Про причини і можливості
Один з товаришів славнозвісного коротунчика Незнайка (того, що з Квіткового міста) уславився тим, що цілий день шукав свою шапку, а та шапка була у нього на голові.
Таке буває. І не тільки у казках.
От наприклад, спікер Володимир Литвин вважає за доцільним ввести кримінальну відповідальність за невиконання Конституції.
Воно, звичайно, біда. Немає у Кримінальному кодексі України статті, що передбачала б відповідальність за порушення статті 1 Конституції, статті 2 Конституції, статті 3 Конституції і так до прикінцевих і перехідних положень.
Щоправда, є цілий розділ "Злочини у сфері службової діяльності". Ну там, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень. Є розділ "Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян".
Достатньо уважно прочитати Кримінальний кодекс, щоб зрозуміти, що багато його статей встановлюють відповідальність саме за порушення Конституції
Простий приклад. Відповідно до статті 39 Конституції, громадяни мають право збиратися мирно і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. А статті 340 Кримінального кодексу передбачає кримінальну відповідальність за незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Тобто, за порушення статті 39 Конституції.
Отже, можливості покарати порушників Конституції існують. Не видно реального бажання це робити.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.