Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), голова Координаційної ради партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Генпрокуратура має порушити кримінальну справу проти міністра оборони

28 липня 2010, 09:07

Коли Єжеля відправлять у відставку – у вересні чи жовтні, як на мене, не має принципового значення.

Інше питання сьогодні набагато важливіше: чому Генеральна прокуратура не реагує на те, що міністр оборони дозволяє собі грубо порушувати Закон?

Наведу лише два приклади.

Перше. Вже кілька місяців поспіль на посту заступника міністра оборони перебуває Олександр Черпіцький. Цього чиновника журналісти називають не інакше, як "Чепчиком", згадуючи його кримінальне минуле і проблеми з правоохоронними органами.

Як і очікувалося, Черпіцький не отримав дозволу СБУ на допуск до державної таємниці. Двічі Міноборони направляло відповідні запити – і двічі Служба відмовляла Черпіцькому. Міністру Єжелю про це відомо. Головному управлінню державної служби при Кабміні – теж відомо. СБУ і Військовій контррозвідці – так само. Генеральна прокуратура про цей факт теж мала би знати, бо відповідна інформація поширювалася центральними ЗМІ. Але Черпіцький залишається на посаді?!

Як мав би правильно діяти міністр? Одразу після отримання негативного висновку СБУ внести до Кабміну подання на звільнення Черпіцького. Цього не зроблено. Дотепер!Чому міністр оборони дозволяє чиновнику без допуску бути присутнім на засіданнях колегії Міноборони, на нарадах керівного складу Міноборони і Генштабу, де ставляться завдання і поширюється інформація, що становить державну таємницю? Хто дав право Єжелю порушувати Закон?

Чому мовчить Військова контррозвідка СБУ? Адже це одна з основних її функцій – захищати державні секрети, не допускати витоку таємної інформації?!

Чому не реагує Головдержслужба? Генеральна прокуратура? Азаров з Януковичем нарешті? Хіба не вони ставили підписи, коли Черпіцького призначали на посаду? Варіантів відповіді може бути лише два – коаліційні домовленості або комерційні інтереси (бажання "нагріти руки" на майні Міноборони, адже Черпіцький до того ж очолює Департамент надлишкового майна і земель військового відомства).

Друге. Бюджетний кодекс забороняє нецільове використання бюджетних коштів. Вони мають спрямовуватися виключно на фінансування програм і заходів, прописаних у законі про бюджет. А тепер питання: чому міністр оборони, розпорядник коштів Міністерства, пішов на свідоме порушення бюджетного законодавства – і направив мільйони гривень на підготовку навчальних приміщень у Одесі? У відповідь на заклик тамтешнього митрополита УПЦ-МП? Чи по команді згори? Але якщо така команда з якогось високого кабінету й була, то вона завідомо незаконна, адже рішення про утворення в Одесі Академії Сухопутних військ Кабмін не приймав! А ніхто інший, крім Кабміну, Законом не уповноважений приймати рішень щодо утворення, чи зміни профілю військових навчальних закладів. І Єжель про це знає, тим не менше – й без того вкрай обмежені кошти з армійського бюджету використовує не за призначенням?!

Знову ж таки: де ГоловКРУ? СБУ? Генпрокуратура? Ніхто з них не помітив порушення Закону? Чи не хоче помічати?

Люди повірять владі лише тоді, коли Закон діятиме для всіх, а за його порушення – відповідатиме кожен. Коли правоохоронні органи діють вибірково, притягають до відповідальності і арештовують за порушення Закону чиновників "чужого" Уряду, але "не помічають" таких самих порушень з боку "своїх" – тоді це не Закон. Це беззаконня, свавілля, "полювання на відьом", зведення рахунків, перерозподіл потоків – що завгодно, але не Порядок, і не Закон. І такій владі, рано чи пізно, самій доведеться постати перед Законом!

Читайте більше на http://www.grytsenko.com.ua/

powered by lun.ua
Коментарі — 52
магістер _ 01.08.2010 17:27
IP: 91.55.204.---
Шановний пане пане Гриценко, а як щодо Вашого тиску на прокуратуру, Мінюст, МЗС, коли Ви намагались здати Туреччині військові гелікоптери. Ви ж тиснули на Мінюст і МЗС навіть не дочекавшись набуття чинності судовим рішенням. Ви ж хотіли, щоб Туреччина заарештувала на своїй території (у 2007-2008 р.р.) ввірене Вам військове/державне майно України. Коли Мінюст Вас послав, Ви ж у свій час просто підставили МЗС і Посла України у Туреччині.
Чи не пам'ятаєте?!... А потім Ви так само не визнавали рішення судів, які не давали Вам і Попову (УАТК) хапанути вертольоти.
Ви принципово не визнаєте рішення українських судів?!... Так само, як і росіяни?!...
магістер _ 01.08.2010 17:14
IP: 91.55.204.---
таким чином, в Вас "Спочатку було слово"..., а потім, тобто зараз – лише словоблуддя!...
магістер _ 01.08.2010 17:12
IP: 91.55.204.---
У відповідь на одне з завдань при навчанні в академії Ви запропонували РОЗНЕСТИ (розстріляти, розбомбити, знищити – потрібне підкреслити) декількома залпами Верховну Раду України, "розгорнувши на неї" свої гармати... Певно, це було доволі нове і оригінальне рішення, гідне теоритичного "політолога" (за академічністю)...
Проте, як виявляється, Ви й на практиці розставили автоматників – урамках "проведення навчань", щоб під загрозою сили унеможливити виконання судового рішення, яке набуло чинності. СУПЕР!!!!
До речі, те ж саме зробили росіяни з ЧФ РФ – під час т.зв. "маячного кризиса" (2005-2006р.р.) у Криму. Вони розставили своїх озброєних морпехів навколо маяків і військових містечок, щоб не допустити туди українських судових виконавців... Їм так само не сподобались рішення українських судів!... Вони не визнали ці рішення...
Ви тоді були міністром оборони, пам'ятаєте? Що Ви зробили тоді?!...
- Так чим Ви відрізняєтесь від них???!!! – Лише словоблудством!!!!!
doteper _ 31.07.2010 17:02
IP: 193.104.208.---
Хто ж вам тепер повірить, коли ви привселюдно закликали голосувати проти всіх, себто за зека? Все, чоловіче, просимо дуже на смітник.
Неюля _ 30.07.2010 08:37
IP: 77.52.61.---
Пане Гриценко,а вам не доводилось задумуватися над тим,чому опозиційні політики незалежно від кольорів не пропонують дієвої альтернативи,а тільки критикують.
Чи не тому малий бізнес перетворюється на повальне торгашество, або використовується як схема ухиляння від податків.
Чому наш внутрішній ринок практично нічого не виробляє:реальних виробників практично нема.Україна побудувала економіку торгашів і міняйл.Усе суспільство перепродує,міняє,спекулює.Абсолютна більшість автомобілів,будівельної техніки,побутових приладів,товарів легкої та харчової промисловості ввозиться з-за кордону.
Мільярдери на високій державній посаді вже давно не сприймаються як щось надзвичайне.Для чого ж мільярдеру висока посада?
Бо влада в Україні є найкращим джерелом величезних, надзвичайних, нетрудових і незаконних доходів.Тому участь бізнесу в політиці та чиновництві і стала тотальною.Може це і є першопричиною тотальної корупції в країні?

І ці люди розповідають нам,що держава є неефективним власником!
крушнаціон _ 29.07.2010 22:33
IP: 95.134.61.---
НАГАДУВАННЯ:
Росія за допогою своїх лакеїв- емісарів тут на Україні все робить по розвалюванню, занепаду, Держави як такої. Ця владна мерзота, ще має право про щось базікати, але чого ми хочемо коли ми самі дозволили щоб нами управляли такі такі українофоби, особи які від слова Україна здригаються. Проаналізуйте: Президент, Премєр, Гол. Конст. Суду, Три Віцепримєри, Гол. През. Адміністрації, Міністри Оборони, УМВС, Освіти, Гол. СБУ, Сек. Нац, Безпеки, Гол. Сл. Розвідки, Нач. УДО, Нач КРУ, Нач.Укрспецекспорту є не українцями за походженням,люди взагалі які ненавидять цю Державу.В якій державі Європи, Америки ви побачите аналогічне. Може в Росії? В нас зараз при владі,як ніколи не видно тих, хто здатний відкрито заперечити, заявити що діється всередин владного і цього чужого багна. Страх за свої маєтки, за свою сімю робить з тих навіть і українців, які ще себе вважають ними, добравшись (отримавши з "щедрої" руки Януковича і Ко) до керівництва робить їх лакеями Януковича- Азарова і Ко
агент007 _ 28.07.2010 21:49
IP: 195.42.130.---
Пане Анатолію, дуже поважаю Вас як політика і професіонала. Голосував за Вас на виборах президента, усвідомлюючи, що шансів у Вас було небагато. Проте важав за краще віддати голос за достойну кандидатуру.
А теперішню владу вважаю антиукраїнською по суті, тому всіма силами буду їй протистояти.
СКАЖИ ВЛАСТИ – НЕТ! _ 28.07.2010 19:05
IP: 95.143.193.---
Пане Гриценко, дозвольте запитати:

коли після першого туру виборів ви ПУБЛІЧНО не підтримали жодного кандидата,

Ви не розуміли, що при такому розклАді до влади прийде Янукович і ЩО почнеться?!

Дозвольте за Вас відповісти: не тільки знали, але й вирахували СВОЇ статки.

Ви ж розуміли, що с приходом нинішньої влади, Ви зможете підняти свій

рейтинг, бо буде безліч приводів для критики. І Вам і Тигібко і Яценюку не було

ніякого діла, що ж буде з людьми. Отут Ви з ними однакові...

Тому не дуже розраховуйте на наші голоси на наступних виборах.
саймон _ 28.07.2010 18:28
IP: 194.44.168.---
Потомок__І взагалі -якщо вже зібрались щось доказувати -то слід наводити аргументи,підтверджені конкретними цифрами а не загальні фрази про те наскільки хтось там далекий або близький до військово-політичної тематики.
саймон _ 28.07.2010 18:17
IP: 194.44.168.---
_Потомок__ Наведіть по цифрах вартість в яку обійдеться створення пари -другої високоточних ракетних комплексів, розпишіть на яких підприємствах можна розмістити дані замовлення і для порівняння – у скільки створення декількох тактичних ядерних зарядів.Реаліст ви наш.Якщо зможете тоді можна говорити що ви розбираєтесь у військово-політичній тематиці.
бун _ 28.07.2010 17:25
IP: 178.95.129.---
Юрий Харьковчанин
Так Ви бютовець.Все ясно навіть ПРівці не дозволяють собі такого хамства.Не знаю,може CNL в Харкові щось інакше говорить.
Юрий Харьковчанин _ 28.07.2010 14:58
IP: 109.167.18.---
dihlofos:
А ЧОГО Ж ЦЕ СОПЛИВИЙ СОЛДАФОН МОВЧАВ,КОЛИ БАНДА ТІМАШЄНКИ ВИКОРИСТОВУВАЛА НЕЦІЛЬОВО ГРОШІ?...ЧОГО МОВЧАВ,КОЛИ КУПЛЯЛИСЬ МОЛОКОВОЗИ,КОЛИ НЕМА МОЛОКА?...ЧОГО КУПЛЯЛИСЬ ШВИДКІ В ЯКИХ МОЖНА ТІЛЬКИ СИДІТИ?...
Не мешало Грицу для повышения авторитета сесть лет на 5-6, форму сними учитель теории... Наверняка был как и все "при делах" вон даже форму с хромовыми сапогами не сдал)))
dihlofos _ 28.07.2010 13:42
IP: 95.133.11.---
А ЧОГО Ж ЦЕ СОПЛИВИЙ СОЛДАФОН МОВЧАВ,КОЛИ БАНДА ТІМАШЄНКИ ВИКОРИСТОВУВАЛА НЕЦІЛЬОВО ГРОШІ?...ЧОГО МОВЧАВ,КОЛИ КУПЛЯЛИСЬ МОЛОКОВОЗИ,КОЛИ НЕМА МОЛОКА?...ЧОГО КУПЛЯЛИСЬ ШВИДКІ В ЯКИХ МОЖНА ТІЛЬКИ СИДІТИ?...
Потомок _ 28.07.2010 13:05
IP: 93.72.29.---
саймон:
Потомок__ А при чому тут опит? Україна -слава богу -ні на кого нападати не збирається.Навпаки -якраз стримувати не в міру агресивних сусідів.І при чому тут ціна ядерного комплексу і комплексу сдєрживанія? У нас було 3900 готових тактичних ядерних зарядів і спеціалісти відповідні.А ви пропонуєте створювати за невідомо які кошти соврємєнниє средства.І чи створять -це ще велике питання.Не слід було віддавати хоча б тактичну зброю щоб сьогодні не доводилось створювати якусь іншу-все просто.
Васм нельзя доказать реальность, так как вы не желаете этого принимать, будучи далеким от военно-политической тематике. Это примерно как актер, готов сыграть роль летчика, но не взлетая, а только эмоциями.
саймон _ 28.07.2010 12:30
IP: 194.44.171.---
Потомок__ А при чому тут опит? Україна -слава богу -ні на кого нападати не збирається.Навпаки -якраз стримувати не в міру агресивних сусідів.І при чому тут ціна ядерного комплексу і комплексу сдєрживанія? У нас було 3900 готових тактичних ядерних зарядів і спеціалісти відповідні.А ви пропонуєте створювати за невідомо які кошти соврємєнниє средства.І чи створять -це ще велике питання.Не слід було віддавати хоча б тактичну зброю щоб сьогодні не доводилось створювати якусь іншу-все просто.
Потомок _ 28.07.2010 12:20
IP: 93.72.29.---
саймон:
Потомок_Ви самі собі протирічите.Якщо страна не справляється із обичними вооруженіями то яким чином ви пропонуєте розвивити більш складні мобільні і високоточні види озброєнь? Ми ж не справляємось...Вважаю -причина у вищому політичному керівництві яке бездарно і злочинно здало ядерний потенціал.А чи може країна умовно середня утримувати ядерний арсенал -відповідь-може.Наприклад-Пакистан.
Как вы думаете, чем отличаются новые организационно-технические системы от старых, если они, действительно новые?
я ЖЕ НАПИСАЛ ОДНИМ СЛОВОМ "ЦЕНА/КАЧЕСТВО".

Под качеством подрозумевается – достижение цели, под ценой затраты для этого.
ЯО как известно не применятся для самоубийства и служит только глобальному сдерживанию.
Как вы думаете, разница в цене ядерного комплекса и комплекса соременных средств, которые могут быть использованы в реальном сдерживании локального конфликта есть?
Или вы вам мало опыта США ядерной державы во Вьетнаме?
Плюшкин _ 28.07.2010 12:12
IP: 195.20.96.---
Ігор Головань:
А чому не звернутися до прокуратури з офіційною заявою, не домогтися постанови, а якщо постанова буде про відмову у порушенні справи не оскаржити до суду?
+1
и публиковать плоды переписки с госорганами в этом (и других) блоге!
crockOdile _ 28.07.2010 11:57
IP: 82.207.74.---
Led_Zeppelin _ 28.07.2010 11:51

ТРЕБА ТЕРМІНОВО ВІДНОВЛЮВАТИ дух! І не тільки у Львові)))))
Натуся _ 28.07.2010 11:53
IP: 178.210.133.---
Коли правоохоронні органи діють вибірково, притягають до відповідальності і арештовують за порушення Закону чиновників "чужого" Уряду, але "не помічають" таких самих порушень з боку "своїх" – тоді це не Закон. Це беззаконня,

Як казав хтось з ПР – коли ми будемо в опозиції, тоді карайте нас, а наразі ми влада і переслідувати Законом будемо теперішніх опозиціонерів.
Логіка залізна і дає стимул для таких, як Гриценко – працюйте, повертайтеся у владу і наказуйте порушників Закону
Але не забувайте ось тих слів, що ви виділили у тексті.
саймон _ 28.07.2010 11:53
IP: 194.44.171.---
Потомок_Ви самі собі протирічите.Якщо страна не справляється із обичними вооруженіями то яким чином ви пропонуєте розвивити більш складні мобільні і високоточні види озброєнь? Ми ж не справляємось...Вважаю -причина у вищому політичному керівництві яке бездарно і злочинно здало ядерний потенціал.А чи може країна умовно середня утримувати ядерний арсенал -відповідь-може.Наприклад-Пакистан.
crockOdile _ 28.07.2010 11:51
IP: 82.207.74.---
Потомок _ 28.07.2010 11:38
"Есть смысл развивать мобильные, активномаскируемые и высокоточные системы вооружений на всех направлениях и новые формы организации Вооруженных Сил. Это да. Этот подход цена/качество – эффективнее на порядки..."
ДУже слушна думка. І ВАжливо не стільки мати ядерну зброю, а надійні еффективні засоби і системи для її перехвату (засобів доставки) розміщенні на головних стратегічних напрямках атаки, можливість блокування ворожих систем наведення, блокування флоту і т.і...Чому РАша і пручається проти US ПРО.А нанести потужний удар можно зараз і звичайними озброєннями.
Led_Zeppelin _ 28.07.2010 11:51
IP: 193.43.95.---
crockOdile:
Жалюгідні боягузи! Бояться навіть Духу Львівського,справжнього українського, бандерівського.За пальчиком московського попа переводять терміново важливий військовий заклад до ОДЕСИ!
________________________________
Ви про військовий інститут при Львівській Політехніці?
Якщо так, то вони й справді боягузи. Хоча у Львові справжнього українського (а тим паче бандерівського) вже давно нема. Так собі звичайний совок (або совукр).
crockOdile _ 28.07.2010 11:40
IP: 82.207.74.---
Жалюгідні боягузи! Бояться навіть Духу Львівського,справжнього українського, бандерівського.За пальчиком московського попа переводять терміново важливий військовий заклад до ОДЕСИ!
Потомок _ 28.07.2010 11:38
IP: 93.72.29.---
саймон:
п.Гриценко -до вас пропозиція – викладіть вашу точку зору на те чи правильно поступило керівництво України позбувшись ядерного арсеналу на початку 90-х під тиском і шантажем Москви та Вашингтона.Зробіть окремий запис у блозі.Цікаво буде прочитиати.
Тут не надо мнения военного-политика.
Вам достатояно вашего ума и опіта, просто надо убрать ємоции и сравнить варианті.

1.Может ли страна обеспечить функционирование ядерного потенциала, когда она не справляется с армией обічніх вооружений?
2.Есть ли смысл Украине участвовать в системе сдерживания, так как ядерное оружие в иных целях самоубийство?

Есть вопросы к эффективности использования шансов, которые давал отказ от ЯО.

Есть смысл развивать мобильные, активномаскируемые и высокоточные системы вооружений на всех направлениях и новые формы организации Вооруженных Сил. Это да. Этот подход цена/качество – эффективнее на порядки.

А ЯО, это большая бочка призванная стоять для пугания.
Гоцка _ 28.07.2010 11:24
IP: 87.68.33.---
Підтримував п.Гриценка, а зараз дещо вагаюся через його неконкретність та нерішучість. Мав би бути більш рішучим та конкретнішим, бо всі чекали від нього якраз цього. І ще, - до українців мав би звертатися, українців пробуджувати, бо тільки згуртованість українців щось зможе змінити в цій знедоленій та знеслаленій чужинцями державі.
ONLINE
Річниця Майдану76 Україна та Європа1003 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter