Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

Таємниця слідства...

30 грудня 2015, 10:10

Спитаєш бува у якого-небудь чиновного фіскала, чому не публікуються відомості про виявлені так звані "конвертаційні центри"? Ну, щоб платники податків, які по незнанню з ними мали справу, могли звітність свою виправити і належні нашій правовій державі податки добровільно доплатити. Так той чиновний фіскал старанно розумний вираз обличчя скроїть, очі вгору закотить, ще й пальця туди ж у гору здійме і з почуттям промовить:

"Таємниця слідства".

Захоче, бува захисник, подивитися, що там за докази слідством щодо підзахисного зібрані, а слідчий йому:

"Чекайте завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів відповідно до статті 290 КПК"

А та таємниця слідства не завжди і таємниця, бо цілковито у чиновницьких руках. Адже частина перша статті 387 Кримінального кодексу України передбачає покарання за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування лише якщо без дозволу прокурора, слідчого або особи, яка провадила оперативно-розшукову діяльність.

А самі слідчі та прокурори у справі розголошення даних ні в чому собі не відмовляють.

Брифінги проводять, папери та технічні записи оприлюднюють.

Та ще й зі словами "досудовим розслідуванням встановлено".

Воно звичайно у статті 23 КПК написано, що не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться в показаннях, речах і документах, які не були предметом безпосереднього дослідження суду, .

Але слідчі і прокурори у нас завжди вирізнялися творчим підходом до законодавства.

Цікаво тільки, чому публікуючи "знайдені при обшуках" матеріали, слідство не показало протоколи обшуків?

Соромиться?

Будемо сподіватися, що прокурор-шоумени не забули і про другу частину статті 387 Кримінального кодексу:

Розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування, вчинене суддею, прокурором, слідчим, працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи приймала ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні, якщо розголошені дані ганьблять людину, принижують її честь і гідність, -

карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


powered by lun.ua
Коментарі — 6
seredah _ 31.12.2015 00:13
IP: 104.197.187.---
Головань.
Вальцман здійснив державний переворот.
Взяв під свій контроль армію і внутрішні війська.
Яка це стаття КПК Портнова.
Чи тепер ця стаття відсутня.?
Mesnik15 _ 30.12.2015 14:59
IP: 104.197.245.---
Українці! відкрийте очі! Раніше нас гнобили москалі, а тепер жиди разом з москалями.! Хто? -Порошенко-жид, Яценюк-жид, Гройсман-жид, Гонтарєва- жидівка, Аваков-жид, Шокін-жид.
Вони нещадно нас грабують, знищуючи в східній війні кращих патріотів України. Місцеві ради зобовязані приймати рішення про недовіру пРезидентові-баризі та вимагати нових виборів пРезидента та Верховної ради і чим раніше тим краще! Ці
нелюди, безмежні в своїй жадібності, розпродадуть всю Україну, а потім втечуть як Янукович і Азаров! Слава Україні! Смерть її ворогам!
vik7352 _ 30.12.2015 12:38
IP: 46.175.73.---
Manchester Utd:
Прокуратура продолжает существовать в формате, созданном Васильевым-Кузьминым-Пшонкой. Этим сказано всё. Ждать от них чего то нового, тем более, законного, – безумство. Головань высветил одну из сторон жизни прокуратуры. Да, эти шоу с разглашением добытых следствием документов, которые могут служить доказательствами в суде, незаконны. Но кого это волнует в прокуратуре? Да никого. Она выполняет все заветы Пшонки: услужить высшей власти, преследовать её оппонентов. Всё!!! Больше ничего. И ждать от этого генпрокурора чего то нового – бред.
Погоджуюсь з кожним словом, але я б додав, що це стало можливим тільки завдяки порошенку, від якого чекати чогось нового – безумство. Пік його політичної кар'єри – " в один тур" і стрімке падіння вниз.
Manchester Utd _ 30.12.2015 12:12
IP: 62.80.181.---
Прокуратура продолжает существовать в формате, созданном Васильевым-Кузьминым-Пшонкой. Этим сказано всё. Ждать от них чего то нового, тем более, законного, – безумство. Головань высветил одну из сторон жизни прокуратуры. Да, эти шоу с разглашением добытых следствием документов, которые могут служить доказательствами в суде, незаконны. Но кого это волнует в прокуратуре? Да никого. Она выполняет все заветы Пшонки: услужить высшей власти, преследовать её оппонентов. Всё!!! Больше ничего. И ждать от этого генпрокурора чего то нового – бред.
vik7352 _ 30.12.2015 11:51
IP: 46.175.73.---
Зверніть увагу, що це неподобство відбувається з відомою людиною, яка має кошти та можливість найняти професійних адвокатів. Що ж, в такому разі, говорити про пересічну людину? На основі СБУ, МВС та ГП створено жорстоку та цинічну каральну машину, яка здатна виконати любу забаганку влади, яка вже відчуває загрозу своєму фізичному існуванню. Тільки цим можна пояснити величезну кількість, як для бідної країни, правоохоронців, їхні захмарні зарплати та вибіркове правосуддя. І не секрет вже, що патріотів при порошенку сидить в десятки разів більше ніж при януковичу. Риба гниє з голови.
Mendel_3s _ 30.12.2015 11:13
IP: 130.211.165.---
Галавань, сучара.

а про революціоную целесообразность Партнов в КПК не намалевал.
неужелі пропустіл.))))).

Нічо, он абещаєт скоро вернуться, домалюєт.
і будет тебе стидно...))))

.
Корупція1397 Уряд реформ419 Україна та Європа1116 Зеленський56 Свобода слова576
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter