1 вересня 2009, 01:04

Гільйотина як засіб від лупи...

Як повідомляє УП, БЮТ збирається підтримати пропозицію Партії регіонів про скасування недоторканості депутатів, президента, суддів одночасно.

Чи скасують, чи ні – невідомо. Але мені здається, що у доцільності скасування недоторканності мало хто сумнівається. Всі, бачте, мають бути рівні перед законом.

Однак задумайтеся, чи має право звичайний громадянин затримати іншого громадянина та зачинити у камері з ґратами на вікнах? А от слідчий відповідно до статті 115 Кримінально-процесуального кодексу вправі затримати і допитати особу, підозрювану у вчиненні злочину. Запідозрить і затримає. І на цілих 72 години стане для затриманого дуже важливою персоною.

У Стародавньому Римі були такі собі народні (або плебейські) трибуни. Функцією трибунів був захист прав плебеїв від підконтрольних патриціям магістратів. Для забезпечення доступності захисту, трибуни були зобов'язані завжди тримати двері своїх помешкань відкритими. Звичайно, робота трибуна була, м'яко кажучи, неспокійною. Тому особа трибуна визнавалася недорканною.

Недоторканність – не примха і не привілей, а необхідний інструмент для виконання певних функцій. В усякому разі, так має бути.

Тому скасовувати недоторканність – це приблизно те саме, що відбирати у співробітників ДАІ їх знамениті смугасті палички. Без цих символів влади вони не зможуть безпідставно зупиняти транспортні засоби. Але ж і законно та обґрунтовано зупиняти автомобілі їм теж буде складно.

Отже, щоб припинити незаконні зупинки автомобілів треба не відбирати у міліціонерів жезли, а забезпечити дотримання ними законності. Ну і невідворотність покарання за правопорушення.

І замість скасування недоторканності слід думати про те, щоб депутатами і суддями ставали пристойні люди. Їм, пристойним людям, недоторканність ще знадобиться.



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Президент Зеленський і ''шахеди''

Президент Зеленський вважає, що збиття "шахедів" – важлива тема. А в той час, коли Верховний Головнокомандувач на Ставці думу думає, як з "шахедами" боротися, у тюрмі під вартою сидить командир одного з кращих розрахунків, який з побратимами власноручно знищив не один ворожий безпілотник...

Порошенко буде на засіданні Міжпарламентської Ради Україна – НАТО

Вчора, 22 квітня 2025 року, набрало законної сили судове рішення, яким встановлено незаконність січневого рішення прикордонників про відмову Петру Порошенку у перетині кордону...

Про адвокатів-хакерів, які висмоктують, і про журналістів, які про таке пишуть

Прочитав у ДЗЕРКАЛІ ТИЖНЯ статтю Інни Ведернікової під гучним заголовком "СПРАВА АДВОКАТІВ-ХАКЕРІВ. ЯК НАБУ ВИЯВИЛО ПАРАЗИТІВ". Яскравий приклад акуратного мощення якнайкращими намірами прямої дороги у таке пекло, що мало не здасться...

Відосики ДБР

За роки влади 95 кварталу мало не всі державні органи перетворилися на такі собі продюсерські контори, які замість виконання передбачених законом функцій, пишуть сценарії і випускають відосики...

Президент Зеленський і три фірми

Схоже, Президент України Зеленський почав здогадуватись, що його 5-6 менеджерів того... Не зовсім справляються. А зробити з цим він нічого не може, оскільки, як встановлено рішенням суду, не володіє і не зобов'язаний володіти інформацією про прізвища і посади тих 5-6 менеджерів...

Президент Зеленський і "ай яй яй"

Все частіше читаємо новини про те, як чиновники ДБР без ухвал суду вриваються до помешкань громадян і вчиняють там розгром, який потім називають "невідкладний обшук без ухвали суду з метою врятування майна"...