Мобільні шпиталі знадобилися
Коли був міністром, прийняв рішення про створення мобільних армійських шпиталів – на випадок воєнних дій або масштабних надзвичайних ситуацій.
За моїм наказом було створено, укомплектовано людьми, оснащено сучасним обладнанням, транспортними засобами і потім перевірено в дії під час навчань 5 мобільних шпиталів: Харків, Одеса, Крим, Львів, Вінниця. Зараз, після окупації Росією Криму, їх залишилося чотири.
Що таке мобільний шпиталь?
Мобільний шпиталь за сигналом тривоги негайно стартує (16 вантажівок або півтора рейси літака Іл-76), прибуває у визначений район і там розгортається. Через 2 години він уже може приймати поранених (хворих), а максимум за 4 години – це повнофункціональний шпиталь з усім комплектом діагностичних, лікувальних і операційних відділень.
Мобільний шпиталь розгортається у будь-якій, у тч завчасно не підготовленій місцевості: спеціалізовані автомобілі, намети з підігрівом (охолодженням), автономне електричне живлення, автономний водозабір (буріння свердловини), автономне гаряче харчування, в тч випічка хліба...
Мобільні шпиталі перевіряв особисто: під час навчань після маршу на відстань 820 км і розгортання в районі Новобогданівки, а також в інших місцевостях. Разом з міністрами охорони здоров'я – для професійної оцінки рівня кваліфікації медперсоналу.
Крім створення мобільних шпиталів, за моїм наказом було:
1) Сертифіковано і введено в дію спеціалізований медичний літак Ан-26 "Віта" – на його борту під час польоту можна здійснювати усі заходи з реанімаціі й навіть виконувати складні хірургічні операції. Літак і екіпаж перевірено в дії під час навчань.
2) Відремонтовано і введено в дію 3 спеціалізовах медичних вертольоти МІ-8, оснащені підвісними паливними баками – для збільшення до 950 км відстані доставки тяжко поранених, з поля бою одразу до стаціонарної медичної установи. До складу екіпажу вертольотів включено лікарів з парашутною підготовкою, аби швидко знаходити й евакуювати з небезпечної зони збитих льотчиків, поранених військових розвідників, спецназ – все це також мною було перевірено під час навчань.
Де все це зараз під час АТО, запитаєте?
Спеціалізований літак "Віта" і медичні вертольоти – задіяно, з березня місяця.
Харківський мобільний шпиталь – задіяно, коли почалася АТО, але без повного розгортання, а у вигляді окремих мобільних медичних груп, які надають допомогу на місці й потім доставляють поранених до стаціонарного шпиталю. Напевно, так ефективніше в нинішніх умовах Донбасу.
Одеський і Вінницький мобільні шпиталі щойно отримали наказ висуватися на Схід. Чому лише зараз, мене не питайте. Львівський мобільний шпиталь перебуває у місці постійного базування.
Хотів би подякувати військовим медикам, з якими у 2005-2007 ми разом доклали неабияких зусиль задля створення мобільних медичних підрозділів. Зараз це рятує життя нашим солдатам!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.