стануть дешевшими, а стануть дорожчими. В першу чергу, це пов'язано з масштабами регіональних округів.
Так задумано авторами, що регіональний округ, на якому змагатимуться не лише партії між собою, а ще й кандидати від однієї партії один з одним, буде в ДЕСЯТЬ разів більшим за сьогоднішній мажоритарний.
Як я бачу цей процес, то ресурсні кандидати, делеговані великим, часто олігархічним бізнесом, легко перемагатимуть нересурсних. Винятки, звичайно, будуть, але, ймовірно, небагато.
Тобто нічого наднового від такої системи не очікую.
Втім, є один важливий аргумент на користь її запровадження. Для нових політичних сил, які не засівають округи гречкою і грошима, ліквідація мажоритарки дасть у два рази більше мандатів в парламенті. У разі подолання прохідного бар'єру, безперечно.
Бо, в переважній більшості випадків, партії, чиї кандидати не засівають, з тріском програють мажоритарку тим, хто засіває.
Тому суто з таких прагматичних міркувань вважаю, що ухвалення "виборчого кодексу" може сьогодні піти на користь.
#виборчіправила
=========
Відгук чи коментар можна лишити на моїй сторінці в фейсбуці.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.