І знову розтлумачили...
Нарешті Конституційний Суд України оприлюднив рішення у справі про оскарження бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо заяв про злочини.
При всій повазі до шановних суддів Конституційного Суду, слід визнати, що нічого такого, до чого не міг би додуматися пересічний суддя, рішенні немає.
Хіба можна розуміти положення частини другої статті 55 Конституції України інакше, ніж що конституційне право на оскарження в суді будь-яких рішень, дій чи бездіяльності всіх органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб гарантовано кожному?
Конституційний Суд вирішив, що скарги осіб стосовно прийняття рішень, вчинення дій або допущення бездіяльності суб'єктом владних повноважень щодо заяв і повідомлень про вчинені або підготовлювані злочини суди повинні розглядати і вирішувати у кримінальному судочинстві.
Відповідно до висловленої Конституційним Судом правової позиції, з метою реалізації положень статті 55 Конституції України та недопущення обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина у разі оскарження до суду рішень, дій чи бездіяльності прокурора, слідчого, органу дізнання стосовно заяв і повідомлень про вчинені або підготовлювані злочини такі скарги суди повинні розглядати аналогічно до порядку оскарження до суду рішень і дій прокурора, слідчого, органу дізнання, встановленого КПК України.
Саме так мали чинити українські судді і раніше.
Однак для багатьох наших суддів простіше було порушувати Конституцію, посилаючись на відсутність процесуальних норм.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.