Експериментальна лінгвістика
Як нещодавно дав зрозуміти Генеральний прокурор, у кримінальній справі щодо мера Ужгорода призначено лінгвістичну експертизу, яка має встановити, чи містяться у висловах Ратушняка на адресу лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка елементи антисемітизму.
Цікаво, якою мовою чи діалектом висловлювався славнозвісний ужгородський мер? В усякому разі тою говіркою працівники прокуратури не володіють.
Бо відповідно до вимог кримінально-процесуального кодексу експертиза призначається у випадках, коли для вирішення певних питань при провадженні в справі потрібні наукові, технічні або інші спеціальні знання. Отже, українські прокурори без вчених-лінгвістів не здатні зрозуміти і оцінити, що сказав чи не сказав ужгородський мер.
З цього приводу виникає декілька питань.
Перш за все, кому креативні слідчі доручать проведення експертизи? Адже у переліку експертних спеціальностей, з яким можна ознайомитися, проглядаючи Реєстр атестованих судових експертів на сайті Міністерства юстиції, лінгвістики немає. Правда, затверджена Мінюстом Інструкція про при призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень згадує психолого-лінгвістичну експертизу. Однак лише як таку, що перебуває в стадії наукової розробки. Отже, беручи до уваги, що висновок експерта для особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора і суду не є обов'язковим, чи не є єдиною метою призначення експертизи просто бажання відкласти справу "у довгий ящик"? Скажімо, до закінчення виборчих перегонів?
Хоча, чи дійсно має значення, що там ляпнув хитромудрий мер, якщо зрозуміти сказане здатні лише вчені-лінгвісти?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.